forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 22:15:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660444 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (11)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (11)  (Przeczytany 7527 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (11)
« : 2007-01-28, 01:13:37 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (11)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Ruda Śl. 28.10.1998r.
Zwracam się do Pana z prośbą o pomoc dla mojej żony, która choruje na zespół parkinsonowski na tle miażdżycowym. Od kilkunastu lat cierpi również na nadciśnienie, cukrzycę i chorobę wieńcową. Dwa lata temu pojawiły się objawy zespołu parkinsoidalnego. Żona od pewnego czasu ma coraz większe trudności w poruszaniu się. Czy dieta optymalna, którą ja stosuję, jej również pomoże? Chorowałem na przewlekły bronchit, chorobę wieńcową, miałem zawał, a lekarze przeznaczyli mnie na złom. Po 4 miesiącach stosowania diety optymalnej, bardzo Pan mi pomógł. Jestem sprawny, tylko trochę dolegają mi jeszcze duszności.
Dziękuję za Pańskie książki i za artykuły w "Dzienniku Zachodnim", które są bardzo pomocne dla mnie.
                                                                                                              M. P.   

 
Żona pana ma zaawansowaną miażdżycę, cukrzycę, nadciśnienie i słabe serce. Parkinsonizm miażdżycowy spowodowany jest zmianami miażdżycowymi w tętnicach mózgowych i spowodowaną tymi zmianami nadmierną przewagą układu para sympatycznego w centralnym układzie nerwowym. Miażdżyca, przewaga układu para sympatycznego, cukrzyca i pozostałe choroby żony są spowodowane tą samą przyczyną pierwszą, czyli niekorzystnym odżywianiem.
Z chorób, na które żona choruje wyleczyć się można, a leczeniem przyczynowym jest żywienie optymalne, które żona powinna wprowadzić natychmiast. Dawkowanie leków na cukrzycę należy zmniejszyć, a następnie odstawić, w zależności od poziomu cukru we krwi. Nie można dopuszczać do pojawienia się ciał ketonowych w moczu, przez spożywanie zalecanej ilości węglowodanów. W miarę cofania się zmian miażdżycowych w tętnicach mózgowych, objawy parkinsonizmu miażdżycowego powinny się powoli cofać. Zmiany miażdżycowe mogą cofać się prawie 2 lata lub dłużej. Gdy objawy parkinsonizmu będą ustępowały zbyt wolno, można po 6 lub więcej miesiącach żywienia optymalnego przyjąć serię zabiegów z prądami selektywnymi pobudzającymi układ sympatyczny, które zmniejszą lub usuwają nadmierną przewagę układu para sympatycznego w centralnym układzie nerwowym i znacznie przyspieszają cofanie się objawów parkinsonizmu miażdżycowego.
                                 
                                                                       **********

Rybnik 25.10.1998r.
Mam na imię Diana, chodzę do IV klasy LO, wraz z rodzicami żywimy się optymalnie od lutego 1998r. Z początku było mi bardzo trudno gdyż wcześniej odchudzałam się jedząc niemal wyłącznie węglowodany. Mój codzienny posiłek stanowił ryż z jabłkami. Cerę miałam brzydką i stale byłam zmęczona. Schudłam wtedy z 65kg do 60-62kg. Na diecie optymalnej schudłam do 57kg. W czasie wakacji zjadłam nieraz całą czekoladę, jadłam, gdy nie byłam głodna. Cały czas dorzucałam coś do żołądka. W krótkim czasie przytyłam o 3,5kg. Mam wzrostu i moja prawidłowa waga powinna wynosić 55kg. W styczniu mam studniówkę i marzę, być szczuplutką. Dla mnie to jest rozpacz. Pytam pana doktora, czy jeśli jestem głodna, i tylko tyle będę jadła, aż poczuję, iż nie jestem głodna tylko tyle, aby usunąć pragnienie jedzenia to schudnę? Czy nogę czasami jeść lody /według przepisu z książki/ przez cały dzień, to znaczy wtedy, gdy jestem głodna?
Bardzo ważną zaletą diety jest to, że potrzebuję mniej snu, a moja skóra, która była pokryta trądzikiem na twarzy, plecach, dekolcie, ramionach, staje się coraz ładniejsza. Na buzi prawie nic już nie mam, a stare blizny powoli się goją i wygładzają. Mam tylko jeden problem - nie mogę się patrzeć na ten tłuszcz na moim ciele. Innym to może tak nie przeszkadza, ale ja nie wytrzymuję psychicznie.
                                                                                                              Diana

