forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 13:23:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM  (Przeczytany 190003 razy)
adampio
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #160 : 2010-03-05, 21:03:16 »


Hip, hip, hura.. - jak krzyczeli harcerze.. Cool

Nigdy nie myslalem, ze bylas taka mala komunistka. No coz, to tak jak jak moja znajoma Chinka mowi,odpowiadajac na moje pytania, wszystkie pytania: Ho chi min.
A je nie znajac odpowiedzi mowie po litewsku Gie-rek (j). No coz tego pewnie po polsku nie da sie uchwycic. Gie....rej(k) po litewsku oznacza cos w stylu "dziekuje" a "ho-chi-min" Bog jedyny wie co to znaczy, poza tym, ze to byl prezes jakiegos klubu pywackiego w
Gdynii Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #161 : 2010-03-05, 22:06:24 »


Nie wiem czy to, że byłam "komunistką"  Wink jest problemem z cholesterolem, ale na pewno z miażdżycą jest zwiazane. Ci co go wymyślili musieli ją mieć w stopniu wysoko zaawansowanym.
PS. Należałam jeszcze do TPPR - ale to było obowiązkowe.. Confused
A z przynależności do harcerstwa byłam dumna.. Cool
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #162 : 2010-03-05, 22:11:01 »

Czyli co? Cholesterol ma jakies powiazanie z komunizmem?
No pewnie, ze tak!!!!
Jeden lepszy od drugiego!!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #163 : 2010-03-05, 22:14:08 »

"Szkoda", ze komunizmu nie ma, mozna by tym glupim h.......... powiedziec: jestescie jak cholesterol w zylach mojej "matki"!!!!

Leczacy!!!

Komuna byla dobra. Niech  zyje........................
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #164 : 2010-03-05, 22:22:22 »


No trzeba mieć sklerozę, żeby zapomnieć inne formy organizacji państwa i możliwość lepszego życia - wolnego.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #165 : 2010-03-05, 22:23:47 »


Komuna byla dobra. Niech  zyje........................


Ja już nie wiem, czy Ty żartujesz, czy piszesz poważnie? Rolling Eyes
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #166 : 2010-03-05, 22:42:40 »

Myslalem, ze mnie znasz, jak ten Twoj wysoki choletserol. No coz, musze sie przyznac jestem na DO(L) aby sie rymowalo.
A tak poza tm, to jak ladowalismy w Tallinnie to wypadlem z samolotu. Laughing To znaczy bylo tak slisko, ze jak schodzilem ze schodow to spadlem jak goralski przecinak.
Moj Bos kazal mnie odwiesc do szpitala, skanowali i powiedzieli peknieta kosc obojczykowa ze wskazaniem na gips. Dzis po poltora tygodnia wszystko jest ok, jutro ide na basen i mam nadzieje, ze przeplyne pare dlugosc. Laughing Optymalni, optymalni......
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #167 : 2010-03-05, 22:44:31 »


Shocked "adampio" widzę, że Ty naprawdę masz problem z cholesterolem.. Laughing Wink
Zapisane

Rudka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #168 : 2010-03-06, 03:08:43 »

"Szkoda", ze komunizmu nie ma, mozna by tym glupim h.......... powiedziec: jestescie jak cholesterol w zylach mojej "matki"!!!!

Leczacy!!!

Komuna byla dobra. Niech  zyje........................
nie ma i NIGDY NIE BYŁO bynajmniej w Polsce.
     szkoda PRL-u mnie też
Zapisane
darspan
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #169 : 2011-06-24, 21:59:43 »

Można też utrzymać T w ok.2,5g/kg/dobę - a W trzymac w ryzach - 0,5g/kg/dobę.
Cholesterol powstaje
- z nadmiaru węglowodanów.
- przy min. dowozie W, a dużym dowozie T nie powinien powstać (wyjątek tłuste pr. mleczne-duże są po nich wzrosty cholesterolu).
- z nadmiaru B, który przerabia się na W (przy dużej ilości T).
Nawrót choroby z braku smalcu najlepiej leczyć ...smalcem.

[b]A dr Kwasniewski zaleca właśnie tłuste sery, masło i tłustą smietanę. Teraz dowiaduję się, że są one szkodliwe. Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie? Pamiętam pewną schizmę optymalnych pod egidą pisma Optymalnik. Tam też były zamieszczane różne zmiany a ich prekursorem był - o ile się nie mylę - dr Ponomarenko.

pozdrawiam z szacunkiem dla <lekarki>
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #170 : 2011-06-24, 22:15:11 »

Wysoki poziom cholesterolu nie jest szkodliwy ale o czymś świadczy ale to nie ma nic z przypadkiiem Adampio
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #171 : 2011-06-24, 23:23:56 »

Póki co, nie przypominam sobie, aby Adampio chwalił się swoimi wynikami.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #172 : 2011-06-25, 07:24:41 »

Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie?

