forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 03:54:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)  (Przeczytany 31427 razy)
Bruford
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #20 : 2007-01-29, 19:16:26 »

[ad1 cytat z Twojego komentarza "System optymalny - PF Wieczny...."

Mimo ,że ten tekst nie był podpisany "PF Wieczny" mogłem odnieśc mylne wrażenie ,że to Twój tekst , może to jest autorstwa owego PF Wiecznego.Zmienia to i tak niewiele , bo wszak podzielasz jego poglądy i nazwałeś je wizjonerskimi
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #21 : 2007-01-29, 19:22:27 »

Wszystko wiemy i ciągle dyskutujemy.  Dr n med. Aleksander Grigorjew gdy powstawały te artykuły nie mał jeszcze certyfikatu a miało to miejsce 2000 roku. I tu wreszcie padło to słowo jakie powinno paść juz dawno. Czy dyskusja tego rodzaju merytoryczna jest prawidłowa. ale miło się czyta. Chętnie też coś kolwiek przeczytam ciekawego jak to wyglada z Twojego punktu widzenia. Bo tylko ciągły atak nic nie daje. Nawet nię  znam specjalności jaką reprezentujesz. Lekarz jest od leczenia a dr Kwaśniewski nigdy nie wyrażał się negatywnie o lekarzach i metodach ich leczenia. Widząć efekty osób które się odżywiały optymalnie.
Dodatkowo przekonało mnie jeszcze jedno zdanie "Człowiek może żyć bez jedzenia 40 dni , ale nie bez picia"
Wówczas sam sobie odpowiedziałem. Jeść będę codziennie tylko inaczej nie będę głodny ani jednego dnia i tak już szczęśliwie mija w maju 11 rok i wiem że się nie pomyliłem. Wiem również ile błędów popełniają osoby, które są przekonane, że odżywiają się optymalnie
prawidłowo a wywiad przeprowadzony z taką osobą wskazuje jakie popełnia blędy i wówczas znów od początku wszystko się zaczyna.
Szkoda, że taka wspaniała dyskusja nie może się odbyć w realu. Gdyż pewne kwestie wielokrotnie poruszane automatycznie mogłyby być odrzucone i można by przejść do następnego tematu i w efekcie końcowym nawet w jakimś przyjacielskim uścisku. Oczywiście satysfakcja byłaby obopólna. Takie odbijanie piłeczki jest naprawdę czasochłonne. Uważam , ze może kiedyś do tej dyskusji powrócimy. Pozdrawiam
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #22 : 2007-01-29, 19:31:06 »

Teksty rzeczywiście były Piotra Filipa Wiecznego.
Mnie fascynowało tylko, to że napisał je wówczas  młodzieniec 17 letni.
Jeżeli spojrzysz z tego punktu widzenia odbieresz te teksty zupełnie inaczej.
Wojna w 2000 roku z wegetarianami, była bardzo ostra. Bardziej ostra niż
niejednokrotnie najostzrejsze teksty na tym forum. Przytoczyłem je tylko
materiały historyczne.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #23 : 2007-01-29, 19:38:37 »

Cytuj z: Bruford
Problemem jest co innego. DO jest pomawiane o to ,że aktywnie leczy wszystkie ( lub prawie wszystkie choroby).
ŻO likwiduje przyczyny powstawania wielu chorób. Nie chę się leczyć chemią, skoro mój organizm  w wielu przypadkach, kiedy ma stworzone dobre warunki i jeszcze jest w stanie, sam potrafi regenerować się. Wielu ludzi nawet nie chce słyszeć o takim leczeniu. Chcą widzieć efekty(?) natychmiast i czują się zagrozeni, jesli nie dostana piguły czy zastrzyku.

A co to są te efekty? Boli mnie głowa, wezmę proszek i czuję się wspaniale. Mam katar, wezmę środki obkurczające i mam poczucie, że się leczę. Dostanę insulinę i czuję się zadbana i bezpieczna. A jaką ulgę czuję, jak faszerują mnie sterydami, kiedy choruję na chorobę z autoagresji. To jest prawdziwe leczenie! - tak uważa wielu.
Gdy lekarz proponuje zmianę trybu życia, zmianę sposobu odżywiania, duzo ruchu, pacjent patrzy na niego z niedowierzaniem - "On mnie lekceważy. Uwaza pewnie, ze nie jestem chory". No to ludziska dostali, czego potrzebowali i interes się kręci. Likwiduje sie objawy i wszyscy zadowoleni.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #24 : 2007-01-30, 12:40:45 »

