forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 04:17:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jezus Mesjasz , Królem Polski?  (Przeczytany 13436 razy)
Jona
Go


Email
Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« : 2006-12-20, 14:08:08 »



Czy Sejm ogłosi Jezusa królem Polski?
 
 
Projekt uchwały będzie przedstawiony do zaopiniowania Konferencji Episkopatu Polski; nastąpi to niezwłocznie - deklaruje marszałek Jurek
AFP


"Rzeczpospolita": Czy Sejm ogłosi Jezusa królem Polski? - zastanawia się gazeta, która dotarła do projektu uchwały złożonej w tej sprawie marszałkowi Sejmu Markowi Jurkowi przez grupę 46 posłów z PiS, LPR i PSL.
Sygnatariusze dokumentu nie chcą się z nim afiszować. Mimo, że projekt od kilku tygodni był gotowy, trzymali go w tajemnicy. Po ujawnieniu afer z neonazistami w LPR i molestowania w Samoobronie nie było politycznego klimatu do rozpoczęcia rozmów o Bogu.

Boimy się, że podczas sejmowej dyskusji nad uchwałą zostaną splugawione największe świętości, mówi jeden z inicjatorów uchwały Artur Górski z PiS. Jednak tuż przed świętami posłowie nabrali odwagi. Liczą, że krytykę opozycji złagodzi bożonarodzeniowy nastrój.

Inicjatorzy uchwały przekonują, że za nadaniem Chrystusowi tytułu Jezus Król Polski przemawiają argumenty historyczne i teologiczne.

Projekt uchwały będzie przedstawiony do zaopiniowania Konferencji Episkopatu Polski; nastąpi to niezwłocznie - deklaruje marszałek Jurek. Abp. Marian Gołębiewski, który o inicjatywie poselskiej dowiedział się od "Rzeczpospolitej" popiera pomysł ale podchodzi do niego nieufnie. "To bardziej dziedzina Kościoła niż poselska, mówi.

Zdaniem przewodniczącego SLD Wojciecha Olejniczaka taka uchwała jest próbą wprowadzenia państwa wyznaniowego.



Hallelujah Very Happy
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #1 : 2006-12-20, 14:13:29 »

 Shocked

PAP, MZ /11:32
 
 
 

"Chrystusowi niepotrzebna deklaracja Sejmu"
 
 
Bp Tadeusz Pieronek
TVN24


Chrystusowi nie jest potrzebna deklaracja Sejmu polskiego,

że jest królem naszych serc - powiedział bp Tadeusz

Pieronek, odnosząc się do projektu grupy posłów, by Sejm

przyjął uchwałę o nadaniu Chrystusowi tytułu Jezus Królem

Polski.
Zdaniem abpa Sławoja Leszka Głódzia, posłowie nie powinni

zajmować się sprawami należącymi do Kościoła, a raczej

"modlić się i pokutować".

Bp Pieronek zwrócił uwagę, że posłowie mogą działać tylko w

ramach konstytucyjnych. "Posłowie niech się zajmą tym, co z

konstytucji wynika, a niech zostawią pole działania dla

instytucji religijnych, dla Kościoła, który w tej sprawie ma

stanowisko jednoznaczne. Określił je Chrystus: +Ja jestem

królem i po to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo

prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu+. I

to stwierdzenie jest zupełnie wystarczające dla człowieka,

który wierzy" - podkreślił bp Pieronek.

Abp warszawsko-praski i przewodniczący Konferencji

Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu Leszek

Sławoj Głódź, odnosząc się do inicjatywy poselskiej,

powiedział PAP: "Niech murarz buduje mieszkania, krawiec

szyje ubrania, a posłowie niech nie wtrącają się do tego, na

czym się nie znają". "Posłowie powinni się modlić i

pokutować, to im na dobrze wyjdzie" - dodał.

Jak napisała w środę "Rzeczpospolita", projekt uchwały

posłów PiS, LPR i PSL tuż przed świętami trafił na biurko

marszałka Sejmu Marka Jurka. Autorzy projektu uchwały

przekonują, że za nadaniem Chrystusowi tytułu Jezusa Króla

Polski przemawiają argumenty historyczne i teologiczne.

Wyliczają: chrzest Polski, katolicką tradycja kraju i

narodu. Przypominają, że w tym roku minęła 350. rocznica

tzw. ślubów Jana Kazimierza, kiedy to król w podzięce za

ocalenie Częstochowy przed potopem szwedzkim ogłosił Maryję

Królową Korony Polskiej.


