forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-11-18, 14:53:37

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno g┼éodzi─ç si─Ö ani po┼Ťci─ç.
567154 wiadomoÂci w 4026 w▒tkach; wys│ane przez 47 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: algrab
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  pytanie bez odpowiedzi
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: pytanie bez odpowiedzi  (Przeczytany 5159 razy)
markos
GoŠ

Email
pytanie bez odpowiedzi
« : 2007-01-21, 18:17:16 »

Podroby
« : Listopad 25, 2006, 02:09:10 pm »   

W┬á ksi─ů┼╝ce "Dieta niskow─Öglowodanowa..." w rozdziale pt."Mi─Öso┼╝erni wojownicy" na stronie 47 mo┼╝na znale┼║─ç nast─Öpuj─ůcy fragment: "W zasadzie w ka┼╝dym prawie spo┼éecze┼ästwie na dole drabiny spo┼éecznej znajdowali si─Ö niewolnicy oraz ch┼éopi, kt├│rzy przewa┼╝nie ┼╝ywili si─Ö zbo┼╝em, swoistym dla danego terenu. Wy┼╝ej by┼éa warstwa szlachecka, kt├│rej znaczn─ů cz─Ö┼Ť─ç po┼╝ywienia stanowi┼éo mi─Öso, a jeszcze wy┼╝ej- arystokracja i kap┼éani. W diecie tych ostatnich znaczny udzia┼é mia┼éy narz─ůdy wewn─Ötrzne zwierz─ůt, czyli to, co dzi┼Ť nazywamy podrobami. Nie ulega w─ůtpliwo┼Ťci, ┼╝e te warstwy spo┼éeczne r├│┼╝ni┼éy si─Ö zar├│wno wygl─ůdem zewn─Ötrznym, jak te┼╝ mo┼╝liwo┼Ťciami umys┼éowymi i charakterem"

Mo┼╝liwo┼Ťci umys┼éowe ┼╝ywi─ůcych si─Ö podrobami mo┼╝na podziwia─ç czytaj─ůc mi─Ödzy innymi Bibli─Ö.Aczkolwiek tworzenie jej zabra┼éo oko┼éo tysi─ůca lat a tych najwybitniejszych jej autor├│w by┼éo oko┼éo czterdziestu.( Mam tu na my┼Ťli tylko Stary Testament)To nie jest jednak zbyt imponuj─ůca liczba najwybitniejszych(przyjmuj─ůc ┼╝e Biblia jest szczytowym osi─ůgni─Öciem umys┼éu ludzkiego) ludzi ┼╝ywionych w ten specyficzny spos├│b, bior─ůc pod uwag─Ö tak d┼éugi okres czasu.Oczywi┼Ťcie pomijam te wszystkie ksi─Ögi, kt├│re nie wesz┼éy do znanego nam kanonu. Ja chcia┼éem zapyta─ç o wasze obserwacje i spostrze┼╝enia w tej materii. Czy s─ů jakie┼Ť dost─Öpne prace na ten temat?
Jeżeli tak, to gdzie można znaleźć takie materiały?
Przeprowadzane by┼éy r├│wnie┼╝ do┼Ťwiadczenia na zwierz─Ötach, czy mo┼╝na bezsprzecznie stwierdzi─ç, ┼╝e takie ┼╝ywienie ( z du┼╝─ů ilo┼Ťci─ů podrob├│w: w─ůtr├│bki, nerki, serca, m├│┼╝d┼╝ki itp.) powoduje jakie┼Ť szczeg├│lne uzdolnienia i predyspozycje psychiczne?
Pytam, dlatego ┼╝e, od d┼éu┼╝szego czasu nurtuje mnie to zagadnienie i nigdzie nie mog─Ö znale┼║─ç rzetelnych materia┼é├│w.(Toan,przeprowadza┼ée┼Ť takie do┼Ťwiadczenia w przesz┼éo┼Ťci,tak s┼éysza┼éem.)
B─Öd─Ö wielce zobowi─ůzany za udzielenie odpowiedzi.