1.Chętnie też coś kolwiek przeczytam ciekawego jak to wyglada z Twojego punktu widzenia. .
2 Nawet nię  znam specjalności jaką reprezentujesz.
3 Lekarz jest od leczenia a dr Kwaśniewski nigdy nie wyrażał się negatywnie o lekarzach i metodach ich leczenia.
4 "Człowiek może żyć bez jedzenia 40 dni , ale nie bez picia"
5 Szkoda, że taka wspaniała dyskusja nie może się odbyć w realu.
6  w efekcie końcowym nawet w jakimś przyjacielskim uścisku.

ad1 to temat na inną dyskusję.Nie jestem wrogiem DO w całości.
ad2.Specjalność nie ma "specjalnego" znaczenia
ad3 Wyrażał się.
ad4 Tego zdania akurat nie wymyślił JK.ta prawda znana jest fizjologom od stu lat jak nie więcej
ad5 Owszem szkoda
ad6 Napewno Very Happy. Akurat nie uważam , że kontrowersje w dziedzinie dietetyki mają się przekładać na wrogość osobistą choć przykłady tego na tym forum były już mnogie.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #25 : 2007-01-30, 12:41:45 »

ŻO likwiduje przyczyny powstawania wielu chorób. Nie chę się leczyć chemią, skoro mój organizm  w wielu przypadkach, kiedy ma stworzone dobre warunki i je

czy ten post wniósł coś nowego? Nie ,jak będą dowody że likwiduje przyczyny np RZS to pogadamy.
Zapisane
adax
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #26 : 2007-01-30, 15:46:40 »

Szanowny Morgano w odpowiedzi na .... "Adax. Najlepszą formą zapoznania się z żywieniem optymalnym to jest po prostu wyjazd
do  Arkadii na dwu-tygodniowe wczasy. Tam są odpowiednio przeszkoleni lekarze.
Każdy z Was  będzie mial czas na rozwiązanie nurtujących problemów.
Moim zdaniem trzeba najpierw zaczać się odzywiać optymalnie i na własnej osobie przekonać się
o tym jakie to  dobrodziejstwo. I więcej na ten temat pytań nie będzie." - pragnę Pana poinformować, że DO znam i stosuję już przeszło 8 lat. Z dietą zapoznał mnie jeden z lekarzy w Warszawie który osobiście zna J.K. (nastąpiło to jeszcze przed rozpowszechnieniem się kolejnych arkadii). Problemów ze zrozumieniem i znajomością DO nigdy nie miałam, ale to nie zwalnia od myslenia i krytycznych osądów.
Jeśli książki JK czyta się ze zrozumieniem (przeczytałam wszystkie odtsępne na rynku łącznie z ksiązką kucharską którą niemal codziennie używam) a nie machinalnie lub wręcz dogmatycznie to chyba pewne pytania nasuwają się same!
Więc pytam i oczekuję jasnych i zrozumiałych odpowiedzi a pytania zadaję dość jasne i konkretne.
Nie wszyscy którzy śmią powątpiewać w pewne "rewelacje" lub też nie dość głośno krzyczą z zachwytu są osobami które nie stosują diety i jako takie pozbawione są "sprawnego umysłu".
Więc ponawiam pytanie zadane wcześniej - czy są dowody na te "śmiałe" tezy J.K.?
Mam nadzieję, że Pan w odróżnieniu od syna J.K. zdobędzie się na odpowiedź.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #27 : 2007-01-30, 16:50:22 »

