forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2019-05-25, 03:23:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
556951 wiadomoci w 4015 wtkach; wysane przez 57 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Emir
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre  (Przeczytany 11419 razy)
MORGANO
Go


Email
"Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« : 2007-01-04, 11:15:26 »

"Tłuste życie" danse macabre

ANGORA NR 45 (07.11.1999r) str. 17
Śladem naszych publikacji
"Tłuste życie" doktora Kwaśniewskiego, czyli żywieniowy danse macabre


Tekst ten dedykuję tym wszystkim spośród nas, którzy zanim sprawdzili - uwierzyli, powiększając tym samym grono samobójców i tym, którzy powodowani złudną nadzieją na poprawę stanu zdrowia, oczekują od cudownych diet remedium na schorzenia cywilizacji.

Czy 100 tys. zawałowców serca i 80 tys. udarów mózgu rocznie w Polsce to za mało, aby przekonać dr Kwaśniewskiego i innych specjalistów od "uzdrawiających diet", że żywienie to zbyt poważna sprawa, aby ją pozostawić uzurpatorom? Wielowątkowy wywód większości chorób cywilizacyjnych i zwiększenie się populacji ludzi w podeszłym wieku spowodowały obnażenie słabości współczesnej medycyny w zakresie doboru i skuteczności metod leczenia. Skłania to chorych do poszukiwania pomocy poza sferą oficjalną medycyny. W efekcie zwiększyła się społeczna aprobata dla tzw. niekonwencjonalnych metod leczenia i to jest do zaakceptowania, pod warunkiem wszakże, że rzeczywiście pomagają i nie są szkodliwe dla chorych. ten fundamentalny kanon medycyny primum non nocere ( po pierwsze nie szkodzić) musi być przestrzegany przez tych wszystkich, którzy oficjalnie nie maja uprawnień wykonywania zawodu, a chcą pomagać w odzyskaniu zdrowia.
Tzw. "diety cud", do których zaliczam system leczenia tłuszczami pochodzenia zwierzęcego, opracowany przez dr Kwaśniewskiego, są szkodliwe dla zdrowia, dlatego je zwalczam piórem i praktycznie w okolicznościach porady lekarskiej.
Tak naprawdę wszystkie te "chore" metody weryfikuje czas, a pacjenci sami głosują nogami, gdzie chcą się leczyć i kto im rzeczywiście pomaga w poratowaniu stanu zdrowia.

Dieta optymalna, jak nazywa ją autor, jest tym bardziej niebezpieczna, że przez kilka pierwszych miesięcy jej stosowania (jem wreszcie do syta produkty "smaczne i zdrowe" a w rzeczywistości niedozwolone w diecie człowieka zdrowego i chorego) daje chorym nadzieję na poprawienie stanu zdrowia. Sycące właściwości skondensowanego i zjełczałego przez obróbkę termiczną tłuszczu zwierzęcego i jego wysoka kaloryczność (osławiony chlebek czy placuszki Kwaśniewskiego) powodują, że chorzy umiarkowanie chudną, stabilizują się ich cukry (poziomy glukozy we krwi) na ciągle zbyt wysokim poziomie i przyznaję - polepsza się ich samopoczucie i poczucie złudnej poprawy stanu zdrowia. Autor tej diety przymyka jednak oczy lub nie wie, jakie ilości szkodliwych związków  organicznych i nieorganicznych "dosypuje szuflą" takim żywieniem. W wyniku tej diety oddalający się z szybkością kolejowego ekspresu wiek biologiczny naczyń organizmu od ich wieku kalendarzowego (szybsze ich zużycie, zwyrodnienie, stwardnienie, miażdżyca) zdąża do katastrofy, czyli martwicy narządów, które zaopatrują. W rzeczywistości kosztem tych biednych ludzi, dając im nieuzasadnioną nadzieję na wyleczenie, powiększa on grono okaleczonych i inwalidów ( po amputacji, po zawale serca i udarze mózgu, w wyniku ślepoty lub schyłkowej niewydolności nerek i innych narządów). Na takie działania "Lecznicze" godzące w podstawy zdrowotnych nadziei ludzi chorych przewlekle, często nieuleczalnie, nigdy nie będzie zgody uczciwych lekarzy, którzy składali przysięgę Hipokratesa.
Autor tego artykułu zadał sobie trud obliczeń kaloryczności i zawartości cholesterolu w produktach zawartych w przepisie na tzw. chleb biszkoptowy modo Kwaśniewski, podanym w ramach "leczniczej diety optymalnej"