Toan,by┼ée┼Ť wtedy na urlopie a ja od Forumowicz├│w nie uzyska┼éem satysfakcjonujacej┬á odpowiedzi,mo┼╝e si─Ö pokusisz teraz,b─Öd─Ö zobowi─ůzany.Pozdrawiam,Markos
toan
GoŠ

Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #1 : 2007-01-22, 08:35:41 »

Nie komentuj─Ö tekst├│w W. Ponomarenki, ale pewnie ch─Ötnie skomentuje ten fragnent wydawca ksi─ů┼╝ki, albo jeszcze jaki┼Ť inny fachowiec od diety "optymalnej". Zrobili sond─Ö dietetyczn─ů, wi─Öc pewnie wszystko wiedz─ů na ten temat. Chyba nawet mog─ů odpowiedzie─ç na tym Forum, bo w banach bez zmian: aru┼Ť, brumbak, kto┼Ť z Lublina i S┼éupska, a je┼Ťli nie odpowiedz─ů, to zastosuj formu┼é─Ö Matie'go - dublowania temat├│w.
markos
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2007-01-22, 10:34:20 »

Chodzi┼éo mi tylko i wy┼é─ůcznie o informacj─Ö,nie spodziewa┼éem si─Ö takiej reakcji Shocked
ale cóż,będę szukał dalej,pozdrawiam
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2007-01-22, 11:41:17 »

Chyba trzebaby poprosić o współpracę np. psychiatrów (np.schizofrenia).
Osoba powinna mie─ç "my┼Ťli wytw├│rcze/omamy" codziennie. Zalecamy diet─Ö bez zb├│┼╝, t┼éust─ů  50 schizofrenikom i opisujemy ich stan co 7 dni. Problem w tym, ┼╝e psychiatra dobiera takie leki by likwidowa─ç my┼Ťli wytworcze...
O wiele ciekawiej byloby im (50 schizofrenikom) zaleci─ç diet─Ö bez zb├│┼╝ z rotowanymi mlecznymi i obserwowa─ç "wytwory" co prowokacj─Ö czyli co te 7 dni  (do 48 godzin). Prowokacje s─ů tak silne (w zakresie innych chor├│b) ┼╝e nawet sterydy w du┼╝ych dawkach nie likwiduj─ů jej objaw├│w (!!!). Prowokacja jest tak silna, ┼╝e nawet osoba na ustalonej-sta┼éej  dawce steryd├│w ma "szale┼ästow objaw├│w" przez pierwsze 4-6 tygodni. Potem objawy zmniejszaj─ů si─Ö i tylko "kumulacja" pr. mlecznych (jadanie ich codziennie) jest w stanie spowodowa─ç nawr├│t zasadniczej choroby.
Wp┼éyw pszenicy na m├│zg schizofrenik├│w jest opisany. Ma┼éo kto bierze pod uwag─Ö, ze pszenica daje w organizmie takie same reakcje jak ┼╝yto czy owsianka czy j─Öczmie┼ä!   Z moich bada┼ä okazuje si─Ö, ┼╝e zbo┼╝owe produkty bezglutenowe (ry┼╝, kukurydza, proso) TE┼╗ NIE S─ä BEZ WINY, dlatego w planowaniu bada┼ä trzebaby wyeliminowa─ç czy rotowa─ç ca┼é─ů grup─Ö zb├│┼╝.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2007-01-22, 11:56:10 »

Lekarko,napisz do jakiej grupy nalezy kasza gryczana(nie doczytalam sie w Twojej ksiazce)
markos
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2007-01-22, 13:24:44 »

Pani Ewo,gdyby to jeszcze na temat by┼éo to by┼é bym wielce zobowi─ůzany.┼╗ywi─Ö si─Ö w ten spos├│b juz ponad 10 lat.prosz─Ö o konkrety je┼╝eli Pani jest w posiadaniu opisu jaki┼Ť do┼Ťwiadcze┼ä lub bada┼ä to prosz─Ö je poda─ç,pewnie innych tez zainteresuj─ů takie opisy Very Happy
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2007-01-22, 13:39:30 »

