forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 17:39:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660326 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU  (Przeczytany 40812 razy)
Rudka
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #20 : 2007-01-04, 23:52:53 »

Co z tymi jabłkami ??
   ja mam w ogrodzie i jadam ze 3 szt na tydzień-susze -robie kompot
 wstawiam na kwasibora- [akurat do tego troche cukru idzie]
 wydaje mi sie ,ze są  chyba zdrowsze od pomarańczy .
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #21 : 2007-01-05, 09:34:38 »

Oj Rudka Rudka siadaj nie jesteś przygotowana do lekcji powiedział by nauczyciel.
Nie wiem czy przyczytałaś przynajmniej dwie podstawowe książki dr Kwaśniewskiego.
Chpdzi o jabłka musisz wiedzieć, że 100 g jablek to 17g  węglowodanów. Wiele osób
raczy się i zajada jabłkami. A juz Pan Bóg w raju powiedział do Ewy niejedzcie tych jabłek to nie jest owoc dla Was. Ewa skusiła jabłkiem Adama i teraz za nieposłuszeństwo musimy się męczyć.
Jeżeli jabłko jako uzupełnienie swojego jadłospisu proporcji węglowodanów  wieczorem to nie widzę
przszkód dlaczego byś nie mogła od czasu do czasu zjeść te 1/2 jabłka. Wszystko to co najlepsze
w jabłku to ogryzek który ludzie wyrzucają, gdyż tylko w petkach znajduje się minimalna ilość białka.
Jak już niejdnokrotnie zaznaczałem jść mozna wszystko tylko inaczej. Trzeba po postu wiedzxieć co się je
i jaka w tym pożywieniu jest zawartość BTW wówczas wszystko będzie w porządku.
Wspominam o ym latego, że wil osób popełia właśnie takie podstawowe błędy pijąc np soki bo to są witaminy ale nie wiedzą, że 100 g soku z kartonu to ponad 10g węglowodanów. Coca Cola również  100 gram to 10,5 g węglowodanów. Policz swoją zienna dawkę węglowodanów która powinna wynosić około 70-80 gram wówczas będziesz wiedziała co wolno a co nie wolno. Tylko prawidłiowe wyliczenia uchronią Nas od popełniania błędów. Błędy te nie można przypisać dr Kwasniewskiemu tylko sami jesteśmy sobie winni.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #22 : 2007-01-05, 13:13:13 »

Awszystko przez to , że Ewa nie była poznananką.
Poznanianka nie dałaby Adamowi jabłka, tylko by je... zawekowała.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #23 : 2007-01-05, 13:41:56 »

A juz Pan Bóg w raju powiedział do Ewy niejedzcie tych jabłek to nie jest owoc dla Was.

Jak długo jeszcze będziemy traktować bajki dosłownie? Zastanawiałeś się może jak i dlaczego "Drzewo Poznania Dobra i Zła" nagle zamieniło się w jabłonkę? Gdzie w Biblii jest wzmianka o jakichkolwiek jabłkach?

M
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #24 : 2007-01-05, 15:20:49 »



Jak długo jeszcze będziemy traktować bajki dosłownie? Zastanawiałeś się może jak i dlaczego "Drzewo Poznania Dobra i Zła"

M
Cytuj

Drzewo Poznania jest dobre a jabłka na nim były złe! Very Happy
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #25 : 2007-01-05, 20:21:08 »

Poczytałam DR.Krupka  ,i nie  wiem  jak to wszystko sobie poukładac.
Nie wiem co to jest  -  ketoza -  czy to boli Confused
Kolagen jest dobry ale  ,  jak go trawic aby był dobry?
Moze  wtedy  nie nosiła bym okularów -  a przecież miałam taki  dobry wzrok.

Ciekawia mnie tez  zioła ,które nie sa tu wymienione , a moga poprawic trawienie?

Jak to jest z zablokowanym zoładkiem - własnie o czymś takim mówie ,bo i tak się czuje  -  żoładek  mam pod gardłem ,mimo ze niewiele zjadłąm.
Zastanawiam sie czy  zjedzenie  pomidora posmarowanego smalcem ze skwarkami  /zimny tłuszcz/  mogło  przyczynic sie do tego?
A moze  zjedzone korniszony?   
Nawiazuje  do  jedzenia kwaśnego z tłuszczem = szkodzi?

