forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-11-18, 15:23:03

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
567155 wiadomoÂci w 4026 w▒tkach; wys│ane przez 47 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: algrab
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45  (Przeczytany 24646 razy)
Krystyna*Opty*
GoŠ

Email
"Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« : 2007-01-19, 20:16:54 »

Jutro bardzo polecam Exclamation obejrzenie ciekawego filmu "Olej Lorenza" w TVN  o godz. 21:45  Exclamation  Exclamation
http://tv.onet.pl/6174870,filmtv.html
zdrowa
GoŠ

Email
OLEJ LORENZA
« Odpowiedz #1 : 2007-01-20, 09:39:11 »

Di┼Ť w TVN. Warto obejrze─ç.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #2 : 2007-01-20, 20:25:42 »

To bardzo emocjonuj─ůcy film. Susan Sarandon i Nick Nolte. Przerysowana i teatralna gra Nolte jako┼Ť mi tu nie przeszkadza - podkre┼Ťla jedynie emocje ojca, kt├│ry szuka, szuka i jeszcze raz szuka ka┼╝dego mo┼╝liwego sposobu, by ratowa─ç ┼╝ycie dziecka. Dobre kino, fatalna stacja do smakowania tego filmu. Nie lepiej zdoby─ç to w oryginalnej wersji j─Özykowej na DVD ? Reklamy wszystko spiernicz─ů, a mo┼╝e te┼╝ lektor (np. Olejniczak) spapra co nieco.

Tomek
zenon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2007-01-21, 00:21:55 »

Pesymista ..

Ladny film.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2007-01-21, 00:28:36 »

Szybka opinia. Jak wiatr. Na czym polega ├│w pesymizm ? Gdzie go widzisz ?

Tomek
evosonic
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2007-01-21, 08:41:51 »

nie w tym filmiku .
cos sie dzieje z atmosfera Ziemi  Shocked
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2007-01-21, 10:45:57 »

Film z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů dobry.Sarandon genialna jako "┼Ťwi─Öty powt├│r".Tyle , ┼╝e real story nie jest tak "optymistyczna"
zenon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2007-01-21, 11:24:52 »

no film chyba tez nie jest optymistyczny. Przynajmniej ja go tak nie odebralem..

Chlopakowi uratowano zycie 20 lat temu. Sukces. W momencie robienia filmu mial 14 lat. Teraz ma prawie 30 lat. i co? i nadal jest roslina.
Optymistyczne, nie ma co..
Joela
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2007-01-23, 14:50:34 »

no film chyba tez nie jest optymistyczny. Przynajmniej ja go tak nie odebralem..

Chlopakowi uratowano zycie 20 lat temu. Sukces. W momencie robienia filmu mial 14 lat. Teraz ma prawie 30 lat. i co? i nadal jest roslina.

Mo┼╝e nie jest roslin─ů ,skoro  moga si─Ö z nim porozumie─ç .
Dla mnie wa┼╝niejsze jest pytanie - co zrobili lekarze przez te lata ?  film pokaza┼é  ,jak trudno si─Ö przebic przez umys┼éy lekarzy a i o dziwo rodzice  po  stronie nie dziecka a lekarza?
Gdyby  nie ust─Öpliwo┼Ť─ç - wytrwa┼éosc rodzic├│w  , ile dzieci  by┼éo by  bez nadzieii.
Drugi film o podobnym za┼éozeniu to " Pomaga─ç nie szkodzi─ç"  tutaj lekarze to zab├│jcy  , to ludzie bez sumienia  diabli ich nadali.
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2007-01-23, 16:22:43 »

Mo┼╝e nie jest roslin─ů ,skoro┬á moga si─Ö z nim porozumie─ç .
Dla mnie ważniejsze jest pytanie - co zrobili lekarze przez te lata ?  film pokazał  ,jak trudno się przebic przez umysły lekarzy a i o dziwo rodzice  po  stronie nie dziecka a lekarza?
Gdyby┬á nie ust─Öpliwo┼Ť─ç - wytrwa┼éosc rodzic├│w┬á , ile dzieci┬á by┼éo by┬á bez nadzieii.
Drugi film o podobnym załozeniu to " Pomagać nie szkodzić"  tutaj lekarze to zabójcy  , to ludzie bez sumienia  diabli ich nadali.

