forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 07:49:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659695 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (13)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (13)  (Przeczytany 10306 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (13)
« : 2007-01-30, 00:47:58 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (13)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

  Moja siostra ma zwężenie tętnicy szyjnej. Była 2 miesiące na diecie. Przerwała na 2 tygodnie i zachorowała. Zaczęła tracić chwilowo przytomność i znalazła się w szpitalu. Lekarze zakazali diety. Powiedzieli, że po daniu kroplówki po tej diecie mogą porozrywać się żyły.
                                                                                                        Czytelnik.
   

Pisałem już, że żywienia optymalnego przerywać nie należy, gdyż to się po prostu nie opłaca. Może być niebezpieczne u chorych na niebezpieczne dla zdrowia i życia choroby. Samo zwężenie tętnicy szyjnej bez równoczesnych zmian miażdżycowych w tętnicach mózgowych, może nie dawać żadnych objawów, gdyż mózg jest zaopatrywany w krew przez 2 tętnice szyjne i 2 tętnice kręgowe. Odstąpienie od diety optymalnej spowoduje zawsze nagłe upośledzenie zaopatrzenia mózgu w energię i zwiększone zapotrzebowanie mózgu na tlen, które nie mogą być pokryte w pełni z powodu zwężenia tętnic i ich stwardnienia. Ludzie stosują setki różnych metod i sposobów leczenia, którym ich lekarze na ogół nie zabraniają, dopóki nie są skuteczne. Inaczej musi być i jest, gdy pojawiają się metody tak skuteczne i tanie, jak żywienie optymalne i prądy selektywne. Jest to zrozumiałe, aczkolwiek przykre. No cóż.
Ludzie na razie są tylko ludźmi. Niestety. Czy siostra podejmie ponownie dietę optymalną, czy też nie, musi zadecydować sama? Choremu niczego nie można zabraniać. Można mu tylko radzić. Ja tylko radzę, a nikomu niczego nie zabraniam i nikomu nie ma za złe, że nie może rozumieć, czy nie chce, czy gdy nawet nie chce zapoznać się czyś nowym. Jego sprawa. Coraz więcej lekarzy potrafiło zrozumieć, o co rzecz idzie i stosuje z powodzeniem moje metody u chorych. Nie są to lekarze z tych mniej inteligentnych. Kruchość żył i tętnic spowodowana jest niedoborem kolagenu w diecie, którego w diecie optymalnej nie brakuje. Wytrzymałość mechaniczna tętnic i żył przy żywieniu optymalnym wzrasta i trudno jest porozrywać żyły robią się kruche i słabe przy żywieniu takim, jakie jest stosowane w szpitalach. Z zupki wodnej zwaną mleczną, chleba i margaryny organizm nie może uzyskać składników potrzebnych do utrzymania w dobrym stanie żył i tętnic.
                                   
                                                                                  **********
 
05.11.98r. Mölln, Niemcy`
Od połowy kwietnia stosuję dietę optymalną. Cieszę się, że mam Pana książkę i dzięki tej diecie jestem wreszcie zdrowa! Niepokoję się poziomem cholesterolu. W końcu września miałam HDL-69, LDL-231, Lipo proteiny 30,1 /norma 25-35/. Na diecie cholesterol mi wzrósł i tylko lipo proteiny obniżyły się o 5,4. Mój lekarz był niedozwolony z wyników, ale ja tak wspaniale się czuję, że z tej diety zrezygnować wcale nie chcę i nie zrezygnuję! Moje koleżanki, które też są na Pańskiej diecie czują się również dobrze. Ewa chorująca od lat na tarczycę odstawiła lekarstwa, bo stały jej się niepotrzebne. Mówi, że wreszcie normalnie żyje. Panie Doktorze! Dlaczego ta książka nie jest wydana w innych językach? Mam dużo znajomych za granicą, którzy są bardzo tą dietą zainteresowani, ale nie rozumieją polskiego. Pytają, dlaczego? Czytam odpowiedzi na listy czytelników z Dziennika Zachodniego", czytają je też moi znajomi z Mölln, Hamburga i Lubeki. 
                                                                                            Elżbieta Tomczyk