Markos,odp.lekarki pasuje bardziej do strony-"inny punkt widzenia"post o tym jak pozywienie zmienia funkcjonowanie naszego umyslu.
To jak z podłego zrobić szlachetnego
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2007-01-22, 14:48:53 »

Chodzi┼éo mi tylko i wy┼é─ůcznie o informacj─Ö,nie spodziewa┼éem si─Ö takiej reakcji, ale c├│┼╝,b─Öd─Ö szuka┼é dalej,pozdrawiam

A o jak─ů reakcj─Ö chodzi? - je┼Ťli co┼Ť Ci─Ö urazi┼éo w mojej odpowiedzi, to bardzo przepraszam. Confused
Informacj─Ö uzyska┼ée┼Ť "Nie komentuj─Ö..." . Poda┼éem r├│wnie┼╝, gdzie i jak mo┼╝esz zaptya─ç o wyja┼Ťnienia na nurtuj─ůce Ci─Ö pytania, wi─Öc r├│wnie┼╝ pozdrawiam i ┼╝ycz─Ö powodzenia w poszukiwaniach.
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2007-01-22, 16:09:48 »

Wpływ pszenicy na mózg schizofreników jest opisany.

Gdzie?
markos
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2007-01-22, 16:49:48 »

Nic mnie nie urazi┼éo tylko my┼Ťla┼éem,┼╝e jak si─Ö tym zajmowa┼ée┼Ť (badania) to mo┼╝e co┼Ť wi─Öcej powiesz na ten temat.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2007-01-23, 09:08:51 »

Gdzie?

W literaturze alergolog├│w.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2007-01-23, 09:12:34 »

Lekarko,napisz do jakiej grupy nalezy kasza gryczana(nie doczytalam sie w Twojej ksiazce)
str.144. Jest daleka jednoli┼Ťciennym trawom. Jest daleka psiankowatym (ziemniaki, pomidor, papryka, bakla┼╝any). Takie co┼Ť zupe┼énie innego.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2007-01-23, 09:20:18 »

Pani Ewo,gdyby to jeszcze na temat by┼éo to by┼é bym wielce zobowi─ůzany.┼╗ywi─Ö si─Ö w ten spos├│b juz ponad 10 lat.prosz─Ö o konkrety je┼╝eli Pani jest w posiadaniu opisu jaki┼Ť do┼Ťwiadcze┼ä lub bada┼ä to prosz─Ö je poda─ç,pewnie innych tez zainteresuj─ů takie opisy Very Happy
Medycyna potrzebuje "mocnych" dowod├│w - powtarzalnych.
Dla nas wszystkich logiczne jest, jak napisa┼éa Halina Ch, ┼╝e gdy ust─Öpuje choroba - osobie SI─ś WI─śCEJ CHCE. Ma mniej jeden k┼éopot z g┼éowy.
Dla medycyny (?) sprzed 5000 lat rozum sie mie┼Ťci w ... ┼╝o┼é─ůdku. A DO najlepiej radzi sobie z tymi chorobami (no mo┼╝e z wyj─ůtkiem  coursainta  Surprised)
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2007-01-23, 11:03:42 »

Gdzie?

W literaturze alergolog├│w.

A mo┼╝esz co┼Ť dok┼éadniej?
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2007-01-23, 15:28:57 »

Nie pracowa┼éam nad tym dla siebie. T┼éumaczy┼éam tyko materia┼éy dla alergolog├│w (bo nie cytaci byli). Dawno temu (1993 r.) t┼éumaczy┼éam ca┼ée pliki material├│w w temacie alergi/nietolerancji pokarm├│w dla test├│w Alcat. W monografii Test Alcat (kt├│ra mi po tej wsp├│┼épracy  pozosta┼éa) nie ma niestety Literatury. Materia┼é├│w nie mam. Nakierowa┼ä te┼╝ nie. Dr Dohan F.C. i  Dr Denman A.M.  pracuj─ů nad tematem nietolerancji pokarmowych w chorobach psychicznych.
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.