forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-17, 00:33:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659633 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Psyche(emocje) a ciało.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 25 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psyche(emocje) a ciało.  (Przeczytany 211390 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #340 : 2007-04-19, 18:35:38 »

...pełna koncentracja  Very Happy
..postaram sie go odczuwać jako przyjemny milutki zefirek  Laughing
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #341 : 2007-04-19, 23:25:35 »

Elmo ja Ciebie rozumiem , mnie przez wiatr często boli głowa
i jakkolwiek ogród jest miły latem ,ale zimą jesienią  Confused,  też nie przepadam za wichurami.
   
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #342 : 2007-04-20, 06:54:06 »

Rudko dzięki ,za zrozumienie  Very Happy

Bo kto lubi wiatr ,jak później głowa od niego boli  Confused
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #343 : 2007-04-20, 22:48:11 »

wiatr mozna tez polubic

Nawet warto  Smile  Surprised .
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #344 : 2007-04-20, 23:12:37 »

 ..ale Ewo, nie północno - zachodni Smile

Tomek

 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #345 : 2007-04-21, 06:50:32 »

Rudka jest mnie w stanie tylko zrozumieć, widze  Cool

Ale co mi tam...klimat się zmienia to i może zmieni się na bardziej ciepły i bezwietrzny  Cool
Póki co ,bez obaw ,mam co na siebie włożyć Cool

Też kiedyś lubiłam wiatr,zwłaszcza ten nad Dunajem  Cool i jak się słuchało Smokie na żywo  Cool
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #346 : 2007-04-21, 22:23:56 »

   Jeżeli tam sie zapoznałas to zawsze będziesz miło wspominać
       szalone i gorące dni  choćby 20st mrozu było .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #347 : 2007-04-25, 20:35:52 »

..ale Ewo, nie północno - zachodni Smile
Tomek

Coś przeskrobał północno-zachodni?  Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #348 : 2007-04-27, 19:38:20 »

Pięknie o tym mówi "Niebiańska przepowiednia" James Redfield.
Wiele osób myśli, że to jekieś "opowieści niezłej treści". Autor napisał wyjaśnienia do niej. I tak i tak nie napisał wszystkiego kawa na ławę.
Nie ma jeszcze "przyzwolenia" społeczeństwa na mówienie o rzeczach niebywalych.

Istnieja wtajemniczenia, ktore kazdy moze w sobie odkrywac.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #349 : 2007-05-16, 19:51:41 »

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #350 : 2007-05-17, 12:38:00 »

 Ewo,  cyrkulacja północno-zachodnia nie wpływa na mnie pozytywnie. Jestem za to zaciekłym fanem upałów, gorącego, dusznego i przesiąkniętego wilgocią, zapachami ziemi i roślinności powietrza. Znakomicie w tym funkcjonuję. Wolę długo utrzymujące się niskie ciśnienie niż przesadnie wygórowany barycznie wyż, który zwykle sprowadza chłodne, znienawidzone przeze mnie "górskie" powietrze.
             Kocham morze najbardziej ze wszystkich przejawów aktywności Ziemi.  Idealna dla mnie byłaby możliwość zagnieżdżenia się w basenie Morza Śródziemnego Smile Klimat ma olbrzymi wpływ na ludzki organizm.

  Tomek
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #351 : 2007-05-17, 16:03:42 »

  Idealna dla mnie byłaby możliwość zagnieżdżenia się w basenie Morza Śródziemnego Smile

To masz tak jak ja  Very Happy .
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #352 : 2007-06-08, 16:36:34 »

Konkretny przykład oddziaływania psyche na ciało.
       
                   Czytam ostatnio na temat kleszczy. Zauważyłem, że po dłuższej lekturze zaczynam drapać się po skórze wskutek psychosomatycznego swędzenia.
    Obawiam się, że nie byłbym najlepszym badaczem obyczajowości tych paskudnych acz ewolucyjnie doskonałych pajęczaków Smile

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #353 : 2007-06-08, 20:09:08 »

Konkretny przykład oddziaływania psyche na ciało.
       
                   Czytam ostatnio na temat kleszczy. Zauważyłem, że po dłuższej lekturze zaczynam drapać się po skórze wskutek psychosomatycznego swędzenia.