   Wielu ludzi pisze do mnie, że na diecie optymalnej czuli się bardzo dobrze do czasu, gdy zrobili sobie badania krwi, a lekarz postraszył ich, że są nieprawidłowe. Najważniejsze dla chorego jest, aby mógł wyleczyć się z chorób, na które choruje, aby go nic nie bolało, by mógł cieszyć się życiem. Gatunek ludzki z powodu niewłaściwego odżywiania, jest gatunkiem zdegenerowanym i chorym. Normy w poziomie cholesterolu, lipidów, trójglicerydów i innych związków zwykle badanych, są normami właściwymi dla przedstawicieli zdegenerowanego i chorego gatunku. Nie są normami dla jednostki, która odżywa się w sposób najlepszy dla człowieka są z tej prostej przyczyny, że tych norm nie określono dotychczas u ludzi zdrowych, stosujących żywienie optymalne, bo takich ludzi nie było. Po przejściu na żywienie optymalne skala przebudowy metabolizmu w organizmie i jego składu chemicznego zależy od poprzedniego modelu żywienia. Im bardziej różnił się on od optymalnego, tym przebudowa organizmu musi być większa. Jest większa u długoletnich jaroszów, w których organizmach powstają zaburzenia w przemianie materii, czasem niemożliwe do usunięcia po przejściu na żywienie optymalne. Gdy organizm przez lata nie otrzymuje z pokarmem pewnych składników, to ogranicza lub likwiduje niepotrzebne szlaki metaboliczne. Gdy składniki te otrzyma w żywności optymalnej, może mieć trudności z ich przetwarzaniem. Gdy już nie może odtworzyć jakiegoś szlaku metabolicznego, występują zaburzenia w organizmie, często rozwija się określona choroba.
Organizm ma duże możliwości uruchomienia innych, okrężnych szlaków metabolicznych, które umożliwiają życie, ale są dla organizmu mniej korzystne i same mogą być przyczyną zaburzeń, czy określonych chorób. Przykładem takiej choroby jest białaczka szpikowa.
Zachorowania nasilają się na wiosnę / w Australii jesienią, czyli na ich wiosnę, gdy wzrost temperatury otoczenia wpływa na skład diety ludzi.
Ta zmiana odżywiania stwarza warunki dla zachorowań na białaczki. Leukocyty u człowieka występują w ilościach 2000-3500 w 1 mm sześć krwi, a ich ilość szybko wzrasta przy infekcjach, szczególnie bakteryjnych. Ich głównym zadaniem jest wchłanianie i zabijanie bakterii chorobotwórczych. Zabijają je przy pomocy nadtlenku wodoru, który wytwarzają tylko wówczas, gdy dysponują "liniami technologicznymi" do jego produkcji. Gdy leukocyty potrafią przetwarzać glukozę w szlaku pentozowym i mają potrzebne enzymy do jej przetwarzania w ten sposób, to mogą wytwarzać nadtlenek wodoru, znany w postaci rozcieńczonej jako woda utleniona. Gdy zgubią ten szlak metaboliczny, rozwija się białaczka. Zmiana diety na optymalną może stworzyć warunki dla ponownego uruchomienia tego szlaku w leukocytach / i wówczas białaczka ustępuje/, ale nie zawsze jest to możliwe. U części byłych długoletnich jaroszów występują podobne zaburzenia w metabolizmie, które nie zawsze organizm może usunąć. Dlatego u części tych ludzi pojawiają się pewne zaburzenia w metabolizmie, powodujące np. wysoki poziom cholesterolu we krwi. Im bardziej poziom cholesterolu wzrasta po przejściu na żywienie optymalne, tym większa i szybsza jest przebudowa organizmu. Przebudowa organizmu musi być największa u długoletnich jaroszów, stąd u nich najczęściej spotykamy największy wzrost poziomu cholesterolu we krwi. Ale ten cholesterol z rozwojem miażdżycy nie ma żadnego związku przyczynowego, bowiem od dawna wykazano w naukach podstawowych / biochemia /, że poziom cholesterolu we krwi nie jest zależny od ilości cholesterolu spożywanego w pokarmie, i nie ma wpływu na rozwój miażdżycy. Wykazano, że obniżenie poziomu cholesterolu we krwi lekami, czy dietą niskokaloryczną i niskotłuszczową, nawet nie zwalnia postępujących uprzednio procesów