forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 12:59:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660315 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nietolerancje pokarmowe
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nietolerancje pokarmowe  (Przeczytany 46737 razy)
Hana
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #40 : 2006-12-31, 15:22:18 »

Hilarowa choroba--przedawkowany cukier!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #41 : 2006-12-31, 15:30:21 »

Hana, nic na siłę, prawda? Jak komuś nie smakuje alkohol, to przecież nie będzie go w siebie wlewał tylko dlatego, że ponoć jest potrzebny "do prawidlowego funkcjonowania".

M

P.S. Już o tym z Tomkiem pisaliśmy wcześniej - na ŻO "nabawiliśmy się" nietolerancji produktów... wędzonych. Więc takowych już nie jadamy. Mnie na dodatek skręca już na sam zapach wędzonego.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #42 : 2006-12-31, 15:47:34 »

To nie w "piciu" alkoholu rzecz --to krysztal, cos wyszukanego, i...pare kropelek, a ile uciechy i swiece tez o zapachu jasminu i jasminowa herbatka i i i ...dlugo by jeszcze   marzyc.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #43 : 2007-01-01, 04:51:27 »

ewa a co to jest maltoza ??  Sad
   Elmo -gdybym  znała biochemie to zostałabym doradcą żywieniowym
    a tak czerpie gotową wiedze od fachowców za co jestem im serdecznie wdzięczna
    Czy to dziwne ,ze dotąd w głowie mi sie nie mieściło ,że mała dawka alkocholu,
     czy jaki nieoptymalny kęs zjedzony po kryjomu  wychodzi bokiem-
   nietolerancja Shocked :shock:no i jak tu nie latać po forach
    Malgo -no to  jeszcze rumianku skosztuje  bo po dwóch lampach szampana
       brzuch mam jak piłka
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #44 : 2007-01-01, 17:17:34 »

No przecież wiesz Wink Na uzytek forum przypomnę.
Maltoza to najgorszy cukier (cukier słodowy), bo dostaje się najszybciej do krwi. Najskuteczniej szkodzi trzustce.

Piwo zawiera fruktozę, glukozę, sacharozę, maltozę, maltotriozę Smile Nie wiem, czy pijąc sobie regularnie piwko jesteście w stanie żywić sie optymalnie.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #45 : 2007-01-01, 18:49:22 »

Ewa najwyzszy czas otworzyc ta butelke, w przyszlym roku moze spowodowac "nietolerancje pokarmowa"!

Zycze optymalnego zdrowia i duzo, duzo szczescia w 2007!!
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #46 : 2007-01-01, 18:57:06 »

Juz nam nic nie grozi  Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #47 : 2007-01-01, 19:01:45 »

Juz nam nic nie grozi  Very Happy

Ewa, no teraz przegielas, do tego forum nie pasuje!
Zapisane
mala
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #48 : 2007-01-05, 22:52:37 »

 Lekarka pisze:
Nie spotkałam dotychczas osoby, która nie ma problemu po mlecznych. Czasem problem jest "niewidoczny"

Ja jem mleczne produkty codziennie od ponad 3 lat (kawa z kremówką, maslo), ale nie mam żadnych problemów zdrowotnych.
Na czym polega ten "niewidoczny" problem.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #49 : 2007-01-06, 01:32:51 »

właśnie też bym chciała wiedzieć --bo ja  mogłabym sobie mleczne opdpuścic
  i nawet teraz staram sie je więcej ograniczać -ale  czym zastąpić żólty ser ,
    którego coprawda nielubie ale musze ze względu na nienajlepszy stan moich kości .
 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #50 : 2007-01-06, 15:14:02 »

"

Ja jem mleczne produkty codziennie od ponad 3 lat (kawa z kremówką, maslo), ale nie mam żadnych problemów zdrowotnych.
Na czym polega ten "niewidoczny" problem.

A może go niektorzy nie mają? .Ja znam wiele osób ,ktorzy piją mleko ,jedzą twarożek ,masło i im nic nie jest.No sama nie wiem...
Jestem jednak zdania ,ze ci ,co mogą jesc te rzeczy nie powinni z nich rezygnowac ,zwlaszcza ze smietany,masła,serow.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #51 : 2007-01-06, 15:14:35 »

Rudka, czy ty to robisz celowo (? Very Happy), czy rzeczywiście nic nie wiesz na temat ŻO. Nie pierwszy raz piszesz jakieś dziwolągi Smile A podobno masz doświadczenie w ŻO?
Skoro masz słabe kosci, to przede wszystkim powinnaś jadać kolagen w jak najbardziej przyswajalnej postaci (galarety, skórki wieprzowe itd), tłuszcze, jaja (wit. D)

Cytuj z: Jan Kwaśniewski 
Spadek poziomu wapnia we krwi może być spowodowany różnymi czynnikami (np. w chorobach nerek), ale zazwyczaj przyczyną jest nieprawidłowe odżywianie. Niedobór witaminy D3, która przyspiesza wchłanianie wapnia, może być przyczyną spadku jego poziomu we krwi i konieczności uwalniania go z kości. Witamina D3 może być częściowo syntetyzowana w organizmie, ale głównym jej źródłem powinny być tłuste produkty pochodzenia zwierzęcego. Sam wapń zazwyczaj występuje w pożywieniu w wystarczających ilościach.[...]

