forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 12:32:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  miażdżyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: miażdżyca  (Przeczytany 45943 razy)
JanOpty
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #20 : 2005-01-03, 21:23:10 »

Wpisy w tym zapodanym linku-temacie ciekawe , ale co dalej sie wydarzylo ?
Ostatni wpis jest tam z grudnia 2003.
Czy dobrze  zarlo i zdechlo ?
Czy wie ktos z Was czy to jest realizowane ?
czy moze skonczylo sie albo skonczy tylko na zapowiedziach , czyli tym naszym swojskim slomianym ogniu.
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #21 : 2005-01-07, 11:50:46 »

No tak – trzeba to wyjaśnić to dla osób nie będącym w temacie .                                                  W przedstawionym przeze mnie  linku w 2003r został zapoczątkowany proces doskonalenia żywienia optymalnego, który się rozwija i nie jest wiedzą skończoną .
W konsekwencji tych procesów została wydana książka, która wywołała kontrowersje i  zamieszanie.
Wcześniej  nakładem starań  dr.W.Ponomarenko objął patronat w raz  M. Wolniakiem i podjął próbę -

---   analiza składu diety optymalnej na podstawie danych zebranych od osób stosujących ten model żywienia;
---   opracowanie wzorca żywienia optymalnego;
---   opracowanie standardu zdrowego człowieka optymalnego.


W skutek przeprowadzonych badań  w dniach  od 11 do 13 czerwca 2004 odbyła się w hotelu „Perła” w Oleśnicy III Konferencja Zdrowia.

http://www.polania.pl/zjazdy.php?id=3

Reasumując - ewolucja ŻO jest nieuchronna, ale nie w sprawdzonych obszarach a to czy za zgodą czy nie twórcy - to  i tak kwestia czasu nawet tego, na który sam już nie będzie miał wpływ co nie umniejsza roli i zasług w przedmiotowej sprawie.
Dla zaniepokojonych śledzonym tematem ważne jest by w sprawie nie odgrywała rola jakiejś intrygi, ambicji czy kasy bo narazie nie dostrzegają kompromisu.

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
mama
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #22 : 2005-01-07, 12:42:28 »

Po co "mozolić się na próżno"?. Wspułczuję serdecznie poprawiaczom Żywienia Optymalnego Jana Kwaśniewskiego, ale niech idą swoją ścieżynką zbynku samodzielnie i nie zawracają głowy osobom stosującym ŻO. Nie pierwsi i nie ostatni "d-rzy W. Ponomarenko" w długiej historii "poprawiaczy" ŻO. Powodzenia - pa Laughing  Exclamation  Exclamation  Exclamation
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #23 : 2005-01-07, 13:55:29 »

Witaj  mamo !

.>>>>>>Po co "mozolić się na próżno"?.<<<<<<
To kwestia punktu widzenia – dla optymalnych z oczywistych względów słuszna ale z osobna w odrębnej głowie.

>>>>>>Współczuję serdecznie poprawiaczom Żywienia Optymalnego Jana Kwaśniewskiego,<<<
Samo Współczucie to dla optymalnych dziwny stan, musisz  w nim ty sobie jeszcze  pomóc bo do niczego ci niepotrzebny.

>>>>>>zawracają głowy osobom stosującym ŻO.<<
Gdy zawracają te głowy - to są jeszcze nie optymalni !

>>>>>>ale niech idą swoją ścieżynką zbynku samodzielnie i nie Nie pierwsi i nie ostatni d-rzy W. Ponomarenko w długiej historii "poprawiaczy" ŻO. Powodzenia<<<
Idą i pójdą - zależnie ( od chęci ) bez niczyjej zgody. Chcesz im zabronić ?
Niech se idą – może gdzieś dojdą - no nie?!