>>>>
A czy mogło byc inaczej?
Naiwni mysla   ,ze  KK  na to sie zgodzi? Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #2 : 2006-12-20, 14:56:23 »

Jona To jest forum opty.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #3 : 2006-12-20, 15:03:12 »

Jona To jest forum opty.

Ewa ,alez tu jest wiele wątkow nie związanych z forum opty  Very Happy .To co, sie czepiac do wątku Jony.

To chyba Toan za to odpowiada  Rolling Eyes

Ale gdyby chcial usuwac wątki nie związane z opty musialby polowe z tego wszystkiego wyrzucic albo i wiecej  Cool
I pousuwac z 90% postow .

Ja tez chyba bym poszla " na trawke " bo nie jestem opty  Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #4 : 2006-12-20, 15:13:13 »

Lekarko Ewo ,a czy wątek "Polska jest kobietą " jest wątkiem opty  Rolling Eyes Question Idea Mr. Green

Upomnij rowniez Marishke ,ze zalozyla taki wątek ,nie bylo by to sprawiedliwe  Cool jak myslisz ?  Cool
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #5 : 2006-12-20, 15:51:20 »

Jona To jest forum opty.

Zgadza się, ale to jest dział WOLNE TEMATY, więc chyba wolno pisać w każdym temacie Very Happy.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #6 : 2006-12-20, 15:55:24 »

Zgadza się, ale to jest dział WOLNE TEMATY, więc chyba wolno pisać w każdym temacie Very Happy.

A toś mnie rozbawiła Makot-ko  Laughing  Very Happy  hehehe
Pozdrowka  Very Happy

elmo  Cool
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #7 : 2006-12-20, 16:20:38 »

A toś mnie rozbawiła Makot-ko 

A czym Cię tak rozbawiłam, jeśli mogę spytać Question
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #8 : 2006-12-20, 16:24:05 »

A toś mnie rozbawiła Makot-ko 

A czym Cię tak rozbawiłam, jeśli mogę spytać Question

A tym ,ze to przeciez dzial WOLNE TEMATY i kazdy moze sobie pisac co chce ,czym sie interesuje ,byleby nie bylo to wulgarne itp.  Smile .Na szybko nie zwrocilam nawet uwagi ,ze to WOLNE TEMATY ,mam obecnie w domu "przedszkole"
i jest halas ,tymsamym nie mozna sie skupic  Confused
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #9 : 2006-12-20, 20:17:43 »

byleby nie bylo to wulgarne itp.  Smile

A więc można napisać, żeby zapamiętać nazwiska tych 46-ciu p-osłów, co się pod tą deklaracją podpisali?. Do pierwszego kwietnia daleko, a byłaby to świetna wiadomość na ten dzień Laughing Laughing Laughing, ale DZIŚ Sad - to farsa Confused
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #10 : 2006-12-20, 21:37:21 »

Sami widzicie, ze "cos sie z narodem dzieje --niedobrego..."--spiewane juz o tym bylo!
Zapisane
nik
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #11 : 2006-12-20, 22:00:19 »

To bardzo, bardzo dobrze, ze chca zrobic Chrystusa królem Polski. Ciesze sie. Oby wiecej tego typu niegroznych ustaw. Przynajmniej niczego waznego nie schrzania. A i posmiac sie mozna.
Nie ma takiej opcji, zebysmy przeksztalcili sie w panstwo wyznaniowe, juz sie za bardzo rozwydrzylismy Smile No i trend swiatowy temu nie sprzyja.
ps. przepraszam za literowki.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #12 : 2006-12-20, 22:22:59 »

Nie ma takiej opcji, zebysmy przeksztalcili sie w panstwo wyznaniowe

Ale Polska już od dawna jest państwem wyznaniowym. W którym to kraju laickim uczy się religii w szkole państwowej i rozważa się konieczność wprowadzenia matury z tego, jakże przydatnego w życiu, przedmiotu?

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #13 : 2006-12-20, 23:11:48 »

Ale Polska już od dawna jest państwem wyznaniowym. W którym to kraju laickim uczy się religii w szkole państwowej i rozważa się konieczność wprowadzenia matury z tego, jakże przydatnego w życiu, przedmiotu?
M

Przeciez nikt na sile w Polsce nikogo nie trzyma ,jak komus jest zle ,to zazwyczaj opuszcza tenze kraj.
Po co w nim tkwic i sie unieszczesliwiac.Jak ,to mowisz ...to my decydujemy o naszym szczesciu ...
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #14 : 2006-12-21, 08:54:40 »

Przynajmniej niczego waznego nie schrzania. A i posmiac sie mozna.

