forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:29:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Małe wątpliwości faceta :)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Małe wątpliwości faceta :)  (Przeczytany 71556 razy)
cffan
Go


Email
Małe wątpliwości faceta :)
« : 2007-01-18, 17:15:32 »

Witam,

pewnie nie jestem pierwszy tutaj, który po przeczytaniu książki 'Żywienie Optymalne' ma pewne wątpliwości Smile
W sumie jestem zdecydowany na podjęcie 'wyzwania', wyrzecznie wszystkich starych nawyków i rozpoczęcie ŻO.
Głównym 'bodźcem' który skierował mnie ku ŻO było zdrowe odżywanie, po przeczytaniu książki stwierdziłem,
że to jest to (czytałem o innych sposobach odzywania, ale jakos mnie nie przekonały), oczywiscie także chciałbym
schudnąć (przy 178cm waże 87kg). Do rzeczy, nurtują mnie niektóre sprawy, postaram się je wypunktować :
1. Jestem w trakcie 'rzucania palenia', ostatni raz jak próbowałem zacząłem tyć, dlatego pomyślałem, olać to
wole palic niż być grubym Smile jak to będzie teraz? wiadomo, że po rzuceniu papierosów chce się jeść, a jak mi wiadomo
w ŻO nie można się 'opychać', jeść po nocach itp.
2. Mam troche dziwny tryb życia, nie raz jest tak, że ide spać o 2, wstaje o 8 i cały dzień jestem aktywny.
Zdarza się, że nie raz ide spać o 5, a wstaje o 12. Czy w ŻO trzeba dokładnie uważać na przerwy między posiłkami?
Można ominąć sniadanie lub kolację? Z tego co pamiętam, czytałem, że można, ale potrzebuje potwierdzenia Smile
3. Alkohol... no tak, nie chodzi tutaj o codzienne picie, tylko 'jak każdy', czyli urodziny, imieniny, wesela, oblewania
pracy dypolomowej i takie tam. To, że alkohol jest szkodliwy wie każdy, a jak jest przy ŻO? Znów odniosę się do książki,
doktor coś tam pisał o tym, że nie ma jakiś wielkich przeciwskazań, ale alkohol to puste kalorie.

To w sumie wszystko, nic nowego nie przychodzi mi do głowy, ale przydałby się jakieś porady dla początkujących
'młodych, zdrowych ludzi' Smile

PS. przeczytałem prawie całe forum, fajny pomysł z tymi przepisami - przyda się, dzięki Smile

Pozdrowienia z lekkim wachaniem co do ŻO Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #1 : 2007-01-18, 18:33:43 »

1. Jestem w trakcie 'rzucania palenia', ostatni raz jak próbowałem zacząłem tyć, dlatego pomyślałem, olać to
wole palic niż być grubym Smile jak to będzie teraz? wiadomo, że po rzuceniu papierosów chce się jeść, a jak mi wiadomo
w ŻO nie można się 'opychać', jeść po nocach itp.
PALACZE TO OSOBY NADUŻYWAJĄCE ZBÓŻ. Na DO bez zbóż się chudnie.Nie chce się palić.

2. Mam troche dziwny tryb życia, nie raz jest tak, że ide spać o 2, wstaje o 8 i cały dzień jestem aktywny.
Zdarza się, że nie raz ide spać o 5, a wstaje o 12. Czy w ŻO trzeba dokładnie uważać na przerwy między posiłkami?
JA NP. JADAM KIEDY CHCĘ. Oczywiście dobrze jest nie zjeść kolacji. Można nie zjeść śniadania.

Można ominąć sniadanie lub kolację?
TAK

Z tego co pamiętam, czytałem, że można, ale potrzebuje potwierdzenia Smile
3. Alkohol... no tak, nie chodzi tutaj o codzienne picie, tylko 'jak każdy', czyli urodziny, imieniny, wesela, oblewania
pracy dypolomowej i takie tam. To, że alkohol jest szkodliwy wie każdy, a jak jest przy ŻO? Znów odniosę się do książki,
doktor coś tam pisał o tym, że nie ma jakiś wielkich przeciwskazań, ale alkohol to puste kalorie.
WG MNIE MAŁA ILOŚĆ WÓDKI (czy akloholu innego niż piwo) jest ok. Choć na DO "nie ciągnie" do alkoholu.

