forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 11:34:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659829 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta a leczenie czerniaka interferonem  (Przeczytany 104401 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #100 : 2007-02-11, 20:27:30 »

Z tymi mięśniami to one są unaczyniane przez naczynia włosowate. Ich stan, jak piszę dla nieoptymalnych, poprawia się na niezbędnych nienasyconych kwasach tłuszczowych. Optymalnym wystarcza słonina/podgardle i co ok. 3 dni śmietana. Lubię zaczynać dzień od tłustego - bo potem łatwiej nasycić się pokarmem białkowym i węglowodanowym. Dlatego wymyślam czasem pomidory z majonezem czy marchewką z majonezem na śniadanie. Czasem jadam modrą kapustę z tłustym ...na śniadanie. Dla jadającego chleb - takie odżywianie to rewolucja (jak można nie zjeść pieczywa na śniadanie !), dla nas normalka. Mięśnie mogą być przykurczone bo może im brakować magnezu (OSOBY Z PRZYKURCZAMI MIĘŚNI; nie da się wykryć niedoboru magnezu badaniem krwi). Magnez wchłania się tym układem transportowym co wapń (jak pisałam) - dlatego jadnie mlecznych co kilka dni, albo dieta niskoweglowodanowa do stosowanej śmietany, bo magnez ma udział w metaboliźmie węglowodanów.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #101 : 2007-02-11, 21:18:01 »

Halino,budzilam sie  przez ok.pol roku z przykurczem prawej nogi.Do tego stopnia,ze nie moglam jej zaraz po obudzeniu rozprostowac.Otrzymalam skierowanie na masaze.Po ok.12 masazach przykurcz ustapil.Do tej pory nie powrocil.A skorcze bolesne nog noca nie pojawiaja sie gdy zjadam wiecej wegli.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #102 : 2007-02-11, 22:22:16 »

