forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 03:22:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
657704 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.  (Przeczytany 77364 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #60 : 2008-09-26, 11:20:55 »

A ten, no...o co ja chciałam zapytać ? ...acha.Czy mozna uzywać do zagęszczania zup gładzi gipsowej?albo kleju do glazury?
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #61 : 2008-09-26, 11:21:52 »

Edytko,
a co to jest "taplika" - tłumacz google się kłania  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #62 : 2008-09-26, 11:22:43 »

ja pierniczę!!!!!! o to samo miałam pytać!!!  Very Happy Zara trzeba zerknać w google  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #63 : 2008-09-26, 11:29:17 »

"Tapioka (Tapioca) Powstaje ze skrobi manioku. Zawiera bardzo dużo lekko strawnych węglowodanów i niewiele białka. Jest pozbawiona smaku i nie powoduje alergii. Stanowi ważny składnik diety bezglutenowej i niskobiałkowej. Tapioki w postaci mąki używa się jako zagęszczacza do sosów, musu owocowego czy lukrów. Granulat tapioki, czyli perełki, stosowany jest do wyrobu legumin i budyniów, oraz tzw. bubble tea (deseru herbacianego). Sposób użycia: Granulat należy namoczyć w wodzie, a następnie gotować do uzyskania miękkości. Mąkę rozprowadza się w niewielkiej ilości wody. Dodać do potrawy."

http://www.wegetarianin.pl/sklep/product_info.php/products_id/570?osCsid=5fe8b9bdc50456d73cc223fe612e1747 

No cudna ta maka .A nie lepsza "mąka" do tapet ?
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #64 : 2008-09-26, 11:31:55 »

mimo wszystko prosilabym o opinie  osoby, ktora sie choc troche zna  Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #65 : 2008-09-26, 11:32:37 »

Nie ma nic z tego,ja wysiadam,jak jeszcze dłużej pobedę,to zaczne jeść maki,tapioki jakieś,jakieś ciastka,zaczne pić oliwe,smazyć na oleju omlety itd.  Confused
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #66 : 2008-09-26, 11:37:26 »

mimo wszystko prosilabym o opinie  osoby, ktora sie choc troche zna  Confused
Monis jesz ciastka, makę, pijesz oliwę??? Shocked
W Twoich jadłospisach tego nie ma przecież  Shocked
To chyba nie mozliwe nie zdrowiałabyś tak szybko???

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #67 : 2008-09-26, 11:40:20 »

Wiedziałam! Wiedziałam ,ze to już kiedyś było,a myslałam,że przezywam deja vu   Cool Shocked Very Happy

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=574.0 

Jak to się mówi -historia lubi się powtarzać.teraz znów jakaś tapioka  Shocked
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #68 : 2008-09-26, 11:42:53 »

mimo wszystko prosilabym o opinie  osoby, ktora sie choc troche zna  Confused
Monis jesz ciastka, makę, pijesz oliwę??? Shocked
W Twoich jadłospisach tego nie ma przecież  Shocked
To chyba nie mozliwe nie zdrowiałabyś tak szybko???


no nie jem Shocked

ciesze sie ze jestem taka popularna tutaj i sledzi sie moje losy Cool To prawdziwa nobilitacja ( w slowniku jest napisane  co znaczy to slowo) . Dziekuje .
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #69 : 2008-09-26, 11:46:16 »

To całe szczęście bo juz myślałam że inni wiedzą więcej niz ja.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #70 : 2008-09-26, 11:53:03 »

mimo wszystko prosilabym o opinie  osoby, ktora sie choc troche zna  Confused

Dla Ciebie jak w sam raz ,możesz ją jeść,skoro tak bardzo ona Ciebie interesuje  Very Happy Tylko nie zmaść znów tej swojej diety ,bo sama widzisz,że historia lubi się powtarzać  Sad
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #71 : 2008-09-26, 11:59:46 »

Wiecei co zaraz umjrę ze smiechu jak Was czytam.
Może Wy reagujecie alergią na słowo mąka?

