forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 21:31:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660288 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Przyczyna SM jest znana?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Przyczyna SM jest znana?  (Przeczytany 8597 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Przyczyna SM jest znana?
« : 2006-12-13, 10:41:38 »

Jakie jest Twoje zdanie lekarko? Jeszcze jeden oszołom, czy coś w tym jest?

http://www.haptens.republika.pl/haptenology_pl.html

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przyczyna SM jest znana?
« Odpowiedz #1 : 2006-12-13, 11:43:31 »

Załozenia - próba usystematyzowania tego co wie immunologia.
Przeciwciała obronne maja sie wg niego zamieniać w autoprzeciwciała. Tak. Gdy jest ich za dużo. Gdy reakcja jest albo nadmierna, albo bodziec wyzwalajacy za duży.
Sumując - za dużo przeciwciał.
Dlaczego. Mniej produkujemy przeciwciał jak mamy mniej glukozy w organizmie (a zatem trójglicerydów, które pośrednio mierzą jej ilość; konsekwencją tych "nadmiarów' jest hipercholesterolemia, która za długo sie utrzymuje). Dlatego dieta JEST metodą leczenia.
Układ ABO(i zgodności tkankowej) w wydychanym powietrzu. Przyznam, że to coś nowego.
"tym celu należy unikać niepotrzebnej immunizacji, dobrze wietrzyć pomieszczenia dla ludzi i zwierząt oraz świadomie unikać długotrwałego wdychania takich haptenów".
Przypomina to uczulenie/nadwrażliwość na wdychane alergeny. A przecież da się uszczelnić powłoki (skórę, układ odeechowy) właściwą dietą. I tu dieta JEST metodą leczenia. Do zdrowej tkanki przeciwciało się nie przyczepi. Alergen też nie ma prawa wstępu. Im mniej zniszczeń w organizmie tym mniej "wyzwań".
"kochający i opiekuńczy mąż jest nieumyślnym sprawcą choroby swojej wiernej żony". Szukanie "wrogów" na zewnątrz siebie. Chwalebne. Jest to jedna strona medalu.
My na tym forum zajmujemy sie drugą... 
"przebywać na świeżym powietrzu" - słusznie. Medycyna jest wiedzą/nauką próbującą to usystematyzować.
"należy zwalczać grzybicę" - tu też dieta JEST metodą likwidacji choroby. Wiadomo, że leki też są. Cieszmy się ze zdobyczy cywilizacyjnych (no może poza zanieczyszczeniem i tam takich podobnych). "należy zerwać zagrzybione tynki i podłogi, zabezpieczyć dom przed pleśnieniem, założyć nowe tynki i podłogi". Jestem za, a nawet przeciw. Z powodu pracy nad tą drugą stroną medalu.
"alergii na antygeny, które są w wydzielinach człowieka". Fakt. Jestem za pracą nad drugą dtroną medalu. Dieta i PS (określone wcześniej). Ja tak mam. Wiem, że są alergie i alergolodzy i nakazują np. likwidację kur z gospodarstwa w przypadku uczulenia dzieci na pierze ptaków. Kazdy ma wolą wolę. Mam nadzieję, że rozum też.
"alergii  na człowieka nie ma" - JEST alergia na czlowieka (psychologiczny wątek i fizykalny).
”Hava dostała na obczyźnie uczulenia na męża. Kocha go, ale o przytulaniu nie ma mowy”. Wg nas NIE JEST na DO! Wraz z DO przydałaby się konsultacja psychologiczna.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Przyczyna SM jest znana?
« Odpowiedz #2 : 2006-12-13, 12:44:26 »

Z racji wykonywania mojego zawodu bylam zmuszona przez 10 lat, kilka godzin dziennie przebywac najpierw w niewietrzonym pokoju z chora na SM.W/g powazszego powinnam juz dawno zachorowac na SM.A co z calym medycznym personelem,ktory dzien w dzien styka sie z chorymi,cierpiacymi,umierajacymi w szpitalach i wydychajacymi chorobotworcze alergeny??Czy tez choruja  i umieraja na te sama chorobe co ich pacjenci.????
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przyczyna SM jest znana?
« Odpowiedz #3 : 2006-12-13, 13:10:01 »

Na oddziałach nowotworowych ponoć lekarze cześciej chorują na nowotwory.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Przyczyna SM jest znana?
« Odpowiedz #4 : 2006-12-13, 13:12:34 »

Na oddziałach nowotworowych ponoć lekarze cześciej chorują na nowotwory.


Ponoć?????
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przyczyna SM jest znana?
« Odpowiedz #5 : 2006-12-13, 13:14:12 »

Właśnie o to chodziło, by to słowo ktoś zauważył.
No, no nawet nieoptymalnemu się udało!
A propo zdania - to nie mam niestety danych.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Przyczyna SM jest znana?
« Odpowiedz #6 : 2006-12-13, 13:17:26 »

No, no nawet nieoptymalnemu się udało!

A to co konkretnie oznacza?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przyczyna SM jest znana?
« Odpowiedz #7 : 2006-12-13, 13:18:37 »

Że optymalni są GENIALNI. A z innymi to jest różnie.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Przyczyna SM jest znana?
« Odpowiedz #8 : 2006-12-13, 13:20:05 »

Że optymalni są GENIALNI. A z innymi to jest różnie.

 Very Happy Very Happy.Potraktuję to jako życzliwy dowcip. Razz.Bo chyba nie będziesz podtrzymywać poglądu o intelektualnej wyższości optymalnych nad resztą świata?? Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przyczyna SM jest znana?
« Odpowiedz #9 : 2006-12-13, 13:21:31 »

Podtrzymuję pierwsze Twoje zdanie.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Przyczyna SM jest znana?
« Odpowiedz #10 : 2006-12-13, 16:07:14 »

Jak bylam w Arkadii, dostalam do przeczytania ksiazke Grzeszczuka o haptenach. Miala bardzo obszerny rozdzial o sm. W moim przypadku to sie nie zgadza. Bo grupa krwi A szkodzi B i odwrotnie. Moj maz ma B, corka A, ja mam AB. I to ja jestem dla nich najwiekszym zagrozeniem wg tej teorii.
Dla mnie to lipa.
Przyznam sie, ze nie mialam czasu na przeczytanie artykulu pod podanym przez Hale linkiem. Jak niena temat, sorki
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.