Morgano ty  to masz uz wszystko poukłądane ,oj  jak fajnie Very Happy
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #26 : 2007-01-06, 02:16:13 »

witam
Morgano -no nie ja nie przeczytałam - :shock:to pierwsza książka ,którą
    jak wtedy wydawałoby sie zrozumiałam "żywienie optymalne"
szkoda ,ze tak pózno .
  z tych tabel korzystam i w niej jabłko ma 12 g węgli .
  Po za tym sam pisałeś ,ze w jabłku jest witamina c -.Od razu mi pomogło-
   bo przez święta zapomnialam o warzywach Laughing
  Oczywiscie ,ze już od dawna nie zajadam sie jabłkami -bo przez całe moje życie
     trułam siebie i całą rodzine .Razem z dziećmi chorowaliśmy na wszystkie
     odmiany przeziebień .
   dziadek  mojego kwasiborka jak na winiaczek  przerobi -to juz tam wiele węgli
   chyba nie ma -co?? bo ciekawa jestem
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #27 : 2007-01-06, 08:15:16 »

Spełniam daną obietnice i zacytuję fragment artykułu dra Krupki z Optymalnika -lipiec 2003 , pt.
"Przebiałczenie" na żywieniu optymalnym-prawdy i mity.
Oczywiscie caly artykuł dotyczy tematu jak w tytule , ale w
punkcie 4 dr Krupka pisze tak:
" Jeszcze innym problemem jest /ja tak to nazywam/ "zablokowanie wątroby i trzustki" spowodowane częstym łączeniem tłuszczów i produktów kwaśnych /kiszona kapusta,marynaty,ocet,herbata z cytryna/.
Najczęstsze objawy to: swedzenie i zaczerwienienie oczu, złość prowadząca do agresji, wybudzanie sie w nocy, czerwone wypryski na skórze, wzrost cisnienia- szczegolnie rozkurczowego, bóle stawów.
Tutaj też często ograniczenie białka daje efekty , gdyż ludzie mniej jedzą produktów kwaśnych z tłuszczami / mniej białka to mniejsza ochota na kwaśne./
Warto zapamiętac,że jeżeli mamy bardzo często chęć na spożywanie kwaśnych produktów tj. kiszonek, octu, marynat, herbaty z cytryna, owoców, soków, pomodorów to oznacza, że mamy problem ze swoją wątrobą.
Podstawowe badania prób wątrobowych, niestety nic nie wnoszą.Wykazują one już powazne niedomagania, stąd w takich przypadkach wychodzą najczęściej prawidłowe.Skutecznymi sposobami są  irydodiagnostyka oraz specyficzne badania biochemiczne , które zleci lekarz.- koniec cytatu.
W dalszej częsci dr Krupka kładzie  nacisk na zachowanie równowagi zasadowo-kwasowej /ciężka sprawa /
Wracając do powyższego- coś jednak jest na rzeczy. W publikacjach Dra JK bezposrednio nie spotkałem się z tym zagadnieniem, ale ?... wystarczy otworzyć książke kucharska w poz 505 , w której to jest zaproponowany bigos jak podałem wyżej.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #28 : 2007-01-06, 11:34:19 »

Pan dr Krupka z przeproszeniem i pełnym szacunkiem dla jego osoby - wyolbrzymia problem w tej tematyce, ale to nie tylko moje zdanie... Czym się kończy "zablokowanie wątoby" widać najlepiej np: po spożyciu muchomora sromotnikowego. Confused
A tu przepis "na occie", dla tych, co się owego "zablokiwania wątroby" nie boją - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=827.0
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #29 : 2007-01-06, 16:12:00 »

Very Happy
Lubię smalec z plasterkiem kiszonego ogórka. Nie za duzo, bo ogórek zepsułby smak smalcu.
Lubie posypać karkówkę świeżą żurawiną lub borówkami. Fajnie momentami urozmaica smak.
Lubie bigos tylko z kwaszoną kapustą.
Nóżek w ogóle nie lubie kropić cytryną bo psuje smak.

