forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 02:36:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45  (Przeczytany 43231 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #40 : 2007-01-27, 18:11:14 »

W chorobie i kalectwie tez trzeba siebie akceptować. W przeciwnym razie nie umiesz akceptować innych. To jest trudne dla wszystkich, zarówno dla chorych i kalekich jak zdrowych. We własnych oczach widzimy sie często, jak w krzywym zwierciadle, np. zamiast akceptować siebie, znajdujemy mnóstwo powodów, by byc z siebie niezadowolonym. Trudno znależć przyjaciół, jeśli sami siebie nie lubimy. My jesteśmy BE, wiec nie zasługujemy na miłość i ludzie są BE, bo nas nie kochają mimo wszystko, mimo, ze my ich odtrącamy.

Znałam dziewczynę, która była po porażeniu mózgowym, chodziła jak Frankenstein, ledwo mówiła plując, a była otwarta na ludzi, miała poczucie humoru i duzo przyjaciół. O czym to świadczy? Gdyby siebie nie akceptowała (kochała), byłaby odludkiem, nikt by sie do niej nie garnął.

Rodzice odgrywają dużą rolę w nauce dziecka, jak akceptować siebie. Jeśli będą rozczulać się nad nim, wzruszać i smucić lub odrzucać i zaniedbywać je, ono odbierze siebie, jako coś niepełnowartościowego.
Tylko nieświadomi rodzice uważają, ze objawem dobroci jest wyręczać kalekie dziecko i użalać się nad nim.

Szacunek do siebie daje nam szacunek dla innych, daje nam przyjaciól, szczęscie, spokój wewnętrzny, a więc i zdrowie na tyle, na ile to jest mozliwe. I jest to jedyna dobra droga.
To tak jak z ŻO. Stosując je, (my) wiemy, że odżywiamy się najlepiej, zeby utrzymać zdrowie. Dajemy sobie szansę na zdrowie. Nie możemy sobie zarzucić, że zaniedbaliśmy siebie.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #41 : 2007-01-27, 18:18:10 »

Cytuj z: Zenon
Film mialby sie tym razem konczyc optymistycznie.
Np ostatnia scena: "Oto prawdziwy Lorenzo. Ma obecnie 45 lat. Ma wspaniala zone
Nie uzdrowisz odciętej nogi. Mozesz załozyc protezę. Myslę, zakładając, że ta choroba jest uleczalna, ten chłopak był leczony złą metodą, za późno i był źle odżywiany.
Zapisane
Joela
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #42 : 2007-01-27, 20:07:45 »

jak 5latek przez włąsny szacunek ma wypedzić nieproszonego gościa-choroba
czy taki maluch choruje z braku szacunku
Jona-Joela
Cytuj

Odpowiedź na to pytanie przecież znasz. Ja też.
Jeżeli nie wiesz dlaczego chorują dzieci to ...przeczytaj dokładnie Biblię.

Cytuj
miłość/szacunek do siebie do innych leczy wielu nieproszonych gości.
Napisałaś a teraz rozwin zamiast mnie pomawiac.
Cytuj

Dużo w Tobie złości. Odpowiedziałam na Twoje pytanie w poprzednim moim poscie.
A jak duzo - jaka miarą mierzysz?
acha dzieci choruja  za karę rodziców - sa przeklete do czwartego pokolenia za bałwochwalstwo za oddawanie czci demonom.
Ale czy każda choroba?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #43 : 2007-01-27, 20:22:08 »

 Tego się nie mierzy.  Dużą część swego życia spędzisz na potępianiu w czambuł wszystkiego co stoi na drodze Twojej wizji chrystianizmu.
       
Tomek
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #44 : 2007-01-27, 20:28:34 »

Jona, a jak ty siebie oceniasz? Twoje dzieci byłyby bezpieczne?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #45 : 2007-01-27, 20:48:51 »

 No...w tym przypadku jedynie odpowiedź na pytanie może być głupia.

Tomek
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #46 : 2007-01-28, 08:48:26 »

A jak duzo - jaka miarą mierzysz?

Miarą ilości szacunku do bliźniego.

acha dzieci choruja  za karę rodziców - sa przeklete do czwartego pokolenia za bałwochwalstwo za oddawanie czci demonom.

To Twoje stwierdzenie.
Piszesz: "ale czy każda choroba?" odpowiedź znasz - po co jeszcze pytasz?
Zapisane
Joela
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #47 : 2007-01-28, 11:06:22 »

A jak duzo - jaka miarą mierzysz?

Miarą ilości szacunku do bliźniego.

acha dzieci choruja  za karę rodziców - sa przeklete do czwartego pokolenia za bałwochwalstwo za oddawanie czci demonom.

