forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:27:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658439 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Psyche(emocje) a ciało.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psyche(emocje) a ciało.  (Przeczytany 207498 razy)
lutonn
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #360 : 2007-07-12, 20:35:57 »

 Takiego czlowieka mozna uzdrowic w kilka minut wystarczy ze dotra do niego dobre wiesci sam sprawdzilem to na sobie oraz bylem swiadkiem u innych  Very Happy Very Happy
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #361 : 2007-12-19, 13:54:41 »

Dziś płakałam chyba z pięc minut. Nie mogłam przestać. Tak sobie siedziałam i wyłam i płakałam, wszystko ze mnie uszło po tym płaczu.Nikt mi nigdy w życiu nie powiedział popłacz sobie, to pomaga. Szkoda,że szczękościsk do końca nie przeszedł. Sad
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #362 : 2007-12-19, 16:30:03 »

Dziś płakałam chyba z pięc minut. Nie mogłam przestać. Tak sobie siedziałam i wyłam i płakałam, wszystko ze mnie uszło po tym płaczu.Nikt mi nigdy w życiu nie powiedział popłacz sobie, to pomaga. Szkoda,że szczękościsk do końca nie przeszedł. Sad

Placz, ale na koniec sie usmiechnij Laughing

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #363 : 2007-12-19, 21:24:27 »

Dzięki Grizly ale nie mogę się śmiać bo boli chociaż uśmiechu nie próbowałam.Rozumiesz?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #364 : 2007-12-19, 21:36:30 »

To z powodu tych ósemek? Jeśli tak, to z każdym dniem będzie lepiej, jeśli nie - to przynajmniej sprawdziłaś, że czasem płacz bywa pomocny. Trzymaj się Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #365 : 2007-12-19, 21:48:09 »

Nie tylko małgo. Ale to taki wątek gdzie się chyba mozna wyżalić bo ostatnio nikt go nie czytał. Dlatego tak o moim płaczu sobie napisałam.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #366 : 2007-12-19, 22:01:25 »

Dzięki Grizly ale nie mogę się śmiać bo boli chociaż uśmiechu nie próbowałam.Rozumiesz?

Czuje Sylwia, ze Ciebie chyba "dusza" boli Shocked

Czy masz choc jedna "psiapsiolke"?  Lub jakiegos adoratora?
Wyplacz sie u ktoregos z nich, niech Ciebie pocieszy Cool
i powinno ustapic Cool

W necie nie znajdziesz lekarstwa na .......... Cool

Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #367 : 2007-12-19, 22:21:14 »

W necie nie znajdziesz lekarstwa na .......... Cool

Ale bratnią duszę spotkać można nie jedną Smile

Sylwia, miejsce jak najbardziej odpowiednie, w końcu mowa tu o psyche, a że bywa zależna od ciała, to też każdy z nas wie.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #368 : 2007-12-19, 22:27:07 »

Dziś płakałam chyba z pięc minut. Nie mogłam przestać. Tak sobie siedziałam i wyłam i płakałam, wszystko ze mnie uszło po tym płaczu.Nikt mi nigdy w życiu nie powiedział popłacz sobie, to pomaga. Szkoda,że szczękościsk do końca nie przeszedł. Sad
Ale dobrze, ze był. Przynajmniej sobie popłakałaś Wink Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #369 : 2007-12-21, 10:02:19 »


... ale są takie choroby, że człowiek bez leków nie wyjdzie, np. jak ma urojenia, halucynację itd.
Myślisz? a ja nie jestem jakos przekonana .Z resztą sama nie wiem  Rolling Eyes
Urojenia to się ma np. przy schizofreni.Ciekawe czy chorym na schizofrenie pomoglaby DO?
Ciekawe ,czy J Kwaśniewski miał kogoś takiego chorego w swej praktyce?
Bo schizofrenia też nie bierze się z powietrza,musi być jakiś czynnik ,który ją wywołuje.I przypuszczam ,że żywienie tu też odgrywa rolę.
Tak sobie piszę ,bo przypomniały mi się czasy ze szkoły,z praktyk...



