forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-08, 16:16:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
661141 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 29 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: JacekG69
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nerwica lękowa
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nerwica lękowa  (Przeczytany 18799 razy)
marekmixkolanko
Go


Email
Nerwica lękowa
« : 2007-12-25, 22:43:57 »

Mam na imię Marek.Mam 21 lat.Studiuje fizjoterapie.Od października 2006 roku jestem na diecie optymalnej...Zaznaczam,że odżywiałem się jak najbardziej prawidłowo.Na początku października tego roku zaczęły sie u mnie dziwne dolewgliwości:bóle w klatce piersiowej,zauważałem przyspieszone bicie serca,potliwość palców u rąk,rozdrażnienie,problemy z koncentracją,jakieś dziwne bóle głowy(tak jakbym coś miał w głowie).Po jednym z takich ataków trafiłem na pogotowie.Zrobiłem badania krwii-wszystko o dziwo miałem w jak najlepszej normie!!Miałem ciśnienie 155/95.Obecnie te objawy również występują choć ciągle odżywiam się prawidło.Najgorsze są te natrętne myśli i brak ochoty do życia...Moje menu(zazwyczaj):śniadanie:jajecznica z 5 jajek z boczkiem,kiełbasą na dużej ilości smalcu lub masła,czekolada z orzechami (50g)czyli 25g węglowodanów.Obiad:kotlet schabowy,150g frytek (40g węglowodanów)rozpuszczonych na głebokim smalcu z dodatkiem majonezu.A na kolacje jakaś szynka z masłem.Mam 185cm wzrostu i 82 kg wagi.Nie wiem dlaczego mimo stosowania diety pojawiły mi sie te dolegliwości...PROSZE O POMOC!!!! Z góry dziękuje!!!!
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #1 : 2007-12-26, 02:31:39 »

czegoś w twoim odżywianiu brak, a  coś jest w nadmiarze
musisz do tego  dojść
ps.
zapomniałeś o warzywach
jako źródle  węglowodanów
uzupełniających brakujące  witaminy (C?)
i  pierwiastki
Zapisane
marekmixkolanko
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #2 : 2007-12-26, 12:10:03 »

No faktycznie owoców i warzyw unikam zdecydowanie.Jakie są najlepsze i w jakich ilościach dziennie można je jeść?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #3 : 2007-12-26, 12:29:57 »

A skąd czerpałeś wiedzę, na podstawie której przeszedłeś na DO? Czyżbyś nie przeczytał ani jednej książki dr. Jana Kwaśniewskiego?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #4 : 2007-12-26, 12:38:02 »

Cytuj
Mam na imię Marek.Mam 21 lat.Studiuje fizjoterapie.Od października 2006 roku jestem na diecie optymalnej...Zaznaczam,że odżywiałem się jak najbardziej prawidłowo.Na początku października tego roku zaczęły sie u mnie dziwne dolewgliwości:bóle w klatce piersiowej,zauważałem przyspieszone bicie serca,potliwość palców u rąk,rozdrażnienie,problemy z koncentracją,jakieś dziwne bóle głowy(tak jakbym coś miał w głowie).Po jednym z takich ataków trafiłem na pogotowie.Zrobiłem badania krwii-wszystko o dziwo miałem w jak najlepszej normie!!Miałem ciśnienie 155/95.Obecnie te objawy również występują choć ciągle odżywiam się prawidło.Najgorsze są te natrętne myśli i brak ochoty do życia...Moje menu(zazwyczaj):śniadanie:jajecznica z 5 jajek z boczkiem,kiełbasą na dużej ilości smalcu lub masła,czekolada z orzechami (50g)czyli 25g węglowodanów.Obiad:kotlet schabowy,150g frytek (40g węglowodanów)rozpuszczonych na głebokim smalcu z dodatkiem majonezu.A na kolacje jakaś szynka z masłem.Mam 185cm wzrostu i 82 kg wagi.Nie wiem dlaczego mimo stosowania diety pojawiły mi sie te dolegliwości...PROSZE O POMOC!!!! Z góry dziękuje!!!!

