forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 14:22:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660420 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Keto distrix na recepte?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Keto distrix na recepte?  (Przeczytany 8172 razy)
mati474
Go


Email
Keto distrix na recepte?
« : 2007-01-14, 13:54:32 »

Kurde byłwm aptece by kupić te keto distrix do oznaczania ciał ketonowych... i co? nie moge panu sprzedać bo to jest na recepte :/...

Sądziłem że nie jest .Popytam w innych aptekach...

Poza tym sorka po co są recepty ? żeby sobie ludzie krzywdy lekami nie zrobili ...tfu poprawka zawsze sobie zrobią większą lub mniejszą ale żeby sobie nie zaszkodzili na amen czyli nie zgineli lub jakiś atak bo wtedy by sie wielkie halo zrobiło w mediach czy coś a tak to wszyscy narzekają ale nic większego...

A sorry co ktoś sobie może takimi paskami zrobić?? Nic nawet jeśliby zrobili na recepte to chyba tylko by utrudnić życie niskoweglowodanowym niecukrzykom...
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #1 : 2007-01-14, 13:58:24 »

Kurde byłwm aptece by kupić te keto distrix do oznaczania ciał ketonowych... i co? nie moge panu sprzedać bo to jest na recepte :/...

Sądziłem że nie jest .Popytam w innych aptekach...

Poza tym sorka po co są recepty ? żeby sobie ludzie krzywdy lekami nie zrobili ...tfu poprawka zawsze sobie zrobią większą lub mniejszą ale żeby sobie nie zaszkodzili na amen czyli nie zgineli lub jakiś atak bo wtedy by sie wielkie halo zrobiło w mediach czy coś a tak to wszyscy narzekają ale nic większego...

A sorry co ktoś sobie może takimi paskami zrobić?? Nic nawet jeśliby zrobili na recepte to chyba tylko by utrudnić życie niskoweglowodanowym niecukrzykom...

To jest kwestia odpłatności.Chyba sie nie dogadaliście z farmaceutą.Bez recepty można nabyć paski ze 100%-ową odpłatnością.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #2 : 2007-01-14, 19:37:53 »

Około 22 zł bez recepty, kilka zł na recepte Wink jak kiedys kupowałem w aptece to Pani magister powiedziała ze jak przyjdę z receptą to odda mi różnicę ;P
Zapisane
mati474
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #3 : 2007-01-14, 20:11:16 »

Byłem 2 3 innych aptekach w 2 nie było ale nie były na recepte 2 3 kupiłem tez bez żadnych problemów :/... jaka.s pomyłka musiała zajść w 1 przypaku...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #4 : 2007-01-14, 20:12:15 »

... Pani magister powiedziała ze jak przyjdę z receptą to odda mi różnicę ;P

Ależ dobre serduszko miała (ma) ta Pani magister Shocked - pewnie dlatego, że nie zwraca(ła) różnicy z własnego zysku, ale za to płaci(ł) NFZ Very Happy. Jak łatwo być dobrym... Wink
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #5 : 2007-01-14, 23:03:15 »

... Pani magister powiedziała ze jak przyjdę z receptą to odda mi różnicę ;P

Ależ dobre serduszko miała (ma) ta Pani magister Shocked - pewnie dlatego, że nie zwraca(ła) różnicy z własnego zysku, ale za to płaci(ł) NFZ Very Happy. Jak łatwo być dobrym... Wink
Wink a żebys Ty widział jej mine jak poprosiłem jeszcze o paski do Accu-cheka za ponad 40 zeta Wink swoją drogą to drogo nas kosztują te cukierki ;(
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #6 : 2007-03-21, 09:27:27 »

Ja mam ten sam problem z tymi paskami .Nigdzie nie chciano mi sprzedać ,mówili ,ze tylko na receptę ,a tu proszę...jednak można  Cool .dobrze wiedzieć  Very Happy .
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #7 : 2007-03-21, 22:46:11 »

Witam
Chcialem takze kupic keto-diastix,  w zeszlym roku /to takie modne bylo - na "kwasniewskim" sprawdz sobie ketony/. W jednej aptece na recepte, w innej dostalem bez. Ale moim zdaniem, to niepotrzebny wydatek poniewaz w moim przypadku albo te paski nie dzialaja, albo tak prawidlowo stosuje DO, ze nigdy nie pokazaly zadnych "krzyzykow". Mialem dylemat, wprowadzic sie w ketoze zeby sprawdzic czy paski dzialaja?
Pozdrawiam
maf
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #8 : 2007-03-21, 23:34:48 »

Działają, działają Smile Poprostu niektórzy nie mają żadnych ketonów nawet jeśli bardzo mało W jedzą. Tomek np. tak ma, wtenczas gdy mi wyskakuje czasem +/- lub +.

Marishka
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #9 : 2007-03-22, 07:16:27 »

Gdy się nie ma cukrzycy, to korzystniej jest mieć nawet dwa, trzy "krzyżyki"  Confused , niż walcząc z nimi - przejeść się węglowodanami  Sad .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #10 : 2007-03-22, 09:07:39 »

Gdy się nie ma cukrzycy, to korzystniej jest mieć nawet dwa, trzy "krzyżyki"  Confused , niż walcząc z nimi - przejeść się węglowodanami  Sad .

Co Ty Toan pleciesz  Shocked .To dlaczego trzy plusy czy cztery u dziecka prowadzą do podrażnienia przysadki mózgowej i tym samym wymiotów acetonicznych.Nie wydaje mi się aby to było bezpieczne,bo w razie braku nawodnienia dożylnego prowadziłoby to do zgonu...  Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #11 : 2007-03-22, 10:18:23 »

Bruford mógłby się coś nie coś wypowiedziec w sposób naukowy na temat ketonów ,ale widocznie ma jakieś ograniczenia w ilosci pisania postów.
Moze dlatego ,ze pisal troche off-topic?  Shocked sama nie wiem...,no...ale brakuje troche tego forumowego trollowania ,czy jakoś tam... Sad   Crying or Very sad .
Dokuczliwy był -ranił me osobiste uczucia ,ale jakoś szło sie dogadać ,a tera nic  Sad   Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Pozostał ci w mym sercu jeno smutek i żal po tamtych czasach.
Pozdro
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #12 : 2007-03-22, 10:29:38 »

A tak se plotę, bo chodzi o dorosłych, a nie o cukrzyków i dzieci Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Keto distrix na recepte?
« Odpowiedz #13 : 2007-03-22, 10:32:35 »

A tak se plotę...
A to pleć ,zawsze coś wychodzi z takiego off-topicu  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 17 zapytaniami.