forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 18:49:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 39 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,  (Przeczytany 338474 razy)
sabina
Go


Email
Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« : 2007-01-06, 08:58:36 »

ale nienawidzą ludzi. Może się mylę, ale to luźny wniosek po przeglądnięciu kilku wegefor. Hipokryzja osiąga apogeum, nie licząc jutrzejszego inglesu agentury Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #1 : 2007-01-06, 13:26:46 »

 Sabina, dzięki za ten wątek. Jest potrzebny. Akurat miałem wiele do czynienia z wegetarianami, ich filozofią oraz z tzw obrońcami zwierząt. Sam kiedyś próbowałem być na tym żywieniu.
       Sądzę, że dziś znajdę troszkę czasu, by coś tu popisać.

Tomek
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #2 : 2007-01-06, 14:38:36 »

Tak - tyle agresji, tyle prowokowania jedzących normalnie (którzy często nie pozostają dłużni), aby później "przejąć" się losem jakiegoś starego niedźwiedzia w ZOO!, a nie np: dziećmi z hospicjum, czy "niechcianymi", albo "wprowadzić zakaz uboju zwierząt, a dla ludzi którzy tego nie przestrzegają - wprowadzić i wykonywać - karę śmierci Exclamation Straszny sposób wegerozumowania ... "za zjedzenie mięsa - kara śmierci". To już raz było w Średniowieczu.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #3 : 2007-01-06, 17:48:45 »

Ale jak takiego jamniczka moja sąsiadka ciągnie na IV piętro to aż żal patrzeć na jego króciutkie nogi, które się wspinają na kolejny schodek.A jego kręgosłup przechodzi chyba katorgi. Ale to wszystko z miłości do zwierzątek...!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #4 : 2007-01-06, 18:59:28 »

                 Dość dawno temu czekałem sobie na wieczorny autobus. Obok mnie była tylko starsza kobieta z jamnikiem na rękach. Pies był trzymany jak małe dziecko, a ona nieustannie do niego mówiła. Cała ta aberracja byłaby znośna, bo w końcu to nie moja sprawa, czy ktoś liże się z psem, kocha z koniem czy zwyczajnie antropomorfizuje zwierzęta.
                 Jednak po dłuższej chwili podeszła do mnie i zaczęła -  komentując -  pokazywać mnie swojemu jamnikowi. Mówiła "o popatrz, to pan, widzisz ?" i inne tego typu. To już było naruszenie mojej prywatoności, które apogeum osiągnęło, gdy koszmarny babsztyl zaczął przysuwać do mnie tego psa z zachętą do bliższego poznania mnie. Rozumiecie, prawie przykładała mi to zwierze pod twarz !!
  To niewątpliwie była "miłość" do zwierząt podkreślona poprzez leciutkie problemy z poszanowaniem dla drugiego człowieka.

To pierwszy przykład.

Tomek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #5 : 2007-01-06, 19:08:26 »

Tomek bylo ciemno i jamniczek cie nie widzial, jak ten "babsztyl" juz wszystko jamniczkowi o Tobie opowiedzial, jamniczek musial Ciebie obwachac-- w celi lepszego "poznania".
PIESKI POZNAJA PRZEZ OBWACHIWANIE to taka ich charakteru cecha .
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #6 : 2007-01-06, 19:12:08 »

Tomek  Twisted Evil ty tylko czekałeś, kiedy ona naruszy twoją prywatność, co? Very Happy Przecież z twojego postu aż zionie.
A teraz czekasz na co? Ze jakis wege tu wlezie i sie zacznie? Będziesz w swoim żywiole?  Evil or Very Mad

Jak sam w którymś post'cie zauważyłeś słusznie - o umysle i mądrości nie do końca decyduje dieta. Chciałbyś też, zeby geny nie decydowały...
Masz rację, w tym wieku mozna już samodzielnie kształtować siebie.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #7 : 2007-01-06, 19:44:01 »

 Oczywiście, że zionie. Nie życzę sobie, by mi ktokolwiek - wbrew mej woli - podsuwał psisko pod nos.
             Sądzisz, że zapraszam do kłótni ? Uważasz, że owa nieszczęsna kobieta miała pełne prawo poznawać mnie swoim psem ?
        Dokoła żyją psy. Mają większe prawa od czlowieka, co niestety udowadniają rozliczne indywidualne doświadczenia. NIe przesadzę, gdy dodam , że żyjemy w Rzeczpospolitej Psiej. Taka sytuacja niewiele ma wspólnego z uczuciami do zwierząt, którym należy się przede wszystkim zostawienie ich w spokoju.

