forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 17:15:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660588 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Psyche(emocje) a ciało.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 25 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psyche(emocje) a ciało.  (Przeczytany 211919 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #260 : 2007-03-28, 15:17:28 »

Tymon, o "prawdziwych uczuciach" napisałam dziś m.in. w swoim pierwszym poście do Beliana. Łącznie z przykładami z życia.
O innych prawdziwych uczuciach było m.in. też dużo w tym wątku.

M
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #261 : 2007-03-28, 15:35:04 »

Okay, doczytałem. Shocked Weź pod uwagę, że to są Twoje skróty myślowe, które dla innych mogą być nieczytelne. Poza tym, zauważyłem, że takie nieporozumienia budzą różniste emocje.  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #262 : 2007-03-28, 17:57:34 »

     kiedy powiela sie ksiazki  i ich tresci uwaza sie za wlasne,wtedy nie da sie pisac zrozumiale i zyciowo
dlatego wypisow z ksiazki  znajdziesz niemalze w  kazdym watku ale zadnego zyciowego przykladu,ach byl jak to wyrzeczenie sie rodzicow wplynelo na zgubienie nadwagi.....
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #263 : 2007-03-28, 18:12:44 »


...ach byl jak to wyrzeczenie sie rodzicow wplynelo na zgubienie nadwagi.....

No ,popatrz  Shocked ,czyżby mnie coś ominęło jak mnie nie było,czy to jakiś post zapomniany przeze mnie  Shocked

Aż dziw bierze jakie "lecznicze" skutki przynosi wyrzeczenie się rodziców  Shocked
Myślę ,że to jest teraz  pewna forma terapi przeprowadzana przez psychologów i różnych maści terapeutów ,rozpowszechniona na szeroką skalę.
Podobnie jak w polityce-pranie mózgu.
A kto się chce poddawać takiej "terapii" ,to tylko i wyłącznie jego sprawa.  Neutral
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #264 : 2007-03-28, 19:21:55 »

użycie trybu biernego w... zdaniu. To tak, jakbyś całą odpowiedzialność za tamtą zmianę w Twoim życiu przekładała na innych,

Tryb bierny mówi o poczuciu "mniejszej mocy" osoby. Czyli - o żołądku  z punktu widzenia medycyny ajurwedyjskiej Smile.
Tam umieszczają Oni "mogę", "porafię", "wierzę w swoje siły" i w w SWOJĄ SPRAWCZĄ MOC  Very Happy .
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #265 : 2007-03-28, 19:24:23 »

Tryb bierny mówi o poczuciu "mniejszej mocy" osoby. Czyli - o żołądku  z punktu widzenia medycyny ajurwedyjskiej Smile.

A więc wszystko znów pięknie się zazębia i ma sens!

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #266 : 2007-03-28, 19:33:10 »

Ile to ze stylu pisania można wysnuć wniosków  Shocked
Może to też będzie miało jakąś przydatność na szeroką skalę w etiologi chorób  Shocked
Ze też JK o tym nie napisał  Shocked Ciekawe czemu ?  Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #267 : 2007-03-28, 19:50:01 »

A może poprostu JK nie napisał bo mu sie " nie zazębiało i nie miało sensu"  Shocked  Laughing

Nie czytałam żadnej ksiązki bardziej pisanej z sensem niż książki JK.  Very Happy .Ze też niektórzy nie potrafią ich zrozumieć  Shocked
Pomijając zawartą w nich biochemie wszystko jest tak "prosto" i z sensem napisane ,żeby każdy mógł zrozumieć .
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #268 : 2007-03-28, 22:32:35 »

     kiedy powiela sie ksiazki  i ich tresci uwaza sie za wlasne,wtedy nie da sie pisac zrozumiale i zyciowo
dlatego wypisow z ksiazki  znajdziesz niemalze w  kazdym watku ale zadnego zyciowego przykladu,ach byl jak to wyrzeczenie sie rodzicow wplynelo na zgubienie nadwagi.....

