forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:14:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  miażdżyca
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: miażdżyca  (Przeczytany 45941 razy)
toan
Go


Email
miażdżyca
« : 2004-01-07, 14:16:59 »

czy to wyrok?
Zapisane
alenie
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #1 : 2004-01-28, 08:02:03 »

mysle ze tak na to nie ma ratunku Exclamation
Zapisane
ansi
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #2 : 2004-06-05, 21:55:19 »

Moja odpowiedż to w zasadzie pytania, Co  to znaczy być wyleczonym z miażdzycy? Poprawa samopoczucia?Ustąpienie bólów np.przy wysiłku?Wzrost dystansu chromania? Czy może trwałe udrożnienie tętnic? Kto   udzieli . Odpowiedzi? Ansi.
Zapisane
DRYX-22
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #3 : 2004-06-24, 13:25:12 »

Z lektury książek J.Kwaśniewskiego , jak i innych relacji wynika ,
że tzw. "wyleczenie z miażdżycy poprzez stosowanie DO" jest jedynie krótkowrwałą poprawą samopoczucia , a nie trwałym usunięciem choroby.
Zapisane
mama
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #4 : 2004-06-25, 16:02:51 »

Cytuj z: DRYX-22
"wyleczenie z miażdżycy poprzez stosowanie DO".


Może pora już napisać coś na ten temat na forum gazety.pl? - tam lubią ...
Zapisane
DRYX-22
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #5 : 2004-06-27, 18:17:12 »

Cytuj z: mama
Cytuj z: DRYX-22
"wyleczenie z miażdżycy poprzez stosowanie DO".


Może pora już napisać coś na ten temat na forum gazety.pl? - tam lubią ...


Zaglądnij na forum zdrowie gazety wyborczej  , a sama się przekonasz , że wypowiedzi
JKrystynyOpty , Energii , Ali55 zioną chamstwem , prostactwem i prymiwtywizme,. Taka dawka ordynarności  , jaką  udzielają optymalsi na forum wyborczej wobec innych stylów żywieniowych , jest porażająca.

Przykre , że optymalsi przodują na forum wyborczej w chamstwie , cwaniactwi i głupocie wobec innych osób.
Zapisane
mama
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #6 : 2004-06-27, 18:25:23 »

Drogi DR-ku!
Poczytaj przede wszystkim swoje wywody typu "Pośmiejmy się z...", "Nobel dla..." a z całą pewnością dojdziesz do wniosku, że wymienione przez ciebie osoby są wyjątkowo powściągliwe i w porównaniu z tobą wyjątkowo kulturalne.
Zapisane
ansi
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #7 : 2004-12-31, 09:06:37 »

Minął prawie  rok od pytania Toana: "czy miażdyca to wyrok" oraz pół roku od mojego  pytania ,"co to znaczy wyleczyć z miażdżycy" . Czy ktoś potrafi udzielić odpowiedzi? Może nadchodzący 2005 rok przyniesie odpowiedź? Strzelających korków wytrawnego szampana życzy Ansi
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #8 : 2004-12-31, 18:48:24 »

>>Co to znaczy wyleczyć się  z miażdżycy?   << a dlaczego tylko z miażdżycy >>  umówmy się że z chorób w ogóle - w życiu -  w którym choroby  by były w mniejszości albo wcale, w życiu w którym byś wiedział i znał   przyczynę ich  powstawania.

>>Czy miażdżyca to wyrok ? << a dlaczego tylko miażdżyca >> każda choroba jest utrapieniem   ( życie, to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową ) .
Każde życie zdeterminowane jest przez śmierć.( czytaj: wyrok)

Życie to ( ,,wyrok w dniu narodzin” ) i  korzystniej by   było przeżyć go bez  chorób, utrapień, wojen w zadowoleniu i szczęściu  i  --  dochodzimy do fundamentalnego pytania czy mamy możliwość wyboru jakiś wpływ, a może jakiś wstrząs w nauce  ?                                              
Jeżeli ktoś chce to widzieć inaczej (ma wybór ) doktor J.K. nigdy nie chciał przygniatać świata swoją ideą.                                                                                                                                                                                                                   On tylko ją proponuje.
Niemożność wyciągania właściwych  wniosków to też choroba ?A może to ,, jeszcze” defekt w naturze  człowieka ?                              Obserwuję powolne aczkolwiek pozytywne zmiany, nie bagatelizowałbym tu roli intuicji.

z pozdrowieniami  - zbynek
Zapisane
ansi
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #9 : 2004-12-31, 21:19:38 »