Idę Ewo o zakład, że posiadasz psa, którego bronisz zębami i pazurami. Czy się mylę ?

Tomek
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #8 : 2007-01-06, 19:51:11 »

Mam dwa koty Very Happy i to tylko dlatego, że syn przytargał maleństwa z ulicy. Często narażam się na gniew przerażonych kociarzy, bo pozwalam im wyłazić na dwór i moze im się cos niedobrego zdarzyć. A ja uważam, że im sie też coś od życia należy, tym bardziej, że je wysterylizowałam.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #9 : 2007-01-06, 19:54:36 »

Psa swego czasu miał moj ukochany, tez znajdkę. Szedł za szczniaczkiem środkiem jezdni, bo się przestraszył, ze samochód go rozjedzie. Po drodze musiał dmuchać w "balonik". W koło mu sie odwrócić sytuację, że to szczeniaczek za nim poszedł Smile Ludzie są odpowiedzialni za przyrodę, którą juz i tak zniszczyli w wiekszości
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #10 : 2007-01-06, 19:55:44 »

"koło" = "w końcu udało". Ach ta gumowa klawiatura Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #11 : 2007-01-06, 21:04:55 »

A czy jedlibyście w gościach obiad z jednego talerza z psem gospodarza domu?. Mnie kiedyś przytrafiło się coś takiego i gospodarz się na mnie obraził, bo zupełnie mi nie przeszkadzało, jak razem "jedli". Ale w pewnym momencie, co było do przewidzenia, psu, a był to owczarek niemiecki - zachciało się pchać śmierdzącą mordę w mój talerz. Nie zdążył jednak, bo dostał ode mnie w łeb, aż zadzwoniła zastawa. Zaskowyczał, podkulił ogon i odszedł. Zdziwiło mnie to trochę - bo normalny pies powinien mi odgryźć rękę, a tu takie dobre wychowanie!. Gospodyni popatrzyła z wyrzutem na mnie i jakoś nam się z gospodarzem przestała kleić rozmowa. Odbębniłem grzecznościowo obiad do końca i więcej już nie spotykaliśmy się... Z jego psem - też nie. Czy moje zachowanie oznaczało - nienawiść, czy agresję - do zwierząt?. A może pies dostał się w niewłaściwe ręce?.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #12 : 2007-01-06, 21:14:44 »

Toan, co to za zwierzątko masz z kotem? Jakaś kuna czy tchórzofretka  Question

W sumie to bardzo duzo psów jest obecnie ,ale to nie wina samych psów a raczej ludzi .
Czesto młodzi rodzice biorą pieska swojemu dzieckv c vgcvc
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #13 : 2007-01-06, 21:20:49 »

sorki za ten post ,corka mi napisala i wyslala-te znaczki  Confused

Mialam napisac ze czesto mlodzi rodzice biora pieska swojemu dziecku traktujac go jako zabawke ,moim zdaniem jest to błąd ,albo biora pieska dla dziecka jako obrone przed ludźmi.Nie wiem czyja to jest w koncu wina ,ze jest teraz psow,jakby faktycznie miala byc to psia planeta.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #14 : 2007-01-06, 23:10:46 »

Rzeczywiście, bywa, ze przegladajac fora internetowe czlowiek zastanawia sie: skad tyle agresji, zwlaszcza u wegetarian. Niestety okreslony model zywienia powoduje, ze sie boja... Strach budzi z kolei agresje...
Wlasciwie poznalem osobiscie kilku wegetarian (w tym osobe otyla  Shocked). Doskonale kojarze, niestety tylko z mediow, prof. Szyszkowska. Nie przyjmuje bezkrytycznie jej pogladow, natomiast musze przyznac, ze w potoku chamstwa zalewajacego polska scene polityczna, stanowi chlubny wyjatek.