To Twoje stwierdzenie.
Piszesz: "ale czy każda choroba?" odpowiedź znasz - po co jeszcze pytasz?
lekarka
bawisz sie ze mna w --cieplo--zimno- gorąco???
zadaje ci pytanie
odpowiadasz -- czytaj Biblje
kiedy pisze o czym mówi Biblia mówisz ,ze to MOJE stwierdzenie -  jak i ---poco jeszcze pytasz.?
 ma cie Zadowolić  Shocked
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #48 : 2007-01-28, 14:37:49 »

Jona toleruj kazda religie,toleruj kazdego czlowieka nawet myslacego i wyznajacego innego Boga niz ty sama ,wyjdz do ludzi.Otworz sie na ich cierpienia,pomagaj innym dobrym slowem i czynem..Moze wtedy,gdy staniesz nogami na ziemi nie bedziesz potrzebowala ucieczki do nieba(Pism Swietych). Confused:Czy znanie ich i cytowanie na kazdym kroku to cala tresc twego zycia tutaj Confused:Malo jest takich ludzi jak Fatima i nie oczekuj na kazdym kroku cudu,ze to wlasnie ty zostaniem wybrana.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #49 : 2007-01-28, 14:47:44 »

Jona toleruj kazda religie,toleruj kazdego czlowieka nawet myslacego i wyznajacego innego Boga niz ty sama

I znów wszystko się sprowadza tylko do wzajemnej "tolerancji" pomiędzy wyznawcami różnych religii. A gdzie w tym miejsce na nie uznających żadnej religii i niewierzących? Czy nie lepiej było napisać o "tolerowaniu" każdego człowieka, bez względu na jego wyznanie? No chyba, że Ty też nie uznajesz osoby wolnomyślące za godne miana człowieka, nie mówiąc już o jakimkolwiek dla nich szacunku?

M
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #50 : 2007-01-28, 15:17:55 »

 Sama sprawa tolerancji międzyludzkiej jest zagadnieniem dość mało sprecyzowanym.
   Tolerancją nazywa się chyba określony stosunek do drugiego czlowieka, polegający na zostawieniu jego poglądów w spokoju. Tak mniej więcej łopatologicznie można rzecz ująć, jednak np. ja nigdy nie byłbym w stanie o sobie powiedzieć, że jestem tolerancyjnym człowiekiem, bo oblicze tego terminu mocno jest obecnie biegunowe i zahacza o kompletny brak reakcji na czyjeś poglądy, choćby nie wiem, jakie były.
   Tego rodzaju tolerancja, która charakteryzuje raczej ignorantów aniżeli ludzi empatycznych, jest według mnie już tylko pustym i niebezpiecznym sloganem.

Tomek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #51 : 2007-01-28, 15:53:14 »

Sama sprawa tolerancji międzyludzkiej jest zagadnieniem dość mało sprecyzowanym.
   Tolerancją nazywa się chyba określony stosunek do drugiego czlowieka, polegający na zostawieniu jego poglądów w spokoju. Tak mniej więcej łopatologicznie można rzecz ująć, jednak np. ja nigdy nie byłbym w stanie o sobie powiedzieć, że jestem tolerancyjnym człowiekiem, bo oblicze tego terminu mocno jest obecnie biegunowe i zahacza o kompletny brak reakcji na czyjeś poglądy, choćby nie wiem, jakie były.
   Tego rodzaju tolerancja, która charakteryzuje raczej ignorantów aniżeli ludzi empatycznych, jest według mnie już tylko pustym i niebezpiecznym sloganem.

 Tomek

Moze puste, ale niebezpieczenstwa tu nie widze,bo to wyrozumialosc, poblazanie dla cudzych pogladow , upodoban ,wierzen, do czyjegos postepowania, dla czyjegos zachowania choc mozna je uwazac za niewlasciwe , czy to dobra cecha charakteru?  na pewno zyje sie z nia latwiej.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #52 : 2007-01-28, 16:06:31 »

  A co, jeśli "tamci" nie mają najmniejszej ochoty tolerować Twoich przekonań i wkraczają w Twoje życie, robiąc z niego piekiełko ? Co wtedy Hana, nadal jesteś pobłażliwa ?

Tomek

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #53 : 2007-01-28, 16:26:11 »

Trudno mi odpowiedziec na to pytanie, nie bylam nigdy w "takiej " sytuacji.
Nie wchodze nigdy w niepewne "uklady", towarzystwo, a z "glupota"nie walcze, uwazam, ze MOJE zycie jest zbyt cenne zeby poswiecac czas na zajmowanie sie sprawami , ktore i tak skazane sa na upadek (delikatnie mowiac).
Wybralam taka droge, i uwazam, ze jest "optymalna".
Zapisane
Joela
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #54 : 2007-01-28, 18:09:56 »