Nie wiem czy dobrze to opiszę i czegoś nie przekręcę, najwyżej mnie poprawcie. Mam porażenie mózgowe dziecięce-tylko nogi najgorzej od kolan do stóp reagująmoje mięśnie, pani Ewa tzn. lekarka wie już jak bardzo. Utarło się,że u większości podobnie jak u mnie mięśnie powinny być sztywne jeśli to określenie może oddać w całości to co się czuje. Ale są dni kiedy mięśnie ze sztywnych robią się bardzo wiotkie. Wstaję złóżka i czuję się jakby moje ciało nie miało sił funkcjonować a wiem,że to tylko nogi tak reagują. Może to taki samoregulujący się mechanizm odpoczynku stale napiętych mięśni. Zanim zaczęłam DO  to przykurcze w pewnych momentach nie dawały mi spać, bezwuednie sama noga wykonywała ruch po reakcji na skurcz mięśni. Był kiedyś taki czas,że brałam Asmag ale jak miałam zły dzień to nawet dłuższe stosowanie nie chroniło mnie od takich reakcji. Jedno zauważyłam to zawsze dziej się w stanie spoczynku ,mięśni kiedy leży się na wznak. Oczywiście jak zaczynałam ćwiczyć to skurcze przechodziły i bóle nóg naprężenie albo wiotczenie i brak sił ustępowały. Teraz mimo,że DO jeszcze nie stosuję zbyt dobrze większość tych objawów ustąpiła ale nadal został mi objaw zimnych nóg i stóp(jest chyba od zawsze) ale zauważyłam też ,że czasami jest odwrotnie zbyt ciepłe nogi i samorozgrzewające się stopy np. od wykładziny ,którą niedawno założyłam w pokoju, w którym teraz siedzę i piszę na komputerze. To objaw od mięśni czy od krążenia? Z krążeniem miałam kłopoty w ciąży tj. z ciśnieniem nie weim czy to to samo?.Na ile w ocieplaniu biorą udział mięśnie ,które u osób z porażeniem działają nie tak. Kiedy w sierpniu byłam na urkopie i po raz pierwszy jako dorosła osoba przeżyłam masaż nóg ,(dotąd musiałam ćwiczyć jako rehabilitacja a to czasami zamiast pomagać wzmaga napięcie mięśni i praktycznie przez większość życia czujesz się jak spięty nerwowo człowiek)to poczułam wspaniałe uczucie jakbym w końcu nie czuła,że mam nogi. Może to kwestia odżywiania również mięśni, jeśli by się okazało w dłuższym okresie czasu,że pozbywam się tego uczucia. Aha nie wiem ,jak inni ale ja mając autystyczne dziecko  i będąc z nim kilka razy w szpitalach poznałam matki mające dzieci z porażeniem mózgowym, które nie miały reguły napiętych mięśni tylko wręcz przeciwnie przez większość czasu były wiotkie.Czym to można tłumaczyć?Czy to tak do końca jest brak odpowiednich składników nie jestem pewna. Z relacji masażysty, który mnie wtedy masował wiem o czym nie miałam pojęcia,że mięśnie nie ćwiczone kurczą się ale można je rozciągnąć poprzez masaż czy ćwiczenia. Masaż daje milsze efekty ale w moim przypadku po 2 dniach wróciło uczucie jak przed masażem.Dlatego muszę zapisać się na ćwiczenia bo to strasznie wkurzające uczucie czuć cały czas napięte mięśnie. A co do rakowych spraw. Mój syn ma naczyniaka, który po ostrzykiwaniach zmniejszył się i stopa już nie przeszkadza mu w chodzeniu(naczyniak umiejscowiony jest pod stopą)ale teraz jak jest chory i miał wysoką gorączkę stopa spuchła mu tak bardzo,że nie mógł stawiać nogi na ziemi. Lekarze przerwali ostrzykiwania bo się zmniejszył ale nadal reaguje na infekcje organizmu.No to jaka to poprawa? Tylko objawowe leczenie, bo może się odnowić. Szczególnie,że jest to taki rodzaj, że może się odnowić lub urosnąć w innym miejscu. Jest bardzo ukrwiony czy już nie wiem co tam działa,że zawsze jeszcze zanim choroba jest widoczna gołym okiem już mu puchnie-radar na choroby. Tylko dziwna rzecz ostatnio jak był chory a przechodzi to bez gorączki stopa nie puchnie tak bardzo jak teraz kiedy dołącza się do tego gorączka? Życzę zdrowia osobie chorej na czerniaka. Zaraz przeczytam cały ten temat to może coś dopiszę jeśli chodzi o moje doświadczenia z rakiem u mojego ojczyma.   
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #103 : 2007-02-11, 22:36:20 »

Pytanie do Toan.
Właśnie czytam cały ten temat napisałeś,że rak rozwija się z braku energi lub i tlenu.Jeśli naczyniak to też jest jakiś rodzaj raka, lekarze nie mówią,że to rak.Niech będzie tkanka o niewłaściwej budowie czy jakoś tak tzn. ,że np. okręcenie pępowiną przy porodzie a może nawet jeden dzień wczesniej bo kilkakrotnie robiono mi badania KTG i był słaby puls dziecka podczas tych badań i miał siny palec pod stopą gdzie mu później stwierdzono naczyniaka najprawdopodbniej od urodzenia oraz wygląd plamki jakby siniaka na plecach, który na razie jest zostawiony w spokoju a wstępnie może być tym samym co na stopie to reakcja organizmu na brak tlenu? Czy to nazbyt naciągana przeze mnie teoria?
Zapisane
Aldon
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #104 : 2007-02-11, 23:24:14 »

w czasie leczenia występowała gorączka, dreszcze i ogólnie objawy grypopodobne.

Tak zwykle jest przy interferonoterapii.
Jak obrzęk nogi?
Zmniejsza sie, juz nie dostaje Forminu tylko Varfarin 7.5 mg raz dziennie. Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #105 : 2007-02-11, 23:59:26 »

Lekarze przerwali ostrzykiwania bo się zmniejszył ale nadal reaguje na infekcje organizmu.