[quote="zbynek"]>>Co to znaczy wyleczyć się  z miażdżycy?   << a dlaczego tylko z miażdżycy >>  umówmy się że z chorób w ogóle - w życiu -  w którym choroby  by były w mniejszości albo wcale, w życiu w którym byś wiedział i znał   przyczynę ich  powstawania.
>>Czy miażdżyca to wyrok ? << a dlaczego tylko miażdżyca >> każda choroba jest utrapieniem   ( życie, to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową ) .
Każde życie zdeterminowane jest przez śmierć.( czytaj: wyrok)
 Życie to ( ,,wyrok w dniu narodzin” ) i korzystniej by   było przeżyć go bez  chorób, utrapień, wojen w zadowoleniu i szczęściu  i  --  dochodzimy do fundamentalnego pytania czy mamy możliwość wyboru jakiś wpływ, a może jakiś wstrząs w nauce  ?  
Zbynku! Co to zabrałeś się za filozofię? Nie mnóż bytów bez potrzeby                                          
Niemożność wyciągania właściwych  wniosków to też choroba ?A Właściwe to znaczy jakie? Czyżbym był chory?(nie mam czasu na rozwinięcie tego wątkuSylwester.Obiecuję coś wystukać po Nowym Roku)
 z pozdrowieniami  - zbynek
Równiez Ansi
PS Być może , moje niezrozumienie wynika z faktu nie wysłuchania wykładu doktora na temat miażdżycy. Niestety przy moim sprzęcie ,zachrypniętym głosie JK,otwartym oknie w studio nagraniowym wykład jest całkowicie niesłyszalny. Może Toan coś zaradzi i pliki dźwiękowe zamieni na tekstowe. Z góry dziękuję w imieniu własnym i innych słabo słyszących .By. Ansi
Zapisane
JanOpty
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #10 : 2005-01-01, 11:20:39 »

Wszystkim tym , ktorzy sa ciekawi czy DO ma jakis wplyw na miazdzyce, czyli chorobe z przezarcia cukrami , dam rade .
Rada ta dotyczy tylko tych , ktorzy nie sa "optymalsami" ,a przychodza tutaj aby wysmiac i podrwic  w taki czy owaki sposob.

Otoz drodzy cukrozercy, zryjcie dalej  zdrowo , uprawiajcie sport, nie sluchajcie optymalsow a sluchajcie telewizorni , czytajcie  kuryera codziennego i inne medyja.
Nie zaprzatajcie sobie czerepu rozmyslaniem czego nie lubi miazdzyca.
Jak bedziecie sie stosowali do tego , co zalecaja medyja , miazdzyca was nie ugryzie .
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #11 : 2005-01-01, 15:00:31 »

Rak to wyrok ?

Dla mnie pytanie Toana jest oczywiście prowokacyjne – i właściwe by rozruszać to forum .

>>>>>Zbynku! Co to zabrałeś się za filozofię? Nie mnóż bytów bez potrzeby.>>>

Nie mam zamiaru uprawiać żadnej filozofii nie przedstawia dla mnie żadnej wartości, choć  jest  tak może postrzegana przez (również ANSI ).
Za słowami patrona OSBO - filozofia stała się uniwersyteckim wymądrzaniem i popisem sfrustrowanych kompilatorów, miałkim zamulaczem, a nie budzicielką życia .....

>>>>>>Niemożność wyciągania właściwych wniosków to też choroba ?>>>>>

W tym temacie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam – wszechobecna  manipulacja socjotechniczna , zniewalająca ludzi poprzez reklamę - również z góry określonym skutkiem jest coraz bardziej dostrzegalna ale zarazem staje się bardziej wyrafinowaną uniemożliwiając nam skuteczną obronę.

z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
ansi
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #12 : 2005-01-02, 09:45:20 »

Cytuj z: JanOpty
Wszystkim tym , ktorzy sa ciekawi czy DO ma jakis wplyw na miazdzyce, czyli chorobe z przezarcia cukrami ,
JanOpty prowadził jakieś badania z których wynika ww twierdzenie?
 

dam rade .Takimi radami wybrukowany jest przedsionek piekła
[,a przychodza tutaj aby wysmiac i podrwic  w taki czy owaki sposob.[/i]
Dłudoletnie (jak rozumiem )zajadanie się tłuszczani dało JanOpty tą przenikliwość by od razu wietrzyć podstęp w zwykłym pytaniu " co to znaczy wyleczyć z miażdżycy" Czyżby tłuszcze były wielonienasycone?
Otoz drodzy cukrozercy,....... , miazdzyca was nie ugryzie .