Co by rozwia─ç z┼éudzenia , jest ro┼Ťlin─ů. Jego ojciec , Augusto Odone , wyda┼é nawet o
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2007-01-23, 16:24:43 »

A pami─Ötacie "Przebudzenia" z DeNiro i R.Williamsem ?
 ┬á ┬áWzruszaj─ůce widowisko, tym bardziej godne polecenia, ┼╝e cho─ç na chwil─Ö Robert uwolni┼é si─Ö od r├│l gangster├│w. Rzecz dotyczy┼éa chyba przypadk├│w zapalenia m├│zgu ? ┬áFilm ten ma jeszcze jedn─ů zalet─Ö - nie jest ckliwy, mimo du┼╝ego ┼éadunku emocjonalnego. Tak go pami─Ötam.

Tomek
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2007-01-23, 16:28:40 »

Dla mnie ważniejsze jest pytanie - co zrobili lekarze przez te lata ? 
Co by rozwia─ç z┼éudzenia , jest ro┼Ťlin─ů. Jego ojciec , Augusto Odone , wyda┼é nawet o

(sie mi klik┼éo..) jego ojciec wyda┼é nawet o┼Ťwiadczenie w kt├│rym potwierdza : cyt." ┼╝adne z funkcji Lorentza nie poprawi┼éy sie w zauwa┼╝alnym stopniu". Olej nie leczy tej choroby. Odone spotka┼é sie nawet w swojej karierze szefa The Myelin Project z tak─ů sam─ů scen─ů jak─ů pokazano w filmie w odniesieniu do lekarzy - mianowicie na jakim┼Ť wyjazdowym wyk┼éadzie zostal zaatakowany przez chmar─Ö rodzic├│w ,kt├│rzy pr├│┼╝no oczekiwali poprawy u swoich dzieci po zastosowaniu oleju. Jedna czy dwie prace randomizowane pokazuj─ů efekt polegaj─ůcy na spowolnieniu rozwoju choroby w ┼éagodnych postaciach ALD jedynie u tych ch┼éopc├│w u kt├│rych uszkodzenie mieliny jeszcze nie wyst─ůpi┼éo i tylko do takich zastowa┼ä jest od dedykowany.W momencie cho─çby ┼Ťladu szkodzenia olej jest bezu┼╝yteczny.Ostatnie 20 lat pozwoli┼éo na bli┼╝sze poznanie LAD i wydzielenie kilku typ├│w choroby , z ktorych ┼éagodniejsze nie prowadz─ů do zgonu a jedynie do "bycia ro┼Ťlin─ů".
Joela
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2007-01-23, 16:40:53 »

Ponawiam pytanie
Co zrobili lekarze przez te 20 lat,?
zbijaja biznes podobnie jak na cukrzykach?

Był jeszcze film o szczepionce takiej potrójnej ,która uszkadza mózg
Jak ci wszyscy lekarze ,naukowcy ,wyt┼éumacz─ů siepo drugiej stronie?
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2007-01-23, 16:46:51 »

Ponawiam pytanie
Co zrobili lekarze przez te 20 lat,?
zbijaja biznes podobnie jak na cukrzykach?

Jak ci wszyscy lekarze ,naukowcy ,wyt┼éumacz─ů siepo drugiej stronie?

Rozmawiamy o oleju Lorentza czy o lekarzach ??

Poznaj nieco realia dotycz─ůce chor├│b dot.perioxysom├│w ( jak u Lorentza) i wtedy mo┼╝emy dyskutowa─ç. Tam nawet nie ma na czym zbi─ç "biznesu" bo to sa choroby b rzadkie i uwarunkowane genetycznie.Poniewa┼╝ to jest rozmowa o przypadku Lorentza a nie o lekarzach to podaj─Ö jedynie fakty.Mo┼╝esz ich oczywi┼Ťcie nie przyj─ů─ç do wiadomo┼Ťci. Very Happy
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2007-01-23, 16:56:22 »

Chodzi┼éo zapewne o szczepionk─Ö MMR (measels/mumps/rubella = odra/┼Ťwinka/r├│┼╝yczka). Wiem, ┼╝e niekt├│rzy np. w Stanach maj─ů z tym "problem", tzn. przedszkola wymagaj─ů szczepienia wszystkich dzieciak├│w, natomiast niekt├│rzy rodzice boj─ů si─Ö efekt├│w ubocznych szczepionki i odmawiaj─ů. Wtedy przedszkola odmawiaj─ů przyj─Öcia nieszczepionych dzieciak├│w. I tak w k├│┼éko.