Spotkałam się z teorią, że schizofrenik ma ambiwalentną matkę i nieobecnego ojca. Możliwe?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #370 : 2007-12-21, 10:12:25 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #371 : 2007-12-21, 10:21:01 »

Tekst do linka jw:

piątek, 21 grudnia 2007 Imieniny: Tomasza i Tomisława
--------------------------------------------------------------------------------


Kraj
2007-12-20
Dom dla opętanych
Tu kościelni egzorcyści będą wypędzać diabła

FOTO: PRESS

Stary młyn, bagna i gęsty las. Już jest strasznie, a będzie jeszcze gorzej... Tutaj w Poczerninie pod Szczecinem kościelni egzorcyści budują specjalny dom dla opętanych. Mieszkańcy wsi są przerażeni!


Poczernin, wieś położona 30 kilometrów od Szczecina. Nieopodal szumi złowrogo stara Puszcza Goleniowska, a diabeł mówi dobranoc. I to dosłownie! Bo to właśnie tutaj powstanie pierwszy w Polsce dom dla opętanych przez szatana. Buduje go ksiądz, egzorcysta Andrzej Trojanowski (41 l.).

Poligon do walki z armią szatana
Ośrodek ma powstać na terenie tzw. Starego Młyna, na skraju wsi i lasu pomiędzy rozległymi rozlewiskami rzeki Iny i bagiennymi oczkami. "Dom diabła" jak od kilku dni mówią o tym miejscu mieszkańcy wsi, ma składać się z kilkunastu budynków. Najważniejszym z nich będzie kaplica. To tutaj będzie toczyć się najważniejsza bitwa dobra ze złem. Słabych ludzi z legionami szatana. Na terenie ośrodka będzie też sala rekolekcyjna i eremy, specjalne pokoje dla pensjonariuszy, ludzi w których wstąpił szatan.

Wieś boi się demonów
- To prawdziwe dzieło Boże. Powinniśmy je wspierać, bo szatan ma wielką siłę i zdobywa na ziemi coraz więcej dusz! - tłumaczy siostra Asnuta, która opiekuje się terenem, na którym powstanie ośrodek. Jej entuzjazmu nie podzielają mieszkańcy wsi.

Mieszkańcy Poczernina są przerażeni planami Kościoła. Boją się, że wypędzone przez egzorcystów demony zalęgną się w ich domach. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, ksiądz Trojanowski zorganizował spotkanie, w którym poza mieszkańcami wzięli udział wójt i sołtysowa. Niestety, wbrew oczekiwaniom księdza, jego opowieści o wyleczonych opętanych i egzorcyzmach zamiast rozwiać wątpliwości wzbudziły wśród zebranych prawdziwą trwogę! - A gdzie pójdzie ten diabeł, jak go ksiądz wypędzi z tej nawiedzonej duszy? Do lasu? - pytała jedna z mieszkanek z prawdziwym strachem na twarzy. - Już my powitamy tych opętanych jak trzeba! Nie zgadzamy się na obecność tych szatanów u nas! Babka mi kazała szykować osikowe kołki i wodę święconą i mimo że to może wyglądać na jakieś zabobony, musimy być gotowi na wszystko! - mówi Józef Klichta (34 l.). Wygląda na to, że egzorcystów z ośrodka czeka nie tylko wojna z szatanem. Muszą też stoczyć batalię z mieszkańcami Poczernina, którzy za żadne skarby nie zgadzają się na to, aby po ich wsi pałętali się opętani.

JAK ROZPOZNAĆ ATAK SZATANA
Ksiądz Andrzej Trojanowski (41 l.), jeden z pięćdziesięciu w Polsce egzorcystów. Działa na terenie województwa zachodniopomorskiego. To on wpadł na pomysł założenia domu dla opętanych, których jest tak dużo, że nie mieścili się w salkach przykościelnych.

