forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 08:45:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660350 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (7)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (7)  (Przeczytany 7041 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (7)
« : 2007-01-24, 00:06:05 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (7)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Dietę optymalną stosuję od 10 miesięcy. Moje choroby to: reumatyzm, na który choruję od 30 lat, neurastenia od 10 lat i choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Na nerwy wziąłem prądy w Arkadii. Pomogły niesamowicie.
Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego minęło jak ręką odjął, nie mówiąc już o rękach, nogach i biodrach. Od początku diety nie wzięłam ani jednej tabletki na reumatyzm i prawie nic mnie nie boli. Nie da się opisać jak czuje się człowiek schorowany po przejściu na tę dietę. Cała moja rodzina i znajomi też są na tłustej diecie, widząc mój przykład i to jak się czuję. Cierpiałam na straszne obstrukcje - ustąpiły po 4 dniach. Miałam przewlekły stan zapalny wirusowy oka, strasznie bolało, jak by kto kłuł w oko szpilką. Obecnie nie boli i lepiej widzę. Po urodzeniu dziecka miałam stan zapalny piersi i zrosty - wszystko się rozeszło, podobnie jak zwapnienia żył. Pobrano mi krew z ręki, z której od 4 lat nie można było jej pobrać, bo cała była w zarostach. Miałam żylaki na nogach wszystko to przeszłość. Jestem silna, prowadzę dwa domy, opiekuję się starymi rodzicami i mam na to siłę. Od pół roku mam jednak duży problem. Przez wiele lat miałam nieustające stany zapalne żołądka i silne bóle. Bóle minęły od pierwszego dnia diety i nic mnie bolało przez 3 miesiące. Po 2,5 miesiącach leczenia na gastroskopii stwierdzono duży wrzód w żołądku i bakterie. Byłam leczona na te bakterie, ale poprawy nie było. Nieopatrznie przyznałam się lekarzowi, który mnie prywatnie leczył, że jestem na Pańskiej diecie i się zaczęło. Kazał mi zrezygnować   , czego nie zrobiłam i nie zrobię, bo już wiem co jest dobre i jak się można czuć mając 56 lat. Biorę różne leki, a bóle nie ustępują. Jak mocniej boli pomaga skopolan. Zrobiłam 2 razy badania na lamblie - wyniki były ujemne. Wyniki mam dobre. Po pół roku diety cholesterol zły spadł z 255 do 180, a dobry wzrósł z 45 na 90. Trójglicerydy wynoszą 62. Proszę napisać jakie jeszcze mam zrobić badania. Ja z tej diety nie zrezygnuję                                                                     
                                                                                      Helena B. z Katowic.


Ustąpiło u pani wiele chorób i dolegliwości, w tym takich, które według zapatrywań współczesnej medycyny same ustąpić nie mogą, a nawet z jej pomocą - też nie ustąpią. Przy żywieniu optymalnym żadnych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego nie może być. To co dobre, szkodzić nie może. U pani bóle brzucha ustąpiły po pierwszym dniu diety, a "straszliwe" obstrukcje po 4 dniach. Gdy pojawiają się bóle brzucha po 1,5-3 miesiącach żywienia optymalnego, to prawie zawsze ich przyczyną są lamblie. Trzeba jeszcze raz zrobić badania w tym kierunku. Mogą też być inne przyczyny bólów brzucha. Trzeba starać się odszukiwać te przyczyny i w miarę możności usunąć je. Przewlekła choroba wrzodowa występująca u pani od 10 lat mogła spowodować zmiany organiczne i zbliznowacenia w żołądku i dwunastnicy. Mogła spowodować zaburzenia w czynności układu wegetatywnego, który unerwia wszystkie tkanki i narządy , oraz steruje wszystkimi procesami życiowymi i jest /prawie/ niezależny od woli człowieka. Zaburzenia w czynności tegoż układu mogą  towarzyszyć prawie każdej chorobie i same w sobie mogą powodować bóle. Trzeba przeanalizować dokładnie występujące dolegliwości. Jeśli bóle występują zaraz po jedzeniu, to ich przyczyną są zmiany chorobowe w żołądku. Jeśli po pewnym czasie, to bóle mogą pochodzić wątroby lub trzustki. Jeżeli bóle nie mają związku z przyjmowaniem pokarmów to ich przyczyna nie jest spowodowana błędami w diecie. Pisze pani, że skopolan pomaga. Trzeba sprawdzić jaka jest wyższa przyczyna bólu. W tym celu należy w czasie bólu wypić 0,5mg atropiny / jest w ampułkach/. Jeśli ból ustąpi to przyczyną wyższą bólu jest przewaga układu para sympatycznego w przewodzie pokarmowym. Tę przyczynę bólu można usunąć prądami pobudzającymi układ sympatyczny, co przywróci równowagę układu wegetatywnego. Mogą one ustąpić po dłuższym czasie stosowania żywienia optymalnego, mogą też w tym przypadku pomóc prądy pobudzające układ sympatyczny. Wysoki poziom cholesterolu "dobrego" HDL - 90mg% i niski trójglicerydów - 62mg% dowodzi, że dietę przestrzega pani dość rygorystycznie. Jeżeli wymienione wyżej próby nie pomogą znaleźć przyczyny bólów, należy szukać dalej. Z diety rezygnować nie należy. Wystarczy, że zrobili to już Adam i Ewa w raju. Dlatego i pani chorowała na wiele chorób z których pozostały tylko bóle brzucha o nierozpoznanej dotąd przyczynie tych dolegliwości.

