forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:40:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Psyche(emocje) a ciało.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 25 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psyche(emocje) a ciało.  (Przeczytany 207501 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #320 : 2007-04-13, 08:56:59 »

W ubiegłym roku musiałam skorzystać ze szpitala aby poddać się kuracji sterydowej. Doznałam szoku już przy pierwszej kolacji. Dostałam 4 kromki chleba posmarowane margaryną i cieniutko serkiem topionym oraz słodzoną herbatę (nie było wyboru - nikogo nie obchodziło, że ja nie słodzę).
Opiekowała się mną lekarka bardzo szczpła, wysoka, atrakcyjna  o przeraźliwie zimnych rękach. Moja sąsiadka miała podawaną m. in. insulinę i lekarka jej tłumaczyła jak bardzo ważne jest odżywianie czyli zero tłuszczy, a dużo owoców i witamin.
Jesteśmy' zaściankiem'. Jeszcze długo, długo nic się unas nie zmieni.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #321 : 2007-04-13, 09:07:43 »

Jesteśmy' zaściankiem'. Jeszcze długo, długo nic się unas nie zmieni.

Nie tylko u nas. Zwróć uwagę na oficjalną stronę Amerykańskiej Asocjacji Cukrzycy (ADA) i zalecenia dietetyczne - w żadnym razie nie wolno rezygnować z węglowodanów. Ile razy słyszę jakąś debatę na ten temat w radiu (amerykańskim), to za każdym razem podkreśla się jak nie wolno zmuszać cukrzyków do drastycznego ograniczenia węglowodanów, tym bardziej, że to tłuszcz jest winny cukrzycy, blah, blah, blah...

Na szczęście i tam są też "kontrowersyjni" lekarze, zwiększające spożycie tłuszczu u swoich pacjentów i ograniczające węglowodany. Czasem o nich też się słyszy, ale od pacjętów, którym znacznie poprawił się stan zdrowia, a nie w oficjalnych mediach. Sounds familiar?

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #322 : 2007-04-13, 09:16:31 »

Jak lekarz onkolog zaleca pacjętowi dietę wysokowęglowodanową,ubogotłuszczową ,to chyba też jest coś nie tak.
Tymbardziej ,ze maja tą nowoczesną metode diagnostyki nowotworu i nie tylko ,która polega na tym ,ze w skupiskach komórek nowotworowych ,ogólnie patologicznych ,następuje zwiększona kumulacja cukrów.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #323 : 2007-04-13, 14:54:41 »

Żywienie a emocje i ciało  Shocked .

To jest celem.

  o przeraźliwie zimnych rękach.

Jak obserwowałam dietę swojej córki - zimne ręce (jako objaw patologii pojawiał się około 3-5 r.ż) były sygnałem alarmowym, że ... należy sie "natychmiast naprawiać".
Zawsze można czekać na ...rozpoznanie stanu "zaawansowanego"  - choroba Reynauld, która z resztą też jest wyleczalna ... oczywiście dietą  Very Happy .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #324 : 2007-04-13, 14:58:09 »

Żywienie a emocje i ciało  Shocked .

To jest celem.

Cieszę się Ewa ,ze tak myślisz,bo naprawde trudno znaleść lekarza z takim podejściem...
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #325 : 2007-04-15, 01:25:02 »

Zauważyłam u siebie:
jak jestem głodna od razu gorzej się czuję psychicznie. Albo odwrotnie gorzej się czuję psychicznie nie chce mi się jeść jestem głodna i to nakręca jeszcze na gorsze samopoczucie. Za dużo spraw na głowie za bardzo się denerwuję i wtedy nie myslę racjonalnie i popełniam błędy czasami głupie.Mam ochotę wziąść miesiąc urlopu bezpłatnego.Tylko ani mąż ani babcia tego nie zrozumijeią. A ja już mam dość mimo,że oni myślą i mówią że bardzo mi pomagają.Znacie kogos fajnego w Łodzi psychologa komu można się wygadać?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #326 : 2007-04-15, 07:52:58 »

Sylwia!

Jeśli Ty sama sobie nie pomożesz ,nie pomoże Ci żaden najmądrzejszy psycholog  Confused Niestety.
Możesz się mu wygadać ,możesz iść na psychoterapię ,ale w końcu powrócisz na "swoje miejsce".
Kilka dni dobrze ,potem znów chęć wygadania się.
Naturalne jest ,że człowiek chce porozmawiać z drugim człowiekiem.

