forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 02:21:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  PRASÓWKA
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 318 Do dou Drukuj
Autor Wtek: PRASÓWKA  (Przeczytany 1769721 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #180 : 2007-04-28, 23:44:12 »

Probiotyki mogą łagodzić kolkę u niemowląt

http://www.dzieci.org.pl/sdsinew/news/news.php?subaction=showfull&id=1168513034&archive=&start_from=&ucat=1&do=nauka&alone=

cyt. Słowem "probiotyki" określa się kultury bakteryjne, najczęściej pałeczki kwasu mlekowego (Lactobacillus). Stosuje się je, aby przywrócić naturalną równowagę flory jelitowej, m.in. po leczeniu antybiotykami i chemioterapii.

W związku z tym artykułem mam pytanie.
Czy niemowle 2 tygodniowe(mój syn prawie 5 lat temu to przechodził)u którego stwierdzono zapalenie układu moczowego i miał podawane antybiotyki dostaje również inne "leki" mające ochronić go przed ubocznymi skutkami antybiotyku? Jeśli NIE to być może późniejsze kolki do 9 miesiąca życia wytłumaczyć już sobie mogę tamtą chorobą i skutkami po leczeniu?Pojawiły się 2 tygodnie po wykryciu choroby, kiedy antybiotyk skończono podawać.Kolki dostał  po wypisaniu ze szpitala, w domu następnego dnia, chyba z 7 dni po ostatniej dawce leku.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Aspiryna - ryzyko udaru u osób zdrowych
« Odpowiedz #181 : 2007-05-18, 22:51:56 »

Zdrowi, starsi ludzie, którzy regularnie przyjmują aspirynę, aby zapobiec udarowi mózgu, mogą być w rzeczywistości bardziej narażeni na udar - informuje pismo "The Lancet Neurology".

Osobom z chorobami układu krążenia (którym towarzyszy podwyższone ryzyko zakrzepów) zapisuje się środki "rozrzedzające" krew, które zmniejszają jej krzepliwość, a co za tym idzie - mają zapobiegać zawałom serca i udarom mózgu. Wiele zdrowych osób przyjmuje małe dawki obniżającej krzepliwość aspiryny z własnej inicjatywy - jako element "zdrowego stylu życia".
Jak wykazały brytyjskie badania przeprowadzone przez naukowców z Oxford University, w ciągu ostatnich 25 lat liczba spowodowanych przez nadciśnienie udarów u osób poniżej 75. roku życia spadła o połowę, u starszych zaś ich częstość nie uległa zmianie. Natomiast siedmiokrotnie wzrosła liczba udarów związanych z lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi - jak aspiryna czy warfaryna. Porównywano dane na temat udarów krwotocznych z lat 1981-85 oraz 2002-2006.

Ryzyko jest szczególnie duże w przypadku osób po 75. roku życia - zdaniem autorów badań u zdrowych osób przyjmowana profilaktycznie aspiryna może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jednak w przypadku pacjentów, którzy dostają aspirynę lub warfarynę z polecenia lekarza, nie należy samowolnie przerywać leczenia.

Dobrą profilaktykę udaru zapewnia regularna kontrola ciśnienia tętniczego, zdrowa dieta, rzucenie palenia, umiarkowanie picie alkoholu, zmniejszenie ilości soli w diecie oraz regularna aktywność fizyczna. (aka)

http://wiadomosci.onet.pl/1532194,16,1,1,,item.html

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #182 : 2007-05-19, 10:31:12 »


Cytat:

  Choć przyczyna kolki nie jest znana, uważa się, że ma ona związek z bolesnym nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym. Ostatnie badanie Francesco Savino i jego współpracowników ze szpitala dziecięcego w Turynie (Włochy), którego wyniki opublikowano w piśmie "Pediatrics", objęło 90 dzieci karmionych wyłącznie piersią i cierpiących na ataki kolki. Dzieci tej samej płci były w podobnym wieku, a ich waga przy urodzeniu - zbliżona. Codziennie płakały mniej więcej tyle samo...