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
mama
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #24 : 2005-01-07, 14:18:45 »

Cytuj z: zbynek
Witaj  mamo !
Idą i pójdą - zależnie ( od chęci ) bez niczyjej zgody. Chcesz im zabronić ?
Niech se idą – może gdzieś dojdą - no nie?!
Z pozdrowieniami - zbynek


ZABRONIĆ Question  Exclamation  Shocked
Ja bym dała im jeszcze nie tylko zgodę i błogosławieństwo, ale i na zapęd w tym marszu, aby w miejscu nie dreptali i zaszli jak najdalej od ŻO i dr-a J.K.. Laughing  Exclamation  Exclamation  Exclamation
Ale kto się liczy z moim zdaniem - wiejskiej kobieciny Exclamation  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #25 : 2005-01-07, 16:28:02 »

Droga mamo !

Ja się zgadzam z tobą  w 100%  nawet w  sprawie zgody i błogosławieństwa w tym marszu ale na  stronie głównej w dziale aktualności
w pliku dźwiękowym komentarz J.K wyraźnie  wskazuje na co chciałem zwrócić uwagę po słowie dziękuję na samym  końcu    (  a zresztą niech to każdy  sam oceni – o ile  cenzura to nie wytnie )
     
Przy pełnym szacunku do osoby J.K. – proszę o rozwiniecie myśli do słowa  ,,walczę’’ ?

z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
mama
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #26 : 2005-01-07, 18:10:59 »

Cytuj z: zbynek
Droga mamo !
Przy pełnym szacunku do osoby J.K. – proszę o rozwiniecie myśli do słowa  ,,walczę’’ ?

z pozdrowieniami - zbynek


zbyniu
Sam sobie rozwiń dowolnie, przecież inteligencji i rozumu ci nie brakuje Rolling Eyes  Exclamation  Question
Zapisane
jurek m
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #27 : 2005-01-07, 18:14:12 »

    Kod:
    [quote][color=red][/color][/quote]
    [/list:u][url][/url]
Zapisane
je-not
Go


Email
J.K Walczy(k)
« Odpowiedz #28 : 2005-01-07, 23:35:26 »

witam wszystkich - ciekawe te posty  Laughing

zbynek napisał:
     
Cytuj
Przy pełnym szacunku do osoby J.K. – proszę o rozwiniecie myśli do słowa ,,walczę’’ ?


   czy ja wiem?
>> a myślę że tylko J.K. wie o co chce walczyć, acz słowo walka w jego ustach brzmi dość niebezpiecznie, bo burzy mi to wszystko co właśnie dzięki jego ŻO we mnie się zmieniło, przez te 6 lat jej stosowania. Czuję się świetnie, pozbyłem się wrogich dla mego organizmu: agresji, złości, nienawiści itp. Osiągnąłem ten wyższy stan świadomości obiecywany przez J.K. i chwała mu za to.

>> Część bywalców tego forum i ja też, po jakimś czasie zastosowaliśmy intuicyjną zmiane w proporcjach  BTW w ŻO, a książka dr Ponomarenki utwierdziła nas w przekonaniu, że zmiana ta skądinąd była zmianą słuszną i...............zstanawiam się tylko dlaczego tak trudno znależć  tu na stronie J.K. jego wypowiedż na forum?? Sad   niekoniecznie na ten temat

<<  WALCZĘ  już wiem J.K  walczy sam ze sobą  hihihi[b][/b]
Zapisane
JanOpty
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #29 : 2005-01-08, 09:33:07 »

je- not napisal :

....pozbyłem się wrogich dla mego organizmu: agresji, złości, nienawiści itp. Osiągnąłem ten wyższy stan stan swiadomosci....


osobniku z wyzszym stanem swiadomosci!

Mylisz sie , nie pozbyles sie tego co piszesz , tak ci sie tylko zdaje , zmiana stosunku tego do tamtego jak widac ci zaszkodzila .
Ironizujesz i robisz sobie podsmielujki.
Jak sie to ma to do tego braku agresji i zlosci do ktorej sie tak deklarujesz?

Wprzeciwienstwie do ciebie nie mam na szczescie tego staniu wyzszej swiadomosci.
Posiadam jak wszyscy na tym padole agresje , zlosliwosc , nienawisc ,
ale dzieki ZO czuje sie doskonale.