No to na DO przestanie chorować  Very Happy ! Dzieci lubią sernik dra Kwaśniewskiego. No i frytki.

Aldon, cieszymy się że się zmniejsza.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #106 : 2007-02-12, 09:45:13 »

A skorcze bolesne nog noca nie pojawiaja sie gdy zjadam wiecej wegli.----Halino,musze sprostowac:dzisiaj w nocy mialam bolesne  skurcze w lydce l.nogi mimo,ze zjadlam wczoraj duza ilosc wegli.Wczoraj pilam smietane i bylam na innych pr.mlecznych,!!!!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #107 : 2007-02-12, 09:49:29 »

Ja miałam 2 x kurcz 2 palców nóg po...konserwantach!
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #108 : 2015-05-11, 08:34:17 »

A co z mojej obesrwacji życia wynkia - jesz węglowodany i margarynę - masz raka. Zajadasz samą margarynę - nie masz raka, a nawet margaryna zjadana w dużej ilości poprawia strukrurę cholesterolu w krwiobiegu, co może sugerować, że "margaryna" zapobiega, a nawet cofa zmiany miażdżycowe, jeśli będzie odpowiedni stosunek HDL/LDL, a może odwrotnie!. I nawet wolne rodniki i wiązanie trans nie jest, aż tak szkodliwe Shocked Confused jakby się amerykańskim naukowcom wydawało, bo wszystko sprowadza się do odpowiedniej proporcji między głównym składnikami odżywczymi - czyli proporcji BTW i jest to również spore uproszczenie, ale dla przeciętnego "Kowalskiego" wystarcza zupełnie, pod warunkiem, że umie łączyć fakty.
Kurczę, grzebię na tym forum już ponad rok i ciągle trafiam na ciekawostki. Very Happy
I to, jak zwykle u Kwaśniewskich, jedne (pozornie) wykluczają drugie. Wink Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #109 : 2015-05-11, 08:37:37 »

Ja miałam 2 x kurcz 2 palców nóg po...konserwantach!
Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #110 : 2015-05-11, 08:40:17 »

A takich zabawek jest pełno! Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #111 : 2015-05-11, 08:54:16 »

Fantasmagoria Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #112 : 2015-05-11, 09:05:05 »

Ja miałam 2 x kurcz 2 palców nóg po...konserwantach!
Laughing
Ta pani zawsze bawi lepiej niz najlepszy kabaret  Laughing  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #113 : 2016-01-23, 11:42:40 »

Ważne, żeby gonić króliczka, a nie - złapać.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szczepionka-na-czerniaka-prace-nad-lekiem-na-raka-w-polsce,613081.html


Cytuj
Nad swoją szczepionką pracują od 1993 roku, ale w pewnym momencie utknęli. Brakuje pieniędzy.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #114 : 2016-01-23, 12:47:39 »

A preparat Tołpa i Anry nie starczą? Rolling Eyes Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #115 : 2016-01-23, 12:53:11 »

Wczoraj był półgodzinny program o ''leczeniu'' w czarno- na białym  w tvn. Konkluzja głównego gościa od raków  - mało pieniędzy, o wiele, o wiele. Jassem z Gdańska czy jak mu tam.  Strategia narodowa do walki z rakiem nie działa, mówił,  z powodu biurokracji.  Gość podobno zamożny.  Rolling Eyes
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #116 : 2016-04-20, 19:36:54 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #117 : 2016-04-20, 20:16:40 »

A co z pacjentem? Rolling Eyes Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #118 : 2016-04-20, 20:21:17 »

"Przeprowadzono badania porównawcze w których lek zapewnił roczne przeżycie 36 proc. pacjentów. Standardowa chemoterapia pozwalała przeżyć rok tylko 17 proc. badanych."

Ale co to za życie... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Dieta a leczenie czerniaka interferonem
« Odpowiedz #119 : 2016-04-20, 20:27:20 »

A co dalej po roku? Rolling Eyes Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.