forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:26:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Jedzenie kości
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jedzenie kości  (Przeczytany 180768 razy)
Rudka
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #60 : 2007-02-02, 01:57:24 »

My już wszystko umiemy -wiec nie musimy sie uczyć.
   Przed Toba przyszłośc i nadzieja na nasze godziwe emerytury Very Happy
   wiec śpimy spokojnie by Ci nie przeszkadzać.
No to połamania pióra na egzaminie Very Happy
     
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #61 : 2007-02-02, 08:54:59 »

A wy co już spicie??!! Leniuchy z was!! Niektórzy musza sie uczyć do egzaminu a wy chrapiecie... ech naprawde to nieprzyzwoicie!

Matti , napisałeś to o 12,55 twierdzac, ze sie uczysz. Uwierz mi, nie warto. kiedys tez mnie rozwalala ambicja i siedzialem po nocach. ale pozniej nie bylo tak, jak powinno. Dlaczego? odpowiedzi szukaj na supermemo.com w artykulach dotyczacych snu....
pozdrawiam
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #62 : 2007-02-02, 10:30:07 »

A wy co już spicie??!! Leniuchy z was!! Niektórzy musza sie uczyć do egzaminu a wy chrapiecie... ech naprawde to nieprzyzwoicie!

Doba ma 24 dodz. dla WSZYSTKICH. Źle tymi godzinami zarządzasz, skoro musisz 'zawalać' noce przed egzaminami.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #63 : 2007-02-02, 20:45:39 »

Zarzadzanie jest w deche tylko mam zły nawyk brzmiący "na ostatnią chwile"

2 tygodnie nie ruszam książki potem biore sie jak wczoraj zawalam noc i zaliczam na 3 materiał z 280 stron notatek z całej chemii nieorganicznej!! Aż sam jestem holernie dumny ze swoich możliwości!!!! Byłoby może i więcej gdybym przy 180 stronie już nie schodził ze świata o drugiej w  nocy po prostu nie miałem już sił i poszedłem spać...

Musze sobie tylko wyrobić nawyk systematyczności i bedzie git.
Widaomo że gdybym rozłożył to na 2 tyg byłoby lepiej Smile...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #64 : 2007-02-14, 08:43:27 »

...a o wytrzymałości kości nie decyduje ilość w nich wapnia i minerałów, bo to tylko słabe rusztowanie, a ilość PROTEIN wypełniających to rusztowanie, co każdy może sobie samodzielnie sprawdzić wrzucając kość do ognia. Wypali się białko, pozostaną minerały ...

Zupełnie przypadkowo trafiłem dziś na takie stwierdzenie: "Bone mineral density was directly correlated with dietary protein intake but was not influenced by vitamin D or calcium intakes".

Badanie i konkluzja z niego przeszły oczywiście "niezauważone", ale całe stada lekarzy nadal będą wciskać "pacjentom", że "na osteoporozę i kłopoty z mineralizacją kości najlepsze jest zajadanie odpowiedniej ilości warzyw owoców, Ca i wit.D.", a nie wywarów kostnych  Exclamation
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #65 : 2007-02-14, 12:03:09 »

W sumie więc podawanie tych rzeczy nie jest złe podd warunkiem że je sobie łykniemy podczas mięsnego obiadu.

A co do osteoporozy to długo by pisać... bo temat dotyczy niedoborów ale co do tego prowadzi to długa długa droga...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #66 : 2007-02-14, 12:32:05 »

W sumie więc podawanie tych rzeczy nie jest złe podd warunkiem że je sobie łykniemy podczas mięsnego obiadu.

 Sad Może jednak przetłumaczę?.  Confused

"Gęstość kości była bezpośrednio skorelowana z przyjmowaniem białka pokarmowego, a przyjmowanie wit. D albo wapnia nie było istotne"

A więc na "twardość kości" ma jedynie wpływ BIAŁKO POKARMOWE, a pozostałe dwa składniki - to tylko błędne aksjomaty medyczne, stworzone na potrzeby przemysłu suplementacyjnego Shocked., aby wiecznie leczyć, ale nie wyleczyć.