Adax. Właśnie od takiego postawienia sprawy trzeba było zacząć swoje pytanie.
Nie musiałbym Ciebie kierować byś się zapoznał z żywieniem optymalnym, skoro je
już od 8 lat stosujesz. Masz więc własny wyrobiony pogląd na ten temat żywienia optymalnego.
Sądząć z Twojej wypowiedzi, że bardzo interesujesz się żywieniem optymalnym.
Tylko nadal nie wiem w jakim stopniu. Czy dla dobra własnego? Czy dla celów naukowych?
Skoro jsteś uważnym czytelnikiem zapewnie wiesz, że żywienie optymalne to nic innego jak proporcje
które jako pierwszy śmiałek dr Kwasnieki wprowadził do zywienia. Nikt przed nim nawet nie próbował
"ożenić" żywienie z matematyką. Czyli oficjalnie opublikoać proporcje BTW. nie bedę się znów powtarzał
o tym vco wszystkim jest wiadome. Na jedną rzecz chciałem Ci tylko zwrócić uwagę o czym wspominał dr Kwaśniewski
że podane proporcje BTW są podobne składem do mleka matki. Polskiej matki. U nas w Polsce pod tym wzgłędem obowiązuje wyższa norma, niż norma amerykańska. Muszę przyznać, że przed przystapieniem do żywienia optymalnego oczywiście miałem pojęcie że białko istnieje tłuszcze i węglowodany również. Chociaż juz od dawna zajmuję się kuchnią i przygotowaniem potraw nigdy nie myślałem i nawet mi na myśł nie przyszło ile BTW jest w jakieś potrawie czy to jest dobre czy złe. Miało być smaczne i bardzo ładnie podane. Skoro ładnie podane i smaczne oczywiście apetyt wzrastał efekty też były oczywiste i widoczne.
Po zapoznaniu się z żywieniem optymalnym proporcjami BTW tabelkami żywieniowymi
zmienił się wówczas mój stosunek do jedznia. Między innymi jedno zdanie przeważyło "Człowiek może żyć bez jedzenia 40 dni, ale nie bez picia". Pomyślałem nic mi nie może zaszkodzić skoro będę jadł codziennie, ale po prostu inaczej. Będę przestrzegał zawartości BTW w poszczególnych potrawach. A  czas tak szybko leci że już mija 11 rok i po prostu nie narzekam wszystko jest OK.
Skoro jest dobrze. A jest dobrze gdy się dobrze i prawidłowo odżywia to nie jest moim zdaniem ważne chociaż ciekawe
wysłuchać opinii innych osób.
Moim zdaniem sprawy medyczne kto ma rację lekarze powinni rostrzygać pomiędzy sobą nie tutaj na tym forum, ale publikacjach medycznych. Miiło by było poznać jakieś końcowe stanowisko w tej sprawie. Ale ja i wielu z nas jesteśmy tylko konsumentami którzy odżywiają się optymalnie przestrzegając stosunki BTW.
Rolą lekarza jest korygowanie proporcji BTW jeżeli zachodzi taka potrzeba w poszczególnych chorobach czasowo zlecić zwiększoną ilość białek lub zmniejszenie tłuszczy czy węglowodanów. skoro takich zaleceń nie ma śmiało odżywiać się standardowo.
Jeszcze na zakończnie mam prośbę. Skoro jeteś takim wnikliwym badaczem masz czas i ochotę na to poszukaj jakiś materiałów, które mogą lekarzy zainteresować za lub przeciw uważam, że nie mozna tego wymagać od konsumenta, który stosuje żywienie optymalne prawidłowo.
Najlepszym przykładem są listy czytelników, między innymi aktywnych członków na tym forum do JK, które publikowałem  a zaręczam Cię , że będzie jeszcze więcej. A jak wynika z Twojego listu jesteś z centralnej Polski nie miałeś okazji zapoznać się z tymi listami i artykułami, które niebawem się ukażą. Jedno jest tylko pewne każdy z nas musi umrzeć.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #28 : 2007-01-30, 18:07:32 »

Morgano wnioskuje z twojej wypowiedzi,ze nie znasz sytuacji Adax.Ona bedac na diecie urodzila chore dziecko i mysle,ze w takim kontekscie twoja odp.nie dotyczy postawionego przez Adax pytania
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #29 : 2007-01-30, 19:26:50 »

Kodar. Masz rację nie znam szczegółów o których piszesz.
Tym bardziej nie można odemnie oczekiwać odpowiedzi
na medyczne tematy na które nigdy się nie wypowiadam. Od tego są lekarze.
Nie we wszystkim mozna być mocnym. Ja osobiście nie boję się kuchni
tam się czuję bardzo dobrze. O gdybym był jasnowidzm to mógłbym przewidzieć wiele
spraw, ale niestety jest jak jest. Trudno komuś radzić na odległość nie znając sedna sprawy.
Dlatego uważam, że rozmowa w Realu jest bardziej rzeczowa niż pisanie o wszystkim lub o niczym
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #30 : 2007-01-30, 19:31:24 »

Tyle słów tu wylano, kiedy to w zasadzie pytanie Adax wymagało prostej odpowiedzi "tak" lub "nie"...

