forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 03:33:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Odżywianie piłkarzy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Odżywianie piłkarzy  (Przeczytany 10468 razy)
SzymonNM100
Go


Email
Odżywianie piłkarzy
« : 2006-05-05, 22:30:34 »

W różnych miejscach dr J.Kwaśniewski pisze o odżywianiu sportowców wspominając piłkarzy Widzewa Łódź, którzy w połowie lat 90tych odżywiali się optymalnie (m.in w Tłustym Życiu). W owym czasie, w wieku jeszcze mocno pacholęcym, interesowałem się bardzo piłką nożną, więc zaczytywałem się w prasie sportowej. O Widzewie pisano często i dużo, ale nie było żadnej wzmianki o diecie (jedynie o tajemniczym lekarzu Volkerze Fassie). Stąd moje pytanie: może ktoś wie o tym z innych źródeł?
Tak na marginesie: symptomatycznym jest, że czołowi zawodnicy Widzewa z tamtego okresu mieli duże problemy zdrowotne po zdobyciu mistrzostwa Polski i odejściu  z klubu: Rafał Siadaczka skończył karierę z powodu cukrzycy, Tomaszowi Łapińskiemu nie wytrzymywały kolana, podobnie Paweł Wojtala, Andriej Michalczuk, Mirosław Szymkowiak...
Może ktoś jest lepiej poinformowany ode mnie?
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #1 : 2006-05-05, 23:07:08 »

Bardzo zastanawiające :/ szczególnie gdy ktos czytający to co napisałes jest piłkarzem...
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #2 : 2006-05-06, 08:33:00 »

A co w tym dziwnego?. Przecież sport to zdrowie, a sport wyczynowy - to prosta droga do kalectwa.
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #3 : 2006-05-10, 18:49:14 »

Cytuj
A co w tym dziwnego?. Przecież sport to zdrowie, a sport wyczynowy - to prosta droga do kalectwa.

Raczej nie w warunkach polskich. Przy obciążeniu polskich piłkarzy, którrzy rozgrywają góra 40 meczów w całym roku to trochę mało- dla porównania  zawodnicy zachodni jakieś 60-80.
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #4 : 2006-05-13, 11:58:07 »

Cytuj
A co w tym dziwnego?. Przecież sport to zdrowie, a sport wyczynowy - to prosta droga do kalectwa.

Raczej nie w warunkach polskich. Przy obciążeniu polskich piłkarzy, którrzy rozgrywają góra 40 meczów w całym roku to trochę mało- dla porównania  zawodnicy zachodni jakieś 60-80.

Każdy sport wyczynowy wiąże się z wysiłkiem, znacznym. Wiem bo trenowałem (nie wyczynowo ale z wyczynowcami). Całe życie jest wtedy podporządkowane jednym (albo kilku ale sportowym) celowi. Jednakże, porównując piłkarzy Widzewa do takiego Diego M. Wink "ćpuna i chulaki" Wink to wypadają naprawdę słabo jeśli chodzi o wyniki i zdrowie. ŻO kiepsko się sprawdza w sporcie a w wyczynowym się nie sprawdza bo nie może. Przy ogromnym wysiłku fizycznym, by zachować proporcje BTW, trzebaby naokrągło wtranżalać. Współcześni sportowcy są jak maszynki, zainwestowano w nich roczny budżet sporego miasta wojewódzkiego i to ma się zwrócić. Dlatego mają najlepszych dietetyków, najlepszych lekarzy, biomechaników i genetyków za sobą. I jeżeli byłby cień szansy wykorzystania DO, czy ŻO do polepszenia ich wyników o ułamek procenta robiliby to. Jednak ŻO to mały pikuś w porównaniu z dietą sportowca (nie piszę tu o polskich sportowcach oczywiście) i nie ujmuje nic ŻO. Ale to "nie ta liga"             
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #5 : 2006-05-13, 12:17:19 »

Cytuj
porównując piłkarzy Widzewa do takiego Diego M. Wink "ćpuna i chulaki" Wink to wypadają naprawdę słabo jeśli chodzi o wyniki i zdrowie.
Myślę, że Diego M. nie jest dobrym punktem odniesienia. Przez blisko rok pauzował z powodu kontuzji kolana. Ale fakt, nasi zawodnicy wypadają rzeczywiście słabo pod względem kondycji w porównaniu z ich zagranicznymi kolegami. Czynniki są 4: zaangażowanie, wytrenowanie, odżywianie, suplementacja (na granicy dopingu u ich zagranicznych kolegów)

Cytuj
Przy ogromnym wysiłku fizycznym, by zachować proporcje BTW, trzebaby naokrągło wtranżalać.
Nie sądzę. Zapotrzebowanie ilościowe jedzenia przy ŻO spada i paradoksalnie musieliby jeść mniej niż czynią to obecnie. Pytanie do Uponstara: co ma większą wartość energetyczną: 1 gram węglowodanów czy tłuszczu?  Very Happy
Cytuj
Dlatego mają najlepszych dietetyków, najlepszych lekarzy, biomechaników i genetyków za sobą.
Najlepszych, jeśli weźmiemy pod uwagę współczesną wiedzę. Co nie znaczy, że nie mogliby mieć jeszcze lepszych. Przy obecnych nakładach, nawet większych niż wspomniałeś nie udało się z języka współczesnego sportu wyeliminować słów: "podatny na kontuzje", "plaga kontuzji", "zakończył karierę z powodu kontuzji", "niespodziewana obniżka formy", "krecz". Obecnie nikt tego nie kontroluje i nie wie dlaczego drużynie nagle brakuje 15 zawodników z powodu tzw. mikrourazów (np. jeszcze niedawno Groclin Grodzisk Wlkp.)- przy ŻO taka liczba jest niemożliwa.