Wiedział co powiedział. Post JanOpty"jest potwierdzeniem faktu jak to ŻO pomaga rozświetlić jasność umysłu, rozumieć zadane pytania (pół roku było czasu by je przemyśleć) i merytorycznie odpowiedzieć na nie.
Z Noworocznym pozdrowieniem Ansi
Zapisane
JanOpty
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #13 : 2005-01-02, 11:55:54 »

Mozesz przytknonc swoj otwor gembowy do zakonczenia mojej cewki moczowej.
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #14 : 2005-01-02, 15:45:30 »

Pojęcie zdrowia jak i przeciwne mu pojęcie choroby, choć tak często używane, nie są łatwe do zdefiniowania. Dokładne określenie granicy między zdrowiem a chorobą – między fizjologią a patologią – nawet przy obecnym stanie wiedzy jest nadal trudne.
 
 Z diagnozą choroby jest tak -- >>Pokażcie mi niewinnego ( czytaj zdrowego) a ja znajdę na niego paragraf ( chorobę).
To kwestia wątpliwości i pewności >>o jednostce chorobowej.
 
     Oprócz rozważań teoretycznych, definicyjnych, zawsze starano się dać odpowiedź na pytanie: czy leczyć i jak leczyć?

 <<Lekarze o miażdżycy>>  


   link -                                            http://www.optymalni.com/Publikacje/Lekarze_o_Miazdzycy/lekarze_o_miazdzycy.html


z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #15 : 2005-01-02, 20:03:18 »

Panie ansi zapewniam pana że JanOpty nie prowadził i nie brał udziału w żadnych badaniach związanych z miażdżycą ani wpływem na przeżarcie cukrami -  owszem mógł brać udział w  jakiś innych badaniach eksperymentalnych których do dzisiaj nie ujawniono ze względu jako mało przydatne dla nauki.

z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
ansi
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #16 : 2005-01-02, 23:04:19 »

Cytuj z: zbynek
Pojęcie <<Lekarze o miażdżycy>>                    http://www.optymalni.com/Publikacje/Lekarze_o_Miazdzycy/lekarze_o_miazdzycy.html
Zbynek chyba mnie ma za durnia (patentowanego) co to za nim da odpowiedź ,to nie przeczyta czego trzeba i nie przemyśli Znam Zbynka  z dyskusji w wątku "potrzeba czy nie potrzeba komentarza." I bardzo jestem wdzięczny za nie wyciągnięcie moich literówek typu :komentarz przez "Ż" czy z BiW" zamiast przy BiW Co bardzo zgrabie sprostowałeś  cytatami z książki. Ja nie pytałem co to znaczy wyleczyć z grypy , zapalenia płuc, czy nawet z RAKA bo wiem co to znaczy.Jeśli Zbynek nie wie to mu odpowiem na PW.Moje pytanie wynika z faktów:1 Znam ŻO od lat 70 (od czasów dyskusji na temat wtedy DO na łamach Polityki.
2. Bardzo bliska i kochana przeze mnie osoba choruje na miażdżycę, i mimo skrupulatnego  przestrzegania ŻO nie widać wyzdrowienia  mierzonego nie kretyńskimi wzniosani na palcach, nie wzrostem dystansu chromania.Tętnica udowa na doplerze (kolorowym jak była zatkana tak jest (TWZ prądy selektywne nic nie wniosły nowego do tematu.)
 W każdej chwili grozi amputacja nogi.
W tym kontekscie wypowiedzi  typu JanOpty stają się kuriozalne (pedał jakiś, lubi żeby mu wsadząćj?) Punkt 2 Zbynek,  Ansi  i wielu inych czekało a wypowiedź JK na temat książki "Dieta niskowęglowodanowa" dr Ponomarenki . Nakładem dużych sił i kosztów odsłuchałem pik dźwiękowy który miał to nam wyjaśnić. I cóż ja tam usłyszałem ? Głos doktora tym razem nie zachrypnięty odczytał list dr Ponomarenki z 1994r do.... Popierający ŻO w świetle przeprowadzonych badań. Do tego poparcia udzielanego JK w latch siedemdziesiątych ,osiemdziesiąrtych dr Ponomarenko przyznaje się na stronach swojej  ksiązki Uzasadnia także swoje wycofanie z powodów naukowych(BIOCHEMIA )poparcia  dla ŻO.
 W tym kontekscie odwoływanie się DOKTORA JKdo oceny słuchaczy o "właściwą ocenę "To jakiś lapsus.
Wnioski:w świetle powyżej przytoczonych faktów  a także moich wcześniejszych postów ,na które nikt mimo ponad 1000 wyświetleń nie udzielił merytorycznej odpowiedzi nasuwają się same !
TU NICZEGO SIĘ NIE NAUCZYSZ NIKT CI NIC NIE PODPOWIE  SPADAM Ansi
Zapisane
Zofia
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #17 : 2005-01-03, 02:30:04 »