Byłam w podobnej sytuacji ,miałam ciężki okres ,byłam "niesprawna" i dwoje malutkich dzieci pod opieką.
Rodzina za daleko mieszka,a mąż w pracy,przyjeżdżał zmęczony do domu a ja mu płakałam i biadoliłam  Confused ,a on mi tłumaczył ,a ja byłam"głucha",nie docierało do mnie nic  Confused

Od rodziny przez telefon słyszałam tylko: Idź do psychologa ,on ci pomoże,albo przyjedź do nas,jeżdziłam ,odpoczywałam ,przyjeżdżałam i było jescze gorzej,bo tęskniłam  Confused
Do psychologa wreszcie poszłam. Wygadałam się ,wypłakałam się ,przeżyłam jeszcze raz to samo ,co mnie dotknęło i......nic  Confused Wróciłam spowrotem do domu ,a w domu maleńkie dzieci ,które potrzebują mojej pomocy ,a ja czułam się ,że to ja potrzebuję pomocy  Confused

W końcu zdałam sobie sprawę ,że jeśli sama nie stanę na nogi ,sama sobie nie pomogę ,to kto się zajmie moimi dziećmi?!
To chyba dzieci mnie zmobilizowały ,abym sie podniosła  Very Happy
To nie trwało krótko ,to trwało kilka lat i mnie niszczyło.  Confused Samo miotanie  Confused

Sylwia,osobiście nie wiem co ludzie widzą w psychologach.Może ja jestem zbyt wielkim sceptykiem ,zeby myśleć ,że psycholog z racji swoich "papierków" może mi pomóc" .Już bardziej pomocne dla człowieka pod względem "rozmów psychologicznych" jest pogadanie sobie z drugimi matkami w parku ,czy na placu zabaw itp.

To tyle ode mnie!
Trzymaj się i dobrze się odżywiaj ,bo to podstawa!
Mapiszę jeszcze ,ze w momencie tego kryzysu jaki przechodziłam ,prawie nic nie jadłam i widzisz ...koło się zamykało  Confused
Aż wreszcie mnie olśniło i zrozumiałam ,że sama musze sobie pomóc.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #327 : 2007-04-15, 09:24:41 »

jak jestem głodna od razu gorzej się czuję psychicznie. Albo odwrotnie gorzej się czuję psychicznie nie chce mi się jeść jestem głodna i to nakręca jeszcze na gorsze samopoczucie.
Mam ochotę wziąść miesiąc urlopu bezpłatnego.

Ja lubię zupy. Jak mi się chce niewiadomoczego - lubię zjeść zupę. Ciepła, nie ma za dużo B, W prawie wogóle. Można dać do niej łyżkę T. W pewien sposob "wprowadza poczucie szcześcia w żołądku". Teraz nadchodzi wiosna. Łatwiej o "szczęscie" w żołądku - wychodząc na dwór. Praca z roślinami w ogrodzie sprawia, że "czas staje w miejscu".
Weź miesiąc bezplatnego. Lepiej odpocząć. ALBO CODZIENNIE WYCHODŹ  NA SPACER  Smile . Pieniędzy wystarczy (2 łyżeczki smalcu na śniadanie) - zabezpieczy na dłużej. Ziemniaki tanie, słonina też, jaja, ryby, boczek też. Dziś zmierzę i zważę i utrę marchewkę. Może uda mi się zjeść ją z oliwą z oliwek na śniadanie?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #328 : 2007-04-17, 11:38:30 »

Dziekuję za rady. wiem,ze najprawdziwsze jest człowieku lecz się sam. ciekawe jak sie wyleczę z zielonego kataru i jakby infekcji zatok. Dzis idę do stomatologa bo mam wrażenie,że to kolejna ósemka. Ale w Polsce to będzie trwało pewnie z tydzień zanim i tak jak rok temu wyrwę sobie prywatnie za 250 zł bo za darmo będą mnie odsyłac tak jak dziś do chirurga szczękowego albo laryngologa. Tylko niech mnie w końcu zacznie któryś ząb boleć bo na razie tylko męczą mnie zatoki, głowa,lewe ucho mnie boli czasami a zatoki  sa przecież ok bo nawet w szpitalu wyszły o.k. Sad Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #329 : 2007-04-17, 11:44:08 »

