forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:06:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (23)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (23)  (Przeczytany 5805 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (23)
« : 2007-02-09, 01:02:23 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (23)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał.  Morgano

Imielin 28.08.1998r.
Postanowiłem napisać do pana, aby podziękować za to, że Pan istnieje i że uzdrowił Pan tak wielu ludzi, do których zaliczam się i ja. Mam 57 lat i od przeszło 30 lat chorowałem na cukrzycę, miałem kamienie w woreczku, miałem zawał i silną miażdżycę, przy niewielkich wysiłkach odczuwałem silne bóle w piersiach. Brałam duże dawki insuliny bóle w piersiach. Brałam duże dawki insuliny, a cukier nie spadł poniżej 250, osiągał nawet 296, a OB. było w granicach 50. Od 3 miesięcy stosuję dietę optymalną. Cukier bez insuliny spadł do 150, a OB. do 5. Wyglądam znacznie młodziej i tak też się czuję. Chce mi się żyć. Mogę chodzić nawet przy silnym wietrze, co kiedyś było nie do pomyślenia. Ból w piersiach ustąpił. Przy badaniu moczu znaleziono u mnie ciała ketonowe ( trzy krzyżyki) i troszkę się tym martwię. Tak dobrego jedzenia nie jadłam od 30 lat. Ten tylko to wie, kto choruje na cukrzycę. Bardzo Panu Doktorowi dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego, łącznie z nagrodą Nobla, na którą nikt z wcześniej uhonorowanych nie zasłużył tak, jak Pan.     
                                                                                                  Helena  W.

   
Chorowała pani na cukrzycę typu I od 30 lat i brała duże dawki insuliny. Cukrzyca typu I jest dla współczesnej medycyny zupełnie nieuleczalna. "Nie ma chorób nieuleczalnych, niedostateczną jest tylko nasza wiedza" - napisał prof. Julian Aleksandrowicz. Gdy jest wiedza to okazuje się, że z długoletniej cukrzycy wyleczyć się można. Dzięki żywieniu optymalnemu z cukrzycy typu I wyleczyło się dużo dzieci i dorosłych. Inni nadal nie mogą, bo dla medycyny cukrzyca nadal jest nieuleczalna.
 Doktor B. z jednego z cywilizowanych krajów zachodnich, który dzięki żywieniu optymalnemu sam wyleczył z cukrzycy sporo pacjentów, nieopatrznie powiedział, że z cukrzycy wyleczyć się można. Miejscowy uniwersytet zastanawia się jak go ukarać tylko za to, że powiedział, że cukrzyca jest uleczalna! Jak dotąd nieuleczalna jest tylko głupota " Nawet Bóg nie wynalazł lekarstwa na głupotę ludzką. Przerażające." - napisał ks. prof. Włodzimierz Sedlak. Na głupotę lekarstwa nie ma, ale jest sposób: żywienie optymalne. Żeby ten gotowy już przecież sposób zrozumieć i zastosować trzeba jednak mieć chociaż odrobinę zdrowego rozsądku. Ojciec medycyny Hipokrates pisał, że lekarzowi nie wolno bez sprawdzenia odrzucać żadnej nowej metody leczenia, gdyż może być skuteczną. Pierwszych chorych wyleczyłem z cukrzycy już prawie 30 lat temu. Natychmiast przekazałem tę informację do ministra zdrowia, przewodniczącego rady naukowej przy ministrze zdrowia, szefa służby zdrowia Wojska Polskiego i kilku profesorów. Nikt nie próbował nawet tego sprawdzić. Minęło 30 lat i nic się nie zmieniło. Jedynie z 250 tysięcy chorych na cukrzycę zrobiły się obecnie blisko 2 miliony. Jednocześnie jednak liczba wyleczonych z cukrzycy idzie w tysiące. Gdy były chory idzie wypisać się z poradni cukrzycowej, to lekarz przeważnie wysyła takiego wyleczonego do psychiatry,”bo przecież z cukrzycy wyleczyć się nie można". Przecież są poradnie przeciwcukrzycowe, w których zarejestrowani są prawie wszyscy chorujący na cukrzycę.. Wielu lekarzy z tych poradni zetknęło się z ludźmi wyleczonymi z cukrzycy typu I i II, ale żaden nie pomyślał, dlaczego choroba nieuleczalna ustąpiła. Gdyby wszyscy chorzy zostali z cukrzycy wyleczeni, co jest możliwe, to poradnie działałyby nawet bez chorych, a diabetolodzy nadal by "wiedzieli", że cukrzycy wyleczyć się nie da. U pani cukier spadł już do 150 bez insuliny. Popełnia pani pewne błędy w diecie, ponieważ w moczu pojawiają się ciała ketonowe. Obecność ciał ketonowych świadczy, że spożywa pani nieco za mało węglowodanów. Spożycie dodatkowo 15-20g węglowodanów szybko spowoduje zniknięcie ciał ketonowych i spadek poziomu glukozy we krwi. Trzeba zjadać tyle węglowodanów, aby w moczu nie było ciał ketonowych wcale, lub nie więcej, niż na jeden krzyżyk. Przy żywieniu optymalnym poziom cukru we krwi powinien być wyższy niż to się spotyka u ludzi, którzy bywają głodni. Może być od 100 do 140mg% i jest to poziom prawidłowy. OB. obniżyło się u pani 10 razy, co świadczy o ustąpieniu przewlekłych stanów zapalnych (najczęściej). Kamienie w woreczku powinny się już rozpuścić. Pocieszające jest, że liczba optymalnych rośnie lawinowo, że moje książki rozchodzą się na cały świat, że będą wydawane w kolejnych językach, że powstało oddolnie Stowarzyszenie Bractw Optymalnych, że powstają jego bractwa terenowe w kraju i poza granicami (USA, Kanada, Niemcy, Austria). Ludzie mogą wierzyć, że dobrzy pójdą do nieba, a źli do piekła, ale sprawdzić tego nie mogą. Żywieniu optymalnemu nie muszą wierzyć. Mogą je sprawdzić. Wierzyć a wiedzieć, to duża różnica.
                                                                                                                       JAN KWAŚNIEWSKI

