forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-13, 20:58:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
661387 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nadżerka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nadżerka  (Przeczytany 21270 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Nadżerka
« : 2007-02-23, 12:11:47 »

Ok, teraz będzie o moim "cudownym wyzdrowieniu" Smile

Mniej więcej rok temu pytałam się na tym Forum o nadżerkę. Rok temu (zanim przeszłam na ŻO) wykryto u mnie bardzo dużą nadżerkę (ja ja też wyczuwałam, bo czasem mnie bolała i krwawiła), i pan ginekolog uparcie namawiał mnie najpierw na wypalanie, a później na zamrażanie. Troche o tych zabiegach poczytałam i absolutnie nie pasowała mi tak drastyczna interwencja. Zaczęłam ŻO i zmieniłąm lekarza.  Wczoraj właśnie byłam  u nowej pani ginekolog, która pod czas badania zapytała czy nie miałam przypadkiem rok temu nadżerki, bo obecnie mam bardzo malutką, która się wyraźnie goi! Bardzo mnie ta wiadomość ucieszyła ale nie wdawałam się w dyskusję o tym "jak to się mogło stać" Smile Pani doktor stwierdziła, że pewnie "samoistnie się zagoiła" i jest bardzo ciekawa, co  z nią będzie za rok. Ja też jestem tego ciekawa Smile

Przy okazji chciałabym też przypomnieć wszystkim szanownym Forumowiczkom o corocznych badaniach cytologicznych, nawet jeśli nie wyczuwacie u siebie żadnych problemów:

http://wiadomosci.onet.pl/1393618,2677,kioskart.html

Marishka

P.S. Przeglądając inne fora i rozmawiając z innymi kobietami na ten temat, doszłam do wniosku, że lekarze zbyt pochopnie wysyłaja kobiety albo na wypalanie albo na zamrażanie nadżerki. Często też bezmyślnie robią wypalanie młodym dziewczynom, które jeszcze nie rodziły. Później powstają z tego różne problemy. Myślę, że ginekolodzy prywatnie robią na tych zabiegach niezły interes. Jeśli faktycznie ŻO tak skutecznie usuwa ten problem, to mogłoby to "zrewolucjonować" ginekologię i zlikwidowąć tę najbardziej rozpowszechnioną kobiecą dolegliwość Smile Za rok będe wiedziała na 100%.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #1 : 2007-02-23, 12:30:27 »

No ładnie, linki mi się pomyliły!!! Tu poprawny link:

http://wiadomosci.onet.pl/1393831,2677,kioskart.html

M

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #2 : 2007-02-23, 12:45:08 »

Ale teraz na tego raka jest rewelacyjna, nowa, skuteczna szczepionka. Sam widziałem na billboard'ach, jak trafiłem do miasta Shocked Very Happy
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #3 : 2007-02-23, 14:06:54 »

Cierpiałam na mastopatię piersi przez 16 lat. Leczyłam się przez jakiś czas hormonami, które bardziej 'leczyły' mój portfel niż piersi. W końcu dałam sobie spokój i pogodziłam się z tym, że 'tak musi być'.
Mamografię wykonywałam regularnie co 2 lata (bo zakwalifikowano mnie jako 'podwyższone ryzyko raka sutka').
Po paru miesiącach stosowania DO zauważyłam, że mam 'normalne piersi', czemu ogromnie się dziwiłam bo przecież na DO przeszłam ze względu na SM.
Przez te kilka lat DO nie wiem co to są problemy natury kobiecej i wcale nie muszę robić mamografi.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #4 : 2007-02-23, 15:02:32 »

Przez te kilka lat DO nie wiem co to są problemy natury kobiecej i wcale nie muszę robić mamografi.

Halino, mowa była o cytologii. Jest to rutynowy test, który kobiety na całym świecie robią raz na rok, bez względu na to, czy mają "problemy natury kobiecej" czy nie.

M
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #5 : 2007-02-23, 15:16:14 »

mowa była o cytologii. Jest to rutynowy test, który kobiety na całym świecie robią raz na rok, bez względu na to, czy mają "problemy natury kobiecej" czy nie.
E tam, to nie w Polsce Smile
Chociaz przed zalozeniem wkladki mialam wypalanke, bo mi sie bardzo spieszylo...
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #6 : 2007-02-23, 15:20:25 »

Ale co "nie w Polsce"???

Basiu, pamiętam, że Ty rok temu pisałaś, że miałaś nadżerkę po urodzeniu Zuzi i że nie wiesz, czy nadal ją masz. To w takim razie, kiedy miałaś tę "wypalankę"?

