forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 10:59:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Małe wątpliwości faceta :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Małe wątpliwości faceta :)  (Przeczytany 71618 razy)
Dasna
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #120 : 2014-03-29, 08:13:52 »

To już chyba bliżej...  Very Happy

- Wiecie dlaczego sołtys w Wąchocku pomalował sobie dom na biało?
- Bo usłyszał, że po wojnie atomowej ocaleje tylko Bialy Dom.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #121 : 2014-03-29, 08:40:39 »

Chwalić Pana, że mamy Ciebie Laughing

"Psujesz" Siebie dla własnego "ja", a Anakina tylko harujesz i bardzo dobrze Ci tak.
Przecież Ty mnie zara "naprawisz" Laughing
A Anakin optybeton jest jak ta lala, a ja nie przepadam Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #122 : 2014-03-29, 08:57:53 »

http://www.arctowski.pl/index.php?p=95

"Niedobór pożywienia i niska temperatura powodują, że bentosowe bezkręgowce rosną i rozwijają się wyjątkowo powoli, a u wielu z nich wzrost obserwować można wyłącznie w trakcie krótkiego antarktycznego lata. Zjawisko to biolodzy badali u zwierząt należących do różnych grup systematycznych, takich jak rozgwiazdy, jeżowce, ramienionogi i skorupiaki. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest długowieczność obserwowana powszechnie wśród bezkręgowców antarktycznego bentosu. Długość życia niewielkiej rozgwiazdy Odontaster validus wynosi 100 lat, niewiele krócej (60 lat) żyje jeżowiec Sterechinus neumayeri, zaś drobne (3cm długości ciała) skorupiaki Serolis polita żyją ponad 6 lat."
To u organizmów niższych, a u ssaków trochę działa chłód, hibernacja i niewielki niedostatek kalorii.
Pytanie czy skórka warta wyprawki?
W sklepie mieliśmy samca pająka Grammostola rosea, który normalnie żyje do ostatniej wylinki, potem kopulacja i finito po 1,5-2 lata.
Dzięki skąpemu pożywieniu od L3-4 (trzecia, czwarta wylinka po nimfie) żył ponaddwukrotnie dłużej!
I co z tego? Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #123 : 2014-03-29, 09:00:25 »

Ciekawe czemu Confused
Niższa podstawowa przemiana materii i mniejsza skłonność do destrukcyjnych działań?
U zwierząt neutralizowane też żyją dłużej Very Happy
Tez zaczęłam się zastanawiać. Rolling Eyes
Nad tą skłonnością do destrukcyjnych działań to bym się zastanawiała, bo wielu eunuchów odgrywało np. w Chinach znaczącą role polityczna i ich zachowania można określić mianem ryzykownych. W coś energia musiała pójść. Rolling Eyes
http://www.swiatnauki.pl/8,683.html#
http://nauka.newsweek.pl/ssaki-gina-chcac-posiasc-jak-najwiecej-samic-na-newsweek-pl,artykuly,272846,1.html

Cyt.
"Z perspektywy genów, ciało stanowiło jedynie pojazd krótkiego zasięgu, który trzeba utrzymać w sprawności na tyle, by dotrzeć do etapu rozmnażania – natomiast żadne większe inwestowanie w nie nie miało sensu wobec dużego prawdopodobieństwa przypadkowej śmierci. Innymi słowy, geny są nieśmiertelne, a ciało – to, co Grecy nazwali soma – jest przedmiotem jednorazowego użytku."
Jestem bardzo na "tak" dla tej tezy Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #124 : 2014-03-29, 09:13:04 »