Zastanawiające ,że przyczyna kolek nie jest znana  Shocked tylko ,uważa się ,że ma związek z bolesnym nagromadzeniem gazów  Shocked
No ,proszę....I wystarczy podać probiotyk i problem znika  Very Happy
A to jest bardzo łatwiutkie ,bo przecież szuflady aptek wypełnione są po brzegi różnej maści probiotykami  Very Happy .
Pytanie;co jest przyczyną bolesnego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym niemowlęcia(w tym przypadku)?
Pytanie;co jest przyczyną zaburzenia flory bakteryjnej przewodu pokarmowego u niemowlęcia?
Czy nie czasem złe odżywianie matki karmiącej?
Nie nadużywanie antybiotyków?

No bardzo łatwe i proste rozwiązanie  Very Happy aż dziw bierze  Shocked wystarczy wstąpić do apteki ,kupić probiotyk i rodzice mają spokój i dzieciątko również .  Mr. Green
A żywienie ?  Shocked co tam żywienie ,jak są apteki  Sad  Idea Crying or Very sad 
No szkoda ,że wszystko jest tak postrzegane  Sad  Confused
Szkoda ,że przemysł farmaceutyczny "wziął górę"  Sad Oj szkoda  Sad

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #183 : 2007-05-19, 19:20:08 »

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #184 : 2007-05-19, 21:41:55 »

A już jak dziecko jest karmione sztucznie -jak mój syn-to mozna powiedzieć,że to dlatego,że nie naturalnie.A dzieci karmione naturalnie też mają kolkę .I kółko się zamyka.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #185 : 2007-05-19, 23:08:09 »

.I kółko się zamyka.

Które notabene napędza przemysł farmaceutyczny . Ciekawe czy ktoś kiedyś to przerwie? .Bo to co sie dzieje przyprawia o mdłości ...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #186 : 2007-05-20, 18:59:37 »

Cytuj
u mojego syna,ktory byl karmiony piersia,i  z woli tatusia dokarmiany mieszanka sztuczna,
bolesci brzuszka likwidowalam  kremem  homeopatycznym,
masc byla b.skuteczna,bolesci ustepowaly po ok.5 min. 
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #187 : 2007-05-21, 15:12:24 »

Zniknie prawdziwa czekolada?

http://www.sun-sentinel.com/news/local/southflorida/sfl-rxchoc30apr30,0,2295255.story

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków FDA ostatnio zmieniła definicję tego, co można nazywać (w USA) czekoladą. Otóż teraz czekolada żeby móc nazywać się czekoladą wcale nie musi zawierać nawet odrobinki kakao, wystarczy, że jest zrobiona z udziałem... oleju roślinnego!

M
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #188 : 2007-05-21, 16:00:08 »

Cytuj
zawierać nawet odrobinki kakao, wystarczy, że jest zrobiona z udziałem... oleju roślinnego!

ehhh, już teraz zakup czekolady gorzkiej jest nie lada wyzwaniem, zważywszy na fakt, że większość z nich ma smak słodki. Udało mi się ostatnio znaleźć czekoladę, bodajże firmy Wawel, o 90 proc. zawartości kakao. do tego cena bardzo przystępna. Inne "gorzkie" czekolady to po prostu gorzkie rozczarowanie.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #189 : 2007-05-21, 16:33:30 »

Sprobuj gorzkiej firmy LINDT , na pewno nie bedziesz "gorzko rozczarowany"!
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #190 : 2007-05-21, 16:42:23 »

Ja też lubię czekoladę  Wawel. LINDT też kiedyś miałam, też jest dobra, ale jak sobie przypominam była droższa.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #191 : 2007-05-21, 16:51:09 »

A ile kosztuje Lindt? Wawel jest bardzo tania na tle innych czekolad. jej cena waha sie od 2,6 do 3,2 zł
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #192 : 2007-05-21, 17:14:40 »

