forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-11, 05:21:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
661314 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  pokrzywka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: pokrzywka  (Przeczytany 6421 razy)
fewa
Go


Email
pokrzywka
« : 2007-01-26, 21:12:29 »

Mój syn wrócił z zabawy na śniegu.Poszwdł się przespać,jak wstał to cała skóra go swędziała. Miał bąble jak by leżał w pokrzywach i strasznie swędziały. Najpierw miał na rękach i brzuchu jak znikły na rękach to potem miał na nogach ,pózniej na głowie. Cały czas te bąble się prznosiły.Rano nie posłałam go do szkoły bo cały czas się drapał.Ok. południa wszystkie bąble znikły i teraz na wieczur znowu się pojawiły i nie wiem od czego dostał takiego uczulenia.Wczoraj jadł tak jak zwykle, jedynie co było innego to zupa z lanymi /2 jajka i 2 żółtka/ jajkami ,oprócz marchewki pietruszki i cebuli dałam tez seler, więc podejzenie padło na selera, ale czy to możliwe? miał tez ochotę na bułkę bo dawno nie jadł ,była ''nadmuchana",czy te spulchniacze działają alergicznie?
I jeszcze jedno, wczoraj czyściłam szafki "Clinem'', ma ostry zapach sama to odczułam bo szczypało mnie w nosie i dostałam katar,i nie wiem czy to właśnie nie było przyczyną alergii.
Nie wiem jak długo utrzymuje się taka pokrzywka i co trzeba robić?
Dałam mu calcjum.Co można podać w takiej sytuacji?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pokrzywka
« Odpowiedz #1 : 2007-01-27, 01:00:49 »

Pewnie dostaniesz jeszcze pytanie, czy syn jes alergikiem.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: pokrzywka
« Odpowiedz #2 : 2007-01-27, 10:39:36 »

Znalam ludzi gdy po wejsciu do wody dostawali swedzenia i babli,nie byli na optymalnym.Wy przeciez jestescie.Kazda alergia to stan zapalny.Czegos w waszym pozywieniu jest za duzo.Najbardziej naduzywane produkty to,produkty mleczne,zbozowe,czasami uczula tez bialko kurze.Zacznij wymieniac pr.ktore stosowalas dla dzieciaczka do tej pory na inne.Tu na forum jest duzo na ten temat. Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pokrzywka
« Odpowiedz #3 : 2007-01-27, 13:50:59 »

Bodźcem, który bezpośrednio spowodował pokrzywkę było najprawdopodobniej zimno.
Z diety - przyczyną mogło być to co zjadł (niewłaściwa podaż) w ciągu ostatnich 12 godzin przed incydentem (bardziej prawdopodobne) lub nawet to co zjadł 3 dni temu.
Łatwo diagnozować (pod kątem diety) pokrzywkę, która wystepuje codziennie.
Podaje sie wapno, tabletki przeciwalergiczne. Jak długo trwa? Różnie. U jednego pół dnia, u innego tydzień, u kolejnego dłużej.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: pokrzywka
« Odpowiedz #4 : 2007-01-27, 19:47:35 »

Dziękuję za odpowiedzi.
Syn jest alergikiem, jest uczulony  prawie na wszystko. Po wprowadzeniu żywienia optymalnego nie miał żadnych objawów alergicznych. Tylko czasami jak jesteśmy poza domem/znajomi,rodzina/ to rzuca się na jedzenie nie-opty tak jakby nigdy nie jadł paluszki,chleb,słodycze. Albo czasami zostaje obdarowany słodyczami. Z dziećmi jest ciężko. Mimo, że wiedzą co im szkodzi to i tak chętnie sięgają po nie.
Jak narazie dzisiaj nie miał tych bąbli. Dzisiaj też był na sankach tylko cieplej się ubrał.
Wczoraj wieczorem tak strasznie się drapał, że nie mógł spać,musiałam dać mu tabletkę przeciw alergiczną.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pokrzywka
« Odpowiedz #5 : 2007-01-27, 20:22:49 »

Tak, w tym co mówisz, coś jest, Lekarko. Duza róznica temperatur wywołuje pokrzywkę. Tak samo obcisłe ubrania - po zdjęciu np. spodni krew napływa w to wczesniej uciskane miejsce i nagle swędzenie. To samo po wejściu do ciepłego pomieszcenia z mrozu.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: pokrzywka
« Odpowiedz #6 : 2007-01-27, 20:25:08 »

Niektórzy też w podobny sposób reagują na wełnę.

M
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 17 zapytaniami.