Ja parę mies. temu rwałam ósemkę u chirurga stomatologa za 400 zł.  Shocked

Potem mnie złapał suchy zębodół ,z którym się mordowałam mies. ,lekarze wkładali mi do dziurki nipas-kwas acetylosalicylowy-zwykła polopiryna ,która utrudniała tylko gojenie.Wpadłam na pomysł znalezienia w necie gabinetu z laserem i pomógł mi jeden zabieg dosłownie.dziurka zaczęła się zarastać.
Musiałam ją rwać ,bo zachaczała o dziąsło,nie chciała wyrosnąć i co jakis czas dopadało mnie zapalenie dziąsła.

Co do twojego kataru zielonego ,to już Ci pisałam,że masz wtórne nadkażenie bakteryjne i zapalenie zatok ,więc musisz to wyleczyć jakimś sposobem,po co ma sie rozprzestrzeniać.

Pozdrowienia.
Edyta.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #330 : 2007-04-17, 11:54:59 »

Elmo co to znaczy wtórne zapalenie zatok?ja biorąc pod uwage mój poprzedni system jedzenia raczej nigdy nie miałam chorych zatok.Chyba,że ropa w zębie to też jakas forma zapalenia. ?Jesli dentysta mi nie pomoże to co laryngolog? Już to przerabiałam w tamtym roku i po zmianie jedzenia było wszystko o.k.A po lekach od laryngologa po jakimś czasie wracały infekcjo podobne objawy.  Tylko ostatnio trochę zboczyłam z kursu.Ale tak silne objawy to ja mialam tylko raz własnie jak miałam wyrywaną ósemkę a natychmiast po wyrwaniu pokazało się dużo ropy, która ściekała.a dziura z ktrej mogła ściekać ropa natychmiast po wyrwaniu spowodowała,że nos mi odekał i uszy też. A potem to jeszcze antybiotyk chyba Duomox albo inny który przepisuje dentysta. To był tylko jedeny raz kediy miałam zielony katar. Poza tym to objawy zatokopodobne pewnie z alergii na jedzenie. zboza,mleczne itp.Ale już sama nie wiem. całą noc nie spałam.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #331 : 2007-04-17, 12:11:32 »

Ja osobiście nie mam często kataru ,ale moje dzieci tak.
A zielony katar jak to określił pediatra był przyczyną nieleczonej wcześniej infekcji.Dostały córki wtedy oxykort do nosa ,ale ten ropny katar chyba wtedy spowodował ,zapalenie ,spowodowało również anginę i brały antybiotyk .Dopiero po nim ustąpiło.
A Tobą jeszcze jest inaczej ,bo masz zęby pod ropą.Musisz to wyleczyć ,bo to one sa najprawdopodobniej przyczyną Twoich infekcji zatokowych ,usznych itp.

Jak mnie przed wyrwaniem ósemki dopadało zapalenie dziąsła ,ale bez ropy ,miałam całe spuchniete dziąsło ,okropnie bolało ,ucho to samo i węzły chłonne.
Raz udało mi się wyjść z tego płukając dentoseptem.Ale następnym razem to już nie pomagało i musiałam brać antybiotyk ,bo inaczej bym zwariowałam.
W końcu się wkurzyłam i pojechałam wyrwać tą ósemkę.Problem z dziąsłem się skończył,ale jestem tak wrażliwa na wiatr ,że jak cokolwiek mnie przewieje ,to od razu bolą mnie węzły chłonne i głowa,a kataru nie mam  Shocked .
teraz mnie pobolewa szyja i muszę zawiązywać sobie szaliczek koło niej chociaż jest ciepło ,ale wieje wiater  Confused .