Sabina wspomniala o ingresie agentury. Czyzby szykowal nam sie kolejny religijny watek? Wink
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #15 : 2007-01-07, 04:41:02 »

 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy,
ale fajny wątek Very Happy
  Tomek i nie dałeś mu buzi Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
      może spodobałeś sie tej pani i nie wiedziała jak zagadać Very Happy
nie mówcie tak na wegetarian -bo i ja też nią kiedyś byłam Very Happy Very Happy
  Toan  Very Happy Very Happy Very Happy :Dsmakowało ci? Very Happy
ale zawsze zwierzęta kochałam -coprawda nie przyszło mi do głowy ,zeby razem jesć  Very Happy Very Happy Very Happy.
    ale z kotem  nieraz zdarzało mi sie spać -zwłaszcza w dzieciństwie.
   Ewa masz racje -człowiek zabiera zwierzakom ich środowisko naturalne i wielce uwielbia
   jak sa w klatkach i w kagańcu .
    Psa też w nocy z łańcucha puszczam -a niech sie wybiega .-koty to wiadomo
     łażą gdzie chcą- bo ogród duży.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #16 : 2007-01-07, 10:28:30 »

... tchórzofretka... 

 ...ale nie wszystkim polecałbym jako domowego przyjaciela, bo choć jest niestrudzona w zabawie (w każdym wieku) i zawsze wesoła, to wymaga wyjątkowo dużo cierpliwości i wyrozumiałości. Ma również kilka innych cech, które dla niektórych są nie do zaakceptowania ... Ale każdy właściciel fretki może godzinami opowiadać o "swoim freciszonie"...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #17 : 2007-01-07, 10:50:26 »

Ale każdy właściciel fretki może godzinami opowiadać o "swoim freciszonie"...

  Laughing  Bylam raz na placu zabaw z dziećmi i pewna pani prowadzila na spacerek tchorzófretke na smyczy oczywiscie ,
bo inaczej by sie nie dało  Very Happy i ta tchórzofretka przybiegła do mnie  Very Happy wzięłam ją na kolana  Very Happy i najchętniej to bym nie pusciła  Very Happy ,ale pani musiała isc   Sad  .Szkoda ,ze mieszkam w bloku ,z tego względu nie mam ani kotów ani tchórzofretki  Sad
 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #18 : 2007-01-07, 13:02:13 »

Latem zeszlego roku gdy wychodzilam z dziećmi do parku ,przychodzilo pewne małzenstwo z małym pieskiem Hasky.
Co to był za psiak  Very Happy ,mały szaleniec,psotnik .Przykucnełam ,przybiegł do mnie i mi całe włosy wytarmosił i ucho ,az mi krew troche leciała,ale ja byłam szczęsliwa jak dziecko.Moje dzieci byly zdezorientowane,nie wiedzialy jak  w ogole podejsc do niego ,bo on najzyczajniej w swiecie szalal .
Ostatnio go widziałam ,ale juz jest duzy.
A jak byłam dzieckiem i mieszkałam na wsi ,to zawsze chodziłam podrapana przez koty,ręce ,buzia.
Jak bylam malym dzieckiem ,to pamietam ,ze kotki kocily sie zawsze w sianie i wychodzily dopiero jak zaczely patrzec ,ale jakie one byly dzikie  Very Happy całe nastroszone,ale to bylo smieszne  Laughing
Potem juz siana nie mielismy i kotki ubzduraly sobie kocenie sie w szafie  Confused ,a ja chodzilam za nimi i chcialam im zrobic legowisko.
Zawsze spały ze mną,jedna kotka lubila wchodzic pod kołdrę ,nie wiem czym ona oddychała  Confused ,a niektóre koty lubiły spać mi na szyi,ale dziwne było dla mnie to ,ze gdy byłam chora zaden kot ,ze mną nie chciał spać ,ciekawe dlaczego  Question
To byly cudowne lata...

Ps.nie mialam naraz tak duzo kotow -to bylo w przeciągu wielu lat.
Pozdrawiam wszystkie koty.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Wegetarianie kochają zwierzęta!!!,
« Odpowiedz #19 : 2007-01-07, 14:39:56 »

 Elmo, przytul swoje dzieci. Wydaje mi się to - w obliczu powyższych postów - być radą wielce zasadną. Zanim jednak zechcesz w odwecie przypuścić na mnie atak, zastanów się, czy w TYM właśnie przypadku nie mam racji.

Tomek

Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 39 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.