No jest to pośmiewisko dla Europy, ale jak przyjdzie im do głowy wpisanie do Koństytucji, że Krzyż i Portret Nazareńczyka jest od jutra godłem Polskiej Rzeczpospolitej Katolickiej?. Już się szykują na ocenę z religii liczoną do średniej Exclamation  Very Happy:D Very Happy.
Nic nie myślą, bo zmuszanie Polaków do czegokolwiek, w tym do Katolicyzmu, skutkuje zawsze buntem i konsekwencjami takimi jak dla Komunizmu Laughing Laughing Laughing. Za parędziesiąt Rolling Eyes lat Katolicyzm, jak Komunizm zostanie uznany za ideologię zbrodniczą Shocked, a jakaś głupia aktoreczka ogłosi w TV - Dziś upadł Katolicyzm w Polsce. Ale to wariant optymistyczny, bo jeśli trwają w dostatku przez dwa tysiąclecia obiecując Komunizm dopiero po śmierci, a nie jak Lenin i inni Towarzysze, już za życia... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing. Kłamać to można jak kłamstwo nie wyjdzie na jaw Laughing
Zapisane
Hank
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #15 : 2006-12-21, 12:09:15 »

A ja proponuję Polskę od razu ogłosić kolonią Watykanu. Odpowiedni arcybiskupi, jako Boży Pomazańcy, zajmą stanowiska ministerialne.Władzę wojewodów przejmą biskupi. Prawo cywilne zastąpi się prawem kanonicznym i dopiero wtedy Polska stanie  Prawdziwą Wierną Córą Kościoła.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #16 : 2006-12-21, 12:12:03 »

... i dopiero wtedy Polska stanie  Prawdziwą Wierną Córą Kościoła.

A potem nastąpi wielkie bum!
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #17 : 2006-12-21, 12:26:56 »

MNie juz nie zdziwi jak powstanie urzad przenajswiedszego inkwizytora, a moze on juz jest a objawia sie jako np lustracja  no nie pomyslalem o tym !!  Shocked Embarassed Rolling Eyes Mr. Green
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #18 : 2006-12-21, 12:37:05 »

Ale my Polacy nie martwmy sie  Bog jak kogos chce pokarac to mu rozum odejmuje , jako narod nie zaslugujemy sobie na to co nas tera spotyka i mysle ze to sie obroci przeciwko naszym przeciwnikom  , a w Polsce w brew pozorom zacznie sie dobrze dziac, . Bruford nie bedzie sie musial uczyc jezykow  bo zostanie w kraju i moze nawet w przyszlym roku wyciagnie na czysto jakies dwa patyki a tym samym osiagnie zdolnasc kredytowa i zaciagnie wymazony kredyt w prowidencie albo skoku stewczyka czego mu zycze(wesolych swiat) Very Happy Very Happy Laughing Razz Mr. Green
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Jezus Mesjasz , Królem Polski?
« Odpowiedz #19 : 2006-12-21, 18:47:45 »

A ja proponuję Polskę od razu ogłosić kolonią Watykanu. Odpowiedni arcybiskupi, jako Boży Pomazańcy, zajmą stanowiska ministerialne.Władzę wojewodów przejmą biskupi. Prawo cywilne zastąpi się prawem kanonicznym i dopiero wtedy Polska stanie  Prawdziwą Wierną Córą Kościoła.

A to mi odkrycie  Shocked  no oczywiscie ze Polska jest kolonia Watykanu-Romy  .No bo jak wytłumaczyć ,ze rodzisz sie i zostajesz wyznawca religii
Rzymu ?  A kiedy to przestano szemrać ,że polak musiał uczyć sie po rusku gadać ?czy nie była  nasza kochana Ojczyzna republika Zsrr- brr.
Ci pomazańcy bozy  juz dawno zajmuja wyzej wymienione stanowiska ,a jak ze Very Happy robia to dyskretnie łapkami rozporkiewiczów .

A ostatnio pomazaniec Wielgus jeszcze jeden agent toz to sami agenci ,a ci naiwni chop do spowiedzi i donosik .
Ta wierna córa  jeszcze sporo łez wycisnie  .
Nawet nie ma co sie łudzić ,ze ci pomazani  wyraza zgode  na to by  Jezusa Mesjasza ołosic Krórem Polski , a co z maryja?  zwalic ja z tronu?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.