forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 02:58:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nietolerancje pokarmowe
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nietolerancje pokarmowe  (Przeczytany 46738 razy)
Rudka
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #60 : 2007-01-09, 01:11:45 »

dziękuje wam serdecznie  za  dobrą wiadomośc  Very Happy
kodar ja sama niewiem czy zjadam za duzo -bo sie baaaardzo staram .
   Prawda jest ,że czytając ksiażke ma sie wrażenie ,że można sobie pozwolić .-
   a wystarczy rzucić na wage to dla mnie jakby przymało ,dlatego powoli ucze sie niedojadac
   i panicznie pilnuje wagi -bo tu masz racje -więcej tłustości też jakoś idzie w biodra.
   Ewa -dlaczego masz watpliwości czy przeczytałam książke ,może ty nie miałas problemu
    z  nadwagą -albo inny masz organizm . Wiesz dobrze ,ze tam doktor nie zalecał
liczenia kalorii -widocznie to jest dobre dla młodych .
po za tym przy tej diecie straciłam 10 kg i  na tym stanęło -dlatego ciągle poszukuje
    co jeszcze robie żle ,ze nawet pięć deko nie chce spaśc .
To ,ze ja lubie piwo -to wcale nie znaczy ,ze pije  codziennie -
   po prostu towarzysko i w upały, i malutko .tak jak i winko-staram sie ,żeby było wytrawne
i to jeszcze wody dolewam i w zasadzie jest to winna woda.
     
   
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #61 : 2007-01-09, 09:05:08 »

Rudka,moze bilansuj same wegle to bialko i tluszcze organizm sam dobierze do wlasnej potrzeby.U mnie tez waga stanela na 59kg a ja wczesniej wazylam 54kg.Azeby uzyskac efek z przed nastu lat musialabym  jesc raz dziennie i b.malo.Ale tak  to ja sie jeszcze nie wytrenowalam.Za to trenuje codzienni po kilka kilometrow na rowerze.Kazdego dnia jem inaczej,na co akurat mam ochote.Wszystkie mleczne rotuje,zbozowych prod.nie jem,tluszczu jem duzo w postaci majonezu lub smalcu z czosnkiem.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #62 : 2007-01-09, 20:37:41 »

Rudka, poszukuj, poszukuj Smile Ale gdy palniesz coś zupełnie niezgodnego z teorią ŻO, nie dziw się, że cię podejrzewam Wink

Bardzo dobrym sposobem na jedzenie w mniejszych ilościach jest jedzenie dwa razy dziennie. Jeż wystarczającą ilość. Nie odchodzisz od stołu głodna ani napełniona. Jesteś zadowolona i lekka.
Warunek
- posiłek nieduzy, ale musi byc wystarczajaca ilość tłuszczu, bo w przeciwnym razie szybko zgłodniejesz.
- nie pij blisko posiłków, bo rozpychasz żołądek i tez szybko głodniejesz
- nie glodź się ze względu na odchudzanie

Przez pierwsze kilka dni trzeba przestawić organizm na inną częstotliwośc jedzenia. Czesto głód pojawia się tylko ze względu na czas jedzenia, do którego jesteśmy przyzwyczajeni
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #63 : 2007-01-10, 04:59:08 »

Kodar
     Z wysiłkami juz dawno skonczyłam ,jestem taka łamagą ,zawsze gdzieś sie potkne
      albo noge skrece
   ze boje sie abym jeszcze raz nogi nie złamała -mam swoje ćwiczonka  na dywaniku
     co pomagają mi na kręgosłup .
majonez Very Happy Very Happy Very Happy specjalnie go nie kupuje -bo potrafie pół słoika od razu .
  Ja właśnie musze tłuszcze ograniczyc a luuuuubie .
  Co do węgli to chyba nie jest tak do końca -wiem ,ze przy 50 g nie przytyje ,ale
  przez swoje schudnięcie  ja do tej pory nie moge z włosami sobie poradzić.
   Strzępią sie i ciągle podcinam konce .Silica niestety mało pomaga .
   Przedtem nigdy nie miałam problemu --więc myśle ,ze to przez drastyczne obniżenie węgli.
   Ewa napewno palne i nawet mi sie to zdarza -żyje miedzy ludżmi -
    jakies ciacho też nieraz w łapy wpadnie ,albo czekoladka.
   Obawiam sie ,ze przy moim stylu zycia -waga już nie ruszy
   -bo ja wszystkie te teorie znam -tylko jak nałogowiec -coś sobie dorzuce .
    zwłaszcza nocką Sad Sad
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #64 : 2007-01-10, 09:52:10 »

Rudka,jak jestes malo konsekwentna w DO´to musisz eksperymentowac.Ja juz od trzech lat tak robie.Nareszcie coraz lepiej sie czuje.Stosowanie DO w/g Ksiazki nie dalo efektow w moim przypadku(silne alergie pokarmowe-ciagle sie przejadalam).Bardzo pomaga mi  stosowanie w praktyce wiedzay lekarki -E.Witoszek.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #65 : 2007-01-10, 12:53:33 »

 Shocked Wiesz co Rudka, ja nie podejmuje sie tlumaczyc ci czegokolwiek. Moze Tomkiewicze...  Cool Very Happy
No i Kodar oczywiście
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #66 : 2007-01-10, 13:51:00 »