M
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #31 : 2007-01-30, 19:46:31 »

Tak - ale po to jest forum aby wylewać słowa Very Happy
Nie - bo Adaxowi nie zależało na prostej odpowiedzi. Ona chciała dyskusji Very Happy Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #32 : 2007-01-31, 14:49:36 »

        Bo podstawowy błąd polega na wszechobecnym przeświadczeniu, że ŻO czy DO stanowi panaceum na dosłownie wszystko, łącznie z korektą systemu etycznego.
        Zapewne Adax dalej odzywiasz się tłusto, czy tak ? Ja nie widzę też innej alternatywy, jednak są pewne "luki", które należałoby jak najszybciej wyjaśnić. I nie wypełniać ich treściami mesjańsko-religijnymi lub pobożnymi przeświadczeniami, a przyłożyć doń jedynie czysty rozum.
       Pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, że w końcu doczekać się satysfakcjonującej Cię odpowiedzi.

Tomek
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #33 : 2007-01-31, 14:55:50 »

adax. Nie znam przypadku Twojego chorego dziecka.
Wczoraj się tylko szczątkowo o tym dowiedziałem.
Ja zajmuję się żywieniem, a lekarze leczeniem i to do nich
powinnaś skierować swoje ewentualne pytania.
Uważam, że odpowiedź może być z mojego punktu widzenia bardzo utrudniona
bez jakiejś osobistej konsultacji z lekarzem.
Jeżeli będziesz potrzebowała jakieś rady odnośnie zywienia a ja będę wstanie Ci pomóc to chętnie pomogę.
Wiem tylko z doświadczenia, że wiele dzieci rodzi się z pewnymi wadami i każdemu rodzicowi jest przykro z tego powodu, ale to już jest raczej sprawa Boga dlaczego taki los Cię spotkał.
Uważam, że jedzenie w tym przypadku nie miało najmniejszego znaczenia skoro jadłaś i byłaś zdrowa.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #34 : 2007-01-31, 15:40:30 »

Bzdura!...

Bardzo niestosownie napisałaś - wywalam Twój post, bo wymagałby sporej korekty, której nie możesz sama zrobić. Możesz go zamieścić ponownie, jeśli zechcesz, ale nie w takiej formie - weź szczególnie pod "lupę" słuszne uwagi Tomkiewicza.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #35 : 2007-01-31, 17:17:16 »

                Toan, dlaczego wywaliłeś post Adax ?
  Twoje wyjaśnienie nic nie mówi. Każdy inteligentny człowiek zauważy, że spolegliwie patrzysz na ewidentne przykłady forumowego chamstwa. Nie będę podawał przykładów, bo jesteś inteligentnym cżłowiekiem. Zareagowałeś nie na chamstwo, którego w żadnym razie nie ma w poście Adax, ale na wyjątkowo stanowczą krytykę ojca, której nie dopuszczasz. Masz do tego pełne prawo.  Nie raz wyrażałem się z gratulacjami dla Twego liberalnego podejścia, ale niechże ono będzie funkcjonalne dla każdego !
               Zdjęcia funkcji "edit" nie będę komentował. Po prostu ludzie zamiast wziąć się , psiakrew, do roboty i pisać - zawsze wyrzygują z siebie pretekst w postaci oskarżeń o dyskryminację. Jak widać, słowniki i książki nie powinny trafiać pod strzechy - zwłaszcza pod strzechy.

Tomek
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #36 : 2007-01-31, 19:29:59 »

... patrzysz na ewidentne przykłady forumowego chamstwa.

W ogóle się nie wtrącam w "wolne tematy", bo widzą go tylko Użytkownicy i liczę na kulturę ich wypowiedzi i  jeśli jest tam łanany regulamin - to nikt tego nie zgłasza.
Gdyby adax napisała, że zaszkodziło, ma pretensje, ostrzega przed stosowaniem, placebo i.t.p. - w ogóle bym nie zareagował. Gdyby zapytała np: czy można jej udostępnić adres osoby wyleczonej, bo chciała się przekonać, czy poradzić, a tak - nie ma o czym dyskutować. Zresztą dałem jej z rok temu adres i telefon do dr-a Głowackiego, więc nie ma żadnego zaniedbania, czy lekceważenia z mojej strony, bo każdemu staram się pomagać w miarę możliwości Very Happy
A "edit" wprowadziłbym każdemu, ale za dużo jest osób, które chciałyby zmarnować to Forum, bo "za mocno w oczy kole". Shocked Confused

PS
adresów żadnych osób prywatnych już nie podaję, ze względu na Ustawę "O ochronie danych osobowych".
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #37 : 2007-01-31, 21:19:45 »

 Z "edit" zrozumiałem. To nie problem, wystarczy bardziej się przyłożyć do posta i finito.
    Jednak  co do reszty - nadal mam mieszane uczucia. Nie wydaje mi się rozsądne wytaczać w tej sprawie spór.