http://www.arctowski.pl/index.php?p=95

"Niedobór pożywienia i niska temperatura powodują, że bentosowe bezkręgowce rosną i rozwijają się wyjątkowo powoli, a u wielu z nich wzrost obserwować można wyłącznie w trakcie krótkiego antarktycznego lata. Zjawisko to biolodzy badali u zwierząt należących do różnych grup systematycznych, takich jak rozgwiazdy, jeżowce, ramienionogi i skorupiaki. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest długowieczność obserwowana powszechnie wśród bezkręgowców antarktycznego bentosu. Długość życia niewielkiej rozgwiazdy Odontaster validus wynosi 100 lat, niewiele krócej (60 lat) żyje jeżowiec Sterechinus neumayeri, zaś drobne (3cm długości ciała) skorupiaki Serolis polita żyją ponad 6 lat."
To u organizmów niższych, a u ssaków trochę działa chłód, hibernacja i niewielki niedostatek kalorii.
Pytanie czy skórka warta wyprawki?
W sklepie mieliśmy samca pająka Grammostola rosea, który normalnie żyje do ostatniej wylinki, potem kopulacja i finito po 1,5-2 lata.
Dzięki skąpemu pożywieniu od L3-4 (trzecia, czwarta wylinka po nimfie) żył ponaddwukrotnie dłużej!
I co z tego? Cool
Analogia? Rolling Eyes
W takim razie co sądzisz o długowiecznych ludziach, którzy przeżyli ekstremalne warunki. Chłód, głód, brud. Żyją dłużej. Chęć przetrwania wyzwoliła ogromne siły organizmu. Immunologia.
Nie widzisz analogii ze "swoim" pająkiem?
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #125 : 2014-03-29, 09:15:07 »

Ciekawe czemu Confused
Niższa podstawowa przemiana materii i mniejsza skłonność do destrukcyjnych działań?
U zwierząt neutralizowane też żyją dłużej Very Happy
Tez zaczęłam się zastanawiać. Rolling Eyes
Nad tą skłonnością do destrukcyjnych działań to bym się zastanawiała, bo wielu eunuchów odgrywało np. w Chinach znaczącą role polityczna i ich zachowania można określić mianem ryzykownych. W coś energia musiała pójść. Rolling Eyes
http://www.swiatnauki.pl/8,683.html#
http://nauka.newsweek.pl/ssaki-gina-chcac-posiasc-jak-najwiecej-samic-na-newsweek-pl,artykuly,272846,1.html

Cyt.
"Z perspektywy genów, ciało stanowiło jedynie pojazd krótkiego zasięgu, który trzeba utrzymać w sprawności na tyle, by dotrzeć do etapu rozmnażania – natomiast żadne większe inwestowanie w nie nie miało sensu wobec dużego prawdopodobieństwa przypadkowej śmierci. Innymi słowy, geny są nieśmiertelne, a ciało – to, co Grecy nazwali soma – jest przedmiotem jednorazowego użytku."
Jestem bardzo na "tak" dla tej tezy Very Happy
Inwestowanie nie ma sensu? Inwestowanie w ciało? Tak to rozumiesz, skoro jesteś na tak?
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #126 : 2014-03-29, 09:17:13 »

http://www.arctowski.pl/index.php?p=95

"Niedobór pożywienia i niska temperatura powodują, że bentosowe bezkręgowce rosną i rozwijają się wyjątkowo powoli, a u wielu z nich wzrost obserwować można wyłącznie w trakcie krótkiego antarktycznego lata. Zjawisko to biolodzy badali u zwierząt należących do różnych grup systematycznych, takich jak rozgwiazdy, jeżowce, ramienionogi i skorupiaki. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest długowieczność obserwowana powszechnie wśród bezkręgowców antarktycznego bentosu. Długość życia niewielkiej rozgwiazdy Odontaster validus wynosi 100 lat, niewiele krócej (60 lat) żyje jeżowiec Sterechinus neumayeri, zaś drobne (3cm długości ciała) skorupiaki Serolis polita żyją ponad 6 lat."
To u organizmów niższych, a u ssaków trochę działa chłód, hibernacja i niewielki niedostatek kalorii.
Pytanie czy skórka warta wyprawki?
W sklepie mieliśmy samca pająka Grammostola rosea, który normalnie żyje do ostatniej wylinki, potem kopulacja i finito po 1,5-2 lata.
Dzięki skąpemu pożywieniu od L3-4 (trzecia, czwarta wylinka po nimfie) żył ponaddwukrotnie dłużej!
I co z tego? Cool
Analogia? Rolling Eyes
W takim razie co sądzisz o długowiecznych ludziach, którzy przeżyli ekstremalne warunki. Chłód, głód, brud. Żyją dłużej. Chęć przetrwania wyzwoliła ogromne siły organizmu. Immunologia.
Nie widzisz analogii ze "swoim" pająkiem?
Jak co z tego?
Będziemy żyli dłużej.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #127 : 2014-03-29, 10:02:26 »