To w sumie wszystko, nic nowego nie przychodzi mi do głowy, ale przydałby się jakieś porady dla początkujących
'młodych, zdrowych ludzi' Smile

PS. przeczytałem prawie całe forum, fajny pomysł z tymi przepisami - przyda się, dzięki Smile

Pozdrowienia z lekkim wachaniem co do ŻO Smile
Cytuj
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #2 : 2007-01-18, 22:17:10 »

 cffan:

Cytuj
1. Jestem w trakcie 'rzucania palenia', ostatni raz jak próbowałem zacząłem tyć, dlatego pomyślałem, olać to
wole palic niż być grubym  jak to będzie teraz? wiadomo, że po rzuceniu papierosów chce się jeść, a jak mi wiadomo
w ŻO nie można się 'opychać', jeść po nocach itp.

Witaj,
Swego czasu rzuciłam palenie z dnia na dzień, ale wtedy jeszcze nie znałam DO, tzn byłam na diecie wysokowęglowodanowej z ograniczeniem tłuszczów zwierzęcych (masła, jajek, mięsa itd.). Rzucenie palenia bardzo wzmogło apetyt i chęć na słodycze.
A ponieważ byłam szczupła, to i słodycze jadłam wg ochoty, wtedy też u mnie objawiły się "nocne wędrówki do lodówki" (dziś już wiem, że to były . Jednak po kilku tygodniach takich ekscesów nagle zaczęłam łapać 1 kg tygodniowo, no i przestało mi się to podobać. Gdybym wtedy miała "optymalną świadomość" to najpierw bym zastosowała DO (conajmniej przez 3 miesiące) i dopiero wtedy zdecydowałabym się na nikotynowy odwyk. Sądzę, że byłoby mi łatwiej i zdrowiej
niż w odwrotnej kolejności.
Jemy wtedy, kiedy czujemy lekki głód i bez pośpiechu. Warto mieć świadomość, że objętości naszych zjadanych posiłków będą się zmniejszać (oczywiście pod warunkiem, że stale będziemy kontrolować ilość zjadanych węglowodanów - to ONE napędzają apetyt).

Cytuj
Można ominąć sniadanie lub kolację? Z tego co pamiętam, czytałem, że można, ale potrzebuje potwierdzenia  Smile

Można, mnie często się zdarza nie jeść śniadania, apetyt mam dopiero po południu i późno wieczorem.
Alkohol oczywiście wyskokowo można, okazjonalnie też mam ochotę na kieliszek koniaku. A jeśli nie pijesz piwa, to lepiej nie zaczynaj, moim zdaniem to dość "wredny" i trudny do opanowania nałóg (nie wspomnę o męskich "brzuchach piwnych".

Pozdrawiam i polecam ŻO
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #3 : 2007-01-18, 22:26:44 »

Uciekło mi kawałek zdania:
...(dziś już wiem, że to były nagłe spadki cukru we krwi).
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #4 : 2007-01-19, 16:44:39 »

cffan:
Jemy wtedy, kiedy czujemy lekki głód i bez pośpiechu. Warto mieć świadomość, że objętości naszych zjadanych posiłków będą się zmniejszać (oczywiście pod warunkiem, że stale będziemy kontrolować ilość zjadanych węglowodanów - to ONE napędzają apetyt).
Pozdrawiam i polecam ŻO

Czekolada gorzka, frytki, placki ziemniaczane dra Kwaśniewskiego, pomidory smażone na smalcu - powinny Cię wstępnie zadowolić.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #5 : 2007-01-20, 21:01:43 »

Cześć. Po pierwsze schudniesz i to nie mało, chociaż nie wiadomo jak długo będzie się Twoj organizm przyzwyczajał i "przestawiał". Ja mam 186cm, ważyłem 98-99kg. Teraz, uważaj, ważę 74-75kg. Nie mówię, że schudniesz 20kg, bo może być tak, że "tylko" 5-10. Ja schudłem tyle i więcej ani drgnie. Papierosy faktycznie łatwiej rzucić. Alkohol-jedno piwo w barze, ale bez przekąsek, nie zrobi Ci krzywdy. Wódka-faktycznie trochę mniej smakuje, ale też bez problemu. Pamiętaj-zagryzka tylko Optymalna Smile Czytaj książki, pisz, pytaj, przepisy dokładnie wykonuj będzie naprawdę ok.
Pozdrawiam/.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #6 : 2007-01-22, 10:40:22 »

