forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:05:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658443 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  pytanie bez odpowiedzi
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: pytanie bez odpowiedzi  (Przeczytany 10574 razy)
markos
Go


Email
pytanie bez odpowiedzi
« : 2007-01-21, 18:17:16 »

Podroby
« : Listopad 25, 2006, 02:09:10 pm »   


W  książce "Dieta niskowęglowodanowa..." w rozdziale pt."Mięsożerni wojownicy" na stronie 47 można znaleźć następujący fragment: "W zasadzie w każdym prawie społeczeństwie na dole drabiny społecznej znajdowali się niewolnicy oraz chłopi, którzy przeważnie żywili się zbożem, swoistym dla danego terenu. Wyżej była warstwa szlachecka, której znaczną część pożywienia stanowiło mięso, a jeszcze wyżej- arystokracja i kapłani. W diecie tych ostatnich znaczny udział miały narządy wewnętrzne zwierząt, czyli to, co dziś nazywamy podrobami. Nie ulega wątpliwości, że te warstwy społeczne różniły się zarówno wyglądem zewnętrznym, jak też możliwościami umysłowymi i charakterem"

Możliwości umysłowe żywiących się podrobami można podziwiać czytając między innymi Biblię.Aczkolwiek tworzenie jej zabrało około tysiąca lat a tych najwybitniejszych jej autorów było około czterdziestu.( Mam tu na myśli tylko Stary Testament)To nie jest jednak zbyt imponująca liczba najwybitniejszych(przyjmując że Biblia jest szczytowym osiągnięciem umysłu ludzkiego) ludzi żywionych w ten specyficzny sposób, biorąc pod uwagę tak długi okres czasu.Oczywiście pomijam te wszystkie księgi, które nie weszły do znanego nam kanonu. Ja chciałem zapytać o wasze obserwacje i spostrzeżenia w tej materii. Czy są jakieś dostępne prace na ten temat?
Jeżeli tak, to gdzie można znaleźć takie materiały?
Przeprowadzane były również doświadczenia na zwierzętach, czy można bezsprzecznie stwierdzić, że takie żywienie ( z dużą ilością podrobów: wątróbki, nerki, serca, móżdżki itp.) powoduje jakieś szczególne uzdolnienia i predyspozycje psychiczne?
Pytam, dlatego że, od dłuższego czasu nurtuje mnie to zagadnienie i nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnych materiałów.(Toan,przeprowadzałeś takie doświadczenia w przeszłości,tak słyszałem.)
Będę wielce zobowiązany za udzielenie odpowiedzi.


Toan,byłeś wtedy na urlopie a ja od Forumowiczów nie uzyskałem satysfakcjonujacej  odpowiedzi,może się pokusisz teraz,będę zobowiązany.Pozdrawiam,Markos
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #1 : 2007-01-22, 08:35:41 »

Nie komentuję tekstów W. Ponomarenki, ale pewnie chętnie skomentuje ten fragnent wydawca książki, albo jeszcze jakiś inny fachowiec od diety "optymalnej". Zrobili sondę dietetyczną, więc pewnie wszystko wiedzą na ten temat. Chyba nawet mogą odpowiedzieć na tym Forum, bo w banach bez zmian: aruś, brumbak, ktoś z Lublina i Słupska, a jeśli nie odpowiedzą, to zastosuj formułę Matie'go - dublowania tematów.
Zapisane
markos
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #2 : 2007-01-22, 10:34:20 »

Chodziło mi tylko i wyłącznie o informację,nie spodziewałem się takiej reakcji Shocked
ale cóż,będę szukał dalej,pozdrawiam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #3 : 2007-01-22, 11:41:17 »

Chyba trzebaby poprosić o współpracę np. psychiatrów (np.schizofrenia).
Osoba powinna mieć "myśli wytwórcze/omamy" codziennie. Zalecamy dietę bez zbóż, tłustą  50 schizofrenikom i opisujemy ich stan co 7 dni. Problem w tym, że psychiatra dobiera takie leki by likwidować myśli wytworcze...
O wiele ciekawiej byloby im (50 schizofrenikom) zalecić dietę bez zbóż z rotowanymi mlecznymi i obserwować "wytwory" co prowokację czyli co te 7 dni  (do 48 godzin). Prowokacje są tak silne (w zakresie innych chorób) że nawet sterydy w dużych dawkach nie likwidują jej objawów (!!!). Prowokacja jest tak silna, że nawet osoba na ustalonej-stałej  dawce sterydów ma "szaleństow objawów" przez pierwsze 4-6 tygodni. Potem objawy zmniejszają się i tylko "kumulacja" pr. mlecznych (jadanie ich codziennie) jest w stanie spowodować nawrót zasadniczej choroby.
Wpływ pszenicy na mózg schizofreników jest opisany. Mało kto bierze pod uwagę, ze pszenica daje w organizmie takie same reakcje jak żyto czy owsianka czy jęczmień!   Z moich badań okazuje się, że zbożowe produkty bezglutenowe (ryż, kukurydza, proso) TEŻ NIE SĄ BEZ WINY, dlatego w planowaniu badań trzebaby wyeliminować czy rotować całą grupę zbóż.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #4 : 2007-01-22, 11:56:10 »