Zmien lekarza, osobniku z wyzszym stanem swiadomosci, bo ten do ktorego chodzisz cie oszukuje, mowiac ci , ze jestes zdrowy.
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #30 : 2005-01-08, 10:01:40 »

JanOpty napisał >>>>>>Wprzeciwienstwie do ciebie nie mam na szczescie tego staniu wyzszej swiadomosci.
Posiadam jak wszyscy na tym padole agresje , zlosliwosc , nienawisc ,
ale dzieki ZO czuje sie doskonale<<<<<<<

Janie Opty - forumowicze i ja znamy twoje dolegliwości z poprzedniego postu  ------------------
>>>>Mozesz przytknonc swoj otwor gembowy do zakonczenia mojej cewki moczowej.>>>>>?


Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
toan
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #31 : 2005-01-08, 10:12:44 »

Czy mogę prosić o przestanie pisania w tym temacie, jeśli ma się rozwijać w kierunku "osobistych wycieczek" piszących?.
Zapisane
JanOpty
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #32 : 2005-01-08, 11:32:22 »

Toan , jezeli jest Pan jednym z administratorow tego forum, mniemam , ze jest to forum dla zwolennikow czy  stosujacych ZO wg zalecen dr Kwasniewskiego.
to dlaczego toleruje Pan wpisy ironizujace w taki czy inny sposob ZO ?, niekiedy bardzo zamaskowane i pozornie bardzo wywazone i niby grzeczne ?
Niech sobie poprawiacze i reformatorzy z bozej laski znajda inne miejsce dla ich wynurzen.

Te gadki o zreformowanym ZO , wysmiewanie sie z optymalnego "betonu" i inne pseudogrzeczne i pseudo nawiedzone wypowiedzi tutejszych mundroli uwlaczaja nam wszystkim, mnie rowniez.
Zapisane
Wacław
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #33 : 2005-01-08, 12:01:26 »

O miażdżycy wiemy niewiele.
Jeżeli o filozofi mówimy, że jest królową nauk - to o miażdżycy
można napisać - jest cesarzową większości chorób.
Medycyna ortodoksyjna  - nie traktuje miażdżycy poważnie,  wie o jej
przyczynach tylko tyle, że coś się dzieje w nabłonku naczyń, że płytki krwi są nie takie jak potrzeba/ tyle wyczytałem w dziele o chorobach wewnętrznych Witolda Orłowskiego/.Jest tam jeszcze o tym, że miażdzyca atakuje ludzi w krajach bogatych, i nie zależy od rasy, czarny czy biały.
Luminarze naszej medycyny analizują choroby wewnętrzne, jakby na marginesie tego, że ludzie coś jedzą, również w temacie miażdżycy.
Taka jest refleksja laika w temacie - medycyna.
Medycyna ortodoksyjna nie zna leku na miażdzycę, nie leczy jej.
Dopiero choroby spowodowane miażdżycą - to raj dla medycyny tradycyjnej.
Leków, oczywiście działających objawowo, jest bez liku; w różnych modyfikacjach i przewrotach.Chorób też nie brakuje, przeważnie przewlekkłych Pomysłowość firm farmaceutycznych jest wspaniała, wystarczy prześledzić listę leków refundowanych  przez NFZ, ostatnio była w Gazecie Wyborczej.
W/w dziele Witolda Orłowskiego jest jedna zasadnicza informacja dotycząca odżywiania, nad którą warto się zatrzymać. Piszą tam, że na 1 kg wagi powinno się spożywać 1 g białka, bardzo ogólnikowo, bez zwrócenia uwagi o zróznicowaniuw zależności od wieku człowieka.
Sprawa 1 g białka jest bardzo ważna, wynikają z tego określone konsekwencje, bo gdyby ludzie przestrzegali tego ograniczenia, to co tu dużo ukrywać - muszą przybliżyć  się, bardzo blisko, do tego o czym mówi i pisze dr Jan Kwaśniewski, dr Lutz,Atkins.
Próbowałem odszukać te fragmenty dzieła Witolda Orłowskiego, które opisują to co się dzieje z organizmem, ustrojem człowieka - wtedy gdy spożywa  dużo białka; - jest tego niewiele, lapidarnie można to określić.... no amoniak ludziom uderza do głowy, i tyle. Nasz dr Jan Kwaśniewski też nie jest wylewny, pisze - może być niedobrze.