Kasztany: BTW  Kasztany jadalne
B 3,4
 T 1,9
 W 49,6
http://www.megamuscle.pl/btw.html

Mąka proszek, sproszkowany kasztan jak zwał tak zwał.
Dużo W ale więcej jest w zwykłych mąkach które też się przemyca do przepisów optymalnych.

A przepisy ze słonecznikiem, dynią czy siemieniem to nie jest szukanie czegos z chleba czegoś z mąki. A warunki tematu wtku spełniłam bo kasztan jadalny nie jest zbożem co w wiekszości używa sie mówiąc słowo mąka .

Kasztan jadalny (Castanea sativa Mill.) - gatunek roślin z rodziny bukowatych

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Kasztan_jadalny
Całuski

Co wy ostatnio wszyscy macie ochotę na wymianę zdań i kłótnie. Jakiś koniec świata czy drugi księżyc się pojawi nad ziemią?  Wink Very Happy
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #72 : 2008-09-26, 12:04:51 »

Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #73 : 2008-09-26, 12:08:02 »

Bardzo prosze o odpowiedz osobe dysponujaca choc podstawowa wiedza, najlepiej  byloby jednak porozamwiac z kims bardzo madrym, dlatego Lekarko, licze na odpowiedz odnosnie maki z tapioki, zwlaszcza jesli chodzi o uzycie jej w zywieniu  dzieci. Jak moze oddzialywac na organizm , jesli nie jest dobrze tolerowana to czy oznacza to, iz jest calkowicie zakazana czy tylko powyzej jakiejs dawki?
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #74 : 2008-09-26, 12:10:12 »

Sylwio dziekuje Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #75 : 2008-09-26, 14:30:57 »

Castagnaccio czyli kasztanowe ciastko


ooooo hahahaha
 Laughing
sylwia, to byl strzal samobojczy
wiesz, ja usiluje czytac to forum i mam podobnie jak wiekszosc szczerze dosyc postow autorow (i autorek) ktorzy cierpia na jakas nerwice natrectw chyba, ale jenyyyyyy
Flo nie zrozumiałam tego o co Ci chodziło z tymi natręctwami?

Jesli napisałam masło maślane bo nazwa ciastka właśnie to oznacza to nie znam włoskiego. A jeśli mój post Ci się nie spodobał no to trudno, inni też zamieszczali różne swoje przepisy. Ja sobie włosów z głowy nie będę wyrywać.


Do Wszyscy: Bo muszę przez Was latać po różnych wątkach i się tłumaczyć.
Niech będzie ,że jestem na SWOJEJ diecie A NIE NA DIECIE lEKARKI BO TO DLA NIEJ KRZYWDZĄCE OKRESLENIE,ŻE MIAŁABY MIEĆ TAKĄ PACJENTKĘ JAk JA KTÓRA MIESZA SOBIE MAKE KASZTANOWĄ ZE SMALCEM GĘSIM KTÓRY MI NAJLEPIEJ SMAKUJE.
 Laughing Wink
Lekarka wyraznie pisze w ksiązce i poświęca DO nawet dużo miejsca. A skoro tak to mnie trudno nzAwać abym była Optymalną bo nie umiem nawet wyliczyć swojej proprocji BTW i liczydło ani pomoce mi nie pomogły OD MORGANO. Może już taka moja uroda, że jak czegoś nie rozumiem to nie pojmę tego dotąd aż nie znajdzie sie tak dobry "tłumaczyciel" aby mi to wyjaśnić. Ale ja nie płaczę z tego powodu bo wiele rzeczy dzięki mojemu dziwnemu postrzeganiu i rozumieniu świata udało mi się zrobić -czasami może przez przypadek a czasami bo sama chciałam. No cóż wg mnie jako wczesniak  z porażeniem mózgowym i mama autystycznego dziecka mam prawo do swoich przegięć. Hurra niech żyją wszyscy żyjący inaczej-kiedyś płakałam z tego powodu i inni dawali mi powody do płaczu.Dziś z tego wyciągam tylko DOBRO.