 Myślałem Kodar, że stać Cię na więcej niż tani cynizm suto zakropiony chęcią dowalenia..tylko za co ?
          Irytujące jest, że w szale nienawiści pomijasz całe fragmenty opisujące AŻ NADTO osobiste przeżycia i doświadczenia. Oskarżenia o rżnięcie z książek jest w tym akurat kontekście, czyli postów Marishki, tak idiotycznie niedorzeczne, że zastanawiam się, czy zdajesz sobie sprawę w jak wątłym świetle stawiasz swój intelekt. No bo jak inaczej nazwać, jeśli ktoś wbrew oczywistości forsuję coś zgoła przeciwstawnego, nazywając to prawdą. Śmieszne czy żałosne ? I jedno i drugie jak sądzę.
       
ps:  Ewo, jak sądzisz - może takie są konsekwencje publicznej aprobaty (wiesz ,co mam na myśli ? - w tym własnie wątku)

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #269 : 2007-03-29, 07:30:35 »

Jakiż żal i rozgoryczenie mnie ogarnęły po przeczytaniu postu Tomka  Sad
Już sobie wyobrażam w jakim to "szale nienawiści " była Kodar pisząc ten post  Shocked

Ciekawi mnie jedno.
Kodar ,czyjej to aprobaty potrzebujesz?  Shocked ,bo ja myślałam ,że jesteś dorosłą myślącą osobą  Shocked

Może Ewa odpowie ,może medycyna ajurwedyjska coś na ten temat mówi ?  Shocked  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #270 : 2007-03-29, 08:14:00 »

Aha,i za każdym razem jak ktoś ,coś nie napisze "nie po Waszej myśli" wpadacie w jakiś "dołek,coś związane z dysforią,robiąc z siebie kozłów ofiarnych zarazem wycofując się.
A ile to razy z Waszych postów zionęło niechęcią,ironią do dyskutanta(to delikatnie napisane).
Natomiast rzecz się ma odwrotna ,jeśli znajdujecie "sprzymierzeńca".Wpadacie w euforie.
To może raczej Wy potrzebujecie tej aprobaty  Neutral
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #271 : 2007-03-29, 08:19:00 »

Odnoszę wrażenie, że Marishka i Tomek z jednej strony nie doceniają wpływu DO na psychikę (nie rozumiem dlaczego?), a z drugiej strony dokonują "projekcji" (pojęcie równie modne jak słynne już "wyparcie") swoich problemów z dzieciństwa (?) na innych ludzi. Tomku, zarzucasz innym niegrzeczne zachowanie w sposób, powiedziałbym, równie nieelegancki. Confused (Oczywiście, sam też nie jestem bez winy, wiem dobrze. Embarassed )
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #272 : 2007-03-29, 09:17:25 »

            To prawda, mój sposób jest równie nieelegancki. Czy dokonujemy projekcji ? Po pierwsze, skąd mam to wiedzieć, skoro to proces nieświadomy ? Po drugie zaś, mało kogo obchodzi tu prawda, więc nawet gdy powiem, że nie projektujemy - to i tak nie ma to najmniejszego znaczenia. Wnioski i tak zostana wyciągnięte "po swojemu".
                                       
Tomek
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #273 : 2007-03-29, 10:09:46 »

To dosyć niewesołe założenie.  Sad
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #274 : 2007-03-29, 21:52:35 »

Wiecie jakie jest najważniejsze ZAŁOŻENIE kiedy uczestniczy się w pierwszym spotkaniu DDA-Dorosłych Dzieci Alkoholików.. Mówimy o sobie o swoich uczuciach o swoich przeżyciach. Mówimy w pierwszej osobie Ja ....Nie mówimy myślę,że powinnaś/ienieś zrobić to czy to itp. Każdy słucha o przeżyciach innych osób i sam to przerabia w swojej głowie. Wiecie to niesamowite ile tak naprawdę w tych opowieściach jest zbliżonych przeżyć, sytuacji mimo różnych środowisk itp. Długo to trzeba ćwiczyć. Ale to założenie uczy mnie,że pomaganie innym jest łatwe tylko jak samemu się przez to przejdzie.Pomaganie mądre.Nie mylić z doradzaniem zrób to czy tamto. Pomaganie na siłę też nie pomaga. Przychodzenie na spotkania DDA nie jest obowiązkowe. W końcu każdy chce pomóc sobie, dla siebie szuka pomocy. 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #275 : 2007-03-30, 02:00:18 »

Może Ewa odpowie ,może medycyna ajurwedyjska coś na ten temat mówi ?  Shocked  Very Happy

...że tylko spokój może nas uratować  Shocked .