Marku,odsylam cie do porad  Lekarki,
ona  dzieki swojemu  dluuuuuuugoletniemu doswiadczeniu z optymalnymi , swoimi propozycjami  pewnych zmian ,natychmiast potrafi ulzyc cierpiacym,
i zanim dostaniesz bezposrednia odp.od  Lekarki,sprawdz,czy :
to co zjadasz jesz z ochota i przyjemnoscia,czy dlatego,bo tak musi byc ?????
niechec do pewnych produktow swiadczy o alergii ,
zacznij jesc tylko jeden rodzaj bialka wciagu dnia ,to znaczy albo jajka,albo wieprzowine,albo wolowe przetwory i mleczne,
jeden rodzaj bialka wciagu dnia ,ma nam  pomodz w zauwazeniu dolegliwosci,po zjedzonym bialku, jezeli takowe pojawilyby sie,
 nalezy szkodzacy produkt  rotowac,czyli jadac raz na kilka dni,
laczenie orzechow lub innych  ziaren z bialkiem zwierzecym jest rowniez malokorzystne,
wszystkie kolorowe warzywa w ilosci 300g/h sa jadalne w Diecie Optymalnej
czesto srodki konswerwujace oraz wzmacniacze smaku i zapachu sa powodem  bolu glowy i innych,
masz duzo do sprawdzenia,wiedz milych studiow Smile


Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #5 : 2007-12-26, 16:16:47 »

,
wszystkie kolorowe warzywa w ilosci 300g/h sa jadalne w Diecie Optymalnej
czesto srodki konswerwujace oraz wzmacniacze smaku i zapachu sa powodem  bolu glowy i innych,


 nie powinieneś przekraczać 80 g węglowodanów dziennie

ps.
dobre są
kiszone ogórki , kapusta, chrzan do mięsa i wędlin
surówki  bez dodatku cukru
pomidory, papryka, cebula, pory
natka pietruszki,  zielony koper, szczypiorek, sałata
i nie zapominać  o orzechach,  słoneczniku, pestkach dyni
Zapisane
marekmixkolanko
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #6 : 2007-12-26, 16:19:44 »

Przeczytałem wielokrotnie książke"Dieta Optymalna" i wiele informacji zawartych w internecie.Mogę prosić o jakiś przykładowe menu?
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #7 : 2007-12-26, 16:25:13 »

Przeczytałem wielokrotnie książke"Dieta Optymalna" i wiele informacji zawartych w internecie.Mogę prosić o jakiś przykładowe menu?
po co masz  zmieniać swoje
dołóż warzywka
zlikwiduj konserwanty
przelicz wszystko
i będzie ok
ps. ile ci wypada  białka??
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #8 : 2007-12-26, 16:58:28 »

zapomniałem - skleroza he he
wprowadź wywary kolagenowe
kupujesz parę kilo kości
wkładasz do gara. solisz, przyprawiasz i robisz wywar
rozlewasz do słoików i pakujesz  do lodówki
w każdej chwili możesz zrobić szybko na tym  dowolną zupę
lub masz  świetną galaretkę na zimno
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #9 : 2007-12-26, 17:10:56 »

Cytuj
przelicz wszystko
i będzie ok

ile jadasz tluszczu,???czasami,gdy jadamy zbyt wiele tluszczu ,zwieksza sie zapotrzebowanie na bialko i weglowodany,
a jak twoje wyniki krwi,czy masz porownawcze przed rozoczeciem Diety i w trakcje?????
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #10 : 2007-12-26, 17:37:23 »

Kodar przestań bredzić. Dziękuję.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #11 : 2007-12-26, 17:53:15 »

Dieta dietą. Warto by przyjrzeć się jej dokładniej. Ale na wystąpienie objawów nerwicy lękowej składa się wiecej przyczyn niż tylko jedzenie. Myślę, że dużo się ostatnio u Ciebie "działo". Słowem stresy, z którymi organizm sobie nie daje sobie rady. Warto porozmawiać o emocjach, nierozwiązanych problemach. a może trzeba trochę zwolnić?
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #12 : 2007-12-26, 18:43:10 »

Ano właśnie. Marku, może to nie o dietę chodzi. Przystopuj trochę z tą naukach studiach i... rozejrzyj się za jakąś kobitą.

Ps. To lekarstwo pomaga zwłaszcza na "przyśpieszone bicie serca i problemy z koncentracją". Smile
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #13 : 2007-12-26, 18:45:23 »

sorki, miałoby być "nauką na studiach"



Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #14 : 2007-12-26, 19:08:55 »

Przeczytałem wielokrotnie książke"Dieta Optymalna" i wiele informacji zawartych w internecie.Mogę prosić o jakiś przykładowe menu?