(Express Magazyn Zdrowie; 14.05.99r. str. 6.)

składnik                        ilość               wartość                  zawartość
                                                        energetyczna         cholesterolu
mąka pszenna          10dkg               343,0 kcal             0 mg
10 białek z jajek          25dkg               122,5kcal             0 mg
10 żółtek                          20dkg               706,0 kcal          3576 mg
stopione masło          10dkg               740,0 kcal           240 mg
chlebek Kwaśniewskiego      65dkg            1911,5 kcal          3816 mg
chlebek Kwaśniewskiego      70dk          ok.2000kcal       ok.4000 mg
zwyczajny chleb żytni          70dkg           ok.1500kcal               0 mg
kromka Kwaśniewskieg    10x5x0,5 cm     ok. 70 kcal      ok. 145 mg
2 kromki chleba Kwaśniew.   ok. 5 dkg     ok. 140 kcal       ok. 290 mg

Wyliczanka ta obrazuje czytelnikom, z jaką bombą kaloryczną i cholesterolową mamy w istocie do czynienia. Niewielki posiłek złożony z 2 kromeczek chlebka Kwaśniewskiego wyczerpuje dopuszczalna dobową ilość cholesterolu w żywieniu człowieka zdrowego (ok. 300 mg ). W "diecie" tej na zjedzeniu chlebka biesiadowanie nie kończy się, chorzy mogą spożywać ad libitum inne produkty spożywcze pochodzenia zwierzęcego, bogate w cholesterol. Dal zbilansowania kaloryczności tego żywienia, trzeba nieźle się napoić, tak, aby wydatek energetyczny zrównoważył wpływy, inaczej wcześniej czy później kończy się to nadwagą i otyłością, a to generuje szereg schorzeń noszących miano zespołu dysmetabolicznego X ( miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, zakrzepica, nowotwory).
Najlepsze tłuszcze są te, oznajmia dr Kwaśniewski, które podwyższają poziom cholesterolu pod warunkiem, że ilość spożywanych węglowodanów ( cukrów złożonych, np. skrobi zawartej w ziemniakach, produktach mącznych) jest bardzo mała. Wtedy cholesterol nie powstanie.
Najwyższą wartość biologiczną mają według niego tłuszcze zawarte w żółtkach jaj, szpiku kostnym, śmietanie, maśle, łoju wołowym i baranim, smalcu gęsim, słoninie, smalcu wieprzowym. Jest w tym twierdzeniu przekłamanie niezgodne z aktualną wiedzą medyczną o procesach metabolicznych, opartych na kaskadowych enzymatycznych procesach biochemicznych.
Autor listu, który upominał się o biochemię, zadaje retoryczne pytanie:, dlaczego dieta oparta na tłuszczowych produktach zwierzęcych ma być po latach zabójcza w skutkach dla człowieka, skoro kuchnia żydowska od ponad 5 tysięcy lat wskazuje wręcz przeciwnie? Otóż ta właśnie obiegowa opinia jest nieprawdziwa. W judaizmie do najważniejszych przepisów należy przykazanie całkowitego oddzielenia pokarmów mlecznych od mięsnych, a nie skrobiowych od tłuszczowych, jak chce Kwaśniewski. Natomiast pokarmy neutralne, np. mączne czy też chleb (skrobiowe),
jajka, olej roślinny (tłuszczowe), określone ryby, owoce, mogą być łączone z każdą z wymienionych grup tj. mleczną i mięsną. Ponieważ wyrośliśmy ze wspólnego pnia religijnego (judeochrześcijańskiego), warto przypomnieć naszym pasibrzuszkom, ze Biblii mięso wieprza jest zakazane i nie nadaje się do spożycia. Te zaś zwierzęta, które wolno spożywać, muszą być pozyskane w specjalny sposób i przechowywane, co ma głęboki sens ochronny przed skażeniem i utratą wartości spożywczej.