Osteoporozę zaś wylecza się bardzo szybko - kolagenem (wywar z kości), a wiecznie leczy "mlekiem, jogurtami, winogronami, chlebem...   ... i suplementami" , co z reguły przyspiesza postęp choroby  Shocked Sad

Mleko świetnie wypłukuje z kości wapń i inne minerały, o czym wiadomo z praktyki od dawna Very Happy, choć nauka uparcie zaleca produkty mleczne. U "mleczno-jogurtowego pokolenia" w jednej ze szkół stwierdzono na 400 dzieci - tylko trzy przypadki z wpisem - "zdrowy ortopedycznie", o czym informował alarmująco dwa dni temu Teleeksperss.
NA CZTERYSTA DZIECI - trójka zdrowych. Zaiste osiągnięcia nauki są zadziwiające Shocked Laughing Laughing Laughing

PS

Do "szkodliwych mlecznych" nie zalicza się w DO : twarogów, serów, śmietanki, śmietany, masła - czyli produktów z mleka, w których uzyskuje się koncentrację białka i tłuszczu mlecznego.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #67 : 2007-02-23, 07:47:44 »

Weź nie sciemniaj...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #68 : 2007-03-24, 18:24:59 »

Proszę mi wybaczyć, jeżeli nazbyt bezczelnie wyłamuję się ze swą propozycją - ale na prawdę nie mogę się oprzeć. Mam do zaoferowania blisko pół tony własnoręcznie odkutego tynku z mojej łazienki - to nieomal niewyczerpalny zapas wapnia w postaci węglanowej plus cenne wypełniacze, np. piasek - zawsze się na coś przydadzą. Odstąpię po kosztach transportu.

 Laughing  Laughing  Laughing
KR chętnie skorzystam z Twej propozycji o ile dysponujesz jeszcze tym cennym towarem  Laughing  Very Happy
Koszty transportu nie ważne ,zapłacę każdą cenę ,bo od dawna szukam takiego towaru  Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #69 : 2007-03-24, 19:23:02 »

"Gęstość kości była bezpośrednio skorelowana z przyjmowaniem białka pokarmowego, a przyjmowanie wit. D albo wapnia nie było istotne"




Mnie było i jest wiadomo ,że gęstość kości jest bezpośrednio zależna od wysiłku fizycznego-ściślej mówiąc obciążania szkieletu.
Reasumując im więcej dźwigasz tym masz cięższe kości.Niezależnie od diety osoba będąca w bezruchu nie poprawi sobie gęstości kości.


Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #70 : 2013-04-09, 15:34:08 »

W sumie więc podawanie tych rzeczy nie jest złe podd warunkiem że je sobie łykniemy podczas mięsnego obiadu.

 Sad Może jednak przetłumaczę?.  Confused

"Gęstość kości była bezpośrednio skorelowana z przyjmowaniem białka pokarmowego, a przyjmowanie wit. D albo wapnia nie było istotne"

A więc na "twardość kości" ma jedynie wpływ BIAŁKO POKARMOWE, a pozostałe dwa składniki - to tylko błędne aksjomaty medyczne, stworzone na potrzeby przemysłu suplementacyjnego Shocked., aby wiecznie leczyć, ale nie wyleczyć.

Osteoporozę zaś wylecza się bardzo szybko - kolagenem (wywar z kości), a wiecznie leczy "mlekiem, jogurtami, winogronami, chlebem...   ... i suplementami" , co z reguły przyspiesza postęp choroby  Shocked Sad

Mleko świetnie wypłukuje z kości wapń i inne minerały, o czym wiadomo z praktyki od dawna Very Happy, choć nauka uparcie zaleca produkty mleczne. U "mleczno-jogurtowego pokolenia" w jednej ze szkół stwierdzono na 400 dzieci - tylko trzy przypadki z wpisem - "zdrowy ortopedycznie", o czym informował alarmująco dwa dni temu Teleeksperss.
NA CZTERYSTA DZIECI - trójka zdrowych. Zaiste osiągnięcia nauki są zadziwiające Shocked Laughing Laughing Laughing

PS

Do "szkodliwych mlecznych" nie zalicza się w DO : twarogów, serów, śmietanki, śmietany, masła - czyli produktów z mleka, w których uzyskuje się koncentrację białka i tłuszczu mlecznego.
Wiosenne porządki w biurze.
Wpadła mi w ręce etykieta gryzaka dla psa.
Były to suszone kości wieprzowe z szynki.
Analiza: białko 23,7; tłuszcz 32,5; popiół 36,4; włókno 3,3; wilgotność 12%
Zaniedbałem wyciągi z kości, czas wrócić do gotowania.
RG zdaje się robi to regularnie.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #71 : 2013-04-10, 07:50:23 »