Zalecanie pacjentom zwiększenia spożycia produktów mlecznych nie powoduje żadnej poprawy, gdyż w produktach tych nie ma wystarczających ilości fosforu i mineralizacja kości nie ulega poprawie.[...]

Chorym należy zwiększyć spożycie wątróbki i szpiku, należy też jadać przynajmniej 4 żółtka na dobę. Wskazane są też wywary z kości, zimne nogi i produkty zawierające kolagen
To tylko wycinki z bardzo ciekawego tekstu. Koniecznie przeczytaj. http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=144
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #52 : 2007-01-06, 15:18:43 »

Elmo, ja całe życie jadłam mleczne do wszytkiego, życia sobie bez nich nie wyobrażałam, czułam się dobrze i nie wiem skad u mnie rak piersi. Moze to właśnie te mleczne? Przecież objawy nie pojawiaja się po dwóch dniach.

Teraz ograniczam sie tylko do masła, tłustej śmietany i czasem sera.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #53 : 2007-01-06, 15:25:52 »

Bardzo przepraszam!!! Tekst, który przed chwilą cytowałam jest Przemysława Pali. Wiadomo, że treść i tak byaby ta sama, ale jednak pomyliłam się.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #54 : 2007-01-06, 15:35:02 »



Teraz ograniczam sie tylko do masła, tłustej śmietany i czasem sera.

I tak ,trzymać... o tą tłustą śmietane mi głównie chodzi.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #55 : 2007-01-07, 03:53:57 »

Ewa,
      Tylko dlatego ,że po przeczytaniu madrej księgi PRZYTYŁAM -a miałam schudnąć .
   coprawda wróciło zdrówko ale 5 kg w góre .!!!Oczywiscie z mojej winy
    bo myślałam ,ze moge sobie dowoli i nie liczyć kalorii tylko zachować proporcje.
   dużo czytałam na" diecie niskowęglowodanowej"były tam listy -teraz ich nie ma
własnie na tamtej stroniczce dowiedziałam sie ,ze błądze ,że nie powinnam tak tłusto
   odpuścić sobie śmietane-a na kości żólty ser i zmielone skorupy.
oczywiście nozyska i salcesony tez .
    Druga strona medalu to jednak tego białka za wiele nie można  i tutaj dylemat ,że
      albo jem jajecznice ,albo ser albo gnaty -musze sie też trzymać kalorycznie ok1500.
   chociaz nieraz różnie bywa.
     
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #56 : 2007-01-07, 19:19:08 »

Ależ Rudka, przeczytaj z jedna ksiązkę Jana Kwaśniewskiego. Na kości Smile galareta. I to wcale nie tak dużo, ze musialabys rezygnowac z innych bialek. Wystarczy pare łyżek dziennie lub co dwa dni. Ile ty tego jesz, ze  musisz wybierać?

Ty lepiej sie martw o to twoje piwko. Jak pijesz piwko, nie mozesz juz innych węgli. Jedna buteleczka to juz jest 12 - 14g węgli i to jakich węgli  Shocked
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #57 : 2007-01-08, 03:00:42 »

 Ewa --no widzisz ja mam jedna najważniejsza książke -przez która zmieniłam całe dotychczasowe zycie -ale jak ci mówiłam -poszukiwałam dalej nie poprzestałam na jednej książce.
    Jednak najwięcej zrozumiałam czytając dyskusje .zwłaszcza u doktor Ewy Witoszek.
  Własnie mam zamiar kupic jeszcze jej  książke .
 Mówisz piwo 12 g -ale chyba w 100 g a nie w butelce bo już bym pod niebo z radości skakała .
    Galaretka 100 g  Very Happy Very Happy :Dwłaśnie mam z tym problem ,ze ja nie potrafie mało  Very Happy Very Happy
   Trzymam wage  [czyt nadwage]tylko dlatego ,ze ograniczam węgle
      ,ale białka chyba zawsze jest ich więcej tak jak tłuszczu  Shocked
     
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #58 : 2007-01-08, 08:48:41 »

Ksiazka Ewy Witoszek tutaj na forum lekarki zawiera rowniez b.cenne uwagi przydatne w DO i ZO.Zgadzam sie z Rutka ,ze wiecej informacji w kierunku odzywiania optymalnego nigdy nie zaszkodzi.Rudka 100g piwa to 3g wegli.Jezeli lubisz piwo musisz je  zbilansowac  z calodziennymi  weglami.Tyje sie od weglowodanow.Jezeli masz prawidlowe lipidy we krwi mozna tluszczu wiecej.Natomiast gdy przytylas powinnas ograniczyc tluszcz.(w przeliczeniu do wagi naleznej).Rudka jezeli sie zjada za duzo to zawsze od nadmiaru pokarmu przyjdzie choroba.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #59 : 2007-01-08, 18:00:49 »

Rudka, a przeczytalas te ksiązkę? Very Happy

Ja mam w swoich danych: 100g piwa
jasnego - 3,8g węgli
ciemnego - 4,6g wegli

A Rudka, uważaj, bo napisałaś, że nie lubisz mało Smile Pamietaj, że nadmiar białka jest przerabiany na węgle, więc w efekcie jesz ich więcej ni z myslisz, a dodatkowo wątroba jest obciążona przeróbkami i przytruwasz sie produktami ubocznymi przemiany materii.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.