forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 15:04:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660637 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM  (Przeczytany 192330 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #120 : 2007-06-01, 20:41:17 »

nie zapomnij zbadac, jak daleko rozwinieta masz miazdzyce i kamice[/color].
Nie mąćmy człowiekowi w "papierach".
Jerzy555 zacznij jeść tłusto. Tłuste to dobre.
Trójglicerydy - warto przypomnieć - mierzy sie po 15-16 godz bez jedzenia.
Jajecznica, placki ziemniaczane dra Kwaśniewskiego, boczki, karczki, ryby, warzywa, ziemniaki, frytki, odsmażane, prażucha, smalec, wołowina, rosoły, omlety, bigosy, golonka, kiełbasy, grzyby, i gorzka czekolada czy jakiś gotowany owoc (ostatecznie można zjeść). Jest co jeść. I informuj jak byłoby coś nie tędy. Ty wszyscy duuuużo wiedzą  Smile . Naprawdę  Smile .
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #121 : 2007-06-03, 19:55:01 »

nie zapomnij zbadac, jak daleko rozwinieta masz miazdzyce i kamice[/color].
Nie mąćmy człowiekowi w "papierach".
Jerzy555 zacznij jeść tłusto. Tłuste to dobre.
Trójglicerydy - warto przypomnieć - mierzy sie po 15-16 godz bez jedzenia.
Jajecznica, placki ziemniaczane dra Kwaśniewskiego, boczki, karczki, ryby, warzywa, ziemniaki, frytki, odsmażane, prażucha, smalec, wołowina, rosoły, omlety, bigosy, golonka, kiełbasy, grzyby, i gorzka czekolada czy jakiś gotowany owoc (ostatecznie można zjeść). Jest co jeść. I informuj jak byłoby coś nie tędy. Ty wszyscy duuuużo wiedzą  Smile . Naprawdę  Smile .


Witam serdecznie Smile
Dziękuję za ciepłe słowa, są one szczególnie potrzebne dla początkujących optymalnych. Jem tłusto i liczę proporcje. Czekam na zamówione książki a jedna z nich pomoże mi(mojej żonie) przygotować ciekawe optymalne potrawy. Za 6 tygodni badam krew!!! Ciekaaaawee....

pozdrawiam wszystkich Smile
Jerzy555
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #122 : 2007-06-16, 15:47:50 »

 
„Teoria cholesterolu” urządza wszystkich: przemysł farmaceutyczny i agrobiznes, laboratoria analizy, producentów zestawów do pomiaru, ale również lekarzy, dla których taka zautomatyzowana i gwarantująca dochody, medycyna, może być ułatwieniem. Także pacjentów, których przekonano, że będą w ten sposób chronieni bez podejmowania wysiłku. Cholesterol jest nie tylko fałszywym wrogiem, ale również błędnym sygnałem ostrzegawczym przed zawałem. Można mieć cholesterol uznawany za wysoki i żyć długo bez zawału, jak i umrzeć młodo na zawał mając normalny cholesterol. Absurdalne są również pojęcia złego i dobrego cholesterolu. Choroby układu krążenia są złożone i wiele czynników się na nie składa. Trzeba zaakceptować fakt, że są to choroby związane ze stylem życia zdeterminowanym warunkami, w jakich żyjemy.


http://portalwiedzy.onet.pl/,11125,1418615,czasopisma.html

A tu jeden z komentarzy ;

"
Mój dziadek
Mój śp. dziadek zmarł w wieku 99 lat.Przeżył dwie wojny światowe.Oraz jak mawiał - trzecią-walki z bandami UPA.Najbardziej lubił tłusty boczek,soloną słoninę,kiszoną kapustę oraz piwo.Palił fajkę,czasem strzelił sobie kielicha-ale się nie upijał.Był bardzo pogodnym człowiekiem.I to była jego recepta na życie a nie piguły i lekarze.

~valdi lewak, 16.06.2007 06:18"
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #123 : 2007-06-16, 16:23:00 »

Dodam; a coniektórzy się boją cholesterolu w gofrach  Shocked  Laughing a tu takie rzeczy  ....
Jak organizm jest w ruchu ,to jest prawidłowa przemiana wszystkiego w naszym organizmie,co nie zmienia faktu ,ze i tak umrzemy ,choćbyśmy nie wiem jak się starali zachować zdrowie  Shocked  Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #124 : 2007-06-16, 17:17:35 »

Dodam; a coniektórzy się boją cholesterolu w gofrach  Shocked  Laughing a tu takie rzeczy  ....
.............. ,ze i tak umrzemy ,choćbyśmy nie wiem jak się starali zachować zdrowie  Shocked  Cool

Zanim przeczytam linka z twojego postu, zadam Tobie dwa pytania?
Zakladam, ze nie jestes laikiem w dziedzinie medycyny(szkola i zainteresowania)

1.) Czy bylas kiedykolwiek w prosektorium na sekcji zwlok.