miażdżycowych.. Przy szybkim ustępowaniu miażdżycy, co ma zawsze miejsce po przejściu na żywienie optymalne, wzrasta, czasem znacznie, poziom cholesterolu HDL, czyli dobrego cholesterolu. Poziom wzrastający oznacza szybsze cofanie się miażdżycy. U stosujących miażdżyco wodny sposób żywienia poziom cholesterolu dobrego /HDL/ jest niski i gdy lekarzowi uda się go zwiększyć o kilka procent, uważa to za sukces. U stosujących żywienie optymalne i /jeszcze/ chorych na miażdżycę ustępowanie zmian miażdżycowych może być bardzo szybkie, a poziom cholesterolu Dobrego może znacznie przekraczać współczesne normy. W medycynie uważa się, że gdy cholesterol HDL jest wyższy od 60-65mg %. to jest korzystnie i gdy ilość cholesterolu, HDL jest większa niż 20%, ogólnego poziomu cholesterolu, to również jest korzystne dla organizmu. Ale u optymalnych poziom cholesterolu HDL /dobrego/ często przekracza 100mg%. Spotkałem nawet poziom 170 i 193mg%. Cholesterolu dobrego /HDL/ a ilość cholesterolu dobrego wynosiła 51 czy 57 % ogólnej ilości cholesterolu, czyli znacznie przekraczała współczesne " dobre normy ".
Co mówi przeciętny lekarz, gdy spotka takie wyniki? Najczęściej straszy chorego, że jego wyniki są złe. Gdy poziom cholesterolu HDL jest wysoki a poziom trójglicerydów niski / najlepiej poniżej 60mg%./ to ogólny poziom cholesterolu, nawet, gdy przekracza 500mg% nie ma żadnego znaczenia, a świadczy tylko o intensywności przebudowy organizmu. Lekarze o tych zależnościach nie wiedzą, ale straszyć ludzi muszą. Pisze pani, że jej koleżanka Ewa wyleczyła się dzięki żywieniu optymalnemu z choroby tarczycy a leki stały się zbędne. Żywienie optymalne może wyleczyć zarówno nadczynność jak i niedoczynność tarczycy, ale nie jest to regułą. Tarczyca nie jest w organizmie sama i niezależna. Zależy od przysadki nadnerczy, układu wegetatywnego /przewaga układu sympatycznego w nadczynności i para sympatycznego w niedoczynności/ i nie zawsze jest możliwe pełne uporządkowanie zależności i funkcji tak skomplikowanej i misternie ze sobą powiązanej konstrukcji. Jeśli istnieje potrzeba zażywania leków na nadczynność czy niedoczynność tarczycy, to trzeba je brać. Gdy choroba ustąpi można / i trzeba/ leki odstawić. Pyta pani, dlaczego moje książki nie są wydawane w innych językach, mimo dużego na nie zapotrzebowania. Są dwie przyczyny. Pierwsza, to świadome działanie, aby Polacy jako pierwsi mogli skorzystać z mojej wiedzy i wygrać wyścig do zdrowia i rozumu tak w kraju jak i wśród Polonii. Drugą przyczyną jest to, że wielcy wydawcy, wydający głównie knoty, nie potrafią zrozumieć rzeczy najprostszych.. Jak podaje "Rzeczpospolita" od ponad 2 lat na pierwszym miejscu sprzedawanych w Polsce książek jest "Dieta optymalna" wydana przez "Dziennik Zachodni" na drugim w roku bieżącym jest "Książka kucharska" na trzecim "Żywienie optymalne?. Książka ma służyć pewnemu celowi. Powinien to być cel dla Narodu pożyteczny i przynieść mu konkretne, wymierne korzyści:
w energii, zdrowiu, rozumie. Moje książki spełniają powyższe warunki w całej pełni, czego nie można powiedzieć o prawie żadnej z wydanych w ostatnich latach książek. Są targi książek, na których w ogóle nie wspomina się o najlepiej sprzedających się książkach, a reanimuje się wydawnicze trupy i cegły. Moje książki są nielegalnie drukowane i rozpowszechniane, nie tylko w Polsce.
I nikt z wydawców się nie dziwi, dlaczego te inne, te uważane za najlepsze, te zalegające magazyny i księgarnie, nie są podrabiane. Jeśli polscy wydawcy nie chcą zarabiać to ich sprawa, ale dla Narodu - szkoda. Jak dotąd "Dieta Optymalna" została wydana w języku czeskim, jest tłumaczona na niemiecki /Austria/, angielski /Australia/, węgierski i rosyjski.
                               