Tomek
Wyparłes przeżycia z dzieciństwa.Przeżyj,uświadom sobie , a już nigdy nie doznasz świądu  Smile Z resztą nie wiem jak to jest....zapytaj Mariszkę , a jak uświadomienie nie pomoże to w ostateczności podrap się szczotką drucianą.... Smile
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #354 : 2007-06-09, 00:49:32 »

Niezwykle intrygujacy temat, mam bardzo duzo do powiedzenia w oparciu o wlasne doswiadecznia. Postanowilam przeczytac wszystkie komentarze aby  , bron Boze, nie powtarzac, byc moze czyjejs historii ktora bylaby podobna do mojej,  przy piatej stronie, poplakalam sie ze smiechu ... wybaczcie hahahahahaha ... jak sie opanuje, poczytam dalej
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #355 : 2007-06-09, 21:56:48 »

Moniko  Very Happy To super ,ze się pośmiałaś,na pewno od razu lepiej się poczułaś  Smile
Ostatnio na forum w modzie są endorfiny,a przy śmianiu się wydziela się ich pewnie masa  Wink
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #356 : 2007-06-09, 22:28:39 »

Moniko  Very Happy To super ,ze się pośmiałaś,na pewno od razu lepiej się poczułaś  Smile
Ostatnio na forum w modzie są endorfiny,a przy śmianiu się wydziela się ich pewnie masa  Wink

Edyto Smile tak, czuje sie lepiej, no i doskonale sie ubawilam, odkrylam nawet ze mozna sie pobawic nie tylko w tym watku  Cool
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Dla Ewy-Lekarki (i nie tylko)
« Odpowiedz #357 : 2007-06-17, 13:48:15 »

Ewo, wiem, że interesujesz się tym tematem. Znalazłam pozycję, która może być ciekawa - John E. Sarno The Divided Mind: The Epidemic of Mindbody Disorders. Wygląda na to, że ostatnio coraz więcej lekarzy bada (i poważnie traktuje!) związek pomiędzy psyche a soma:

http://tiny.pl/f5gp

Wirtualnie "zajrzałąm" do środka, zauważyłam dużo ciekawych informacji nt. wpływu tłumienia i wypierania negatywnych uczuć na rozwój m.in. nerwobólu i innych dolegliwości psychosomatycznych.  Konieczność uświadomienia sobie swoich prawdziwych uczuć jest podkreślana tu niemal na każdej stronie.

Marishka
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #358 : 2007-07-12, 19:02:09 »

Nastapily gwaltowne zmiany w medycynie wspolczesnej.
Cialo nie jest juz maszyna, kzorej czesci z czasem sie psuja, zuzywaja i trzeba je naprawiac lub wymieniac.
Zaczynamy rozumowac, ze zdrowie ciala w ogromnej mierze zalezy od procesu umyslowego;od tego co myslimy o zyciu i o sobie , zarowno na poziomie swiadomosci, jak i podswiadomosci.
Do tej pory lekarz byl ekspertem i uzdrowicielem---pacjent--tylko pasywnym odbiorca, majacym nadzieje, ze to lekarz zna wszystkie odpowiedzi.
Teraz jednak juz wiadomo, ze najwazniejsza role w leczeniu odgrywa wewnetrzne nastawienie pacjenta.
Najistotniejszym czynnikiem jest lek i stres, oraz to jak umiemy sobie z nimi poradzic.
Czasem lek jest swiadomy, lecz bardzo czesto calkowicie go tlumimy--lekcewazymy problem, odsuwamy go od siebie , zyjemy dalej, jakby nic sie nie stalo.
Jezeli mamy takie podejscie do zycia, to lek bedzie nas i tak dalej zzeral, chociaz nie bedziemy tego swiadomi .
Pozytywne nastawienie jest bardzo wazne, tyle, ze powinnismy je osiagac, uzywajac milosci a nie pychy.
Poniewaz nasze nie uswiadomione leki tworza blokady, tamujace w ciele prawidlowy przeplyw energii.
W miejscach takich blokad pojawiaja sie problemy.
Leki zaczynaja dawac o sobie znac coraz intensywniej, az w koncu musimy im stawic czolo.
Fizyczne objawy choroby to jej ostatni stopien .
Idealem by bylo, gdybysmy umieli odblokowywac te miejsca, zanim choroba sie pojawi.
Czy mozna w ten sposob uleczyc kazda chorobe, lub jej zapobiec?--moze w przyszlosci tak--bo wcale nie musimy byc chorzy , nie musimy byc tez ofiarami tak wielu wypadkow.
To jest zwiazek pomiedzy psyche a soma.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #359 : 2007-07-12, 20:33:04 »

Tak czlowiek zestresowany jest tak jakby obkurczony a tym samym i niedokrwiony , np zoladek jest podatny na stres i sie obkurcza i np boli Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 25 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.