forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 23:47:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660338 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: T80% = Tmin = 1,6(B + W)  (Przeczytany 15729 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #20 : 2014-03-31, 16:34:01 »

Czyli do 8 g/knmc można zejść Laughing
Ach ten Szczygieł, figlarz Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #21 : 2014-03-31, 16:37:49 »

...
Ja, jako niestety już dorosły mężczyzna Sad ...

Anakin, nie wszystko masz jeszcze strącone, znaczy niech Ci jeszcze wszystko nie opada. Confused



(Jasny gwint, ja nadal uważam, że chłopca ratuję.  Cool)

P.s.
W tym wypadku też. Neutral
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #22 : 2014-04-01, 08:08:13 »

W temacie białka...

Tutaj umieściłam małe co nieco na ten temat...

http://optymalni.hol.es/porcja-wiedzy/99-bialko-na-diecie-optymalnejv.html
Zapisane

anakin
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #23 : 2014-04-08, 00:56:29 »

Zjadane białko nie powinno być przepalane, bo za drogie jest na takie marnotrawstwo.
Białko wprawdzie zwyczajowo wlicza się do bilansu energetycznego, ale energii z niego organizm nie uzyskuje.
Energetyka organizmu opiera się na przepływie prądu elektrycznego, którą można wyrazić również w kcal, ale ze spożytym białkiem ma to przeważnie niewiele wspólnego na zbilansowanych dietach.  Confused
Nadmiar spożytych kcal w przeciętnej diecie idzie przeważnie na utylizację pochłoniętego w pożywieniu węgla, co jest procesem bardzo kosztownym energetycznie, ale jednocześnie jedyną alternatywą dla dalszego funkcjonowania organizmu. Utylizacja krzemu jest jeszcze bardziej energochłonna, dlatego życie na krzemie nie wyszło.
Jaka forma utylizacji (ekspresji genów), taki "syndrom metaboliczny" - przewrotna nazwa, bo to normalnie jest zapisane w genach i trudno obronę przed zatruciem węglem nazwać "syndromem".

Ponadto:

(...) permanentne wykorzystywane aminokwasów na energię (przebiałczenie) skraca życie przez chroniczne podtruwanie organicznymi związkami azotu...  Wink

PS
2kcal/g białka - to grube energetyczne zaniżenie, ale kto liczy kcal z wyjątkiem "dietetyków" i innych "znawców" tematu?!.  Confused
Białko daje teoretycznie 0kcal/g (słownie - zero) jeśli jest spożywane w optymalnej proporcji z innymi GSO Cool.

Problem w tym ile spożytego białka będzie użyte na budulec i regenerację, a ile zostanie przepalone na cyklu kwasów trikarboksylowych. Białka bogate w aminokwasy gluko i ketogenne sprzyjają spalaniu, a białka o wyższym E/T do budowy i zamiany głównie w neuroprzekaźniki. E/T zaś to iloraz aminokwasów niezbędnych do ogólnej zawartości azotu w białku - czym wyższy - tym lepiej.
I tak przykładowo E/T kolagenu, twarogu i jaj wynosi około 3,25, wątroby 2,95, kukurydzy 2,78, ziemniaka 2,7, ryb średnio 2,66, grochu 2,59, słonecznika 2,15, mąki pszennej 2,08, glutenu 1,99, a żelatyny 1,05.
Nie mylić żelatyny z kolagenem i twarogu z kazeiną.
Na tej podstawie uznano, że na przyrost masy mięśniowej u człowieka wpływa (prócz ćwiczeń naturalnie) najlepiej twaróg.
Ale to jeszcze nie wszystko...  Confused  Wink

Więc nie da się tak prosto "przeciętnemu ignorantowi dietetycznemu" poradzić ile ma tego białka jeść, dlatego Dr to uprościł i przyjął, że białko zwierzęce w ilości 0,8g/kg n.m.c. w pełni pokrywa zapotrzebowanie organizmu na aminokwasy egzogenne, a młody Kwaśniewski dodaje, że pod warunkiem, że E/T białka jest zbliżone lub wyższe niż 2,90.  Cool
Co z kolei Dr uprościł tworząc szereg produktów zalecanych na Diecie Optymalnej, który powinien być dokładnie znany "opty"-malnym, choć przeważnie nie jest.  Wink Mr. Green
I do tego: do syta, bez przejadania się wg proporcji dostosowanej do wydatku energetycznego - prościej się nie da...  Confused
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #24 : 2014-04-10, 15:23:07 »

odkąd zaniechałem obcowania
Mozna wiedziec odkad i dlaczego?
Zapisane

Work Buy Consume Die
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17106


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #25 : 2014-04-10, 15:31:31 »

...Utylizacja krzemu jest jeszcze bardziej energochłonna, dlatego życie na krzemie nie wyszło...
Próbowało. Czy nadal... próbuje? Hmmm. Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #26 : 2014-04-10, 15:37:28 »

Coś tam próbuje robić sobie pancerzyki, czy szkielety wewnętrzne, ale kiepsko to idzie.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #27 : 2014-04-10, 15:52:36 »

odkąd zaniechałem obcowania
Mozna wiedziec odkad i dlaczego?
Doktor zabronił?
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17106


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #28 : 2014-04-10, 17:26:34 »

Ciekawa sprawa z tym krzemem. Sedlak pisał o organizmach na krzemie z początków życia ziemskiego. W międzyczasie rozkwitło życie węglowe. Ale to chyba nie powinno powstrzymywać przyrody przed dalszym "dłubaniem" przy krzemowych żyjątkach. Tymczasem ze współczesnych tylko o tych okrzemkach znalazłem. Acz okrzemki w całej swojej prostocie gatunkowo trzymają się chyba z odległych (?) czasów jeszcze. Zaniechano żywych projektów na krzemie Smile albo nie mam wszystkich potrzebnych danych ze współczesności.  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #29 : 2014-04-10, 18:26:47 »

Ciekawa sprawa z tym krzemem. Sedlak pisał o organizmach na krzemie z początków życia ziemskiego. W międzyczasie rozkwitło życie węglowe. Ale to chyba nie powinno powstrzymywać przyrody przed dalszym "dłubaniem" przy krzemowych żyjątkach. Tymczasem ze współczesnych tylko o tych okrzemkach znalazłem. Acz okrzemki w całej swojej prostocie gatunkowo trzymają się chyba z odległych (?) czasów jeszcze. Zaniechano żywych projektów na krzemie Smile albo nie mam wszystkich potrzebnych danych ze współczesności.  Wink
Oszczędność energii Cool
Po co pracować nad czymś, skoro coś lepszego już jest dostępne?
Robota głupiego.
Czemu nie używamy koni jako śodka komunikacji?
Bo nie chcemy, żeby nawóz sięgał do drugiego piętra Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #30 : 2014-04-10, 18:49:47 »

Widziałem program o Amiszach, facet nie prowadzi samochodu, bo to nie koszerne jest, więc ma kierowce - genialne!  Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17106


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #31 : 2014-04-10, 18:55:30 »

Oszczędność energii Cool
Po co pracować nad czymś, skoro coś lepszego już jest dostępne?
Robota głupiego.
Czemu nie używamy koni jako śodka komunikacji?
Bo nie chcemy, żeby nawóz sięgał do drugiego piętra Laughing
"Przyroda" porzuciła projekty krzemobytów - podoba mi się  Cool . Ale by to stwierdzić trzeba by wpierw upewnić sie w terenie. Jeśli nic nowego nie znajdzie się, wówczas będzie podstawa by posądzić Przyrodę o nadzwyczajną przebiegłość.  Smile
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 21 zapytaniami.