(źródła: Wspólne dziedzictwo. Hedwig Wahle; rozdział: Dom żydowski - przepisy pokarmowe, str. 143-144: Jezus Żyd praktykujący. Brat Efraim; rozdział: Przepisy i pokarmach, str. 232-233). Któż z nas zapomniał upokarzający, kolejkowy "smalczyk stanu wojennego" z zachodniego odzysku jako produkt niechciany i uznany za niejadalny dla człowieka. Muz z przykrością odnotować, że brak dbałości o stan zdrowia, między innymi przez brak kreacji pro zdrowotnego stylu życia i pro zdrowotnej diety jest słabą stroną katolicyzmu. U reformowanych chrześcijan (np. ewangelików), jest to bardzo mocno wyartykułowane i brak tej dbałości jest zrównany z grzechem ciężkim przeciwko wspólnocie.
Pani Anna z Opola stosująca dietę modo Kwaśniewski ma wiele pozytywnych spostrzeżeń i efektów na specjalny biuletyn. Oczywiście wreszcie można jeść bezkarnie w majestacie diety produkty zakazane w żywieniu pro zdrowotnym, a kochanego ciałka nigdy nie jest za dużo. Tłuszcz pochodzenia zwierzęcego, lansowany przez dr Kwaśniewskiego jako leczący, jest szkodliwy dla zdrowia, ponieważ zawarte w nim kalorie i cholesterol przyspieszają miażdżycę układu sercowo-naczyniowego, a ta przez wiele lat " nie boli ". Autor artykułu nie jest diabetykiem, chociaż ich leczy. Diabetolog leczy diabetyków i stara się naprawiać szkody zdrowotne wyrządzone u podopiecznych między innymi stosowaniem diety Kwaśniewskiego. Bardzo dobry wynik badania krwi z jonogramem nie odzwierciedla niebezpieczeństwa akcelerowanej miażdżycy czy onkogenezy ( powstawania nowotworów), do takiej oceny służą zupełnie inne badania.
To, co pani nazywa bardzo dobrym wynikiem krwi, może być przejawem nadkrwistości i zwiększenia gęstości krwi, co samo w sobie jest niebezpieczne i może skończyć się katastrofą. nie sądzę aby zwolennicy
"diety owocowo-warzywnej" ( nie znam takiej diety, natomiast twierdzę, że w zbilansowanej, zrównoważonej diecie redukcyjnej przydatnej w odtłuszczaniu ciała i pro zdrowotnej, jarzyny i owoce powinny występować w dziennym menu w ilości 1 kg ) podważali sens żywienia piersią. Na ogół są bardziej oświeceni zdrowotnie niż reszta społeczeństwa, wątpię, zatem, iż mogliby lansować postępowanie contra naturam. Karmienie piersią niemowląt ma w sobie walor środka zapobiegawczego przed cukrzycą i miażdżycą w wieku późniejszym. Pan mgr Barbara Niemczy nie wie co mówi, twierdząc, że badaniem ultrasonograficznym potwierdzono u bratowej cofniecie się miażdżycy z 70% do 390%, jako skutek przejścia na dietę optymalną dr Kwaśniewskiego. Znam wynik eksperymentu leczniczego w San Francisco z zastosowaniem żywienia biegunowo przeciwnego do "diety optymalnej" z udokumentowanym zwiększeniem wolnego światła przepływu w miażdżycową krytycznie zwężonej tętnicy od 1,5% do 2,5%, co śmiało można uznać za sukces, ponieważ subiektywna poprawa wydolności naczyń wieńcowych serca była zdumiewająca. Przed kilku laty wynik ten był na tyle sensacyjny, iż zajmowały się nim popularne dzienniki i tygodniki (do dzisiaj przechowuję ten egzemplarz "Time"), jeżeli Pani łaskawa mogę przesłać kserokopię. Ciągnięcie dalej tego wątku, pt. "Odpowiedzi na listy", to temat na niekończącą się opowieść. Wbrew temu, co podaje w swoich książkach dr Kwaśniewski, historia medycyny zna więcej takich "geniuszy", którzy byli przekonani do swoich racji, a głęboko się mylili, niż takich autentycznych odkrywców, którzy byli przez swoich współczesnych "gnojeni i dołowani". Wrócę, zatem do tytułu
" W Ameryce już to przerabiali, czyli mądry Polak po szkodzie".