MonikaF co do tapioki: poszukam w necie, bo znam mamę która synka uczulonego na bardzo dużo rzeczy karmiła tylko taka maka i chyba indykiem. Ale generalnie jeśli maniok należy do grupy zbóż to Lekarka jasno się wypowiedziała:że zboża nie sa dobre. Powód -toksyny, alergeny czy jak to zwał w alergologii,że zaczynanie jedzenie zbóz codziennie przez dłuższy czas to przyzwyczajenie się organizmu do ZŁEGO i np. dawki Węglowodanów też. Bo większość dzieci autystycznych ma poprawę przechodząc na bezglutenowe ale po pewnym czasie to też jest szkodliwość bo ilość W taka sama jak w innych zbożach.  A jak zrobisz wyskok z tapioką i będziesz miała efekt jak z mlecznymi to już będziesz wiedzieć. Chyba nikt nawet Lekarka nie może cii odpowiedzieć czy akurat Tobie to zaszkodzi- a jak chcesz spróbwać to np. łyżeczka i czy jest ok. Mąka z Tapioki jest tania w stosunku do mąki kasztanowej za 250 gram-3,50 zł w eko sklepie płaciłam.
Pozdrawiam.Sylwia

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #76 : 2008-09-26, 16:52:14 »


Flo nie zrozumiałam tego o co Ci chodziło z tymi natręctwami?

Jesli napisałam masło maślane bo nazwa ciastka właśnie to oznacza to nie znam włoskiego. A jeśli mój post Ci się nie spodobał no to trudno, inni też zamieszczali różne swoje przepisy. Ja sobie włosów z głowy nie będę wyrywać.


Aaaa wiesz co, pozwolisz ze nie bede tlumaczyc dokladnie o co mi chodzilo? (Na pewno nie o Ciebie, zlota kobieto) Zaluje bardzo wypowiedzi, bo tylko namieszala, a nie chce mi sie kontynuowac, bo nie mam czasu na potyczki internetowe i bezcelowe dysputy.
Z ta nerwica natrect mialam na mysli umysly zafiksowane dziko na jednej idei, idei dokopania drugiej stronie (pomijajac juz czy jest racja czy jej nie ma, kogo to zreszta obchodzi, kogo to zreszta zajmuje).

Mam wrazenie, ze znowu pisze nieskladnie, mniejsza z tym, zaloz po prostu moja dobra wole, ok?

Pozdrawiam
PS. Maslo maslane jest jak najbardziej wartosciowe biologicznie, w dzien rotacyjny czy nie, a Twoj post spodobal mi sie baaaardzo.

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #77 : 2008-09-26, 19:41:48 »



dużo W mało alergii-wypowiedż zenona

"Simon mówi" -i wszystko jasne!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ciasteczka, inne bez mąki i bez mleka/sera/masła.
« Odpowiedz #78 : 2008-09-26, 19:59:07 »

Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Murzynek optymalny raz jeszcze
« Odpowiedz #79 : 2008-09-26, 20:33:29 »


 Jeśli tylko nie spalimy, jest gwarancja, że wypiek ten w każdej konsystencji jest jadalny od surowego do całkiem suchego. Dobrze się przechowuje w lodówce, jest nawet smaczniejsze.

Zabawa wymaga trochę praktyki z dobraniem mocy/temperatury i czasu pieczenia, zależnie od posiadanego piekarnika/mikrofali. Proszę nie spalić! Zawsze można dopiec powtórnie. Mikrofala gotuje i suszy ciasto od środka przez co ma ono po przecięciu strukturę podobną do chleba. Idealnie nadaje się by mieć w lodówce, gdy przed snem dopadnie mały głodzik.
Razem:
B-25,3  T-102,9  W-32,0

B:T:W   1 : 4,1 : 1,3

Powodzenia i smacznego,
Cool

Mikrofala  rzeczy jadalne przetwarza w niejadalne trucizny. Rzeczywiscie moga byc dobre na sen. Moze kiedys wieczny.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 17 zapytaniami.