                                                                 **********

21 maj 1998r.
Jestem pełen podziwu dla Pańskich dokonań. Chciałbym się jednak dowiedzieć, czy żywienie optymalne może stosować osoba młoda /16 lat/, przechodząca okres dojrzewania? Czy dieta optymalna może spowodować nagłe zahamowanie wzrostu i zbyt duży spadek masy ciała? Czy przy wystąpieniu takich właśnie objawów należy przerwać dietę i kontynuować ją po zakończeniu dojrzewania? Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby mógł Pan odpowiedzieć na te pytania i rozwiać dręczące mnie  wątpliwości.
                                                                                      Paweł  K.  z  Katowic 

   
Żywienie optymalne można /i trzeba/ stosować w każdym wieku. Zawsze są z tego duże korzyści. Oczywiście korzyści są tym większe im wcześniej rozpocznie się tego rodzaju dietę. Najlepiej gdy żywienie optymalne rozpoczyna się jeszcze przed poczęciem, wówczas korzyści są największe. Przyszli rodzice gdy chcą mieć dziecko, powinni odpowiednio wcześniej zacząć stosować żywienie optymalne. Wówczas są największe szansę, że dziecko urodzi się zdrowe, bez wad wrodzonych, urodzi się małe i lekkie. Poród będzie szybki łatwy - "bez bólu i męki". Dziecko będzie rosło i przybierało na wadze możliwie powoli, matka będzie miała wartościowy pokarm i nie będzie go brakowało, pierwsze ząbki pojawiają się znacznie później, rozwój umysłowy będzie "opóźniony" co jest zjawiskiem bardzo korzystnym. Dziecko powinno jak najdłużej być dzieckiem, dojrzewać jak najpóźniej, mieć najbardziej optymalną dla rodzaju ludzkiego wysokość i wagę ciała, a ciało zbudowane będzie według "złotych proporcji". Wysokość i waga dla ludzi najkorzystniejsze - są niskie. Wielkim nieszczęściem dla jednostek dla jednostek i narodu jest, gdy młodzież szybko dojrzewa, rośnie wysoko w górę, ma patologicznie długie nogi i ręce i mniejszy mózg. Tacy młodzi ludzie we wszystkich dziedzinach życia będą w gorszej sytuacji od małych i lekkich. Narody w których przeważa "dorodna młodzież" będą zawsze gorsze we wszystkim od narodów których dzieci są  małe i późno dojrzewają. Dzieci w Szwajcarii we wszystkich grupach wieku są mniejsze i lżejsze od dzieci w Polsce, znacznie później dojrzewają, a pierwsza miesiączka u dziewcząt i mutacja głosu u chłopców pojawiają się około 18 roku życia. Głównie z powodu bardziej korzystnego odżywiania od pokoleń dojrzewanie dzieci w Szwajcarii jest późniejsze, waga i wzrost, niższa , wartość biologiczna jest najwyższy na świecie dochód narodowy liczony na jednego mieszkańca. Ty Pawle przechodzisz okres dojrzewania w wieku 18 lat, czyli później od innych, a zatem odżywiać się lepiej od kolegów, lepiej też od nich potrafisz myśleć. Dlatego, mimo że nic cię nie boli, potrafiłeś zrozumieć moją wiedzę i chciałbyś ją zastosować w praktyce. Młode, miesiączkujące, czasem na kilka lat, co jest zjawiskiem korzystnym. Gdy miesiączkowanie pojawi się ponownie po 20 roku życia, co zdarza się, będzie to oznaką, że wiek dojrzewania został opóźniony, to dodatkowo o 6-7 lat dłuższe życie. Co zyskasz przechodząc na żywienie optymalne? Staniesz się człowiekiem a nie niewolnikiem i przestaniesz się bać. Znacznie łatwiej będzie ci przychodziła nauka, poprawią się oceny szkolne. Znacznie mniej czasu będziesz musiał przeznaczać na naukę. Będziesz miał lepszy refleks i większe osiągnięcia w sporcie, łatwiej dostaniesz się na studia, będziesz znacznie więcej zarabiał od innych w każdym zawodzie. Przestaniesz "mozolić" się na próżno ponieważ sam z siebie będziesz wiedział, która praca jest dla ciebie i ludzkości pracą złą i takiej nie będziesz podejmował. Przestaniesz wierzyć w cokolwiek i przestaniesz mieć poglądy, a będziesz poszukiwał wiedzy, którą po kilku latach znajdziesz. Ponieważ prawda jest to zgodność rzeczy z wiedzą, znajdziesz dostęp do prawdy. Jeśli już jesteś wysoki, to nie rośnij. Zawsze lepiej jest żyć małemu i lekkiemu. Po przejściu na żywienie optymalne przestaniesz rosnąć lub w pierwszym okresie żywienia optymalnego twój wzrost zwiększy się niewiele. Dłużej pozostaniesz dzieckiem, jakim być jeszcze powinieneś i tylko cieszyć się będziesz mógł z tego powodu. Twój mózg osiągnie pełną dojrzałość później niż u innych, co będzie zjawiskiem korzystnym dla ciebie. Przestaniesz chorować na przeziębienia, grypy, anginy, nie będziesz mógł zachorować na raka, czy inne choroby, nie tylko zaliczane do cywilizacyjnych. Wybierz sobie bezpieczną gałąź sportu, a w każdej dyscyplinie będziesz miał większe szansę od innych. Nawet przy dużych wysiłkach nie będzie ci brakowało powietrza, a ewentualne kontuzje będą rzadsze a wszelkie urazy będą bardzo szybko się goiły.

                                                                       **********



Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.