Ja też jak czasem "chlapnę" to...nie wiem czy śmiać sie czy płakać.
Mam doskonałą przy tym koleżankę (może sie tego nauczę). Jak powie prawdę, to mówi to w taki sposób, że ...sie człowiek cieszy  Shocked
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #276 : 2007-03-30, 11:35:38 »

pomaganie innym jest łatwe tylko jak samemu się przez to przejdzie.Pomaganie mądre.Nie mylić z doradzaniem zrób to czy tamto. Pomaganie na siłę też nie pomaga.

Masz rację, Sylwio. Nie da się pomóc osobie, która rękami i nogami broni się, bo jest jej całkiem wygodnie w dobrze znanym bagienku, a jakakolwiek zmiana wzbudza ogromny lęk. Myślę, że pomoc jest możliwa tylko i wyłącznie wtedy, gdy osoba jest chociażby odrobinkę otwarta na możliwość zmiany. Tzn. czuje pewną niewygodę w sytuacji, w której tkwi, chce to zmienić, ale nie wie jak, brakuje jej "narzędzi". Myślę, że taka osoba wtedy interesuje się doświadczeniem innych i tym, jak poradzili sobie z podobnym problemem. Jest otwarta na poszukiwanie odpowiedzi na swoje pytania.

Ten "dyskomfort" wewnętrzny to chyba klucz do możliwości zmiany, do otwarcia się. Wiem, bo sama go odczuwałam przez wiele lat. Brakowało mi wówczas tylko przykładu osoby (może Empatycznego Świadka, o którym pisze Alice Miller?), która czuła się podobnie i poradziła sobie z podobnym problemem. Zastanawiam się, jak to jest, że z dwóch osób z identycznym problemem, jedna potrafi wyzwolić się, a druga w nim tkwi do końca życia. Co dokładnie sprawia, że jedna szuka pomocy i odpowiedzi na swoje pytania, a druga broni się przed pomocą i boi się zadawać jakiekolwiek pytania? Na czym dokładnie polega owa "otwartość umysłu"?

M
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #277 : 2007-03-30, 11:51:37 »

Wydaje mi się, że to po prostu świadomość, że może być inaczej, że nie trzeba tkwić w starych koleinach, w złych przyzwyczajeniach, w nabytej bezradności. Niezbędne minimum wiary w swoje możliwości. Jest takie powiedzonko: "zrób coś, a zdobędziesz siłę". Często nie potrzeba wcale tak dużo, jak mogłoby się na początku wydawać - i wszystko się zmienia - wygląda to czasem jak magia. Na czym polega otwartość umysłu? Według mnie my sami o tym decydujemy, mimo ograniczeń.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #278 : 2007-03-30, 12:05:58 »

Wydaje mi się, że to po prostu świadomość, że może być inaczej, że nie trzeba tkwić w starych koleinach, w złych przyzwyczajeniach, w nabytej bezradności.

Tak, tylko CO właściwie sprawia, że jedna osoba ma taką świadomość, a druga za wszelką cenę ją wypiera? Napisałeś: "minimum wiary w swoje możliwości", myślę, że to jest bardzo ważne. Innymi słowy, może potrzebny jest chociażby zarodek pewności siebie? A może też zarodek ciekawości siebie? A co się dzieję w przypadku osoby, w której nie rozwinął się albo został skutecznie "wyskrobany" nawet taki "zarodek"?

Fascynuje mnie poszukiwanie odpowiedzi na różne takie pytania...

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #279 : 2007-03-30, 12:10:37 »

Fascynuje mnie poszukiwanie odpowiedzi na różne takie pytania...

M

A nie interesuje Cie odpowiedź na jedno zasadnicze,podstawowe ,ważne pytanie?
Co jest przyczyną pierwszą  degeneracji ludzkiego umysłu?

Z filozofii niczego pożytecznego dla siebie ani dla gatunku nie wyniesiesz.
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 25 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 17 zapytaniami.