forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 10:28:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660474 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  WITAMINA C.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: WITAMINA C.  (Przeczytany 224458 razy)
elmo
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #40 : 2006-12-28, 15:21:13 »

Very Happy Very Happy Na twój post padło, Morgano
I do tego na wit.C  Very Happy ,ciekawe czemu nie na wit.E  Shocked
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #41 : 2006-12-28, 15:33:01 »

Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #42 : 2006-12-28, 15:49:49 »

Witamina C to super ciekawa witamina. Az 37 reakcji Very Happy na forum
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #43 : 2006-12-28, 15:51:37 »

I po co szukac jakichs źródeł w pozywieniu  Shocked ,tu jest jej pelno ,wystarczy poczytac i jest pokryte dzienne zapotrzebowanie  Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #44 : 2006-12-28, 16:17:29 »

Witamina C

Tak. Mogą być problemy, ale na wiosnę i nie u wszystkich - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=225
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #45 : 2006-12-28, 16:22:15 »

 Laughing Toan, ty juz je masz? (awatar)
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #46 : 2006-12-28, 16:25:42 »

Laughing Toan, ty juz je masz? (awatar)
Ale widze ,ze jeden juz wypadł  Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #47 : 2006-12-28, 16:42:19 »

Jeszcze gorzej było, bo wypadł następny dolny, a górny się chwieje tak, że nie wiadomo czemu jeszcze siedzi. Ale dolne jedynki stałe pięknie wyszły - może zmienię tę szczerbę na stan faktyczny Cool
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #48 : 2006-12-28, 19:32:19 »

Nie będziesz wtedy gryzł?  Shocked Może lepiej niech się chwieją? Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #49 : 2007-01-02, 16:30:12 »

Słuchajcie, a ja ciągle nie wiem jak to jest z gotowaniem wit. C i jej trwałością. Wątróbka, pasztety, cynaderki, ziemniaki itp.
Zapisane
Nick
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #50 : 2007-01-17, 22:46:40 »

Moje dwa ulubione, chyba jedyne, źródła witaminy C to: herbata z cytryną i, co szczególnie polecam wszystkim Adasiom Miauczyńskim lubiącym zupę pomidorową, SOK pomidorowy. Ten drugi ma niesłychane zalety. Otóż, spieszę z wyjaśnieniem. Taki sok można bez obaw brać do szkoły/pracy, jako że mało ludzi go lubi, nikt nie będzie się częstował tym skarbem, a świetnie się sprawuje jako "drugie śniadanie". Druga zaleta to wszechstronność, gdyż jest dostępny w wersji pikantnej (ekstrakt z papryki i taka śmieszna kuleczka ciemna nadrukowana na przedniej stronie Tymbarku - pieprz ognisty). Trzecia i ostatnia zaleta: niektóre reakcje ludzi na widok tego soku są zabawne. Tak jak kocham pomidory, tak buraków nienawidzę. A tych ostatnio coraz więcej i niestety nie na polach uprawnych.

Morgano napisał w którymś z wątków ciekawą rzecz: nie łączyć smalcu z produktami kwaśnymi, zimnymi i surowymi. Przetestowałem to na sobie. Ciekawe czy wszyscy źle reagują np. na wypicie herbaty z cytryną po plackach serowych na smalcu. Ja po czymś takim uświadamiam sobie, że faktycznie mam wnętrzności w brzuchu: czuję tam m.in. rytmiczne kłucie i tak zwaną kluskę.

Skorzystam z okazji i pozdrawiam Forumowiczów, jako że to mój pierwszy post. Miał się on znaleźć w Złotej księdze, ale jeszcze nie nadszedł czas.
Zapisane
Nick
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #51 : 2007-01-17, 22:57:01 »

Ekhm... to "drugie śniadanie" odności się raczej do walorów smakowych i uzupełnienia węglowodanów (u optymalnych takie pojęcie chyba nie występuje). W 100 ml jest przeciętnie 2-3 gram węgli, więc dwie pełne szklanki i mamy dzienne zapotrzebowanie.
Zapisane
Nick
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #52 : 2007-01-17, 23:00:03 »

Ehh te skróty myślowe... W 100 ml soku jest ok. 15 mg wit. C (teraz się mój powyższy post wydaje się logiczny). A "pojęcie, które nie występuje o optymalnych" odnosi się do "drugiego śniadania".
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #53 : 2007-01-17, 23:03:55 »

SOK pomidorowy.