W jednej ze swoich książek dr JK prosi:- Ludzie nie obżerajcie sie .
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #67 : 2007-01-10, 21:23:59 »

 kodar masz racje -bo mnie kiedys na forum odpisano ",że jak nie będziesz śmietanki podpijać
   to schudniesz "- i faktycznie prawda . tez rotuje nabiał ale  tylko dla zdrowia
   bo uczulenia żadnego u siebie nie widziałam .
   Właśnie ksiązka dobra jest teraz -kiedy wiem ,ze słowo do syta nie znaczy do pełna Very Happy
kristian -masz racje -"ale nie wierz gębie tylko połż na zębie"
   Ja też uwierzyłam ,ze nie będe miała ciągotek do łakoci - fajki a jednak diabeł na coś podkusi
    w czystosci  optymalnej nie da sie przeżyć tygodnia  Laughing
dawniej obżarstwo było jak  spodni nie dopinałam
     -a dzisiaj czasami jeden kusoczek i już za dużo. Shocked
  Ewa - i wcale sie o to nie gniewam bo w zarełku optymalnym -
    te liczby jakby nie są wielkościa stałą dla każdego organizmu-
        ale do tego każdy z osobna musi dojść
Zapisane
mala
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #68 : 2007-01-11, 11:59:44 »

Rudka-rotujesz nabiał dla zdrowia, co przez to rozumiesz?
Wiem, że dr Ewa tak zaleca ale nie rozumiem na czym polega że rotacja mlecznych wpływa pozytywnie na zdrowie.
Ktoś z Was wie?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #69 : 2007-01-11, 15:42:37 »

Prod.mleczne wg lekarki to dodatkowy,szkodliwy cukier,to takze malowartosciowe bialko.Dok.J.K.jak ustalal proporcje  do diety to na polskim rynku nie bylo nic w sklepach poza serem i smierdzacymi,starymi jajkami.Wiele ludzi nie toleruje pr.mlecznych ale malo kto sie nad tym zastanawia.Optymalni lubia przedawkowac pr.mleczne.Wtedy gdy mamy problemy zdrowotne zawsze trzeba zweryfikowac to co jemy.Jezeli jadamy jakis pr.codziennie moze u nas wytworzyc sie nadwrazliwosc na dany pr.no i wtedy zaczynamy chorowac.Sa ludzie ,ktorym pr.mleczne nie sprawiaja klopotu.Reszta powinna prod.mleczne rotowac.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #70 : 2007-01-11, 23:01:45 »

Mala -ja jak widzisz też dotąd nie wiedziałam ,dobrze ,ze Kodar tak pięknie wyjaśniła .
   Ja na słowo uwierzyłam lekarce ,ze tak trzeba . Nie zauważyłam u siebie zmian
    może tylko większe chęci na podjadanie  -zachcianki.
    Czasami mam dni wogóle bezmięsne i bezjajowe -rybne
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #71 : 2007-01-15, 13:48:17 »

Kodar dobrze to objaśniła.
W sumie to po to by TRÓJGLICERYDY PORANNE BYŁY PONIŻEJ 70mg% (po 15-17godz bez jedzenia, na wodzie) czyli by zmniejszony był "obrót" szlakami glikolizy i glukoneohenezy.
Wszystkie mleczne "robią" (mechanizmy opisałam na tym forum we wcześniejszych postach) nadmiar glukozy. Mechanizm wytworzony został  prawdopodobnie wraz z powstaniem ssaków.
Gdy nie mamy żadnych objawów, a trig pon 70mg% można stosować metodę dr Myłek. Jadać mleczne codziennie i jeżeli przez 7 dni nie zrobią nam w/w ani innego problemu - powinno być ok.
Ja po trzech dniach codziennie nie mam już na nie ochoty. Lubię "metodę intuicyjną" jako postepowanie w zdrowiu i w chorobie.
Kiedyś dawno temu zalecałam robić oczywiście próby na mleko itd. Pacjent albo "się rozdrapywał" po mleku czy dostawał napadu astmy. "Patrz jaki doktor mądry, pokazuje Ci powtarzalne reakcje".Teraz nie wykonuję już prób na mleczne. BRAK OCHOTY NA COŚ JEST WSTĘPNYM OBJAWEM NIETOLERANCJI tego czegoś. I uznaję to za wstępny objaw nietolerancji (jak wszyscy alergolodzy z resztą; nie mam specjalizacji z alergologii).
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #72 : 2007-01-19, 21:21:38 »

Już pisaliśmy kiedyś z Tomkiem o tym, że na ŻO przestaliśmy tolerować wszystko co wędzone (boczek, ędliny, etc.), a więc takich produktów unikamy. Dziś oficjalnie dopisujemy do tej listy... parówki. Produkt dla nas absolutnie niejadalny. Czy ktoś jeszcze miał jakieś problemy z parówkami, czy ogólnie unikacie takich "śmieci"? Nam się zdarza z jakiegoś wielkiego lenistwa raz na jakiś czas zjeść, bardzo rzadko. Ale od dziś koniec z lenistwem, bo nie chcę więcej takich uczuć w żołądku Sad

Marishka
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nietolerancje pokarmowe
« Odpowiedz #73 : 2007-01-20, 16:45:56 »

Cytuj
W jednej ze swoich książek dr JK prosi:- Ludzie nie obżerajcie sie

Wiesz co,Krystian ja przed przejsciu ba DO wazylam 52-54kg przy wzroscie 164cm.Od dziecinstwa b.malo jadlam.Zawsze stalam przed otwarta lodowka i dlugo zastanawialam sie coby tu zjesc.Jak juz sie napatrzylam to zamykalam lodowke i bylam juz najedzona,chodzilam glodna ale nie jadlam .Dopiero przechodzac na DO nauczylam sie jesc. Teraz przytylam do 59kg,czasami sa dni,ze caly dzien nic nie jem,bo chcialabym wrocic do poprzedniej wagi.I tu jest pies pogrzebany-gdy po dniu postu zaczynam znowu jesc nie moge sie powstrzymac od jedzenia i dochodzi do przejedzenia. Confused
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.