Miażdżycę możemy mieć wszyscy , również optymalni. Czy żywienie optymalne może uchronić od tej przypadłości? Czy nieprawidłowe ciśnienie tętnicze to jedyny  objaw miażdżycy - w fazie początkowej tej choroby?
O miażdżycy warto dyskutować, wymieniać  spostrzeżenia. Czasem głos laika może być, nie mniej ważny, niż profesora medycyny.
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #34 : 2005-01-09, 22:38:31 »

W sprawie miażdżycy – decydującym kryterium wraz z stosowaniem ŻO powinny być wyniki z krwi ------- cytuję za dr J.K >>>>Gdy ogólny poziom cholesterolu we krwi wynosi np.500mg% wcale nie oznacza, że rozwija się miażdżyca albo, że z pewnością ona  powstanie. Przy tak wysokim poziomie cholesterolu miażdżyca nawet może się cofać, jeśli trójglicerydy są przy tym niskie, np. poniżej 100mg%, a jeszcze lepiej poniżej 50mg%.
Podobnie jest, gdy poziom cholesterolu tzw. ,,dobrego’’ czyli  HDL jest wysoki.
Gdy wynosi ponad 100mg% miażdżyca zawsze się cofa, bez względu na poziom całkowity cholesterolu.
Najwyższe  poziomy cholesterolu ,, dobrego’’ jakie występowały u ludzi żywiących się optymalnie, wynosiły 170 i 193 mg%.
Najniższe poziomy trójglicerydów, z jakimi spotkałem u moich pacjentów – to 23 i 18mg%.
Gdy poziom cholesterolu ,,dobrego’’ HDL przekracza 20% ogólnej ilości cholesterolu  -- to miażdżyca cofa się.
Przy ogólnym poziomie cholesterolu np. 300mg% i 100 mg % cholesterolu HDL poziom cholesterolu ,,dobrego’’ wynosi  ponad 33% ogólnej ilości cholesterolu i taki wynik jest dobry.
Przy ogólnym poziomie cholesterolu 500mg% i poziomie HDL powyżej 100mg% poziom cholesterolu ,dobrego’’ jest wyższy niż 20% i taki wynik należy uznać za dobry.
Można wiec uznać za normę, że jeśli poziom cholesterolu ,,dobrego’’ HDL stanowi co najmniej 20% cholesterolu całkowitego – to wynik jest dobry i nie musi budzić żadnych obaw, nawet gdy ogólny poziom cholesterolu jest wysoki.
Wysoki poziom cholesterolu,, dobrego’’ HDL – 90mg% i niski trójglicerydów – 62mg% dowodzi o rygorystycznym przestrzeganiu diety.
Jeśli poziom trój glicerydów jest niższy niż 100mg%, a jeszcze lepiej – poniżej 60mg% to jest bardzo dobrze, niezależnie od ogólnego cholesterolu we krwi.
Przy żywieniu optymalnym ciśnienie 160/90 jest bezpieczne, gdyż tętnice są elastyczne i bardziej wytrzymałe, obniży się ono po zakończonej przebudowie organizmu.
Poziom glukozy u optymalnych na ogół wynosi 120 do 140% na czczo. Niewielkie odchylenia od tego mogą się zdarzyć i nie są szkodliwe.


Zrobiłem ten przedruk ( ku ogólnemu pożytkowi , niewiedzacych ) może dla  leniwych, zarazem zaniepokojonych.

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
Wacław
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #35 : 2005-01-12, 19:48:21 »

Otrzymaliśmy, dzięki ZBYNKOWI, bardzo interesujące zestawienie wskażników.
Czy może istnieć coś takiego jak wskażnik otymalności, zawierający w sobie parametry j/w  -  podobny do wskażnika określającego otyłość?

