forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 10:03:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658490 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Tęsknota Duszy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Tęsknota Duszy  (Przeczytany 18947 razy)
Jona
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #20 : 2007-01-09, 13:05:24 »

Pierwszy lepszy lingwista zajmujacy sie hebrajskim i aramejskim dostalby chyba zajadow od smiechu. Prawdziwa gimnastyka lingwistyczno- teologiczna !
 Ja moge tylko powiedziec, ze geneza imienia Jeszua z imienia YHVH nie jest prawidlowa. I prawdopodobnie wynika z zakorzenionego w chrzescijanstwie kultu tzw Trojcy Sw.
 Jedynym ratunkiem tego rozumowania sa dokumenty z soboru w Nicei (plus cala niechlubna spuscizna), kiedy to jak wiadomo biegly w teologii chrzescijanskiej Konstantyn (do tego stopnia biegly, ze chrzest przyjal tuz przed sama smiercia)  zawyrokowal o jednosci substancji miedzy trzema skladowymi tzw. Trojcy Sw. Ciekawe, co powiedzialby na to Jezus vel Jeszua na temat powzietej jakies blisko 300 lat po jego smierci decyzji?
No cóz kjak sam mówisz lingwinista  ,więc sie nieśmiej bo...
Konstantyn mnie nie interesuje i trójca tez nie.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #21 : 2007-01-09, 15:14:13 »

Cytuj
Konstantyn mnie nie interesuje i trójca tez nie.

 Surprised To wyjaśnij, co kierowało Tobą, żeby w osobie YHWH dopatrzyc się drugiej osoby??
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #22 : 2007-01-09, 20:19:52 »

Cytuj
Konstantyn mnie nie interesuje i trójca tez nie.

 Surprised To wyjaśnij, co kierowało Tobą, żeby w osobie YHWH dopatrzyc się drugiej osoby??

Dlaczego drugiej?  jak to rozumiesz.
On jest Ratunkiem -Zbawicielem ,Isajasz tylko o tym mówi.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #23 : 2007-01-09, 20:36:05 »

Czyli uważasz, że bogiem opisywanym w Starym Testamencie jest Jezus, a nie JHVH.... ?
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #24 : 2007-01-11, 18:11:34 »

Czyli uważasz, że bogiem opisywanym w Starym Testamencie jest Jezus, a nie JHVH.... ?

Czy uważasz ,ze YHVH nie jest Jezusem?
Na jakiej podstawie ,bo chyba nie Biblii .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #25 : 2007-01-11, 18:20:47 »

Jona ,to ja też nie wiedzialam ,ze JHVH to Jezus .
Do tej pory to myslalam ,ze JHVH to imię Boga ,a Jezus jest Jego synem.
No ,ale trudno ,niech będzie i tak ,nie mam na to większego wpływu...

Widzicie ,ile ludzi ,tyle poglądów i po co się "jeżyć".
Pa i pozdrawiam
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #26 : 2007-01-11, 18:30:26 »

Jona ,to ja też nie wiedzialam ,ze JHVH to Jezus .
Do tej pory to myslalam ,ze JHVH to imię Boga ,a Jezus jest Jego synem.
No ,ale trudno ,niech będzie i tak ,nie mam na to większego wpływu...

Widzicie ,ile ludzi ,tyle poglądów i po co się "jeżyć".
Pa i pozdrawiam

 :DNo to dobrze myslisz YHVH to Imie ponad Wszelkie Imie  a Jezus jest Synem jakby nie było przeszedł przez łono niewiasty.
Tylko dlaczego przez 2tys lat nas bałamucili???
Teraz mam wpływ przynajmniej na siebie na swoje pojmowanie Boga.
pozdrawiam Very Happy
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #27 : 2007-01-11, 19:05:29 »

Cytuj
Czy uważasz ,ze YHVH nie jest Jezusem?
Na jakiej podstawie ,bo chyba nie Biblii .

Cytuj
JHVH to imię Boga ,a Jezus jest Jego synem.

hmmm, jeżeli ktoś jest na tym forum, kto rozumie to zestawienie, to proszę o kontakt.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #28 : 2007-01-11, 19:08:16 »

Cytuj
Czy uważasz ,ze YHVH nie jest Jezusem?
Na jakiej podstawie ,bo chyba nie Biblii .

Niestety w Biblii nie ma wzmianki o tym, że JHVH jest Jezusem, ani że Jezus jest JHVH. To dwie różne postaci. Mówi o tym sam Jezus- naturalnie słowami ewangelistów - kopistów Wink
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #29 : 2007-01-11, 19:27:13 »

Cytuj
Czy uważasz ,ze YHVH nie jest Jezusem?
Na jakiej podstawie ,bo chyba nie Biblii .

Niestety w Biblii nie ma wzmianki o tym, że JHVH jest Jezusem, ani że Jezus jest JHVH. To dwie różne postaci. Mówi o tym sam Jezus- naturalnie słowami ewangelistów - kopistów Wink
Czy dlatego tak uważasz ,ze kk wpoił ludziom  swoje dogmaty ,ze zabronił samodzielnie mysleć ?
W Biblii jest WIELE wzmianek KIM jest YHVH ,ale jesli sie niewidzi nalezy nabyc Maści na oczy Very Happy
YHVH jest Jedynym Zbawicielem  Jedynym Ratunkiem , a to ze z Imienia Jezus zrobiono sobie druga Osobe no cóz ,biznes to biznes.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #30 : 2007-01-11, 20:03:00 »

Cytuj
ale jesli sie niewidzi nalezy nabyc Maści na oczy

Bóg zapłać za przesyconą chrystianizmem dobrą radę i kolejny merytoryczny głos w dyskusji

Cytuj
W Biblii jest WIELE wzmianek KIM jest YHVH ,ale jesli sie niewidzi

Nie widzi się czy nie jest się godnym zobaczyć?  Surprised

Cytuj
a to ze z Imienia Jezus zrobiono sobie druga Osobe no cóz ,biznes to biznes.

