forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 11:11:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659897 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM  (Przeczytany 191454 razy)
cicero12
Go


Email
PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« : 2007-02-07, 13:19:11 »

Na diecie optymalnej jestem od 15 sierpnia 2006 r. Większych kłopotów zdrowotnych nie miałem. Zdecydowałem się na ŻO z powodu wysokiego poziomu cholesterolu (360 mg/dl) oraz nadwagi (180 cm - 98 kg). Po pół roku stosowania diety ustabilizowałem wagę na poziomie 79-80 kg, ale martwi mnie bardzo cholesterol - jest jeszcze wyższy (506,8 mg/dl)!!! Szczegółowo wygląda to tak:
cholesterol całkowity  - 506,8 mg/dl,
cholesterol HDL         - 83,2 mg/dl,
cholesterol LDL         - 388,6 mg/dl
trójglicerydy             - 175,2 mg/dl.
Lekarz "nieoptymalny" zaleca natychmiastowe przerwanie tej diety, ale kiedy poprosiłem o zbadanie poziomu ciał ketonowych to nie bardzo chyba wiedział o czym mówię. Zlecił natomiast badanie mocznika (22,0 mg/dl) oraz kreatyniny (0,97 mg/dl).
Proszę mi powiedzieć, co robić?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #1 : 2007-02-07, 15:39:16 »

Ci na DO, którzy jadają produkty wg dra Kwaśniewskiego jako zalecane a OMIJAJĄ ŚMIETANĘ/MASŁO/SERY/MLEKO - mają często prawidłowy cholesterol.
Pozostaje jeszcze jeden problem - dobowej ilości tłuszczu. Dobowa ilość T 2-2,5g/kg należnej wagi ciała sprzyja normalizacji cholesterolu. Lepiej mniej T niż wiecej. Spróbuj dobrać własną ilość T, przy której czujesz sie dobrze.
Trójglicerydy docelowo MAJĄ być poniżej 70mg%.
Ja tam jestem zwolenniczką normalizacji HDL:LDL (jest to jeden ze wskaźnikow długowieczności) dietą. Jestem za tym by stosunek ten był 1:1, a LDL poniżej 100mg%
Przeczytaj któryś z moich postów. W każdym dt. produktów do jedzenia jest to co zalecam jadać.J est to dalej DO. Wybieraj to co Ci smakuje
Cholesterol spada co miesiąc o 20% aż do w/w normalizacji. Łatwiej syci smalec/podgardle/tłusty boczek niż masło/śmietana.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #2 : 2007-02-08, 14:01:01 »

Można też utrzymać T w ok.2,5g/kg/dobę - a W trzymac w ryzach - 0,5g/kg/dobę.
Cholesterol powstaje
- z nadmiaru węglowodanów.
- przy min. dowozie W, a dużym dowozie T nie powinien powstać (wyjątek tłuste pr. mleczne-duże są po nich wzrosty cholesterolu).
- z nadmiaru B, który przerabia się na W (przy dużej ilości T).
Nawrót choroby z braku smalcu najlepiej leczyć ...smalcem.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #3 : 2007-02-08, 14:16:37 »

Lubię zaczynać dzień od czegoś tłustego - wtedy lepiej "ułożyć" coś na obiad, a tłuste długo trzyma, jest wtedy większa szansa zjeść właściwą ilość W i B (i oczywiście T) na obiad.
Dzisiaj była to 2 x zupa jarzynowa (śniadanie, drugie śniadanie) ze smalcem/skwarkami.
Kiedys indziej łyżka smalcu (tego za 80gr) "trzymała" mnie do 17tej.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #4 : 2007-02-09, 22:35:19 »

Wyniki mojej mamy, która jest 6 lat na DO ale NIGDY nic nie kontrolowała. Kiedyś były dobre teraz nie.Dziś mi je dała aby zapytać Was co ma zrobić i czy ma iść na wizytę do lekarza na DO.
                                 wynik                   zakres wart.ref.
Glukoza                       5,11 mmol/l     4,1-5,9
Cholesterol całkowity     6,55               3,60-5,20
Cholesterol frakcji HDL    1,97              1,26-1,94
                         LDL    4,09              <3,4
Triglicerydy                   1,08              0,46-1,60