Z alkoholu najlepiej wybrać winko czerone, wytrawne nie zawiera węglowodanów więc nie ma ograniczeń ilościowych poza zdrowym rozsądkiem rzecz jasna. Jeżeli chodzi o wódkę to problem mam zawsze czym ją zapijać poza wodą mineralną wszystko inne zawiera węglowodany. Osobiście  nigdy się nie odchudzałam ale prawidłowe stosowanie D.O pozwoli  zrzucić Tobie zbędne kilogramy to pewne. Jeżeli chodzi o papieroski  tutaj chyba siła woli odgrywa główną rolę. Znam optymalnych z wieloletnim stażem jarających jak smoki.
O aspektach zdrowotnych stosowania diety dowiesz się czytając to forum, wierz mi warto.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #7 : 2007-01-22, 12:05:15 »

Po 36 latach solidnego palenia -2 paki/dz ,  od OSMIU m-cy jestem wolnym człowiekiem, czyt. beznalogowcem. Bez pomocy TABEX-u byłoby to niemożliwe, nawet na D.O.
Wiem ,że juz tak zostanie,a te pare kilo do przodu zlikwiduje do wiosny.
Poza tym nic się nie dzieje-organizm pokojowo pożegnał cigarety.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #8 : 2007-01-22, 12:51:42 »

 To ja mam taką propozycję - nie pić alkoholu w ogóle i nie palić "fajek". Ciekawe, gdyby tak wszyscy niewolnicy używek się zbuntowali - z czego państwo czerpałoby kasiwo na glanc-autka dla świń z rządu ?

Tomek
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #9 : 2007-01-22, 13:24:11 »

-
Cytuj
autka dla świń z rządu

po tym co piszesz mozna wnioskowac,ze dobrego wychowania i szacunku dla innych masz tyle co =O.Dieta J:K:uczy miedzy innymi wolnego wyboru i tolerancji dla innych ludzi.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #10 : 2007-01-22, 13:42:44 »

 Otóż to, jestem najzwyklejszym przykładem chama, który żywi się optymalnie i gradacja jego wartości etycznych lezy na cztery łopatki Smile
   
Korekta: nie świń, lecz ludzi żywiących brak szacunku dla rządzonych. Tak lepiej ? Tak jest inaczej ? Tak jest poprawnie ? Etycznie ? Bogobojnie ? Po kodarowemu ? Optymalnie ?

Amen

Tomek
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #11 : 2007-01-22, 16:27:39 »

  Kodar, a ten dziwny  zwrot - "dieta UCZY...." ?
   Jak mam rozumieć tego rodzaju zapis ? Poświęć mi , prosze , chwilę czasu na wyjaśnienie, jak sposób zywienia może uczyć ?   

Tomek
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #12 : 2007-01-22, 17:38:26 »

 
Cytuj
Poświęć mi , prosze , chwilę czasu

Tomku,ale tylko chwilke......do tej pory robilismy "diete"co sie nawinie.Teraz zagladamy tu i tam,zeby poznac wartosci odzywcze zjadanych produktow---- uczymy sie innego odzywiania.W obrebíe tego nowego mamy prawo wyboru.Jednego dnia jajka,drugiego dnia karkowka,jest wybor-jest itd.itp.Jezeli z posrod ogroma propozycji umiemy  wybierac to co  najlepsze dla nas to nie ma szans bysmy wpadli w nalog.A nalog to codzienne jedzenie tago samego produktu,to takze palenie,picie alkoholu i branie narkotykow.A jak sie pozbyc nalogow to poczytaj odp.literature,duzo pisze tez lekarka. Smile
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #13 : 2007-01-22, 18:17:29 »

A nalog to codzienne jedzenie tago samego produktu

O cholera! Od wielu już miesięcy mam nałóg jedzenia omleta codziennie na śniadanie. Chyba rzucę, bo jeszcze się uzależnię. Pal licho, że świetnie się z tym czuję, że bardzo mi smakuje i w ogóle. Różnorodność i wybór w ŻO, to jest to! Bo pewnie jeśli dalej tak nałogowo będę zajadać omleta na śniadanie, to pewnie mój mózg przestanie się rozwijać, nie mówiąc już o całkowitym upadku moich wartości etycznych i moralnych. Bo, jak widzę, codzienne jedzenia omleta jest porównywalne do narkotyków, palenia i picia...