Fajnie mam ,ludzie porozbierani ,z krótkimi rękawami ,a ja w swetrze i w szaliku wokół szyi  Confused .czekam na upały bez wiatru -taki klimat mi najbardziej odpowiada   Cool

Ropa w zębie, to też oczywiście zapalenie-bakteryjne-trzeba leczyć  Idea
pozdro.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #332 : 2007-04-17, 23:37:41 »

Elmo ,ja po przejściu na optymalną -skończyłam ze wszystkimi
   anginami i ropnymi zapaleniami . Miałam ich kiedyś kilkanaście razy do roku
    a kaszle ciągły sie po pare miesięcy .
   Mam zęba pod korona załatanego już 10 lat temu -i to było tylko chwilowo.
    Dentysta w koronie wywiercił otwór,zeby ropa  zeszła . Do tej pory zęba mam .
     wreszcie musze sciągnąc korone i go porzadnie wyleczyć -ale ciągle odkładam
    bo nic mnie juz nie puchnie ani nie boli
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #333 : 2007-04-18, 08:36:08 »

Rudka  Very Happy

Ja po przyjeździe na Śląsk ,zaczęłam chorować ,byle wiaterek i mnie boli głowa i węzły chłonne.
Ciesze się ,że mnie nie "pognało" w góry ,gdzie halny wieje,albo nad morze ,gdzie sztormy  Laughing .

Czekam tylko na lato ,upały i bezwietrzne dni-wtedy się czuję super(bo mi nic nie wieje na moją głowę).
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #334 : 2007-04-18, 23:42:03 »

Elmo a Ty wiesz jak w Sudetach wieje, ale sie już przyzwyczaiłam.
     Upałów to ja raczej sie boje -wole umiarkowaną pogode .
śląsk zawsze kojarzył mi sie z wielkim zanieczyszczeniem środowiska ,
chociaz u nas na Dolnym ślasku -tez bywało różniście.
   
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #335 : 2007-04-19, 16:07:05 »

To Sudety u mnie odpadają jako miejsce zamieszkania .
Przyzwyczaiłaś się i już.Ja bym z domu nie wyszła  Confused .
Tutaj jak wieje ,to musze mieś coś na głowie ,bo inaczej to kicha(jak to sie mówi).
A jak jest zima i wieje, to wtedy dopiero chodzę opatulona  Laughing
Szkoda gadać  Laughing
Afryka by mi sie przydała  Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #336 : 2007-04-19, 18:00:22 »

Elmo a slyszalas,o powiedzeniu,ze jak zimno,to trzeba miec mysli gorace,po prostu w chlodne,wietrzne dni wyobrazaj sobie,ze jestes na pustyni,i cieszysz sie,ze przy skwarze lejacym sie z nieba,mozesz wytchnac dzieki wiaterkowi.
A moze znasz Autogenes Training??,przez psychiatre J.H.Schulz z hipnosy rozwinieta,ktora o w 1927 r. zostala poraz pierwszy opublikowana???
to jest technika  aby sie zregenerowac po stressie ,w trakcie takiego odpoczynku przesylasz pozytywne mysli do kazdej czesci swojego ciala,
i sa efekty,sprawdzalam na sobie,czekajac w sirczysty mroz na autobus,rozgrzewaly mnie tylko mysli
super metoda,godna stosowania wszedzie i o kazdej porze dnia Smile
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #337 : 2007-04-19, 18:04:39 »

Za moich czasów studenckich panowało też powiedzenie "miłość grzeje" Smile I tak jest Smile

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #338 : 2007-04-19, 18:16:26 »

Nie o to chodzi!  Shocked  Confused  Very Happy

Mnie ogólnie zimą nic nie marznie.Mam ciepłe nogi ,dłonie  i nie tylko   Rolling Eyes
Chodzi mi generalnie o WIATR.czy to latem czy zimą czy jesienią czy wiosną.

Nie cierpię wiatru  Evil or Very Mad

Lubię jak jest gorąco i bezwietrznie  Very Happy
To jest pogoda dla  mnie.

A zimę też bardzo lubię ,bo odkąd są dzieci można się z nimi powygłupiać na śniegu  Laughing

Tylko chodzi mi o ten nieszczęsny WIATR  Confused
Tylko o to ,bo generalnie nie marznę  Exclamation  Idea  Very Happy

Czy wszyscy paniali ?  Question  Idea  Mr. Green

pozdro  Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #339 : 2007-04-19, 18:32:23 »

Edyto,skoncentruj sie , Shocked
wiatr mozna tez polubic trzeba tylko odpowiednio pokierowac swoimi myslami i juz wiatr nigdy nie bedzie utrapieniem Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 25 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.