Wrocław 23.11.1998r.
Mam blisko 80 lat. Od lutego stosuję dietę optymalną. Zapoznałem się z nią podczas pobytu w szpitalu, gdzie leżałem z kolejnym zawałem. Już po 2 tygodniach diety optymalnej stałem się innym człowiekiem, tak jakbym na nowo się narodził. Odstawiłem wszystkie leki. Ustąpiły bóle stawów zniknęły żylaki na nogach, znikają też kaszaki. Nie ma zadyszki, straciłem brzuch, jednym słowem czuję się wyśmienicie. W szpitalu stwierdzono u mnie powiększenie prostaty. Czy stosując nadal żywienie optymalne zostanie wstrzymany rozrost, czy też trzeba będzie poddać się operacji.
                                                                                                        Władysław  Z.

   
Zawsze radzę chorym, że gdy już ich stan zdrowia ulegnie poprawie lub pozbędą się niepotrzebnych chorób i dopóki nic im nie dolega i nic nie boli, to nie powinni chodzić na żadne badania. Prawie każdy chory, który zwraca się do mnie o pomoc, zapytuje mnie, kiedy ma się zgłosić na powtórną wizytę. Zawsze odpowiadam, że dopóki ich stan zdrowia się poprawia, to nie powinni przychodzić. To ich najbardziej dziwi. Bardzo mało chorych przychodzi powtórnie. Niektórzy z nich przychodzą tylko po to, aby się pochwalić, a już są zdrowi i nic im nie dolega. Przychodzą ci nieliczni, u których poprawa zachodzi zbyt wolno, lub, gdy dolegliwości powracają. Najczęściej przyczyną niepowodzeń są błędy w żywieniu., okresowe zaprzestanie żywienia optymalnego w czasie urlopu, podróży, czy dlatego, że poczuli się zdrowi i myśleli, że już mogą jeść wszystko. Jeśli chory na cukrzycę typu I ogranicza, a następnie odstawia insulinę, poziomy glukozy we krwi ma przez miesiące i lata prawidłowe, ustępują u niego inne choroby i dolegliwości i przychodzi do mnie, gdyż ponownie wzrosły u niego poziomy glukozy po kilku miesiącach, czy latach, to zawsze oznacza, że grzeszył z jedzeniem. Po co już zdrowy człowiek ma chodzić do lekarza, czy na badania, skoro nic mu nie dolega? Niektóre badania są drogie i człowiek musi za nie płacić bezpośrednio, jeśli idzie prywatnie, lub pośrednio, gdy jest badany "bezpłatnie". Niepotrzebne badania to marnotrawstwo energii i pracy ludzkiej, to ubożenie obywateli, to więcej chorych, to niższa stopa życiowa. Prawie zawsze przy stosowaniu żywienia optymalnego dolegliwości spowodowane przerostem gruczołu krokowego ustępują. Bywa, że znikają nowotwory złośliwe nawet już nie operacyjne. Spotkałem przypadki zmniejszenia się gruczołu krokowego po zastosowaniu żywienia optymalnego, potwierdzone badaniem USG. Badanie USG u pana Józefa M. wykonane po 22 miesiącach żywienia, wykazało zmniejszenie wielkości gruczołu krokowego z 59/48mm przed dietą do 45/40mm, przy czym dolegliwości związane z przerostem gruczołu, ustąpiły u niego już po kilku miesiącach, zatem i gruczoł krokowy mógł się zmniejszyć już wcześniej. Gdy dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego będą u pana cofały się, to trzeba czekać, aż ustąpią. Jeśli będą się nasilały, to trzeba będzie zdecydować się na operację, którą przy obecnym stanie pańskiego organizmu powinien znieść pan dobrze. Cieszę się, że dzięki diecie stał się pan innym człowiekiem, że czuje się pan jakby na nowo narodził, a życie pańskie stało się pogodne.
                                                                                              JAN KWAŚNIEWSKI                                                                                                                 






Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.