Na oba posty.
Trzeba dbać o ciało, by poprawnie funkcjonowało, po to tu wszyscy jesteśmy.
Ale czy walka o dłuższe życie, tu i teraz, ma sens?
Czy, wobec nieznajomości całego mechanizmu, nie tracimy czasem czasu? Laughing
Może nasze wysiłki odniosą skutek, może nie, zbyt wiele zmiennych.
A dłuższe życie dla samego dłuższego życia to bzdura na resorach.
Wolę postawić na dobrą zabawę, w pozytywnym znaczeniu tego słowa, na jakość, zamiast ilości.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #128 : 2014-03-29, 10:06:12 »

Dłuższe życie ma sens, ale tylko w zdrowiu. Wegetacja roślinna, to dla mnie już nie człowieczeństwo, tylko udręka dla bliskich.  Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #129 : 2014-03-29, 10:15:00 »

Dłuższe życie ma sens, ale tylko w zdrowiu. Wegetacja roślinna, to dla mnie już nie człowieczeństwo, tylko udręka dla bliskich.  Confused
Dokładnie tak uważam Cool
A zamartwianie się o ewentualne dodatkowe dwa lata za cztery dekady, wprowadza dodatkowy stresor, który na bank zmienia przyszłość Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #130 : 2014-03-29, 10:17:21 »

Dłuższe życie ma sens, ale tylko w zdrowiu. Wegetacja roślinna, to dla mnie już nie człowieczeństwo, tylko udręka dla bliskich.  Confused

Widocznie jesteś jeszcze po drugiej stronie barykady...  Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #131 : 2014-03-29, 10:23:44 »

Mam na myśli siebie, a jeżeli przyjdzie opieka nad rodzicami, to wiadomo jak należy się zachować.  Cool
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2874


Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #132 : 2014-03-29, 12:31:11 »

Słuchaj , panie Tomaszu B. z Legionowa aka Radzio.

Wreszcie uzyskałeś moja uwagę o którą tak bardzo zabiegasz w sposób nikczemny, złośliwy, perfidny. Z takimi ludźmi jak Ty , ja w realu nie zamieniam ani słowa. Nie podaję ręki takim typom.

Wszędzie Cię pełno, każdemu przykleisz  łatkę, każdego prowokujesz, wyśmiewasz, nic merytorycznie nie wnosisz do dyskusji oprócz podlizywania się Adminowi, zwrotu "A..już sobie przypomniałem" i 'mój Przyjaciel" chodzi Ci chyba o dr Kwaśniewskiego, bo jakoś sam Doktor o Tobie nigdzie nie wspomina.
Generalnie to jesteś samowystarczalny, bo tak potwornie zawistny człowiek , nie umie nawiązać normalnych relacji z otoczeniem. Starasz się jak możesz umniejszyć zasługi innych, wykazać, że są głupsi. Obrzydliwe i małe to.
Ale funkcjonujesz dla siebie dobrze. Sam siebie się pytasz, sam sobie odpowiadasz, sam się cytujesz, sam jesteś krynicą mądrości dla siebie.

Dla mnie taka mentalność jest mentalnością eunucha czyli dobrze wpasowuje się w temat.



