forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 13:07:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660393 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.  (Przeczytany 54048 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #20 : 2006-12-11, 11:22:12 »

aaaa 150 gr razowca zjadles  Shocked  Shocked  Shocked tymbardziej bedzie ,to za malo na te twoje cale studia.
Mysle ,ze Ewa ma racje ,ze jestes studentem z Zimbabwe albo okolic,ale to nic ,nie martw sie,zaaklimatyzujesz sie i wkrotce bedziesz wladac biegle jezykiem polskim  Very Happy .Moj ty studencie  Very Happy

Pierwszy student na forum  Shocked ,a to ci dopiero  Shocked  Twisted Evil Mr. Green
Zycze osiagniec na filologi polskiej,ale naprawde musisz sie wziąść do nauki,to nie przelewki ,bo oblejesz rok i bedziesz musial wracac do Zimbabwe  Evil or Very Mad Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #21 : 2006-12-11, 11:26:58 »


:/ walnąłeś teraz naprawde a jeszcze lekarz i to zajmujący sie odżywianiem kto jak kto ale taki lekarz to powienien liczyć sądze...



A to niby, do kogo było kierowane ? Shocked bo za nic nie pojmuje  Shocked   Shocked  Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #22 : 2006-12-11, 11:42:18 »

Elmo tak byś troche pomyślał może co...

DN dieta niskowglowodanowa... ograniczanie węglowodanów

Chleb razowy ilość węgli na 100g=około 50g

Zjadłem razem 150g razowca tego dnia czyli razem 75g węglowdanów.Zalecenie Lutza to72g i w większości wypadków Jana Kwaśniewskiego to ok.80g.Jan Kwaśniewski radzi w proporcjach ale że DN to nie znaczy od razu że optymalna może to być Atkinsa lub Lutza czyż nie?

Nie no spoko jak sie je 1/4 chlebva razowego na cały dzien to oczywiście że
"jade ciągle na razowcu" wyobraź sobie w głowce jaka to mała część tego chleba kromeczki na palcach jednej ręki liczone :/

:/ walnąłeś teraz naprawde a jeszcze lekarz i to zajmujący sie odżywianiem kto jak kto ale taki lekarz to powienien liczyć sądze...

Kłócić sie nie musze wystarczy to przeczytać i wszystko widać jak na dłoni...

życze więcej życzliwości i rozumu (może matmy więcej) na przyszłość Very Happy "Pani doktor" i "elmo"
Aha i nie czytam i nie komentuje już i nie czytam waszych postów bo to tylko nabój pychy nieżyczliwości i zgryźliwośći.(czego jeszcze więcej nie napisze z względów grzcznościowych...)

Pozdrawiam
Marcin
Szanowny Mati ,jesli chodzi już o ten rozum przyjrzyj sie z uwagą jak ty składasz zdania.Brak znaków interpunkcyjnych uniemozliwia czytelnikowi zrozumienie tego ,co chciałbyś abyśmy tu wszyscy pojęli ,co tobie się roi w główce.
Ja szczerze mowiąc ,tak z czystego serca ,nie bębniła bym ,ze studiuje ,bo to tylko wstyd,byc studentem i tak pisać.
Mysle ,ze wiekszy poziom nauczania jest w poprawczaku niz na tych studiach  Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #23 : 2006-12-11, 11:56:42 »

 Elmo, zachowuj się ! Paskudzisz podobnymi wpisami reputację tego forum. Wiem, że wściekłość bierze nad Tobą władanie, dlatego załóż bloga i tam wylewaj frustracje. Nie chodzi o ostry język, mam na myśli prostactwo. Jeśli blog Ci nie pasuję lub tradycyjny pamiętnik, to z takimi wpisami śmieć na "Polska Sercem" lub "Bóg".

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #24 : 2006-12-11, 12:10:06 »

Elmo, zachowuj się ! Paskudzisz podobnymi wpisami reputację tego forum. Wiem, że wściekłość bierze nad Tobą władanie, dlatego załóż bloga i tam wylewaj frustracje. Nie chodzi o ostry język, mam na myśli prostactwo. Jeśli blog Ci nie pasuję lub tradycyjny pamiętnik, to z takimi wpisami śmieć na "Polska Sercem" lub "Bóg".