Niewazne ile kosztuje, wazne ze jest to PRAWDZIWA CZEKOLADA i smakuje!
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #193 : 2007-05-22, 08:08:59 »

Potwierdzam, ja Lindt kupilem w Stokrotce (99%) ,kosztowala cos kolo7-8zl
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #194 : 2007-05-22, 16:09:06 »

Szwajcarska,najlepsza , rozplywajaca sie na jezyku czekolada i za droga?? Confused Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Pada kolejny mit?
« Odpowiedz #195 : 2007-05-23, 08:49:28 »

http://www.msnbc.msn.com/id/18804718/ - roślinne antyoksydanty nie chronią (już) przed chorobami serca!.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Pada kolejny mit?
« Odpowiedz #196 : 2007-05-23, 11:38:49 »

http://www.msnbc.msn.com/id/18804718/ - roślinne antyoksydanty nie chronią (już) przed chorobami serca!.

toan Very Happy, zdajesz sobie sprawe, ze twoje posty maja "wielka moc",
wiec to niebezpieczne Very Happy, bo jeszcze ludzie gotowi sa zrezygnowac,
z Diety Japonskiej (ver. japonska).

Wyraznie autor pisze, ze cytuje:
"There was one exception, however. Women who consumed higher amounts of a particular flavonol called kaempferol were less likely to die of heart disease than women with the lowest intakes.

Kaempferol is found in foods such as tea and broccoli, and Lin’s team found that women who ate the most broccoli had a relatively lower risk of dying from cardiovascular disease than their peers who shunned the vegetable.

It’s possible that among flavonoids, kaempferol has a particular cardiovascular benefit, according to Lin. For now, though, she said, the finding on kaempferol is an “interesting” one that warrants further study.
"

Oczywiscie jest wiele innych badan, ktorych nie da sie zanegowac.

Wiadomo, o doktrynie ZO, ze glosi, aby ignorowac problem metabolizmu "cholesterolu".
(tak to odbieram -prosze mnie naprostowac jesli sie myle).
Osobiscie, daleki jestem od "umniejszania" roli cholesterolu w patogenezie miazdzycy naczyn.

Natomiast rola "roslinnych antyoksydantow"(jako czynnika hamujacego rozwoj  chorob serca i naczyn)  moim zdaniem jest
jest zbyt eksponowana.

Kluczowe znaczenie w zapobieganiu i leczeniu miazdzycy ma ograniczenie podazy cholesterolu
i umiejetne wykorzystanie "krazenia jelitowo-watrobowego
"(poczytac!!!  Harper's Biochemistry twenty-fifth edition s.364)

Calkiem niedawno pisalismy o Diecie Okinawskiej, stulatkowie z Okinawy i inni na calym swiecie, sa dowodem(zywym)
na efektywne dzialanie "roslin Very Happy" na metabolizm cholesterolu
. Dowodow (martwych) nie wymienie aby nie siac paniki Shocked

Jest ryzyko, ze  kazdy kto "zamyka oczy" na fakty,  zaczyna niebezpiecznie  zblizac sie w "orbite" okreslen "talib" i "owieczki" Very Happy
Nie wspominajac o tym, ze "wieko trumny" zaczyna sie wtedy szybciej zamykac. Shocked Very Happy


 
Zapisane
toan
Go


Email
Zabawa w Stwórcę
« Odpowiedz #197 : 2007-06-17, 08:41:32 »

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6760707.stm - Pan...-pochodne zaczynają się bawić w "Pan-a Boga" w imię "nauki" oczywiście  Laughing .
PS
1% - to połowa różnicy w puli genów między Pan troglodytes (szympans), a Homo sapiens (ponoć człowiek roztropny) Cool
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #198 : 2007-06-17, 13:25:33 »

Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #199 : 2007-06-17, 18:18:11 »

A może my też jesteśmy jak te bakterie, a wszechświat to jeden organizm  Shocked
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 318 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.