Ale to nie natemat Smile

M
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2007-01-23, 17:04:28 »

Hmm...Bruford. Czytam Twoje posty i dochodz─Ö do nast─Öpuj─ůcego wniosku - jeste┼Ť Wa─çpan na tym forum absolutnie niezb─Ödny.
┬á ┬á Tym samym sugeruj─Ö, aby coraz wi─Öcej os├│b KOMPETENTNYCH ┬á(oczywi┼Ťcie ja do nich nie nale┼╝─Ö !!!!) stara┼éo si─Ö tu pisa─ç.
┬á ┬á ┬á ┬á ┬á Bruford prezentuje - tak to teraz rozumiem - do┼Ť─ç zdrowy sceptycyzm ┼╝adaj─ůcy dowod├│w "na papierze". Niedawno poj─ů┼éem, ┼╝e s─ů niezb─Ödne. Oczywi┼Ťcie, o ile chce si─Ö rozpowszechni─ç pewn─ů faktografi─Ö. Mi na tym nie zalezy. Osobi┼Ťcie widz─Ö zdecydowan─ů, wielokierunkow─ů popraw─Ö na ┼╗.O i nie mam podstaw , by co┼Ť zmienia─ç i wydziera─ç si─Ö w obronie fakt├│w. Maj─ů one t─Ö w┼éa┼Ťciwo┼Ť─ç, ┼╝e pr─Ödzej czy p├│┼║niej i tak wychodz─ů na jaw.

W obliczu powyższych postów, jest mi przykro, że olej nie zadziałał. Byłem na tyle opieszały, że nigdy nie wróciłem do tematu z opisywanego filmu. Czy w ogóle możliwe jest "odbudowanie" mieliny ?

Tomek

Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2007-01-24, 01:03:13 »

Mo┼╝e dzieciom podawali z tym olejem za duzo w─Öglowodan├│w?
Krystyna*Opty*
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2007-01-24, 01:21:12 »

Ewa napisała:

Mo┼╝e dzieciom podawali z tym olejem za duzo w─Öglowodan├│w?

W┼éa┼Ťnie! To pewne jak w banku...  Sad   Przecie┼╝ w─Öglowodany to "PODSTAWA zdrowego ┼╝ywienia"   Evil or Very Mad Exclamation Exclamation Exclamation
...niestety  Sad

Krystyna
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2007-01-24, 02:57:09 »

A tego nie wzi─ů┼éem pod uwag─Ö !!!!!! Cenna sugestia.

Tomek
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2007-01-24, 12:05:49 »

Najbardziej przera┼╝aj─ůcy by┼é stosunek naukowc├│w,lekarzy ,fundacji itp.do chorego i samej choroby i to na warunki ameryka┼äskie. A unas ?? Kiedy dowiedzia┼éam sie o Stowarzyszeniach Chorych na SM w internecie mysla┼éam ┼╝e znajd─Ö tu kogo┼Ť zainteresowanego szukaniem wyjscia z tej choroby,niestety wszyscy szukaja cudownego srodka uzdrawiaj─ůcego,a by zwalczyc chorob─Ö nale┼╝y si─Ö ci─Ö┼╝ko napracowa─ç a przedtem przewertowa─ç kilka bibliotek.W tym filmie w┼éa┼Ťnie wyra┼╝nie by┼éo to pokazane.
Stowarzyszenie Chorych na SM,  to dla mnie miejsce spotkania nas, chorych, ich bliskich i os├│b.  Mnie ju┼╝ jaki┼Ť czas temu bardzo poruszy┼éo co┼Ť, co znalaz┼éam na stronie PTSR, formalnie zarejestrowanej tzw. organizacji po┼╝ytku spo┼éecznego, co niestety sprawi┼éo, ┼╝e ca┼ékiem straci┼éam serce do tej organizacji.  Ot├│┼╝ PTSR w paragrafie 7, punkt 5 swojego statutu g┼éosi, ┼╝e zajmuje si─Ö inicjowaniem i uczestniczeniem w pracach badawczych. Po czym w innym miejcu m├│wi, ┼╝e nie zajmuje si─Ö ocen─ů, badaniami oraz propagowaniem jakichkolwiek metod.

Nie mog─Ö oprze─ç si─Ö skojarzeniom z tym filmem, z postaw─ů stowarzyszenia, kt├│re odmawia┼éo podj─Öcia tematu oleju Lorenza. Bo nie ma bada┼ä. A ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e to i tak zawsze pozostaje ryzyko chorego i jego rodziny, czy z badaniami, czy bez. I to oni powinni mie─ç prawo podejmowania decyzji, mimo wszystko.

A tak w ogóle to chciałam zwrócić uwagę, że w tym filmie jest akcent polski - historia tego oleju Lorenza zaczyna się od tego, że matka chłopca przypadkowo w internecie znajduje wzmiankę o badaniach polskiego badacza nad zastosowaniem tego oleju na szczurach. I podejmuje próbę na własne ryzyko, na ryzyko życia Lorenza, jego zastosowania.
Strony: [1] 2 3 4 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.