Tomek
Tomek ,dobrze ze napisales ,ze cierpisz na nerwice ,bo niewiedzialabym skad u ciebie tyle zajadlosci ,ale teraz wiem  Cool ,proponuje relax  Very Happy ,poloz sie i odprez sie i juz sie nie zamartwiaj tym krzyzem w twojej pracy  Cool i wieloma podobnymi rzeczami.
pozdrawiam .I prosze nastepnym razem nie przypisuj mi wlasnych uczuc ,bo to ty sie źle zachowujesz.Toana nie ma wiec my musimy sie trzymac w ryzach.Zastanow sie nad swoim postem i wiecej nie piszmy.Tak bedzie dla nas lepiej ,dla Toana i tego forum.
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #25 : 2006-12-11, 17:38:45 »

elmo

Jesli mozna  nie naśladuj tomkiewicza  on dybie  i mi przygania jakie ja, to błędy robie w pisaniu ,"O jak sie ciesze Panie ,ze wybrałeś mnie ,taka nie uczona w oczach tego świata ale dałeś mi Poznanie Siebie i roztropnosć i Mądrościa obdarzyłeś."AMEN.

Elmo  wszyscy robimy błędy i potkniecia i oby tylko takie .
Niedokuczaj  innym  z powodu ich wypowiedzi byc moze ze on jest z  Zimbabwe  ale chyba nie jesteś rasistka to nie po Bożemu.

Pisząc na forach doceniam jak cięzka praca jest  pisanie i ile trzeba  korekty a jednak i w ksiażkach sa "byki"

Czasem i mnie razi  jak widzę "pisownie"  ale ten co napomina też sie potyka .
I poco widzieć  drzazgę w oku bliźniego  skoro BELKA we własnym  .

ech nie upadabniajmy sie  do... Very Happy

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #26 : 2006-12-11, 17:48:08 »

Jona ,inaczej jest jak ktos cos pisze w zartach a inaczej jest jak ktos cos pisze zajadle.
Znam Matiego z innego wątku ,tu na forum,on wiecznie chce badan naukowych-tu ich nie znajdzie.
Proponuje Matiemu wrzucic na luz.Bo wlasnie czytalam jego posty na innym forum i widze ,ze chłopak się miota w tym odzywianiu.Przechodzi z jednej diety w drugą.
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #27 : 2006-12-11, 18:07:11 »

elmo

oczywiście ,ze jest różnica i to widoczna .
Dlatego ja pisałam ciut  z przymróżeniem  OKA  Confused

czy mrugać dobrze napisałam - ja wpadne w kąpleksy-kompleksy Shocked Very Happy
załamie sie i co?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #28 : 2006-12-11, 18:17:07 »

Jona ,jak się załamiesz ,to Tomkiewicz na pewno znajdzie jekiś sposob, abys z tego zalamania wyszła  Very Happy .On ma wielką wiedze ,nie wiem czy wiesz ,opartą na ksiazkach psychologicznych,wiec z całą pewnością coś zaradzi.Bo być moze ,ze jest to wina Twoich rodzicow ,ze zrobilas " byki"  Shocked  Laughing  Laughing  Laughing .Tam trzeba szukac przyczyn.Widzisz ile sie od niego nauczyłam  Very Happy   Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #29 : 2006-12-11, 20:38:05 »

Elmo Wink przypomnij sobie jak ci się spodobało gdy Tomek napisał że kazdy jest piękny na swój sposób ;P
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #30 : 2006-12-11, 20:52:19 »

Elmo Wink przypomnij sobie jak ci się spodobało gdy Tomek napisał że kazdy jest piękny na swój sposób ;P
Owszem  Very Happy i nadal tak sądzę  Very Happy .
i nawet madry na swój sposób   Very Happy
I nawet znam takie przyslowie :" kazdy głupi ma swój rozum "  Very Happy -widzisz jaka jestem mądra  Very Happy   Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #31 : 2006-12-11, 20:57:05 »

A pamietasz Sławek jaki ty byłeś mądry  Wink , gdy pytałam dlaczego moja corka sie szybko odwadnia  Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #32 : 2006-12-11, 22:09:58 »

Very Happy Mnie tam nie przeszkadza, gdy ktoś w Internecie sadzi byki. Tylko, że jak odrobinę się nie postara, to cięzko zrozumieć, co on ma na myśli. A potem awantura Very Happy

A skoro Mati nic nie da sobie powiedzieć, to strach  Shocked o ten jego mózg, bo wydaje się, że z wnioskami idzie w złym kierunku. Mati nie chce przyjąć tego, co napisał JK, bo jak podkreśla, sam tez jest myslącym człowiekiem, więc potrafi potrafi tak skorygować ŻO, ze zadziwi samego JK.

