forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 00:47:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  "DESER" ŚLEDZIOWY MARISHKI
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: "DESER" ŚLEDZIOWY MARISHKI  (Przeczytany 2927 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
"DESER" ŚLEDZIOWY MARISHKI
« : 2006-12-17, 19:59:07 »

Wklejam przepis na SAŁATKĘ ŚLEDZIOWĄ, który umieściłam w innym wątku.

Przepis na 1 porcję:

100 g buraków (1 duży)
100 g ziemniaków (1 średni)
50 g marchewki (1 średnia)
1 jajko
1 filet śledziowy (50-60 g)
majonez
 
Buraki, ziemniaki, marchewkę i jakja gotujemy (w łupinach). Obieramy. Śledzia kroimy w drobną kostkę i układamy najlepiej na podłużnym albo głębokim talerzu. Jeśli śledź jest "suchy", można polać oliwą. Na śledzia trzemy ugotowane ziemniaki (na drobnej tarce), formujemy RÓWNOMIERNIE ręką i smarujemy majonezem (gęstość zależy od indywidualnych upodobań). Następnie trzemy marchewkę (ta sama tarka) i smarujemy warstwę majonezem. To samo robimy z jajkiem, smarujemy majonezem. Na końcu trzemy buraki i również obficie smarujemy majonezem. Według upodobań, sałatkę można "upiększyć" oliwkami, tartym żółtym serem lub "zieleninką".

http://img45.imageshack.us/my.php?image=obraz444la3.jpg

Waga sałatki około 350 g, więc nie każdy może zjeść całą za jednym razem  Przybliżone proporcje: 14 B: 12+ T: 25 W
Można zrobić taką wielką sałatkę na dużym talerzu, tyle, że wtedy trudniej obliczyć ile się zjada. Ja robię indywidualne porcje dla nas z Tomkiem. Muszę przyznać, że widok (wściekle różowy) tej sałatki nie jednego już zszokował, mimo to, podbiłam nią serca (raczej żołądki) wielu po obydwu stronach Oceanu  Ostatnio nazywam ją "deserem śledziowym", ponieważ jest świetnym źródłem węgli. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość przy tarciu warzyw.

Smacznego!
Marishka
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "DESER" ŚLEDZIOWY MARISHKI
« Odpowiedz #1 : 2006-12-17, 20:13:59 »

ślinianki mi zaczęły intensywnie pracować na widok tej sałatki  Wink ,ale bym zjadła ...teraz
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.