Cytuj z: Jan Kwaśniewski "Żywienie Optymalne"
Prawie wszystkie choroby psychiczne są spowodowane niekorzystnym odżywianiem, które powoduje złe zasilanie mózgu ludzkiego w budulec, „części zamienne", a także w złą energię, która uniemożliwia poprawne funkcjonowanie ludzkiego mózgu.
Żywienie optymalne leczy przyczynowo choroby psychiczne Poprawa występuje zawsze, a często wyleczenie całkowite. Chorzy powinni być odżywiani tak, jak chorujący na stwardnienie rozsiane czy boczne zanikowe, tzn. muszą jeść dużo móżdżku, szpiku kostnego, żółtek, esencjonalnych wywarów z kości, wątróbki.
Ustępowanie chorób może być znacznie przyspieszone przez leczenie prądami selektywnymi. Choroby psychiczne typu maniakalnego, ze współistniejącą przewagą układu sympatycznego, cofają się szybciej po zastosowaniu prądów pobudzających układ parasympatyczny, a na stany depresyjne, przebiegające z towarzyszącą przewagą układu parasympatycznego, pomaga leczenie prądami pobudzającymi układ sympatyczny. Żywienie optymalne może znacznie zmniejszyć liczbę chorych psychicznie. Niestety, w szpitalach psychiatrycznych chorzy odżywiani są tak, że chorować muszą

Ty nie informuj się na forum, tylko czytaj Jana Kwaśniewskiego. Jeśli czytałeś, to o jakie menu pytasz? Masz jasno napisane, co masz jeść. Nie licz na cudowne pomysły, bo DO sama w sobie jest prosta i na tym polega jej genialność. Jedz Optymalnie i bądź cierpliwy.
Nie słuchaj bzdur o warzywach, bo sam warzywkiem sie staniesz. Tak jak pisze Ali, jedz warzywa, które zawierają mało węgli, ale pamietaj, ze warzywa na Do pełnią drugorzędną rolę.
Zapisane
marekmixkolanko
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #15 : 2007-12-26, 20:23:42 »

Jem codziennie ok.60-70g białka, 250g tłuszczu i 60g węglowodanów
Zapisane
marekmixkolanko
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #16 : 2007-12-26, 20:27:24 »

A mam pytanie?od jak dawna stosujecie tą dietę?jeżeli chodzi o moje badania to są bardzo dobre.Cholesterol 190,Glukoza 93 reszta badań też jak najbardziej w normie...w tym niskie OB=2.Nawet sam J.Kwaśniewski mówi że im niższe tym lepsze bo organizm się wolniej starzeje....
Zapisane
marekmixkolanko
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #17 : 2007-12-26, 20:36:44 »

W sumie to sie zaczęło na początku października.Mało sypiałem(wcale nie z powodu nauki)bynajmniej a jeśli chodzi o moje emocje to zostały zachwiane,ale w zdecydowanie pozytywnym sensie,więc nie wiem co mi jest.Brałem pod uwagę różne(nawet bardzo groźne) choroby...Pozostaje na Diecie Optymalnej i mam nadzieje,że kiedyś mi to minie....
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #18 : 2007-12-26, 20:40:56 »

Tak jest, zamiast czekolady sięgnij po specjały z warzywniaka i znajdź miłą studentkę, we dwoje łatwiej się eksperymentuje i czyta DO Smile
Ja jestem na DO od wrzesnia 2006, wyniki badań wzorcowe, samopoczucie też.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nerwica lękowa
« Odpowiedz #19 : 2007-12-27, 00:02:04 »

Cytuj
W sumie to sie zaczęło na początku października.Mało sypiałem(wcale nie z powodu nauki)bynajmniej a jeśli chodzi o moje emocje to zostały zachwiane,ale w zdecydowanie pozytywnym sensie,więc nie wiem co mi jest.Brałem pod uwagę różne(nawet bardzo groźne) choroby...Pozostaje na Diecie Optymalnej i mam nadzieje,że kiedyś mi to minie....
no jezeli jestes zakochany,to  wszytko  juz wyjasnione,
lepiej jednak  kazdego dnia zapisuj co i ile jadasz,po jakim posilku czujesz sie normalnie,po jakim gorzej,
tez tak robilam przez b.dlugi okres czasu i teraz nie zaluje,
nie czekaj biernie na poprawe,sygnalow wlasnego organizmu nie nalezy bagatelizowac Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.