Ja tylko zgubiłam się, w jakim celu Mati napisał swoje pytania. Wydawało się, ze szuka porady, a okazało się, że chce nas tylko podstępnie Very Happy przeegzaminować.

Mati, zamiast się wkurzać, Very Happy pośmiej sie z nami i posłuchaj, co mamy do powiedzenia. Na pewno ci sie to przyda. A wnioski juz wyciagaj sobie, jakie umiesz i chcesz.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #33 : 2006-12-11, 22:26:16 »

  Very Happy Ewa wygląda na to ,ze to my tylko mamy tendencje do smiania sie ,niekoniecznie z kogos oczywiscie ,tylko z sytuacji a nawet z siebie i dziwie sie czemu ktos mnie odrazu atakuje  Shocked
A z reszta o co sie tu awanturowac ,dobrze jest sie posmiac  Very Happy ,ja tam lubie sie smiac ,zartowac ,chociazby z siebie  Very Happy ,a co mi tam  Very Happy


Abstrachując od tematu ,czy wiecie dlaczego mężczyźni nie mają cellulitusu? ciekawa jestem czy ktos wie  Shocked  Very Happy
Pozdrowka dla wszystkich  Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #34 : 2006-12-11, 22:46:40 »

Lubię, Elmo, tę twoją wesołą usczypliwość.  Twisted Evil
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #35 : 2006-12-12, 09:23:41 »

A pamietasz Sławek jaki ty byłeś mądry  Wink , gdy pytałam dlaczego moja corka sie szybko odwadnia  Wink

oczywiście że pamiętam;) ale poraziłaś mnie wtedy taką empatią Wink że odechciało mi się z tobą rozmawiac. Dzisiaj też skończę, bajo Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #36 : 2006-12-12, 09:42:46 »

A pamietasz Sławek jaki ty byłeś mądry  Wink , gdy pytałam dlaczego moja corka sie szybko odwadnia  Wink

oczywiście że pamiętam;) ale poraziłaś mnie wtedy taką empatią Wink że odechciało mi się z tobą rozmawiac. Dzisiaj też skończę, bajo Wink
ja wtedy też czułam empatie ,ale teraz jak juz tu jestem dłuzej ,nie czuje jej  Very Happy .Przyzwyczaiłam sie do zartow ,uszczypliwosci ( bo chyba nie tylko ja nią grzeszę  Wink ) i jest wszystko ok ,a nawet lepiej niz ok  Wink Mr. Green
Reasumując ,lubie tutaj miedzy wami " optymalnymi " być  Very Happy sama nie jestem " optymalna " ale tez nie "korytkowa" i "pastwiskowa"  Very Happy  Mr. Green ,dlatego znajduje tu jakąs, swego rodzaju pocieche ducha  .

A jesli tak bardzo juz kogoś uszczypalam ,to znam takie jedno magiczne slowo  Very Happy .Nazywa sie przepraszam  Cool .
Przepraszam wszystkich ,ktorzy poczuli sie dotknieci moja uszczypliwoscią .Ale litosci !!! Nie tylko ja taka jestem  Evil or Very Mad
Weźmy Brufordzika- czyz on nie tryska wesołą uszczypliwoscią? Tylko ,ze ja wiem ,ze to jest wlasnie wesole a nie obraźliwe .
Caly widz polega na tym ,ze trzeba umiec pozartowac , nawet z siebie - to najwazniejsze.
Pozdrawiam wszystkich  Very Happy
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #37 : 2006-12-12, 10:43:45 »

Ja tam raczej nie wierze w nauke wole sie sam przekonac , zobaczyc dotknac , jesli widze czlowieka sedziwego i przy tym zdrowego to zawsze go pytam czemu to zawdziecza i zawsze odpowiedz jest jedna malo je duzo pracuje a spozywa tylko dobre  pokarmy( najwartosciowsze) tj ; malo miesa , mleko i przetwory , kasze cebule czosnek  miod jajka ale wszystko malo , czyli optymalnie . Jesli dostarczymy organizmowi najlepsze produkty i przy tym go nie zasmiecimy to on sam bedzie wiedzial czego trzeba naszemu mozgowi , a to czym sie zywi nasz mozg to sa tylko teorie Laughing Confused Mr. Green Mr. Green Nobo jak to ma byc ze optymalni z jednej strony wysmiewaja "nauke"  a z drugiej sie na niej opieraja Mr. Green Mr. Green
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #38 : 2006-12-12, 12:31:04 »

Słusznie
ja też wolę sie sama przekonać jak to i tamto działa ,zresztą tak jakos mam ,że w domu  w kuchni to ja pierwsza  kosztuje.
Tak było z małymi dziećmi i tak mam z wnuczkami ,jesli cos to mysle sobie " ja a nie dzieci"  no i wiele razy się sprawdziło.