A tak naprawdę, to wszystkiego jadam mało Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #30 : 2007-01-06, 19:01:24 »

A juz Pan Bóg w raju powiedział do Ewy niejedzcie tych jabłek to nie jest owoc dla Was.
Jak długo jeszcze będziemy traktować bajki dosłownie? Zastanawiałeś się może jak i dlaczego "Drzewo Poznania Dobra i Zła" nagle zamieniło się w jabłonkę? Gdzie w Biblii jest wzmianka o jakichkolwiek jabłkach?
M
No właśnie, M.,  po co traktujesz tak dosłownie słowa Morgano? Jabłka nie są zdrowe i Morgano wplótł tę informację w przekazy biblijne. Nie ważne było w tym momencie analizowanie, czy chodziło o gruszki, figi czy winogrona. Wszystkie te owoce zresztą nie są jadalne dla Optymalnych.
Na świecie byłoby zupelnie inaczej, gdyby Biblia była tylko bajką Smile Nasza chrześcijańska cywilizacja na niej wyrosła i miała duzy wpływ również na inne kultury.

Ja osobiście uważam, ze modlitwy to rodzaj dzisiejszych afirmacji. Modlitwy są przestarzałe, niezrozumiałe i nie trafiają do nas. Może kiedyś, gdy ludźmi rządziły inne wartości, bardzo skutecznie pomagały?
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #31 : 2007-01-06, 19:18:51 »

Very Happy
Lubię smalec z plasterkiem kiszonego ogórka.

Też to lubię Wink tylko dobry smalec zdarza się rzadko Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #32 : 2007-01-06, 19:46:51 »

e tam, Sławek, w moim wykonaniu zdarza się niezmiernie często Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #33 : 2007-01-06, 20:11:54 »

To podziel sie --dobrym przepisem-smalcowym..
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #34 : 2007-01-07, 02:21:00 »

Ja osobiście uważam, ze modlitwy to rodzaj dzisiejszych afirmacji. Modlitwy są przestarzałe, niezrozumiałe i nie trafiają do nas. Może kiedyś, gdy ludźmi rządziły inne wartości, bardzo skutecznie pomagały?
Cytuj

Ewa. Masz rację. Cokolwiek w życiu robimy to wszystko jest magia.
Magia miłości, imicyjna, partycypacyjna, łowiecka, lekarze są białymi magami.
My wszyscy jesteśmy aktorami na tej wielkiej scenie. Bierzemy udział w tym wielkim przedstawieniu.
Wszystko co dobre nazywamy bialą magia. Wszystko co złe czarną magią.
Niestety jest to bardzo szeroki temat bardziej do dyskusji w realu. Gdyż jest to niekończąca się opowieść.
W której każdy ma rację.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #35 : 2007-01-07, 10:38:03 »

e tam, Sławek, w moim wykonaniu zdarza się niezmiernie często Very Happy
Nie wątpię Wink ale trochę daleko mam do Ciebie Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #36 : 2007-01-07, 19:37:23 »

Cytuj
Nie wątpię  ale trochę daleko mam do Ciebie

Sławek, całe szczęscie Very Happy

Morgano, z tego co widzę, Sławek ma blisko do ciebie Smile. Macie szansę na rozmowy w realu.
Moze Toan kiedys zorganizuje odczyt w jakimś ludzkim miejscu, to sie wszyscy spotkamy Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #37 : 2007-01-07, 19:38:53 »

Hana, co tam smalec? Wszyscy wiedzą jak się robi, tylko trzeba mieć do tego rączkę Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #38 : 2007-01-07, 19:48:14 »

Strzezesz smalcowego patentu?
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: PODSUMOWANIE MINERAŁY I WITAMINY W POŻYWIENIU
« Odpowiedz #39 : 2007-01-07, 21:53:24 »

Cytuj
Nie wątpię  ale trochę daleko mam do Ciebie

Morgano, z tego co widzę, Sławek ma blisko do ciebie Smile. Macie szansę na rozmowy w realu.
No co ty Wink na ślask mam jeszcze dalej niż do Ciebie ;P to już Tomek jest o rzut bereta Wink
Cytuj
Moze Toan kiedys zorganizuje odczyt w jakimś ludzkim miejscu, to sie wszyscy spotkamy Smile
moze ;P
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.