2.) Na co, Twoim zdaniem, umrze(juz umiera)  przecietny(statystycznie) "optymalny"
     stosujacy wersje diety z niekontrolowanym, wysokim "high cholesterol intake".
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #125 : 2007-06-16, 17:54:28 »

Na co, Twoim zdaniem, umrze(juz umiera)  przecietny(statystycznie) "optymalny" stosujacy wersje diety z niekontrolowanym, wysokim "high cholesterol intake".

Mądrzy odchodzą przeważnie na starość (zapomniana przyczyna zgonu), bo najwyższą wartość biologiczną mają pokarmy o najwyższej zawartości cholesterolu. A "naukowcom" się wszystko pomyliło, bo nie potrafili wyciągnąć z uzyskanych danych sądów dających wiedzę. Tak samo jak statyny "na cholesterol" we krwi, nie są niczym więcej, jak świetnym biznesem farmaceutycznym trującym już trzecie, czy czwarte pokolenie naiwnych, dzięki czemu "lekarze" mają pełne rączki roboty Laughing Takie perpetum... sobie sprytnie obmyślili ... Cool
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #126 : 2007-06-16, 18:01:08 »

Na co, Twoim zdaniem, umrze(juz umiera)  przecietny(statystycznie) "optymalny" stosujacy wersje diety z niekontrolowanym, wysokim "high cholesterol intake".

Mądry  - przeważnie na starość (zapomniana przyczyna odejścia), bo najwyższą wartość biologiczną mają pokarmy o najwyższej zawartości cholesterolu. Tylko "naukowcom" się wszystko pomyliło, bo nie potrafili wyciągnąć z uzyskanych danych sądów dających wiedzę. Tak samo jak statyny "na cholesterol" we krwi, nie są niczym więcej, jak świetnym biznesem farmaceutycznym trującym już trzecie, czy czwarte pokolenie naiwnych, dzięki czemu "lekarze" mają pełne rączki roboty Laughing Takie perpetum sobie sprytnie obmyślili ... Cool

..teraz maja wazniejsze rzeczy na glowie --STRAJK--a nie CHOLESTEROL!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #127 : 2007-06-16, 18:04:27 »

 Śmiertelność ponoć od miesiąca zleciała w Polsce "na łeb, na szyję" - to niech sobie strajkują jak najdłużej, skoro społeczeństwo tak gwałtownie zdrowieje Cool.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #128 : 2007-06-16, 18:09:01 »



Mądrzy odchodzą przeważnie na starość (zapomniana przyczyna zgonu), bo najwyższą wartość biologiczną mają pokarmy o najwyższej zawartości cholesterolu. A "naukowcom" się wszystko pomyliło, bo nie potrafili wyciągnąć z uzyskanych danych sądów dających wiedzę. Tak samo jak statyny "na cholesterol" we krwi, nie są niczym więcej, jak świetnym biznesem farmaceutycznym trującym już trzecie, czy czwarte pokolenie naiwnych, dzięki czemu "lekarze" mają pełne rączki roboty Laughing Takie perpetum... sobie sprytnie obmyślili ... Cool

Mniej więcej to samo miałam napisać ,z tym jeszcze ,że dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia ,oprócz jedzonka bardzo ,ale to bardzo duży wpływ wywiera ruch!Bo człowiek nie został stworzony (przez Boga czy nie-wybór adekwatny do wyznania) po to ,by siedzieć czy stać.
Choroby dobrały się do ruchu (czy jego braku) jak i braku prawidłowego odżywiania i to też na przełomie pokoleń.
Przypuśćmy ,że moi praprzodkowie zywili się prawidłowo.W ten sposób przekazaliby mi z pewnością lepsze geny niż przodkowie z nędznym wyżywieniem.
I ja mając taki genom mogłabym nędznie jeść i nie chorować ,bo ten genom mnie jeszcze "chroni" ,ale gdyby moje dzieci i dzieci dzieci się tak odżywiały -z pewnością by doszło do zatracenia tego "doskonałego" genomu i moje potomstwo zaczęłoby chorować.
Ot...i cała filozofia zdrowia  Cool
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #129 : 2007-06-16, 18:20:22 »

Śmiertelność ponoć od miesiąca zleciała w Polsce "na łeb, na szyję" - to niech sobie strajkują jak najdłużej, skoro społeczeństwo tak gwałtownie zdrowieje Cool.