Tomek
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #38 : 2007-02-01, 01:09:40 »

 Shocked Ile chamów na tym forum  Rolling Eyes
Wczoraj robilam zakupy w sklepie spozywczym. W czasie kiedy ekspedientka ważyła mi mięso, ja wrzucilam do swojego wora ziemniaki, cebule i coś tam jeszcze. Pobrudziam sobie łapy, ale chcialam usprawnic zaskupy. Tymczasem jakis elegancik z kolejki złorzeczył, ze on nigdy tak nie marudzi przy ladzie, że sam jest świetnie zorganizowany. Przekonany o swojej racji, skandował na cały regulator. Porównywał się do tłumoków i niezdarnych bab. Przechwalał się, że tez gotuje i sprzata, ale jest świetnie zorganizowany. Porównanie było, bez gadania, całkowicie na jego korzyśc Very Happy Był bardzo napuszony i nieprzyjemny. Obśmiałam go, czego nawet nie zauważył, po czym wyszliśmy ze swoimi zakupami, każde w inną stronę. On miał malutka torebeczkę z jakimś symbolicznym zakupem, a ja dzwigałam trzy pękate reklamówki.

Pomyślałam sobie, że fajnie mają ludzie zadufani w sobie, nieświadomi swojej śmieszności. A dyskutować z nimi jest Zupełnie bez sensu.
Zapisane
adax
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (8)
« Odpowiedz #39 : 2007-02-01, 13:51:32 »

Tak więc cóż było tak chamskiego? przecież w swoich książkach sam autor tj JK porównuje się do mesjasza! (bo chyba ten fragment poruszył tak Syna JK) mogę zacytować jeśli potrzeba! (książka "Dieta Optymalna")
Jeśli w innym fragmencie wpisu tego dokonałam - to proszę o wskazanie bo ja nie widzę niczego nieprawdziwego i co za tym obrazliwego w swym poście!
Ponawiam jednak (skoro wpis wyleciał) publiczne pytanie o choć jeden udokumentowany przypadek gdy DO (lub inna dieta cud) spowodowała korekcję zdiagnozowanej wady anatomicznej! (co w swoich listach jawnie twierdzi JK i co było do tej pory meritum naszej dyskusji)
Wracając do wymazywania niewygodnych wpisów i blokowania nieprawomyślnych, oczekuję wyjaśnień bo wszystko o czym piszę jestem w stanie udowodnić i nie uciekam od odpowiedzi! Także w swoich osądach opieram się na szerokich konkretnych wypowiedziach i działaniach - bez kluczenia i wyrywania zdań z kontekstu.

Dobrze nie chaciałam poruszać tematu Dr Głowackiego ale skoro sam publicznie się do tego odnosisz proszę bardzo!
Na pytania odnośnie kardiologa i/lub pediatrę dostałam od Toana nr do poradni uwaga! Neurologa który ponadto może udzielić mi wskazówek odnośnie żywienia optymalnego bo jest równierz konsultantem ŻO! (do czego namawiała mnie sekretarka i proponowała zapis na prywatne konsultacje!)
Mimo to zadzwoniłam (jakoś się udało obejść uczynną sekretarkę) cóż sympatyczny człowiek lecz zupełnie nie zrozumiał czemu do niego skierowano moją osobę (jedyne co nas łączyło to fakt, że niedawno został ojcem!) więc przeprosiłam za nieporozumienie! Bravo cóż za pomoc (Toana) a jak fachowa i na temat! Tak można się poczuć wspaniale - kawał dobrej roboty Laughing
Nigdy w swoich wypowiedziach nie dąże do chamstwa - może niepotrzebnie polemizuję z niektórymi wpisami i siłą żeczy zniżam się do niskich lotów. Za co z góry pozostałych forumowiczów przepraszam!
Ps ciekawe czy tym razem także wyleci ten wpis.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.