Cytuj
I jeżeli byłby cień szansy wykorzystania DO, czy ŻO do polepszenia ich wyników o ułamek procenta robiliby to. Jednak ŻO to mały pikuś w porównaniu z dietą sportowca (nie piszę tu o polskich sportowcach oczywiście) i nie ujmuje nic ŻO. Ale to "nie ta liga"
Wbrew pozorom wykorzystują, ale robią to na oślep i bez potrzebnej wiedzy. Czy słyszałeś, jak wyglądała dieta medalisty olimpijskiego pływaka Thorpe'a? Przejdź na ŻO, to będziesz odżywiał się jak Thorpe  Very Happy Tylko, że on tego nie nazywa ŻO, bo nie wie o jej istnieniu, a je to, co mu pozwala wyprzedzać resztę o pół długości basenu. A nasza olimpijka Kowalczyk słabnie w połowie trasy...
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #6 : 2006-05-13, 13:18:49 »

No tak a co ma większą liczbę oktanową i jest bardziej efektywne w spalaniu: benzyna czy gaz (LPG ex.) (1l)?
Mimo to Bolidy F1 Nie jeżdżą na LPG. Dlaczego?
A co do Thorpe'a
http://www.ianthorpe.com/aboutian.php
Chyba że kazali mu tak napisać
Pozdrawiam
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #7 : 2006-05-14, 17:37:20 »

Cytuj
A co do Thorpe'a
http://www.ianthorpe.com/aboutian.php
Chyba że kazali mu tak napisać

Nie popadajmy w przesadę, nikt nie kazał mu tego pisać.  Very Happy
Co do diety Thorpe'a, mogę tylko zacytować  Gazetę Wyborczą z dnia , kiedy zdobywał medal olimpijski w Sydney. Jajecznica z 6 jaj, kefir, śmietana etc. . Tak Thorpe odźywiał się przygotowując się do igrzysk. GW podała to w formie ciekawostki. Potwierdza to moje zdanie, że
Cytuj
Wbrew pozorom wykorzystują, ale robią to na oślep i bez potrzebnej wiedzy.
. Na pewno kapłani egipscy nie przekazali mu tej wiedzy, robi to intuicyjnie, co daje mu więcej sił podczas reżimu treningowego. Pytanie tylko , dlaczego wybierał ten rodzaj pożywienia, a nie czekoladę czy tuńczyka, które tak lubi, podczas przygotowań do zawodów.

Cytuj
No tak a co ma większą liczbę oktanową i jest bardziej efektywne w spalaniu: benzyna czy gaz (LPG ex.) (1l)?
Mimo to Bolidy F1 Nie jeżdżą na LPG. Dlaczego?
A czytałeś przykład JK z rakietą?
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #8 : 2006-05-14, 20:46:20 »

[
Cytuj
No tak a co ma większą liczbę oktanową i jest bardziej efektywne w spalaniu: benzyna czy gaz (LPG ex.) (1l)?
Mimo to Bolidy F1 Nie jeżdżą na LPG. Dlaczego?
A czytałeś przykład JK z rakietą?

Cytuj

Nie przypominam sobie.
Ale chętnie poczytam
Zapisane
adax
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #9 : 2006-06-13, 13:41:52 »

Mylisz przyjacielu pojęcia tj. liczbę oktanową i tzw. kaloryczność paliwa.
LPG ma wyższą liczbę oktanową lecz jest gorszym paliwem niż np. benzyna bo ze spalenia określonej ilości tego paliwa (oczywiście w optymalnych warunkach) otrzymasz mniejszą ilość ciepła - kalorii (energii). Dlatego F1 nie jeżdzi na LPG, lecz na bardzo wyszukaneji wybuchowej mieszance.
Pzdr. szczególnie "wszystkowiedzących"!
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #10 : 2006-11-08, 20:04:23 »

Ostatnio gdzieś przeczytałem, że na ŻO był (jest) były piłkarz reprezentacji Polski Artur Wichniarek.
Może znacie inne przykłady sportowców, którzy zastosowali ten model odżywiania?
Zapisane
janisz
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #11 : 2006-11-08, 20:36:38 »

Tak na marginesie nie uprawiam sportu wyczynowo tylko releksacyjnie, kiedyś poważniej zajmowałem się kulturystyką i jedno mogę powiedzieć o takiej kondycji i wydolności organizmu nawet nie śniłem. Przy sporcie ŻO daje naprawdę niezłego kopa.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #12 : 2006-11-09, 13:10:16 »

[

Ostatnio gdzieś przeczytałem, że na ŻO był (jest) były piłkarz reprezentacji Polski Artur Wichniarek.
Może znacie inne przykłady sportowców, którzy zastosowali ten model odżywiania?

Wydaje mi sie, ze nad posilkami sportowcow pracuje caly sztab "dietetykow",dlatego osiagaja coraz lepsze wyniki (oczywiscie sportowcy)!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #13 : 2006-11-09, 18:17:55 »

taaaa i jest coraz to wiekszy asortyment srodkow dopingujacych ,zapewne juz trudnych do wykrycia hehehehe
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Odżywianie piłkarzy
« Odpowiedz #14 : 2014-10-23, 21:02:38 »

A co w tym dziwnego?. Przecież sport to zdrowie, a sport wyczynowy - to prosta droga do kalectwa.

Nie taka znowu prosta, troszkę jednak trzeba się pomęczyć.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.