   
Każdy chłopiec i każda dziewczyna muszą robić wiele głupstw zanim ich psychika osiągnie pełną dojrzałość, co zdarza się najczęściej po 26-28 roku życia. Mózg rosnącego dziecka, młodzieńca, czy nastolatki działa jak komputer w budowie. Jeśli do tego jest budowany z nie najlepszych materiałów, a zasilany nie taką energią, jaką zasilany być powinien, to nie ma takich szaleństw, których młody człowiek nie mógłby popełniać. Największym koszmarem dla nastolatków jest trądzik. Sama piszesz, że przy diecie optymalnej trądzik powoli ustępuje. Twoja cera zrobiła się ładna, a nawet stare blizny na twarzy powoli goją się i wygładzają. Jeśli młodzi ludzie tylko z powodu trądziku czy niewielkiej nadwagi decydują się na stosowanie żywienia optymalnego, to bardzo dobrze dla nich samych. Uzyskują w ten sposób wiele wymiernych korzyści, daleko ważniejszych niż cel, dla którego podjęli to odżywianie. Przy wzroście 166cm waga55, 57 czy 60kg jest wagą prawidłową i nie powinnaś się tym przejmować, że ważysz, jak sama twierdzisz, zbyt dużo. Gdy będziesz jadła wtedy, gdy będziesz miała na to ochotę i tyle, aby nie odczuwać głodu, to schudniesz. Czasem, gdy będziesz miała ochotę, możesz przez cały dzień jeść tylko lody. Pilnuj dokładnie diety i nie przesadzaj z jedzeniem. Za każdy większy grzech w odżywianiu poniesiesz karę. Organizmu ani przechytrzyć, ani oszukać się nie da. Dziewczyna w twoim wieku powinna mieć pod skórą trochę tłuszczu. Nie może być za chuda. Przy dłuższym stosowaniu żywienia optymalnego twoja figura zmieni się na bardziej kobiecą, tak, że i na tłuszcz na który obecnie nie możesz patrzeć, będziesz spoglądała z sympatią i zadowoleniem.
                                           
                                                                      **********


Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (11)
« Odpowiedz #1 : 2007-01-28, 07:22:35 »

Morgano-proponuję aby kazdy przedruk z D.Z. /"Odpowiedzi na listy cz.I II III"/ opatrzyc dopiskiem jakiej choroby to dotyczy-łatwiej bedzie potomnym znaleśc właściwy dla siebie temat.Inaczej w gąszczu tych listów, szukając tematu dla siebie,szybko zwątpi.Pozdrawiam.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (11)
« Odpowiedz #2 : 2007-01-28, 09:07:17 »

Listy i artykuły, które udostępniam były drukowane w Dzienniku Zachodnim właśnie w takiej formie.
Niej jestem upoważniony do przeprowadzania segregacji tych listów, bo wówczas
to nie miałoby sensu. /Mógłbym je źle posegregować - umieścić/. To są po prostu oryginały.
Wszelkie listy uporządokowane listy znajdziesz w książkach doktora Kwaśniewskiego
w których to odpowiada na listy. Forma i styl niestety jest juz trochę inny bardziej wygładzony
skoregowany jak również wszystkie książki. Ja po prostu trzymam się ściśle faktów.
Każdy jak pisałem ma prawo dowolnie posegregować sobie te materiały w swoich komputerach.
Codzienna niewielka ilość tego materiału pozwoli na to by zainteresowany mógł dokonać osobistą segragację.
Listy i /artykuły w krótce /doktora Kwasniewskiego ukazywały się przez 4 lata dwa razy w tygodniu.
Komasowanie tych artykułów i codzienna publikacja pozwoli na to, że ów materiał przekażę
w odpowiednio krótszym czasie.
 Doktor Kwaśniewski jest w posiadaniu wszystkich tekstów, które WAM udostepniam na forum.
Otrzymał  je w formie drukowanej w prezencie w 2 tomach w specjalniej pozłacanych oprawach.
Mam nadzieję, że uda mi się przekazać Wam te materiały w stosunkowo krótkim czasie no powidzmy w okresie 6-7miesięcy.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (11)
« Odpowiedz #3 : 2007-01-28, 11:08:45 »

Ok. mnie to osobiście nie przeszkadza-mam wszystko co wyszlo spod pióra dra JK- pomyślałem w tym momencie o początkujących i mniej obeznanych w temacie - ale i tak warto - zapewniam.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.