WYJAŚNIENIE:
 nie czytaj głupot
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #173 : 2011-06-25, 11:50:50 »

Ja także przeczytałam cały ten temat i się nad tym zastanawiam...przecież dr.Kwaśniewski zaleca śmietanę czy sery, więc jak to jest z tą rotacją mlecznych? Wnioskuje po postach lekarki,że mleczne i zbożowe powodują alergię, astmę... Ja choruję na astmę, pytałam się mojej lekarki prowadzącej dr. Ewy Łukaszek - Gwóźdź o to, czy chcąc się wyleczyć z astmy mam unikać jakichś produktów a inne są może  zalecane, i usłyszałam odpowiedź,że nie ma takich.Jedynie mam unikać mleka, ale o tym już dr.Kwaśniewski tez pisał, że w ogóle optymalni nie mają mleka pić.Więc o co chodzi z tą rotacją mlecznych czy zbożowych? A dodam,że cholesterol także mam wysoki, ogólny:352, HDL:78, LDL:252.20,TG:109.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #174 : 2011-06-25, 12:45:24 »

Produkty zbożowe nie są zalecane na DO. Jeśli ktoś jest zdrowy może niewielkie ich ilości zjadać w potrawach. A jeśli ktoś ma nietolerancję laktozy (ponoć to jest ok. 2% ludzi w Polsce) to powinien produktów mlecznych unikać. Rotacja według mnie nie ma sensu.
Zapisane

wisienka
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #175 : 2011-06-25, 13:07:12 »

No nie chodzi mi o zajadanie się zbożowymi, tylko o używanie mąki do np. chlebka optymalnego.Z postów lekarki wnioskuję,że nawet najmniejsze ilości zbożowych czy mlecznych, mogą powodować problemy...Dr.Kwaśniewski o niczym takim nie pisał w swojej książce... no i mam na myśli oczywiście tylko osoby zdrowe, czyli bez problemów z trawieniem laktozy czy glutenu.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #176 : 2011-06-25, 15:48:56 »

Bo widzisz "wisienka"
wielu chce przejść do historii na wiedzy doktora Kwaśniewskiego, jako wielcy odkrywcy...  Wink
Są dwa sposoby na to:
albo zmodyfikować (wyjąć z całości wiedzy jakiś kawałeczek) i ogłaszać po necie "swe wielkie odkrycie"...  Wink
albo krytykować i ośmieszać doktora.
Po roku, czy kilku latach, o jednych i drugich nikt nie pamięta. A doktor? Jest i będzie zawsze...  Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #177 : 2011-06-25, 20:10:37 »

Póki co, nie przypominam sobie, aby Adampio chwalił się swoimi wynikami.
Kiedys podawalem wyniki moich badan, zupelnie niepotrzebnie, ale z tego co wiem to mialem poziom calkowitego choresterolu na zupelnie niezlym  poziomie 220.
To co mnie wowczas irytowalo to poziom trg ktory byl powyzej 100.
Ale coz juz nowa historia zrobiona. Chyba, ze pomylono wyniki moich badan z wynikami badan Lubomirskiego " Lubomira", ktory mial calkowity cholesterol na poziomie 500. Ale to drobiazg.
Zapisane
darspan
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #178 : 2011-06-25, 22:07:58 »

Bo widzisz "wisienka"
wielu chce przejść do historii na wiedzy doktora Kwaśniewskiego, jako wielcy odkrywcy...  Wink
Są dwa sposoby na to:
albo zmodyfikować (wyjąć z całości wiedzy jakiś kawałeczek) i ogłaszać po necie "swe wielkie odkrycie"...  Wink
albo krytykować i ośmieszać doktora.
Po roku, czy kilku latach, o jednych i drugich nikt nie pamięta. A doktor? Jest i będzie zawsze...  Very Happy

Jesteś mądry człowiek!
szacun!
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM
« Odpowiedz #179 : 2011-06-29, 14:07:42 »

Rotacja według mnie nie ma sensu.
Ma sens. Ja nietoleruję laktozy, więc ROTUJĘ mleczne. Cholesterol mi się poprawił oraz trójglicerydy - ze 100 na 66.
JK mówi, że sery są niezłe ale wymienia też produkty o lepszym białku.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 19 zapytaniami.