Jona toleruj kazda religie,toleruj kazdego czlowieka nawet myslacego i wyznajacego innego Boga niz ty sama ,wyjdz do ludzi.Otworz sie na ich cierpienia,pomagaj innym dobrym slowem i czynem..Moze wtedy,gdy staniesz nogami na ziemi nie bedziesz potrzebowala ucieczki do nieba(Pism Swietych). Confused:Czy znanie ich i cytowanie na kazdym kroku to cala tresc twego zycia tutaj Confused:Malo jest takich ludzi jak Fatima i nie oczekuj na kazdym kroku cudu,ze to wlasnie ty zostaniem wybrana.
Nietoleruje żadnej religii , z człowiekiem INNA sprawamogę rozmawiać z każdym ,ale to oni okazuja nietolerowanie.
A dlaczego uważasz ,że
nie wychodzę do ludzi?
nie otwieram sie na cierpienia innych ?
nie pomagam dobrym słowem i czynem ?
i dalczego uważasz ,ze  mam nie uciekać do nieba?
DLACZEGo tak irytuje Bismo świete ?
co mnie do - i Fatima ?
jestem WYBRANA Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #55 : 2007-01-28, 18:58:57 »

          Jona, nie obrażaj się, ale nieład jaki panuje w Twoich wypowiedziach implikuje stwierdzenie - może krzywdzące - że takowy panuje też w Twoich myślach i poglądach.
             Rażące jest - przynajmniej dla mnie - że za nic masz sobie estetykę wypowiedzi oraz nie dbasz o to, jak wielką trudność sprawia czytanie tego rodzaju niechlujnych postów. Uważam też, że brak dbałości o przejrzystość "wizualną" wypowiedzi, odzwierciedla brak elementarnego poszanowania odbiorcy, zwłaszcza, gdy chodzi o forum, gdzie mamy do czynienia ze słowem pisanym.
Rzecz jasna, możesz mnie za to i owo wyklinać ile chcesz, ale rób to bez milionów literówek, zlepionych słówek - raz pogrubionych a raz czerwonych.

Tomek
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #56 : 2007-01-28, 19:11:43 »

Jona,nie mnie ocenianie innych ludzi,Pismo Swiete tez mnie nie irytuje......  A jak ty  reagujesz na kazda odp. to widac  od razu.Pienisz sie az tak,ze jest trudno pojac o co ci walsciwie chodzi.Nie goraczkuj i przestan tak przezywac kazde slowo........
Cytuj
rozmawiać z każdym ,ale to oni okazuja nietolerowanie
......moze za bardzo narzucasz swoja interpretacje,swoj sposob myslenia???Zawsze uwazalam,ze to jak sie modle i gdzie ,to tylko i walacznie moja sprawa przed Bogiem.Okazywanie  wszem i wobec,ze jestem katoliczka,lezenie plackiem przed oltarzem i uwielbianie ksiezy,no chyba,ze byli przastojny ,to nie moje cos.       A co bys powiedziala na taki program,gdzie udawadniaja,ze Pismo Swiete napisali ludzie,ktorzy byli pozbawieni kraju,przynaleznosci do jakiejs grupy,wypedzeni z wlasnej ziemi , tak bardzo tesknili za swoim krajem ,ze wszstkie swoje smutki i pragnienia przelewali na papier???Niestety nie moge podac terez   linka do tego programu,bo nadal  go szukam.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #57 : 2007-01-28, 19:41:04 »

 Kodar, a czy nie zdarza Ci się oceniać książek, filmów, płyt, twórców, zachowań ?
   Czemu odbierasz sobie prawo do wydawania opinii negatywnych czy pozytywnych ?
   Czy ma to związek z ucieczką przed odpowiedzialnością za swoje słowa czy też wygodne wzruszenie ramion ?  Człowiek codziennie ocenia, wydaje opinie o kimś lub o czymś. To fenomenalna cecha świadomości refleksyjnej !!  Co innego, gdy człowiek sądząc......nie używa rozumu.

Tomek
Zapisane
Joela
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #58 : 2007-01-28, 19:48:15 »

          Jona, nie obrażaj się, ale nieład jaki panuje w Twoich wypowiedziach implikuje stwierdzenie - może krzywdzące - że takowy panuje też w Twoich myślach i poglądach.
             Rażące jest - przynajmniej dla mnie - że za nic masz sobie estetykę wypowiedzi oraz nie dbasz o to, jak wielką trudność sprawia czytanie tego rodzaju niechlujnych postów. Uważam też, że brak dbałości o przejrzystość "wizualną" wypowiedzi, odzwierciedla brak elementarnego poszanowania odbiorcy, zwłaszcza, gdy chodzi o forum, gdzie mamy do czynienia ze słowem pisanym.
 Rzecz jasna, możesz mnie za to i owo wyklinać ile chcesz, ale rób to bez milionów literówek, zlepionych słówek - raz pogrubionych a raz czerwonych.

Tomek

No tak ,widzę ,ze ty sobie napewno nie odbierasz prawa do -  wydawania opinii -szczególnie negatywnych
nie robie literówek wiecej niz inni nie zlepiam słówek wiecej od innych ,
Kodar
NIE PIENIE SIE - to fałszywe świadectwo.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: "Olej Lorenza" - Film / TVN sobota godz. 21:45
« Odpowiedz #59 : 2007-01-28, 20:30:08 »

            Nie Jona, nie odbieram sobie prawa do wydawania opinii. Życie świadome polega też na podejmowaniu własnych decyzji w oparciu o dokonanie wyboru, a z tym wiąże się pewien osąd.
   

Tomek
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 17 zapytaniami.