Oby sie tylko nie okazalo, ze to zbyteczny resort.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #130 : 2007-06-16, 18:43:14 »

http://portalwiedzy.onet.pl/,11125,1418615,czasopisma.html

Ile % spoleczenstwa juz jest zdrowe i nie martwi sie o swoj CHOLESTEROL?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #131 : 2007-06-16, 19:09:31 »



1.) Czy bylas kiedykolwiek w prosektorium na sekcji zwlok.


czy byłam w prosektorium? ba....z tego żyłam (taka fucha).
Najnowsze wieści z prosektorium ; 60% rak, 30% wypadki różnego rodzaju,najczęściej samochodowe ,reszta-pozostałe .Oczywiście w przybliżeniu.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #132 : 2007-06-16, 21:16:45 »

Śmiertelność ponoć od miesiąca zleciała w Polsce "na łeb, na szyję" - to niech sobie strajkują jak najdłużej, skoro społeczeństwo tak gwałtownie zdrowieje Cool.

Oby sie tylko nie okazalo, ze to zbyteczny resort.
Kto wie....Od reperowania samochodów też nie ma ministerstwa i ludzie jakoś jeżdżą samochodami.
A etyka zawodowa mechaników jest cokolwiek wieksza od etyki lekarskiej,przynajmniej na dzień dzisiejszy.
Śmiertelność zmalała ,bo ilość błędów lekarskich zmalała ,które to moim skromnym zdaniem stanowią przynajmniej 40-50% decyzji lekarzy(siłą rzeczy; kto nie podejmuje decyzji ten sie w ogóle nie myli).

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #133 : 2007-06-21, 16:16:19 »

Ja też mam wysoki cholesterol, popędził ostro w górę w ciągu pierwszych 2 - 3 miesięcy stosowania diety, dziś, w siódmym roku diety, wciąż mam od 400 do 600 jednostek ( górna granica 200). Nie jestem otyła, stawy i kręgosłup coraz "czystsze", przez ten czas zrobiłam dodatkowe Studium z dyplomem na szóstkach. Dr Kwaśniewski w swojej książce "Dieta optymalna" pisze, że na Krecie ludzie mają po 500 cholesterolu i są zdrowi. A więc nie martw się, tylko staraj się pilnować diety, nie robić błędów, urozmaicać dietę, bo nawet drobne błędne przyzwyczajenia kumulują się odpadami gromadzonymi w jakimś słabym ogniwie organizmu. Pozdrawiam. 

w opareciu na ten post z wczesniejszych lat,mam pytanie czy to mozliwe i normalne,by tak wysoki cholesterol byl obiawem zdrowia i madrosci?????????????  Confused




Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #134 : 2007-06-21, 17:46:22 »


Kodar. Mam wysoki cholesterol.  Przez ten czas zrobiłam dodatkowe Studium z dyplomem na szóstkach. Dr Kwaśniewski w swojej książce "Dieta optymalna" pisze, że na Krecie ludzie mają po 500 cholesterolu i są zdrowi.
 Post z wczesniejszych lat. Mam pytanie czy to możliwe i normalne, by tak wysoki cholesterol byl obiawem zdrowia i mądrości?????????????  Confused
Tak!!! Sama sobie odpowiedziałaś. Dobre stopnie i same świadczą o tym że cholesterol pomaga.
Jeszcze nikt nie umarł z nadmiaru cholesterolu. Umiera się tylko z niedoboru.
Dorośli  straszą dzieci kominiarzem. A dorosłych lekarze  straszą cholesterolem!
Koło się zamyka. Lekarze wypisuję recepty  farmauceci i aptekarze zarabiają.
 
 
 

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #135 : 2007-06-21, 18:06:15 »

Dzieki Morgano,
ale to nie o moje zdolnosci chodzi,ja nie mam tez  tak wysokiego cholesterolu,a z wysokoscia 259 wcale rewelacyjnie sie nie czuje,
moze ta osoba,ktora tak twierdzila,wcale nie byla az tak zdrowa???
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #136 : 2007-06-21, 18:47:29 »

Hana napisała:
Cytuj
http://portalwiedzy.onet.pl/,11125,1418615,czasopisma.html

Ile % spoleczenstwa juz jest zdrowe i nie martwi sie o swoj CHOLESTEROL?

A mnie zaintrygował jeszcze ten komentarz:
http://portalwiedzy.onet.pl/1,15,8,31460917,85692107,3881901,0,forum.html   

Omega-3 powoduje miażdżycę???  Shocked

Czy ktoś może zna szczegóły tych badań?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #137 : 2007-06-21, 19:22:11 »

Śmiertelność ponoć od miesiąca zleciała w Polsce "na łeb, na szyję" - to niech sobie strajkują jak najdłużej, skoro społeczeństwo tak gwałtownie zdrowieje Cool.

Gdzie te rewelacyjne dane są ??? Very Happy.Równie miarodajne jak 5 tys nowotworów w IIRP??? Very Happy Very Happy
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #138 : 2007-06-21, 19:31:08 »

 Gdzie sie nie wejdzie to te 5 tysiecy to juz jest obsesja Very Happy Very Happy Shocked Mr. Green
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #139 : 2007-06-21, 19:32:00 »

  Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.