Ostatnio jakiś miesiąc temu jadła słodycze, teraz już nie ale myślę,że to dlatego,że nie je prawie w ogóle nic typu zupa,nóżki coś na ciepło.Mieszka sama i nie gotuje dla siebie.Dodatkowo je tylko 2 razy dziennie albo raz bo tak już nie chce się jej jeść. Ale nie chudnie. Chyba nie dostarcza sobie wszystkiego. Może zjeść 1 kawałek chleba lnianego, do tego pasztetowa i ogórek kiszony.Dodatkowo mama zaczęła mieć nowe problemy zdrowotne od złej protezy zapalenie jamy ustnej,jakieś wypryski na skórze. A od kilkunastu lat zanim nawet zaczęła DO ma grzybicę paznokci. Która na DO nie wyleczyła się więc chyba od początku DO nie stosowała mama jej w 100% dobrze. Pomogło na nerwicę ale teraz już się tak dobrze nie czuje.Jak coś się wydarzy i jest do dla niej większy stres nie je. Jak zaczynała leczenie DO nerwicy miała już początki cukrzycy  z nerwów. Czy najlepiej będzie jak ją zaprowadzę do lekarza optymalnego w Łodzi?Ona twierdzi,że najlepiej się czuła jak była na jajkach z majonezem i na plackach optymalnych. 
Zapisane
cicero12
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #5 : 2007-02-10, 22:13:54 »

Ci na DO, którzy jadaj&plusmn; produkty wg dra Kwa&para;niewskiego jako zalecane a OMIJAJˇ &brvbar;MIETANĘ/MASŁO/SERY/MLEKO - maj&plusmn; często prawidłowy cholesterol.
Pozostaje jeszcze jeden problem - dobowej ilo&para;ci tłuszczu. Dobowa ilo&para;ć T 2-2,5g/kg należnej wagi ciała sprzyja normalizacji cholesterolu. Lepiej mniej T niż wiecej. Spróbuj dobrać własn&plusmn; ilo&para;ć T, przy której czujesz sie dobrze.
Trójglicerydy docelowo MAJˇ być poniżej 70mg%.
Ja tam jestem zwolenniczk&plusmn; normalizacji HDL:LDL (jest to jeden ze wskaĽnikow długowieczno&para;ci) diet&plusmn;. Jestem za tym by stosunek ten był 1:1, a LDL poniżej 100mg%
Przeczytaj który&para; z moich postów. W każdym dt. produktów do jedzenia jest to co zalecam jadać.J est to dalej DO. Wybieraj to co Ci smakuje
Cholesterol spada co miesi&plusmn;c o 20% aż do w/w normalizacji. Łatwiej syci smalec/podgardle/tłusty boczek niż masło/&para;mietana.

Śmietanę omijam, mleka nie miałem w ustach od pół roku, ale masło dwa razy dziennie (śniadanie, kolacja). Inna sprawa to ilość T - dotychczas 3 g/kg wagi, a więc stanowczo za dużo!!! Rozumiem to tak: obniżam T na 2 g/kg należnej wagi ciała i zamieniam masło na smalec, oczywiście przetopiony ze słoninki, a nie ten z kostki.

Dziękuję za dobre rady i mam nadzieję, że mój cholesterol zacznie spadać. Tylko czy przy tempie spadku 20% na miesiąc prędzej nie zejdę na zawał niż ustabilizuję cholesterol?  Very Happy



Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #6 : 2007-02-10, 23:43:32 »

Cytuj
Tylko czy przy tempie spadku 20% na miesiąc prędzej nie zejdę na zawał niż ustabilizuję cholesterol
nie wpadaj w panike,mam bliska osobe,ktora juz od kilku lat(5 a moze i dluzej) ma  poziom trojglicerydow ponad 300 mg/dl.Nadal jada bogato i weglowodanowo i tluszczowo i bialkowo.Ja wiem do czego to prowadzi!!!Moj maz,bo o nim tu mowa, ma sie dobrze.???Chce tylko podkreslic,ze nie tak szybko wysokie trojglicerydy zabijaja. Shocked Shocked
Zapisane
cicero12
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #7 : 2007-02-10, 23:58:03 »

OK - nie będę wpadał... Ale żeby nie było, że nie ostrzegałem...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #8 : 2007-02-11, 01:53:11 »

obniżam T na 2 g/kg należnej wagi ciała i zamieniam masło na smalec, oczywiście przetopiony ze słoninki, a nie ten z kostki.
... mam nadzieję, że mój cholesterol zacznie spadać.