Wobec ostatnich wydarzeń, to jest... genialny pomysł! Very Happy
A zamiast tarzać się samotnie po piwnicy, lepiej dodatkowo kości- na przykład żebrowe, w doborowym towarzystwie i bez krępacji sobie posysać. Laughing
A że to wypraktykowany sposób- wiem od kilkudziesięciu lat, dlatego zdecydowanie polecam! Very Happy
Jedyne o co mnie "przy stole" proszono, to żebym nie mlaskał i cicho sysał- żaden problem Very Happy, w końcu etyki uczono mnie od małego. Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #72 : 2013-04-10, 07:54:17 »

Wobec ostatnich wydarzeń, to jest... genialny pomysł! Very Happy
A zamiast tarzać się samotnie po piwnicy, lepiej dodatkowo kości- na przykład żebrowe, w doborowym towarzystwie i bez krępacji sobie posysać. Laughing
A że to wypraktykowany sposób- wiem od kilkudziesięciu lat, dlatego zdecydowanie polecam! Very Happy
Jedyne o co mnie "przy stole" proszono, to żebym nie mlaskał i cicho sysał- żaden problem Very Happy, w końcu etyki uczono mnie od małego. Cool
Nie trafia.
Ja lubię jeść, nie posysać resztki Laughing
Dlatego wygotować, wypić, zapomnieć.
A stejka oszamać nie stresując się osteocytami...
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #73 : 2013-04-10, 07:57:28 »

A to i ja się cieszę- czytając o upodobaniach. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #74 : 2013-10-05, 16:52:11 »

Wobec ostatnich wydarzeń, to jest... genialny pomysł! Very Happy
A zamiast tarzać się samotnie po piwnicy, lepiej dodatkowo kości- na przykład żebrowe, w doborowym towarzystwie i bez krępacji sobie posysać. Laughing
A że to wypraktykowany sposób- wiem od kilkudziesięciu lat, dlatego zdecydowanie polecam! Very Happy
Jedyne o co mnie "przy stole" proszono, to żebym nie mlaskał i cicho sysał- żaden problem Very Happy, w końcu etyki uczono mnie od małego. Cool

Dobra, jest minus. Confused
Ojciec zamawiał dla nas w restauracji żeberka ("Tam" historycy numizmatyki mówią o nim nestor- gdyby wiedzieli to, co ja zapamiętałem Smile), a po konsumpcji płacił za schabowe, bo kelner kwestionował brak kości na talerzach. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #75 : 2014-03-16, 20:09:50 »

zachowują się chamsko lub nie mają najmniejszej racji?

Kobiety nie zachowują się chamsko i mają zawsze rację. Tylko takie znam!. Chamsko i wulgarnie zachowują się samice, a szowinizm jest samczy, a nie męski Rolling Eyes Mr. Green

... mają zawsze rację... - prawdopodobnie tak właśnie wyginęły dinozaury, wojtusius. Very Happy
Mama mojego ulubionego Autora dożyła lat 98-u, a on zaledwie 81. W mamę wpatrzony był jak... niektórzy w ołtarz. Wink Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #76 : 2014-03-16, 20:20:51 »

zachowują się chamsko lub nie mają najmniejszej racji?

Kobiety nie zachowują się chamsko i mają zawsze rację. Tylko takie znam!. Chamsko i wulgarnie zachowują się samice, a szowinizm jest samczy, a nie męski Rolling Eyes Mr. Green

... mają zawsze rację... - prawdopodobnie tak właśnie wyginęły dinozaury, wojtusius. Very Happy
Mama mojego ulubionego Autora dożyła lat 98-u, a on zaledwie 81. W mamę wpatrzony był jak... niektórzy w ołtarz. Wink Very Happy
Maminsynek?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #77 : 2014-03-16, 20:23:41 »

Cierpiał, choć nie rozumiał. Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #78 : 2015-08-01, 12:06:58 »

zamówiłem pocięte szpikowe kości wołowe, a pani  przynosi .....   kości jak od dinozaura, nowa pracownica Sad    . Powiedziałem, że niech sobie sama je rozłupuje. Co ja jakiś paleo czy cuś ? Smile  Radzio to by piłą przepiłował.

optymalny zgłosił mi tragedię   - ktoś z rana ze sklepu wykupuje całe podgardle surowe !  nie może kupić już od 3 tygodni. Ja ostatnio widziałem nawet ...chude podgardle !  Ciężkie czasy.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Jedzenie kości
« Odpowiedz #79 : 2015-08-01, 12:52:54 »

zamówiłem pocięte szpikowe kości wołowe, a pani  przynosi .....   kości jak od dinozaura, nowa pracownica Sad    . Powiedziałem, że niech sobie sama je rozłupuje...


Jesteś niemiły... Confused
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 20 zapytaniami.