Lekarko,napisz do jakiej grupy nalezy kasza gryczana(nie doczytalam sie w Twojej ksiazce)
Zapisane
markos
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #5 : 2007-01-22, 13:24:44 »

Pani Ewo,gdyby to jeszcze na temat było to był bym wielce zobowiązany.Żywię się w ten sposób juz ponad 10 lat.proszę o konkrety jeżeli Pani jest w posiadaniu opisu jakiś doświadczeń lub badań to proszę je podać,pewnie innych tez zainteresują takie opisy Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #6 : 2007-01-22, 13:39:30 »

Markos,odp.lekarki pasuje bardziej do strony-"inny punkt widzenia"post o tym jak pozywienie zmienia funkcjonowanie naszego umyslu.
Cytuj
To jak z podłego zrobić szlachetnego
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #7 : 2007-01-22, 14:48:53 »

Chodziło mi tylko i wyłącznie o informację,nie spodziewałem się takiej reakcji, ale cóż,będę szukał dalej,pozdrawiam

A o jaką reakcję chodzi? - jeśli coś Cię uraziło w mojej odpowiedzi, to bardzo przepraszam. Confused
Informację uzyskałeś "Nie komentuję..." . Podałem również, gdzie i jak możesz zaptyać o wyjaśnienia na nurtujące Cię pytania, więc również pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #8 : 2007-01-22, 16:09:48 »

Wpływ pszenicy na mózg schizofreników jest opisany.

Gdzie?
Zapisane
markos
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #9 : 2007-01-22, 16:49:48 »

Nic mnie nie uraziło tylko myślałem,że jak się tym zajmowałeś (badania) to może coś więcej powiesz na ten temat.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #10 : 2007-01-23, 09:08:51 »

Wpływ pszenicy na mózg schizofreników jest opisany.

Gdzie?

W literaturze alergologów.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #11 : 2007-01-23, 09:12:34 »

Lekarko,napisz do jakiej grupy nalezy kasza gryczana(nie doczytalam sie w Twojej ksiazce)
str.144. Jest daleka jednoliściennym trawom. Jest daleka psiankowatym (ziemniaki, pomidor, papryka, baklażany). Takie coś zupełnie innego.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #12 : 2007-01-23, 09:20:18 »

Pani Ewo,gdyby to jeszcze na temat było to był bym wielce zobowiązany.Żywię się w ten sposób juz ponad 10 lat.proszę o konkrety jeżeli Pani jest w posiadaniu opisu jakiś doświadczeń lub badań to proszę je podać,pewnie innych tez zainteresują takie opisy Very Happy
Medycyna potrzebuje "mocnych" dowodów - powtarzalnych.
Dla nas wszystkich logiczne jest, jak napisała Halina Ch, że gdy ustępuje choroba - osobie SIĘ WIĘCEJ CHCE. Ma mniej jeden kłopot z głowy.
Dla medycyny (?) sprzed 5000 lat rozum sie mieści w ... żołądku. A DO najlepiej radzi sobie z tymi chorobami (no może z wyjątkiem  coursainta  Surprised)
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #13 : 2007-01-23, 11:03:42 »

Wpływ pszenicy na mózg schizofreników jest opisany.

Gdzie?

W literaturze alergologów.

A możesz coś dokładniej?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie bez odpowiedzi
« Odpowiedz #14 : 2007-01-23, 15:28:57 »

Nie pracowałam nad tym dla siebie. Tłumaczyłam tyko materiały dla alergologów (bo nie cytaci byli). Dawno temu (1993 r.) tłumaczyłam całe pliki materialów w temacie alergi/nietolerancji pokarmów dla testów Alcat. W monografii Test Alcat (która mi po tej współpracy  pozostała) nie ma niestety Literatury. Materiałów nie mam. Nakierowań też nie. Dr Dohan F.C. i  Dr Denman A.M.  pracują nad tematem nietolerancji pokarmowych w chorobach psychicznych.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 18 zapytaniami.