forum.dr-kwasniewski.pl

Działy Forum => Dieta Optymalna => Wątek zaczęty przez: kp w 2008-04-24, 13:59:49

Tytuł: skrzywienie kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: kp w 2008-04-24, 13:59:49
Potrzebuję p[omocy . U rocznego dziecka zdiagnozowano boczne wrodzone skrzywienie kręgosłupa czy przejście na żywienie optymalne może cofnąć lub przynajmniej zachamować chorobę . Inaczej w wieku 2 lat gorset pózniej operacja?
Tytuł: Odp: skrzywienie kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: bea561 w 2008-04-24, 14:36:44
Żywienie optymalne zawsze pomoże - dziecko będzie drobniejsze, nie powinno szybko rosnąć. Nie oszukujmy się - choroby nie cofnie. Bez gorsetu raczej się nie obędzie. Bardzo ważna jest też rehabilitacja pod okiem dobrego specjalisty. Czy konieczna będzie operacja -  czas pokaże.
Tytuł: Odp: skrzywienie kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: mania25 w 2008-04-24, 14:41:41
Mój syn urodził się ze skrzywioną głową na jedną stronę tzw.kręczem. Wykonywałam u niego ćwiczenia metodą Voity, która zdziałała w naszym przypadku cud, bo lekarze stwierdzili że może być już za póżno na tę metodę. Po 8 miesiącach ćwiczeń wszystkie nieprawidłowości się cofnęły.Nie wiem czy w przypadku Twojego dziecka zdałaby egzamin ,ale może warto sie tym zainteresować. Czy stosowanie ŻO może pomóc niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.