- Ludzi opętanych lub dręczonych przez diabła jest bardzo dużo! Tygodniowo potrafi do mnie po pomoc zgłosić się nawet 20 osób! Są to różne przypadki - szatan atakuje dzieci, robotników i naukowców!

Potrafi uczynić, że mały chłopiec mówi obcymi językami, siadać na szyi i dusić swoją ofiarę w czasie walki o jej duszę!

Do walki z szatanem potrzebujemy odpowiednich warunków i stąd pomysł na powstanie ośrodka. Mieszkańcy nie powinni mieć żadnych obaw i z Bogiem w sercu przyjąć tę inwestycję jako Boże Błogosławieństwo dla ich wsi!

Diabłem nie można się zarazić jak chorobą zakaźną!

autor: Piotr Piwowarczyk   
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #372 : 2007-12-23, 00:54:39 »

Pani Tereso ,co to znaczy ambiwalentna matka???
   interesuje mnie to ,bo ja mam baaardzo despotyczną i niezrównową matke ,
a jestem -mysle normalna -moze troche neurotyczna -ale chyba wtedy gdy mam za duzo czasu
do roztkliwiania sie nad sobą . Z koleji moja córka wychowywana wydawałoby sie
      w miłości i troskliwości jest stokroć gorsza od swojej babki- .
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #373 : 2007-12-23, 09:01:10 »

Ambiwalencja to jednoczesne przeżywanie przeciwstawnych stanów uczuciowych i pragnień w stosunku do tych samych osób, przedmiotów lub sytuacji.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #374 : 2007-12-23, 23:36:09 »

Dziękuje pani Tereso -chyba zrozumiałam ,wydaje mi sie ,ze wszyscy tacy jeśteśmy
   zawsze znajdzie sie jakas osoba lub rzecz znienawidzona i bez ,której nie mozna zyć .
   Np -telefon ,komputer ,telewizor albo ktoś kto poruszył serce i dał kopniaka.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #375 : 2007-12-24, 00:08:11 »

Dziecko chyba nie jest w stanie przejść "do porządku" w sytuacji gdy rodzic jest wobec niego i innych ambiwalenty. Który system ma uznać za adekwatny? Bałagan jaki ambiwalentny rodzic tworzy wywołuje u dziecka szalone napięcie. Trudno z  tym żyć. Wielu ludzi z tego powodu się uzależnia od np nikotyny, alkoholu, narkotyków.

Człowiek potrzebuje uwolnić się od napięcia równie silnie jak się napić gdy odczuwa pragnienie, albo zaspokoić głód. Podstawowe potrzeby człowieka, fizyczne (biologiczne). Nie do przeskoczenia bez pomocy, w tym i edukacji. Edukacji czym zaspakajać głód, edukacji jak redukować napięcie.

ŻO poziom napięcia obniży znacznie, tak mi się wydaje. Jednak błędów w ŻO nie polecam. Wiadomo, jak są błędy to nie ma ŻO.

Pozdrawiam, Teresa
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #376 : 2007-12-26, 20:56:34 »

Napewno coś w tym jest-ale na mój gust nie sie da nikogo utrzymąć
    pod kloszem więc moja teoria jest ,ze to konstrukcja psychiczna
     , obciazenia genetyczne -oraz środowisko . Po za tym  przy obecnej
   ilosci różnej maści psychotereapeutów  schizmy jakby więcej .
     
       
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #377 : 2008-01-13, 23:44:35 »

Właśnie po wielu latach prób zapominania odważyłam się coś naprawić dla samej siebie. Dziwne uczucie. Nic nie wiedzenia co bedzie dalej, jak to naprawianie samej siebie się skończy?Trochę jak z początkiem diety. Ale moja psyche jest trudniejsza od ciała.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #378 : 2008-01-14, 00:03:16 »

Proszę być dobrej myśli. Próby zapominania nie prowadzą do zapominania, tak się nie dzieje. Zdecydowała się Pani na terapię?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #379 : 2008-01-19, 22:25:13 »

Z tym zapominaniem to prawda. Pytanie drugie pomijam milczeniem ponieważ tak postanowiłam.
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.