Dla mnie nowym, a nawet szokującym, jest podany poziom glukozy na czczo. Dla ludzi żywionych "normalnie", jak mówi moja żona, jest to poziom, który pozwala lekarzom wpędzić człowieka w insulinę.
Ten poziom glukozy, tak sądzę, jest bardzo trudny do osiągnięcia. Po roku
optymalnienia udało mi się, na szczęście, osiągnąć poziom 85% z 70%.

pozdrawiam
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #36 : 2005-01-12, 21:53:46 »

Panie Wacławie
Cytując dr J.K oparłem się na artykułach z DZ w temacie - zdrowie.
Posiadam i jestem w stanie przesłać panu ten artykuł na Priv o ile wyrazi pan zgodę.
W innym przypadku powinien pan :
-   wyeliminować błędy żywieniowe
-   skonsultować wątpliwości się z lekarzem optymalnym
-   w/w  temacie zwrócić się bezpośrednio do autora ŻO


z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #37 : 2005-01-13, 10:25:33 »

Pozwoliłem sobie jeszcze na jeden przedruk  w tym temacie - >>>Bywa że chory na diecie optymalnej czuje się świetnie do czasu aż zbada sobie poziom cukru we krwi czy cholesterolu.
Jeśli lekarz postraszy go, że wyniki są nieprawidłowe dzwoni z pytaniem co ma robić.
Współczesna medycyna nie zna ,,prawidłowych’’ poziomów cholesterolu , cukru, czy innych badanych czynników, ponieważ poziomy uważane za prawidłowe, zostały ustalone na podstawie badań ludzi uważanych za zdrowych, których w rodzaju ludzkim nie ma.
Oczywiście poza stosującymi żywienie optymalne.
Usunięcie ciał ketonowych z moczu przez zwiększenie spożycia węglowodanów zwykle obniża poziom glukozy we krwi.
Wyższy poziom węglowodanów we krwi, to większe bezpieczeństwo organizmu w stanach zagrożenia, oczywiście u optymalnych.
U nich węglowodany są poważnym zapasowym zbiornikiem tlenu, który może być  szybko uwalniany wszędzie tam gdzie potrzeba.<<<<<<

z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
ansi
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #38 : 2005-01-13, 13:34:14 »

Cytuj z: zbynek
Panie Wacławie
Cytując dr J.K oparłem się na artykułach z DZ w temacie - zdrowie.
Posiadam i jestem w stanie przesłać panu ten artykuł na Priv o ile wyrazi pan zgodę.W innym przypadku powinien pan :
-   wyeliminować błędy żywieniowe
-   skonsultować wątpliwości się z lekarzem optymalnym
-   w/w  temacie zwrócić się bezpośrednio do autora ŻO
z pozdrowieniami - zbynek

Przedstawiony przez pana "Zbynek" artykuły  można znaleźć np: tu
http://mlodziez.optymalni.one.pl/?strona=czytelnia .Otóż zanim powstała witryna dr -Kwasniewski .pl (koniec 2003r) optymalni musieli sobie radzić ze swoimi problemami i uzyskać odpowiedź na swoje pytania.Stąd przynajmiej kilkanaście stron w sieci traktujących o DO. Większość stron bazuje na przedrukach i cytatach z twórczości  dr JK, lecz niektóre dodatkowo podają spostrzeżenia samych optymalnych a także wiele ciekawostek z rozwoju nauk o żywieniu Warto przeczytać, gdyż wzbogacają naszą wiedzę .W podzięce dla Zbynek za wirtualne wsparcie .Wiedzący ,nieleniwy i b.zaniepokojony Ansi
Zapisane
mama
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #39 : 2005-01-13, 17:37:05 »

Cytuj z: Wacław
Dla mnie nowym, a nawet szokującym, jest podany poziom glukozy na czczo.


Wacław - ty się nie dziw, ty dotrzyj do oryginalnego tekstu.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.