Pamiętaj, że kalafior, inne kapustne, pomidory np. na ciepło, zupa porowa, cebula, czosnek, rosół z pieprzem/chilli, rzepa, seler, mięta, wódka nie są trujące.
Jest jeszcze lek firmy Lehning pt. "Chlesterolum" 3 x 30 kropli (nie 3x20 jak pisze na opakowaniu), IIop. Obniża cholesterol. Wolę jednak ZWRACAĆ UWAGĘ PACJENTOM by obserwowali zmiany w diecie jakie uzyskuje się do trzech dni (około) po jego podaniu. Jedni tracą ochotę na cukry proste (!) innym przestaje się chcieć jeść. Nie lubię zalecać leków, niektóre jednak bywa że "poszerzają świadomość". Cynarex (karczochy) 3 rano, 3 wieczór obniża zwykle szybko cholesterol do normy. Spada jednak proporcjonalnie zarówno zły jak i dobry cholesterol. Stosunek HDL:LDL po nim pozostaje zwykle bez zmiany. Czekamy na info dt. lipidogramu za miesiąc.
Zapisane
cicero12
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #9 : 2007-02-11, 21:21:34 »

Pamiętaj, że kalafior, inne kapustne, pomidory np. na ciepło, zupa porowa, cebula, czosnek, rosół z pieprzem/chilli, rzepa, seler, mięta, wódka nie s&plusmn; truj&plusmn;ce.
Z kalafiorem będzie spory kłopot, ale pozostałe są OK. No i wódki też się napiję, skoro tak radzi mi lekarka  Very Happy


Jest jeszcze lek firmy Lehning pt. "Chlesterolum"... Czekamy na info dt. lipidogramu za miesi&plusmn;c.
Z lekami dam sobie spokój, spróbuję najpierw ze zmianami w diecie. Za miesiąc oczywiście pochwalę się lipidogramem.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #10 : 2007-02-12, 00:02:49 »

Też wolę polegać na sobie (omijać leki).
A wódka naprawdę obniża cholesterol. Żeby potem nie było na mnie  Very Happy !
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #11 : 2007-02-12, 00:20:05 »

Najlepiej zwalić to wszystko na kalorie.
Warto wiedzieć, ze 1 gram wódki to 7 kalorii,
50 gram 350 kalorii
100 gram 700 kalorii
500 gram 3500 kalorii
Taką ilośc trzeba spalić Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #12 : 2007-02-12, 08:37:57 »

Właśnie - jak to jest, że wódka mimo swej kaloryczności obniża cholesterol.
Może pita zamiast śniadania?
Może jakieś sugestie?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #13 : 2007-02-12, 14:45:58 »

Wodeczka na sniadanie--ok.,ale tylko do Srody Popielcowej!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #14 : 2007-02-12, 15:58:53 »

Cytuj
Może pita zamiast śniadania?
musze w/w koniecznie dac do przeczytania mojemu grubasowi...Ach,zapomnialam,ze on przeciez pije  alkohol  :lol:do kolacji.O Boze,to jakby tak zaczal jeszcze do sniadania.... Shocked
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #15 : 2007-02-12, 20:24:43 »

Ty go chcesz wykończyć?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #16 : 2007-02-12, 20:32:37 »

Ach zaraz wykonczyc, Kodar chce miec wesolo w domu - i tyle!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #17 : 2007-02-12, 20:46:21 »

No to lecę po flaszkę, też chcę mieć wesoło!!!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #18 : 2007-02-12, 21:04:59 »

A u nas jest wesoło bez żadnych flaszek Smile Polecam wesołość na trzeźwo!

M
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #19 : 2007-02-12, 21:11:28 »

Och Marisha wyluzuj troszke bedziesz zdrowiej spala!
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.