A co do obecnego żywienia  to juz wiem ,ze  po tym jedzeniu  nie czuc z ust ,rano , nie ma się goryczy  w ustach .
Że  nie jest tak jak mówili - mieso sie  długo trawi i gnije w jelitach .Teraz wiem ,ze to węglowodany  ponoszą za to wine.
Pokazują film o pewnej diecie  gdzie ludzie wygladaja jak monstrum  , pani prowadząca mówi " ILE ty jesz tłuszczu"!
Jakos utrwalało mi sie ,ze winę ponosi tłuszcz ,ale umykało  cos istotnego, Oni przestawali żreć  chleby bułki ciasta torty czyli ZNIKAŁY WĘGLE!  ale o tym mówi się półgębkiem.

Niestety  próbowałam jeść surówki  ale nic mi z tego nie wychodziło i też tyłam ,juz sama nie wiedziałam CO????? jest nie tak.
Moje wspomnienia z dzieciństwa  są takie - mieszkałam u babci  dam się wychowywałam a co jedli?

Chleba  nikt nie jadł za duzo bo piekło się samemu i ziarno musiało starczyc do następnego ziarna.
Mieso ? owszem nie było go zadużo bo nikt nie wybił by włąsnych kur  ale pamietam ,ze kupowano  kosci i na tych kosciach gotowano zupy ,rosoły i o dziwo taki rosół był smaczny np z kartoflami - a kto by robił makaron  to tylko od święta.
Poniewaz moja rodzina zalicza się do biednych  to i mleka nie było zawiele od dwuch krów  jesli jedna była cielna to coś tam mleka było a jeśli obie to nic.
Najczęściej  jadało się kapustę kartowfle i barszcz  biały . Zawsze dbano by była omasta  - słoninke dodawano do wszystkiego i jak była słoninka  no i smalec to było syto- bogato.
Jadano mało bo był to warunek  by przeżyc  zime i przednówek ale świeta  były syte .W komorze wisiały kiełbasy szynki \balerony i bekony  wędzone i gotowane i starczało na  długo .
Ciasta  piekło się dwa razy  na świeta wiosenne i zimowe  no i tez potrafiły  długo  cieszyć.
>>>>>>>


Ciekawi mnie jak to teraz ze świetami jak to z ciastem  czy można sobie pozwolić i na jakie -  sernik  makowiec ???
a pierożk,i uszka i tp.
a poradźcie jak  spozywać podgardle  ,kiedyś jadałam bo było tanie  ale  może  wiecie coś czego ja niewiem.

>>>>
Cytuj
Elmo
no i widzisz - jasne ,że wina  przodków  jak nic .Moja babcia nie umiała ni pisać ni czytać  jej dzieci jako tako ,no  a ja  ech  ile ja nerów  napsuje tomkowi
ąż dziw ,że  wogóle piszę  Shocked

pozdrawiam Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta zakuwacza czyli wkuwanie i wkuwanie.
« Odpowiedz #39 : 2006-12-12, 13:05:55 »

Wiesz Jona ,jak czytam ten twoj post ,to taka nostalgia mnie ogarnia.Moze wtedy nie bylo tak "bogato" ale tamte czasy mialu swoj urok.Dlatego lubie czytac ksiazki Marii Rodziewiczowny ,ktora jak ty pisze o zimie i o przednowku.I mimo to ,ze bylo tak biednie ,to jednego w zyciu załuje ( jesli mozna to tak nazwac) ,ze sie nie urodzilam w tamtych czasach  Sad .Nie wiem czemu ,ale bardzo lubie opisy tych czasow,ksiazki i filmy...i jakos mnie ciagnie do nich...Moze ja sie reinkarnowalam  Shocked  Shocked  Shocked .A film" Noce i dnie" moglabym ogladac na okrągło...

Jono  Very Happy podziwiam cie ,tyle osiagnelas ,Twoja babcia nie umiala czytac ani pisac a Ty UMIESZ  Shocked i nawet umiesz sie poslugiwac klawiaturą  Shocked  -to dopiero osiagniecie  Shocked  Very Happy  .
A to ,ze robisz " byki" nie szkodzi ,tu na forum sie poduczysz ,zawsze moze cie poprawic expert od jezyka polskiego -drugi po profesorze Janie Miodku -tomkiewicz  Very Happy
pozdrawiam  Very Happy

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.