Ansi,
nikt za Ciebie nie będzie wyciagał wniosków.
Czytając Twoj post, nasuwa mi się powiedzonko:"mówił dziad do obrazu..." czy "tłumaczył dziod krowie na rowie..."
Jeżeli jeszcze nie jesteś zdolny do samodzielnego myślenia, to dobrze zrobisz jak na razie spadniesz.
Pozdrawiam Zofia
Zapisane
mama
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #18 : 2005-01-03, 08:16:29 »

Rozumiem, że XXI odcinków "O miażdżycy" trudno jest znaleźć na stronie dr-a i to do "wysłuchania" (ponieważ zdecydowana większość ludzi nie rozumie co czyta Shocked  Laughing), ale i to do wysłuchania, jak widać panie Kwaśniewski nie dociera do sporej części "słuchowców" Exclamation  Exclamation  Exclamation .
To jest jednak mało istotne, bo pana głos tak wspaniale uspakaja, koi i łagodzi stresy codzienności.
Zapisane
zbynek
Go


Email
miażdżyca
« Odpowiedz #19 : 2005-01-03, 15:13:02 »

Do ansi –  ad 1   >>>>1 Znam ŻO od lat 70 (od czasów dyskusji na temat wtedy DO na łamach Polityki. <<<<<  Nigdzie w wypowiedziach dok. J.K nie nabrałem przekonania że  ŻO jest  w 100%  gwarantowane do zapewnienia pewności o niezachorowalność, wyleczalność - jeżeli ktoś powodowany złym wyciąganiem wniosków takie nabrał to jego sprawa.
Chyba wiadomym są czynniki genetyczne ,środowiskowe które mogą ustępować  nawet w następnych pokoleniach. (niektórym się spieszy ).
                ad 2 – >>>>>   Bardzo bliska i kochana przeze mnie osoba choruje na miażdżycę, i mimo skrupulatnego przestrzegania ŻO nie widać wyzdrowienia mierzonego nie kretyńskimi wzniosami na palcach, nie wzrostem dystansu chromania. <<<<<<<<                                 Zdarzające się choroby bliskich oraz najbliższych i przy największym zaniepokojeniu i trosce o  zdrowie jeszcze długo będą ich choroby pobożnym życzeniem ( 100% wyleczenia ), przy towarzyszącym naturalnym  i szczerym współczuciu nas tzw. jeszcze zdrowych.
. A może będą oczekiwania od diety ożywienia trupa dając mu jakąś lewatywę życia?
 Czy naturalne jest oczekiwanie   w tym niepokoju  stania się   cudu ?   jeżeli tak - to osądźmy autora diety o niesprawdzalną  szarlatanerie ( niektórzy to robią i tak to chcą widzieć ).

ad 2 > W sprawie bliskiej osoby  proponował bym konsultacje z  lek. med. Przemysław Pala
konsultant i opiekun medyczny
Centrum Żywienia Optymalnego
w Jastrzębiej Górze
 

 Co do  --- Punkt -  >>>>>Zbynek, Ansi i wielu innych czekało na wypowiedź JK na temat książki "Dieta niskowęglowodanowa" dr Ponomarenki .<<<<<
Oczekiwanie nadal jest zasadne, będzie jeszcze nieraz dyskutowane ale   jestem pewien, że zapoczątkowany nadany pęd, wektor  czyli kierunek jest właściwy - dotyczący ograniczenia cukrów prostych w diecie (  dieta niskowęglowodanowa).
Na stanowisko  i różnicę w tej sprawie  zaczekam -  aż tak to mnie to, nie niepokoi.
( tylko krowa nie zmienia poglądów )
                    Ważne że  drgnęło w tym temacie z drugiej strony - informacja
     
http://www.polania.pl/forum/viewtopic.php?t=5

P.S.     Nie jest moim zamiarem traktować  ansi jak durnia ( patentowanego ).
Kończę by mnie nie potraktowano  jak filozofa....

z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.