W USA w pierwszych latach po wojnie śmiertelność z powodu choroby zawałowej serca osiągnęła statystyczny szczyt, pomimo tego, że weterani wojny otrzymali dobre odprawy, poziom wykształcenia wzrósł, były tanie pożyczki na domy i dobra opieka lekarska. Powołano, zatem Narodowy Instytut Zdrowia, który zajął się higieną i skażeniem żywności, szczepieniami i czystością wody pitnej. Kiedy nadal ci, którzy nie polegli na polu bitwy padali od chorób serca, powołano Narodowy Instytut Serca, a badania lat 60 dowiodły, że śmiertelność spadła bardziej dzięki uświadomieniu społecznemu niż leczeniu klinicznemu? Ludzie poznali główne przyczyny chorób serca i zaakceptowali zdrowszy styl życia wyrażający się głównie w zmianie sposobu żywienia, unikaniu palenia tytoniu i nadużywania alkoholu oraz w zwiększaniu aktywności fizycznej i unikaniu długotrwałego stresu. W latach 70 spożycie tytoniu spadło o 30%, a 40 mil Amerykanów rzuciło palenie. W latach 80 spożycie tłuszczu pochodzenia zwierzęcego spadło o 47%, a spożycie masła o 33%.
Te dane wskazują, że społeczeństwo amerykańskie podjęło wysiłek poprawienia stanu zdrowia i stylu życia i osiągnięto sukces. Obecnie wiemy już nie tylko, jak znaleźć jedzenie, które nie podwyższa poziomu cholesterolu, ale znamy specjalne produkty żywnościowe, które mają właściwości jego obniżania. Zatem "Żywność jako lekarstwo", to nie fantazja, to rzeczywistość. Czy może Polak być mądry przed szkodą?

                                                  dr  ZYGMUNT TROJANOWSKI
                               Adiunkt I  kliniki  chorób wewnętrznych WAM w Łodzi,
                                       specjalista diabetologii chorób wewnętrznych

Już się ustosunkowałem do poprzedniego artykułu drukowanego w Angorze przez dr Tadeusza Trojanowskiego i nie mając odpowiedzi ukazuje się następny nieprzychylny artykuł w ANGORZE numerze Nr 45 z dnia (7.11.99). Szkalujący artykuł dr J. Kwaśniewskiego zmusza mnie do napisania kilku słów w podobnej tonacji dr Trojanowskiemu.

Rozpoczęcie artykułu sugerującego, że 100 tys. zawałów serca i 80 tys. udarów mózgu rocznie w Polsce to za mało, aby przekonać dr Kwaśniewskiego i innych specjalistów od "uzdrawiających" diet.
Nasuwają mi się bardzo poważne wątpliwości i proszę o odpowiedź:
1. Ile ze 100 tysięcy zawałowców stosowało dietę optymalną dr Kwaśniewskiego.
2.  Ile ze 80 tys. udarów mózgu stosowało dietę optymalną jw.
3. Zapewne orientuje się Pan, że mała ilość kalorii dostarczanej nie powoduje chudnięcia, i jest największą bzdurą naukową XX wieku.
 W przytoczonej w artykule tabeli uwydatnia Pan niesamowite ilości pieczywa, które żaden optymalny nie konsumuje jedynie ostania pozycja jest bliska prawdy 50g chleba dziennie to 140 kcal.
 Stosuje Pan podobne oszustwo jak niektórzy handlowcy, którzy podają na opakowaniu, że produkt zawiera mniej cholesterolu o 50% a nie podają, że produkt w rzeczywistości zawiera 50% tłuszczu mniej. Podaje Pan cholesterol, który jest potrzebny do życia i nie ma w Polsce normy, w jakiej ilości powinien być.
Jest takie obiegowe przysłowie
" Najlepszy jest taki lekarz, który ma własny cmentarz" Czy Pan już swój takowy ma?
Bo nie widziałem jeszcze żadnego cmentarza w Polsce pod wezwaniem dr Jana Kwaśniewskiego. Ze wszystkim znanych mi przypadków jako członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Bractw Optymalnych w Jaworznie wszyscy czują się bardzo zdrowo i dobrze, czego i Panu ponowne życzę po przejściu na dietę optymalną a potem proszę o komentarz na jej temat
                                                                                 MORGANO /BYTOM/.


Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 35517


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #1 : 2017-12-02, 18:11:34 »

Zapisane
madre
Jr. Member
**
wiadomoci: 2093


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #2 : 2017-12-02, 19:01:59 »

A prawa autorskie? Etycznie może mieć prawo do korzystania ten co zakupił papierową wersję. Podaję pod rozwagę czy aby nie usunąć tego linku.   Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 41442


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #3 : 2017-12-02, 19:03:08 »

Takie darmowe piractwo może nie być tolerowane przez biznesmenów z Chomika.  Confused Wink
Zapisane
madre
Jr. Member
**
wiadomoci: 2093


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #4 : 2017-12-03, 19:18:41 »

Troszkę mi śmierdzi powyższy link należymisiostwem za darmochę. Czyżby to wam nie przeszkadzało? Co o tym sądzicie?  Shocked
Zapisane
vvv
Jr. Member
**
wiadomoci: 8890


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #5 : 2017-12-03, 19:28:50 »

Cytuj
- Apple dostało patent na prostokąt o zaokrąglonych rogach.

- Tylko dlaczego urzędy patentowe na to zezwalają? To jest główny problem, bo głupie pomysły by patentować koło były i będą, ale od tego ten urząd jest by nie zezwalać na takie inicjatywy. Przecież to jest to samo - opatentowali kształt. Czyli co, jak posmarują więcej urzędnikowi, to dostaną patent nawet na koło?

- Już dostali, bo jak odpowiednio zaokrąglisz rogi kwadratu, który przynajmniej u nas też jest prostokątem, to otrzymasz koło.
Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 55896


Re: Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #6 : 2017-12-03, 19:39:03 »

A prawa autorskie? Etycznie może mieć prawo do korzystania ten co zakupił papierową wersję. Podaję pod rozwagę czy aby nie usunąć tego linku.   Confused

Tym bardziej, że ta Książka ma dwóch Autorów: Jana Kwaśniewskiego i Tomasza Kwaśniewskiego...
Ale skoro Autorzy się nie skarżą, to ja tym bardziej. Może chcą taką szeroką dostępność wiedzy o "Tłustym Życiu"... Rolling Eyes
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 41442


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #7 : 2017-12-03, 20:10:45 »

A co mają zrobić, z całym internetem się procesować?  Laughing
Książki można wypożyczyć w bibliotece za darmochę, można pożyczyć znajomym za darmochę, kiedyś się kserowało...  Cool
Tak już jest, więc lepiej nie pisać wcale lub pisać i pogodzić się z pozbawieniem autora ewentualnej utracie zysków.  Cool

To, że wrzucają te pdfy, to jeszcze małe piwo, bo z nazwiskiem autora. O wiele gorsza jest kradzież tekstów i przywłaszczanie jako swoje.  Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #8 : 2017-12-03, 20:35:36 »

I właśnie dlatego nie mam zamiaru nic więcej pisać poza tym Forum.  Cool
A mam przygotowane świetne konspekty na trzy poradniki, a nawet czwarty mi chodzi po głowie, ale po co?  Shocked
Popularność, idolowanie i celebrytowanie są mi kompletnie obce, bo już to przeżyłem i nigdy więcej sobie tego nie życzę.  Cool
Mógłbym, ale mi się nie chce.  Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 41442


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #9 : 2017-12-03, 20:43:33 »

Fajnie.  Very Happy
Powiedzmy sobie szczerze, że to nie jest poradnik jakie narty sobie kupić, tylko kawał solidnej wiedzy i wielu godzin nauki.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #10 : 2017-12-03, 20:45:57 »