Marishka

P.S. A wcześniej miałam przez kilka miesięcy nałóg jedzenia na śnaidanie twarogu. Uff, jak to dobrze, że ten nałóg mi minął sam, dzięki słuchaniu własnego organizmu. Ale z jajkami jednak ten organizm mocno przegina, jak widzę. Będe musiała się na siłę powstrzymać i przestać jeść jajka codziennie, bo jeszcze stanę się jajkomanką. A raczej może omletomanką.
Zapisane
cffan
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #14 : 2007-01-23, 00:03:39 »

Witam ponownie Smile

Przeczytałem wszystko co napisaliście, wiem jak robić już potrawy optymalne, bo w sumie w kuchni sobie radze, jutro idę po wagę i od środy zaczynam, ostatnimi moim wątpliwościami są :

1. to nieszczęsne liczenie Smile chyba dla początkujących najgorsze Smile
Proszę mnie poprawić jak źle rozumiem :
Mam 178cm, waga należna będzie (wyczytałem, że +/- 10%) 75kg, teraz powinien zjadać :
75g białka, 263g tłuszczów, 60g węglowodanów na dzień, dobrze myślę?Smile

Próbowałem popatrywać przepisy umieszczone w dziale 'Kuchnia Optymalna', ale zawsze wychodziło źle.
Źle w sensie, że było za mało tłuszczów, średnio węglowodanów, prawie dobrze białka Smile jednak takie liczenie jeszcze nie dla mnie, myślę, że zostanę przy książce (żywienie optymalne),
ALE jakbyś 'rzucili' jakimś linkiem, na takie dziennie obiady to by było super na początek Smile

2. Jak jest z gumą do żucia? w sumie wpadłem ostatnio w jakiś nałóg z nią związany, często ją żuje Smile
czy 'standardowa' bez cukru może być? oczywiście miętowa.

3. Załóżmy, nie zjem śniadania/kolacji z obojętnie jakich przyczyn, muszę coś dorzucić do którego z posiłku, żeby BTW się zgadzało?

4. Jak to jest z tolerancją BTW? jakiś +/- 10%? Smile jak któregoś dnia zjem trochę więcej tłuszczów, a mniej białka to zaburzę 'dietę'?

Ok, w sumie chyba duża większość moich wątpliwości po odpowiedziach na te punkty będzie rozwiana i dołączę do 'waszego' grona optymalnych Smile

Pozdrowienia
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #15 : 2007-01-23, 04:56:07 »

Cffan. Jeżeli nie ma innych przeciwskazań medycznych to ilość białka
dziennie wynosi w Twoim przypadku 0,8x 75kg = 60 gram
tłuszczu 180 gram węglowodany początkowo też 60 gram jeżeli dasz radę to po jakimś czasie możesz zmniejszyć do 40 gram, ale jeżeli jesteś aktywny to trzymaj się górnej granicy.
Niestety wszystkie proporcje podawane są na na jeden dzień. Nie ma przesuwania
na dzień następny. W kuchni optymalnej pod tytułem "Stoliczku nakryj się" masz dokładne dane jak obliczać. Zawsze początkowo będzie Ci trochę ciężko po kilku dniach dojdziesz do wprawy i nie martw się jak będziesz początkowo popełniał jakieś błędy. Szybko się potem zorientujesz i po prostu wprowadzisz sobie korektę. Nie jest tak źle zacznij! 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #16 : 2007-01-23, 08:58:43 »

1. to nieszczęsne liczenie Smile chyba dla początkujących najgorsze Smile

Z Węglowodanami nie przesadzisz jak będziesz je pobierał z ziemniaków, pomidorów, innych warzyw.
Na obiad proponuję placki ziemniaczane dra Kwaśniewskiego smażone na smalcu (z gulaszem czy bez).
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #17 : 2007-01-23, 13:07:13 »

Cytuj z: Morgano
węglowodany początkowo też 60 gram jeżeli dasz radę to po jakimś czasie możesz zmniejszyć do 40 gram
Morgano, dlaczego tak to liczysz? Jeżeli mowa o zasadach, to ramowa zasada, opublikowana przez Jana Kwaśniewskiego brzmi, że na wagę docelową jemy:

W - zawsze stałą ilość 0,5 - 0,8g
T - w zaleznosci od ilości białka 3 - 4 razy więcej od białka
B - zmiennie - na po czątku 1g a potem 0,8g. W starszym wieku tylko 0,5g


Pytam, bo nie rozumiem, dlaczego akurat sugerujesz odwrotnie.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #18 : 2007-01-23, 13:38:56 »

Ewa. Wszystko w porządku. Tak samo jak Ty napisałem ja
z tą róznicą, że ja napisałem BTW 60-180-60g
A Ty napisałaś WTB wszystko gra rozumujesz prawidłowo.
Zapisane
cffan
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #19 : 2007-01-23, 14:55:08 »

Niestety wszystkie proporcje podawane są na na jeden dzień. Nie ma przesuwania
na dzień następny.
Rozumiem, ale chodziło mi o przesuwanie na kolejny posiłek, jeśli nie zjem sniadania, to żeby dobić do 60-160-60 będę musiał coś dodać do kolacji, tak?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.