Radzio chyba nie jest z Legionowa?  Rolling Eyes

Takie ogólniki personalne kalają to FORUM. Człowiek człowiekowi........... . W jednym gatunku....... ." Człowiek to brzmi różnie; Ty tez jestes człowiekiem! Jak to brzmi?"
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #133 : 2014-03-29, 13:13:08 »

Z grubsza masz rację Very Happy
Z tym, że to szczególnik był raczej Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #134 : 2014-03-29, 13:36:45 »

Na oba posty.
Trzeba dbać o ciało, by poprawnie funkcjonowało, po to tu wszyscy jesteśmy.
Ale czy walka o dłuższe życie, tu i teraz, ma sens?
Czy, wobec nieznajomości całego mechanizmu, nie tracimy czasem czasu? Laughing
Może nasze wysiłki odniosą skutek, może nie, zbyt wiele zmiennych.
A dłuższe życie dla samego dłuższego życia to bzdura na resorach.
Wolę postawić na dobrą zabawę, w pozytywnym znaczeniu tego słowa, na jakość, zamiast ilości.
Dłuższe życie w zdrowiu, sprawności , młodości , bo sprawność to młodość ciała i umysłu, ma sens. Wiele prac naukowych podaje ( w tym chyba dr Kwaśniewski też pisał), że nasze komórki zaprogramowane są na ok 150 - 200 lat życia. Tyle, że produkty spalania czyli śmieci niszczą je. Ludzie w wieku 80- 90 lat jeżdzący dynamicznie na nartach, pływający, skaczący do wody o wyprostowanej sylwetce i mądrzy, doświadczeniem życiowym czyż to nie piękna perspektywa?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #135 : 2014-03-29, 13:48:11 »

Słuchaj , panie Tomaszu B. z Legionowa aka Radzio.

Wreszcie uzyskałeś moja uwagę o którą tak bardzo zabiegasz w sposób nikczemny, złośliwy, perfidny. Z takimi ludźmi jak Ty , ja w realu nie zamieniam ani słowa. Nie podaję ręki takim typom.

Wszędzie Cię pełno, każdemu przykleisz  łatkę, każdego prowokujesz, wyśmiewasz, nic merytorycznie nie wnosisz do dyskusji oprócz podlizywania się Adminowi, zwrotu "A..już sobie przypomniałem" i 'mój Przyjaciel" chodzi Ci chyba o dr Kwaśniewskiego, bo jakoś sam Doktor o Tobie nigdzie nie wspomina.
Generalnie to jesteś samowystarczalny, bo tak potwornie zawistny człowiek , nie umie nawiązać normalnych relacji z otoczeniem. Starasz się jak możesz umniejszyć zasługi innych, wykazać, że są głupsi. Obrzydliwe i małe to.
Ale funkcjonujesz dla siebie dobrze. Sam siebie się pytasz, sam sobie odpowiadasz, sam się cytujesz, sam jesteś krynicą mądrości dla siebie.

Dla mnie taka mentalność jest mentalnością eunucha czyli dobrze wpasowuje się w temat.


Ot cała merytoryka. Napisałaś to, co wiedziałaś i ... zabetonowałaś mnie na amen. Shocked
Kto to życzliwy napisał: "natury ludzkiej nie zmienisz", według mnie tej wynaturzonej tym bardziej. Very Happy Oczywiście gdybym był posłuszny. Wink
Niektóre eunuchy, podobnie jak kobiety żyją dłużej- dobrze im tak. Laughing

Radzio chyba nie jest z Legionowa?  Rolling Eyes

Szefu mój! Poprosiłem o tak niewiele, o słynną "merytorykę" i mam to, com chciał. Very Happy
Racja jest po Twojej stronie. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #136 : 2014-03-29, 13:51:03 »

Zaiste piękna  Very Happy
Tylko czy ci rzeczeni ludzie żyją długo w formie dlatego, że się o to starali, czy dlatego, że mieli to w nosie?
Raczej w nosie, ale splot okoliczności doprowadził ich w końcu do tego piękna jeżdżącego na nartach Very Happy
I teraz, czy świadomość, że można tak samo, nie wprowadza nowego czynnika, "bardzo chcę"?
I co ten czynnik zrobi z nami w okolicach potencjalnego pięknego jeżdżenia na nartach?
Rozumiesz?
Ja mam przed oczami Adasia z forumobok, Anakina czy Radzia, liczących, biegających "dla zdrowia" i po zdrowie.
Życzę im jak najlepiej, chłopaki Very Happy, ale osobiście wolę jeść i trenować dla frajdy, przestrzegając oczywiście podstawowych zasad, które uważam za słuszne.
To drobna semantyczna różnica, ale kolosalna jakościowa Cool
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2874


Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #137 : 2014-03-29, 14:18:23 »

Z grubsza masz rację Very Happy
Z tym, że to szczególnik był raczej Very Happy

Chyba nie tak do końca szczególnik, bo Legionowo a Wąchock to nie to samo..............
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #138 : 2014-03-29, 14:23:28 »

Rozumiem, choć powinienem mieć to w nosie, według Ciebie i za Twoją, jakże dla Ciebie użyteczną radą.
Bez względu na to, co jeszcze napiszesz, a w rok nawaliłeś tego kupę, w tym merytoryki, w końcu odechce Ci się strzelać na oślep, gdy celu nie DOwidzisz, a ten, na który patrzysz, to zwykła ułuda, szelest papierków. Rozumiesz!
Co do dalszej części to, mając w (Szefu pamiętam)nosie kujonów, napiszę jednak merytorycznie, aby było komu się z tego wreszcie pośmiać:
- jakościlubięsysać- nie przejmując się zbytnio tym, że to może być nie "po poskiemu"- taka Lacha wola. Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Małe wątpliwości faceta :)
« Odpowiedz #139 : 2014-03-29, 14:23:55 »

Słuchaj , panie Tomaszu B. z Legionowa aka Radzio.

Wreszcie uzyskałeś moja uwagę o którą tak bardzo zabiegasz w sposób nikczemny, złośliwy, perfidny. Z takimi ludźmi jak Ty , ja w realu nie zamieniam ani słowa. Nie podaję ręki takim typom.

Wszędzie Cię pełno, każdemu przykleisz  łatkę, każdego prowokujesz, wyśmiewasz, nic merytorycznie nie wnosisz do dyskusji oprócz podlizywania się Adminowi, zwrotu "A..już sobie przypomniałem" i 'mój Przyjaciel" chodzi Ci chyba o dr Kwaśniewskiego, bo jakoś sam Doktor o Tobie nigdzie nie wspomina.
Generalnie to jesteś samowystarczalny, bo tak potwornie zawistny człowiek , nie umie nawiązać normalnych relacji z otoczeniem. Starasz się jak możesz umniejszyć zasługi innych, wykazać, że są głupsi. Obrzydliwe i małe to.
Ale funkcjonujesz dla siebie dobrze. Sam siebie się pytasz, sam sobie odpowiadasz, sam się cytujesz, sam jesteś krynicą mądrości dla siebie.

Dla mnie taka mentalność jest mentalnością eunucha czyli dobrze wpasowuje się w temat.


Ot cała merytoryka. Napisałaś to, co wiedziałaś i ... zabetonowałaś mnie na amen. Shocked
Kto to życzliwy napisał: "natury ludzkiej nie zmienisz", według mnie tej wynaturzonej tym bardziej. Very Happy Oczywiście gdybym był posłuszny. Wink
Niektóre eunuchy, podobnie jak kobiety żyją dłużej- dobrze im tak. Laughing

Radzio chyba nie jest z Legionowa?  Rolling Eyes

Szefu mój! Poprosiłem o tak niewiele, o słynną "merytorykę" i mam to, com chciał. Very Happy
Racja jest po Twojej stronie. Wink
Ja cię nie betonowałam, ja znosiłam twoje złośliwości, docinki, naśmiewanie się cierpliwie i grzecznie. Teraz mówię : dość. Dość docinków, dość w sposób złośliwy, dokuczliwy wykazywania jaka to ja jestem np.silna , ale głupia.
Nawet w którymś z postów nie zawahałeś się zaczepić mego Syna. Wara ci od mojego dziecka.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 19 zapytaniami.