Sądząc po suffixie lingwistyka to nauka. A jeśli nauka, to wymysł szatana. A jeśli wymysł szatana to... Jezus to JHVH!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #31 : 2007-01-11, 20:24:00 »

W Biblii jest WIELE wzmianek KIM jest YHVH

A i owszem: zazdrosnym, mściwym, nienawidzącym, wściekłym, okrutnym, zaborczym... wytworem chorej wyobraźni! Wystarczy UWAŻNIE poczytać...

M
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #32 : 2007-01-12, 17:40:34 »

W Biblii jest WIELE wzmianek KIM jest YHVH

A i owszem: zazdrosnym, mściwym, nienawidzącym, wściekłym, okrutnym, zaborczym... wytworem chorej wyobraźni! Wystarczy UWAŻNIE poczytać...

M
Można sobie wyobrazic JAK wy w domu rozmawiacie ILE miłosci okazujecie sobie nawzajem  uzywajac słownictwa z rynsztoka  tak jak tu na forum Zaiste  niczego z tego co wymieniłas WAM nie brak , Wściekłosc i pozostałe epitety  do was wogóle nie pasuja aż dziw ze wiesz JAK je napisać.
Dobrze ze dzieci nie macie bo były by tworem waszego Języka a wiec...?

Kiedys sie przekonacie co do Istnienia Boga YHVH  co do Jego Mocy  a jak to sie stanie czy przez ból udręke co za róznica Wązne ze poznacie.

Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #33 : 2007-01-12, 17:42:48 »

Cytuj
ale jesli sie niewidzi nalezy nabyc Maści na oczy

Bóg zapłać za przesyconą chrystianizmem dobrą radę i kolejny merytoryczny głos w dyskusji

Cytuj
W Biblii jest WIELE wzmianek KIM jest YHVH ,ale jesli sie niewidzi

Nie widzi się czy nie jest się godnym zobaczyć?  Surprised

Cytuj
a to ze z Imienia Jezus zrobiono sobie druga Osobe no cóz ,biznes to biznes.

Sądząc po suffixie lingwistyka to nauka. A jeśli nauka, to wymysł szatana. A jeśli wymysł szatana to... Jezus to JHVH!

Sam piszesz półgębkiem wiec nie miej do mnie  pretensjii ,Co do Maści na oczy ,to Cudowna rzecz ,wiec czego sie ciskasz?
Ja prosze  i o Maść i o Mądrość , cos taki honorny Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #34 : 2007-01-12, 17:55:21 »

 Jona, jak widać, wiele "wiesz" na nasz temat. Czyli sytuacja się tu także nie zmienia. Nadal posługujesz się paskudnym słownictwem "ad personam", kiedy Marishka opisuje - znane każdemu inteligentnemu człowiekowi - cechy starotestamentowego Boga.
   Sądząc z nienawiści, jaka wokól siebie rozsiewasz, jesteś zapewne jedną z tych zaciekłych ewangelistek ? 


Tomek
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #35 : 2007-01-12, 17:59:08 »

Można sobie wyobrazic JAK wy w domu rozmawiacie

A ponoć mowa była o... YHVH oraz dość precyzyjnych opisach jego osobowości w Biblii, a tu się nagle okazuje, że znów o... NAS Smile  
Wiadomo, jak zabraknie argumentów merytorycznych, to zaczynają się prymitywne ataki osobiste. Czyli, nic nowego...

M
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #36 : 2007-01-12, 18:03:18 »

Boze Israela zmiłuj sie nad ateistami Tomkiewiczami pobłogosław im Mascia na oczy i Mądrościa z Góry spraw aby ich serce kamienne  stało sie miesiste  wyprowadź ich na Światło uwolnij z sideł szatana ,któy ich wiezi.
Amen
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #37 : 2007-01-12, 18:08:08 »

Chrześcijański faszyzm kwitnie na całego! I pomyśleć, że to właśnie na "niewinnym" forum poświęconym... żywieniu...

M
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #38 : 2007-01-12, 18:35:35 »

 Jona, ale mi jest naprawde dobrze bez Boga, więc nie wiem, po co na siłę pragniesz otoczyć nas całunem błogosławieństwa. Smile
          Nazywanie mnie ateistą sprawdza się dla Ciebie o tyle , o ile możesz za pomocą tego terminu wyrazić się w stosunku do mnie (nas) pogardliwie. Powtórzę raz jeszcze. Gdybyście Wy - ludzie wierzący i religijni - zostawili innych w spokoju, sam nigdy nie podniósłbym w Waszej sprawie żadnego negatywnego głosu. Jak widzę, pomimo najszczerszych chęci nie jest to możłiwe. Pragniesz Jona , aby każdy wyznawał Twojego Boga. Spróbuj się troche pomęczyć i zrozumże wreszcie, że ludzie bez boga też bywają w porządku i czują wielkie szczęście. Ale sugestia taka jest jak próba zburzenia żelbetonowego muru za pomoca okładania go kawałkiem woreczka foliowego.

Tomek
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Tęsknota Duszy
« Odpowiedz #39 : 2007-01-14, 14:59:04 »



Ps 25:5   Bw  "Prowadź mnie w prawdzie swojej i nauczaj mnie. Ty bowiem jesteś Bogiem zbawienia mego, Ciebie tęsknie wyglądam codziennie!"
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.