Jasne, nie mogę napisać nic, co nie byłoby prawdą do sprawdzenia, bo inaczej, to tylko śmichy chichy, jak to z "być czyli nie być" było!  Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 41442


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #11 : 2017-12-03, 20:53:05 »

Do zdrowego i świadomego życia aż za dużo napisałeś, w każdym razie ja bardzo za wszystko dziękuję, bo czerpię pełnymi garściami i nie mam jak się odwdzięczyć.  Confused  Cool
Zapisane
vvv
Jr. Member
**
wiadomoci: 8890


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #12 : 2017-12-03, 20:55:08 »

Mógłbym, ale mi się nie chce.  Laughing
Cza zakodować, stawiać pytania, inspirować do obserwacji krok po kroku, czas utopienie otłuszczonego szczura obciążnikiem na ogonie, w czasach dzisiejszej poprawności politycznej budzi mieszane uczucia.

I jakoś to podpiąć pod formalne teoretyczne wykształcenie.

"Między nami ssakami czyli niektóre możliwe analogie w żywieniu człowieka i zwierząt o zbliżonym metabolizmie"
 Cool Wink
Zapisane
Radomiak
Jr. Member
**
wiadomoci: 4378


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #13 : 2017-12-03, 20:57:08 »

Fajnie.  Very Happy
Powiedzmy sobie szczerze, że to nie jest poradnik jakie narty sobie kupić, tylko kawał solidnej wiedzy i wielu godzin nauki.  Cool
Słuchaczy jest multum,ale rozmowa ma sens z tymi, co chcą słuchać. To taki życiowy banał. Reszta "przerobi ci zboże na plewy"i puści w obieg. Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 41442


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #14 : 2017-12-03, 21:03:55 »

W tym sęk, że słuchają, a potem i tak pada pytanie - to z czym ten chlebek. Wink  Laughing
Zapisane
vvv
Jr. Member
**
wiadomoci: 8890


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #15 : 2017-12-03, 21:05:18 »

Paradoksalnie osobniki prezentujące szybkie ale, kontra a nawet zaparcie, często słuchają uważnie, a potem sobie to sklejają do kupy.

Łykający jak pelikany z zamglonymi oczami zwykle mają problem nawet z samodzielnym napompowaniem roweru, że o przygotowaniu posiłków nie wspomnę.

Czyli ostatni będą a_pierwsi.
Cool Wink
Zapisane
Radomiak
Jr. Member
**
wiadomoci: 4378


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #16 : 2017-12-03, 21:11:41 »

"że o przygotowaniu posiłków nie wspomnę."
Stado chce być trendy, a moda szybko się zmienia. Laughing
Zapisane
Radomiak
Jr. Member
**
wiadomoci: 4378


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #17 : 2017-12-03, 21:18:11 »

W tym sęk, że słuchają, a potem i tak pada pytanie - to z czym ten chlebek. Wink  Laughing
Laughing
No jak,no nie wiesz? Laughing Laughing
Ale jeszcze cebulka, pokropione octem, posolić,popieprzyć.  Rolling Eyes
I przez okno wy----rzyć....  Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 41442


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #18 : 2017-12-04, 07:42:16 »

Chleb wyrzucić?  Shocked Wink
Przecież, to grzech, bo chleba naszego powszedniego daj nam... Wink
Zapisane
madre
Jr. Member
**
wiadomoci: 2093


Odp: "Tłuste życie" ciąg dalszy danse macabre
« Odpowiedz #19 : 2017-12-04, 08:03:07 »

No widzę, że tu dobrze się trzyma elektorat "dobrej zmiany" bo nikt nie zachęca do usunięcia śmierdzące linku. Wobec powyższego ja zwracam się do Ciebie Gavroche z prośbą abyś usunął ten "sprawiedliwy społecznie" link.
Adminie mam wersję papierową "Tłuste życie" ale chciałbym zakupić wersję elektroniczną. Proszę o wskazówki zakupowe typu konto, kwota.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 19 zapytaniami.