                                                                               ***********







Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (13)
« Odpowiedz #1 : 2007-01-30, 09:02:07 »

Dzięki Morgano za ten artykuł. Własnie szukałem tych informacji  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (13)
« Odpowiedz #2 : 2007-01-30, 09:17:01 »

http://www.cmdik.pan.pl/zespoly/zfd/badania.html#3 -  a tu Brufordzie badania naukowe PAN (chyba nie kwestionujesz dorobku i autorytetu naukowego tej instytycji) wprawdzie tylko, że nie szkodzi, ale już dobry kierunek jest przyjęty Very Happy Pracownicy Instytutu bardzo chętnie podzielą się z Tobą swymi osiągnięciami i wreszcie będziesz już coś miał w garsci, od czego można zacząć się uczyć.

A swoją drogą, jakie to "dziwne" - w 1989 roku DO była "na słowo honoru" strasznie "be" dla Rady Terapii PAN'u, a teraz - po badaniach - już nie szkodzi. Za parę badań (w tej dziesięciolatce - może jeszcze nie) - będzie leczyć.

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=702.0 - w tym watku znajdziesz Brufordzie stanowisko PAN i inne dane dla Twojej analizy. Może podzielisz się spostrzeżeniami po przemyśleniu tematu?.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (13)
« Odpowiedz #3 : 2007-01-30, 12:01:00 »

http://www.cmdik.pan.pl/zespoly/zfd/badania.html#3 -  a tu Brufordzie badania naukowe PAN (chyba nie kwestionujesz dorobku i autorytetu naukowego tej instytycji) wprawdzie tylko, że nie szkodzi, ale już dobry kierunek jest przyjęty Very Happy Pracownicy Instytutu bardzo chętnie podzielą się z Tobą swymi  Może podzielisz się spostrzeżeniami po przemyśleniu tematu?.

I tu się Toanie zdziwisz niepomiernie.
1.PAN to nie jest placowka o jakiejś "szczególnej" renomie jeśli idzie o
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (13)
« Odpowiedz #4 : 2007-01-30, 12:03:48 »

I tu się Toanie zdziwisz niepomiernie.
1.PAN to nie jest placowka o jakiejś "szczególnej" renomie jeśli idzie o

się mi klikło.....

1.PAN to nie jest placowka o jakiejś "szczególnej" renomie jeśli idzie o postęp w światowej medycynie
2.Niektóre jej mechanizmy znam z autopsji Very Happy
3.Ta akurat praca to maleńka pracka naukawa o niewielkiej wartości ,zresztą jeśli cokolwiek potwierdza to to co sam uważam od lat kilku najmniej.
4.Jeśli to był grant to ciekawym niepomiernie jego sumy Very Happy
5.Pogadamy jak zamiast rzeczy oczywistych ktoś wykaże np że DO leczy , dajmy na to, RZS.Wtedy to będzie coś
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (13)
« Odpowiedz #5 : 2007-01-30, 13:11:27 »

A nic nie stoi na przeszkodzie, aby PAN stał się wiodącą placówką naukową światowej medycyny - wystarczy tylko zebrać grupę osób chorych na np: RZS z pełną dokumentacją medyczną i zastosować DO - pierwsze wyniki stwierdzające poprawę obiektywną będą już po dwóch tygodniach, a po kilku miesiącach obserwacji będzie komplet dokumentacji do naukowego stwierdzenia: DO jest przyczynowym leczeniem w RZS. Później inne nieuleczalne choroby można również przebadać. Trochę chęci, naukowego zacięcia i po sprawie Very Happy . NIC nie stoi na przeszkodzie. I nic by tak JK nie ucieszyło. Pewnie wszyscy stosujący zalecenia JK też by się ucieszyli Very Happy.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (13)
« Odpowiedz #6 : 2007-01-30, 13:16:28 »

DO jest przyczynowym leczeniem w RZS.

Nic nie wskazuje na to , by DO było przyczynowym leczeniem w RZS
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (13)
« Odpowiedz #7 : 2007-01-30, 13:19:11 »

Ślepiec nigdy nie dostrzeże Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (13)
« Odpowiedz #8 : 2007-02-01, 01:12:40 »

Słyszałam, że PAN się rozwiązuje. Nie wiem, co w zamian.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.