Uwielbiam od dziecka! A ten z Tymbarku ma zaledwie 2,2 węglowodany w 100 ml. A dlaczego reakcje niektórych na widok soku są "zabawne"?
Co do burakó, a jadłeś kiedykolwiek sałatkę ze śledzia w... burakach (i nie tylko)?

M
Zapisane
Nick
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #54 : 2007-01-17, 23:16:39 »

Jeżeli się ktoś nie domyśli, chodziło mi o dzienne zapotrzebowanie na wit. C, a oczywiście nie na węglowodany.

A dlaczego reakcje niektórych na widok soku są "zabawne"?
Co do burakó, a jadłeś kiedykolwiek sałatkę ze śledzia w... burakach (i nie tylko)?

Zabawne, bo czasem ktoś zrobi nieświadomie dziwaczną minę jako odruch wstrętu.

Wracając do buraków, miałem na myśli pewien rodzaj ludzi. Nie użyłem emotikonek, to może dlatego zbiło z tropu.
Tak się składa, że sałatkę śledziową jadłem wprost od Marishki hihi. I jest cudna.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #55 : 2007-01-17, 23:56:00 »

Sok pomidorowy jako jedyny zawiera najmniej węglowodanów.
Wszystkie inne soki z kartoników zawierają ponad 10 gram na 100ml.
Ja osobiście już od ponad 3 lat codziennie do śniadania wypijam
szklankę soku pomidorowego. Tymbark, Hortex normalny, tabasco
lub mieszany. Czasami w niedzielę robię odstąpstwa.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #56 : 2007-01-18, 08:34:44 »

Tak się składa, że sałatkę śledziową jadłem wprost od Marishki hihi. I jest cudna.
Cytuj


Hii,tez jadlam ale sama sobie robilam i ...jeszcze zrobie.
Zapisane
toan
Go


Email
Nagroda dla elmo i Tomkiewiczów!
« Odpowiedz #57 : 2007-03-22, 08:59:01 »

Toan ,tak się zastanawiam ,bo mam juz 900 postow ,czy jak się przekroczy 1000 ,to dostaje się moze jakis bon do hipermarketu?

Wracając do tematu: moja propozycja z tego wątku jest aktualna!
Dla osób które przekroczyły 1tys. postów na tym Forum - Czy wybraliście już coś z oferty nieczynnego chwilowo "hipermarkeru" "Żywienie Optymalne"? Jeśli tak, to wyślę ten prezent na wskazany adres, jeśli go podacie na toan@q4.pl Very Happy.
Wszystkie koszty ponosi firma PAKT s.c. - łącznie z podatkiem od darowizny Laughing Laughing Laughing

Oferta jest ważna dla każdej osoby, która spełni warunki w przyszłości!.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #58 : 2007-03-22, 09:10:27 »

Przypomnienie słów nie "rzuconych na wiatr"

Elmo:
ufunduję Ci dowolną jedną nagrodę - wybór należy do Ciebie - z oferty zamkniętego sklepu ŻO!, ale nie spiesz się z "wyrobieniem" normy Very Happy, bo mamy czas..., a tu nie banują "dla sportu" Cool - nie ma obaw!.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: WITAMINA C.
« Odpowiedz #59 : 2007-03-22, 09:26:39 »

Toan ,właśnie przeczytałam Twoją propozycję ,jest dosyć kusząca ze względów chociażby ,że firma pokrywa koszty przesyłki,ale ja obecnie jestem na diecie wysokoalkoholowej.
Swietnie dieta ta rozświetla umysł i odmładza ciało.Moja skóra się stała znów jędrna i zauważyłam u siebie przyrost masy mięśniowej.Pojawiło sie również owłosienie na plecach i klacie piersiowej ,czego wcześniej nie miałam i czułam sie mało dowartosciowana.
Na tej diecie jestem od 2 miesięcy i czuje sie błogo-zniknęły wszelkie problemy tego świata,którymi się zamartwiałam.Do diety tej nie musiał mnie nikt na siłę przekonywać,poprostu obserwowałam jak pozytywne efekty DWA przynosi u mojego męża.
Ja również nikogo nie namawiam.Ludzie na tej diecie sa przyjaźnie nastawieni do siebie i otoczenia.Nigdy sobie nie ubliżają i bardzo siebie lubią.
Ponadto łatwo nawiązuje się kontakty-szczególnie polecana dla ludzi nieśmiałych i zamkniętych w sobie.
Nad propozycją jeszcze sie zastanowie ,bo zawsze można do DWA dorzucić "pasek" sloniny czy świński ryjek-nie wiem czy dysponujesz takimi produktami.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.