M
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #7 : 2007-02-23, 15:22:46 »

Tez to pamietam. Okazalo sie, ze mam i to wieksza.
We wrzesniu, przed samym wyjazdem.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #8 : 2007-02-23, 15:24:42 »

A, no, wielu Polkom nie chce sie chodzic na takie badania. A i zarobki sa mniejsze Wink
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #9 : 2007-02-23, 15:54:45 »

Raz na rok wydanie jakichś 70 zł na prywatną wizytę u ginekologa + cytologię, to dużo? To niech obliczą sobie, ile wydają rocznie na kosmetyki, ciuchy, używki czy chociażby słodycze! A przecież w państwowych przychodniach jest o wiele taniej, a w artykule który powyżej zamieściłam mowa była o bezpłatnej cytologii. I właśnie dlatego, że "wielu Polkom nie chce sie chodzic na takie badania", jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o umieralność na raka szyjki macicy, który w innych krajach jest szybko i łatwo wykrywallny i leczony...

Myślę, że w tym kraju dominuje mentalność typu "nie chcę wiedzieć". Myślą, że jak nie zrobią badania i nie dowiedzą się, że mają raka, to tak, jakby tego raka  nie było. Boją się wiedzieć. Zgłaszają się dopiero kiedy są już poważne problemy (bo po co robić profilaktyczne badania, skoro nic nie dolega?) a wtedy już jest za późno. I umierają w wieku 50+ lat lub czasem nawet wcześniej. Czy warto?

M
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #10 : 2007-02-23, 16:24:55 »

U nas badania cytologiczne i rakowe nalezy wykonywac raz na pol roku.Ciekawe,ze w wieku 22 lat   po urodzeniu corki , mialam  duza nadzerke i musiala byc wypalana.Natomiast po urodzeniu synow w wieku 39 i 44 lat takowej nie mialam.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #11 : 2007-02-23, 23:16:30 »

Marishka, nadzerka, to jeszcze nie rak! Mialam wynik "2"- tam nie ma komorek rakowych.
70 zl, to w woj lubelskim, dla zwyklego mieszkanca (bez znajomosci) jest duzo! I to bardzo duzo, naprawde Sad
Ciesz sie, ze tu nie mieszkasz...EOT, z mojej strony
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #12 : 2007-02-23, 23:18:56 »

Zapomnialam dodac, ze ja jakos sie nie doprosilam bezplatnej cytologii (moze dac lapowke?,
szkoda gadac)
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #13 : 2007-02-24, 10:25:51 »

Weszło mi w oko coś takiego: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6342105.stm - a więc i mężczyźni są zagrożeni "rakiem macicy" Exclamation Wink
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #14 : 2007-02-24, 10:36:18 »

Halino, mowa była o cytologii. Jest to rutynowy test, który kobiety na całym świecie robią raz na rok, bez względu na to, czy mają "problemy natury kobiecej" czy nie.

M

Po robićcytologię jak jesteś 'czysta"? A już jak zrobisz i coś wyjdzie nie tak to czekasz w kolejce 0,5-1 rok na coś żeby z tym zrobili, a jak nie to w najlepszym wypadku wyciągasz tą stówę i lecisz prywatnie i ciągle masz problem, bo coś tam... w końcu przechodzisz na 'Kwaśniewskiego', a nie lepiej od razu być na DO i nie zawracać sobie głowy cytologią?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #15 : 2007-02-24, 12:08:23 »

  Halina, to co piszesz w powyższym poście jasno daje mi do zrozumienia, że Twój stosunek wobec żywienia optymalnego jest analogiczny do relacji wyznawca - guru. Niektóre badania są konieczne,  właściwe żywienie również.

Tomek 
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #16 : 2007-02-24, 12:25:33 »

... Niektóre badania są konieczne,  właściwe żywienie również.

Tomek 

Tomek,
uzasadnij po co są konieczne niektóre badania, skoro jest się zdrowym?
Jeszcze kilkadziesiat lat temu nie robiono badań. Aktualnie Państwo finansuje wiele "darmowych" akcji badań, ludzie sie badają, lekarz wmawia chorobę, pacjent się załamuje, choruje, lekarz kasuje, kasuje, kasuje, ewentualnie zarobi na organach i przeszcepach, a pacjent do piachu. Oto taki jest sens masowych badań, przy obecnej etyce części przedstawilicieli "służby zdrowia".
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #17 : 2007-02-24, 13:11:35 »

uzasadnij po co są konieczne niektóre badania, skoro jest się zdrowym?

Zofio, masz 100% pewność, że w nabłonku szyjki macicy nie ma ani jednej dziwnie zmienionej komórki? A przecież rak nie boli. Szczególnie na początku. Masz potężną wiarę w ŻO więc nawet nie potrzebujesz naukowego potwierdzenia tego, że wszystko faktycznie jest ok? To Twój wybór. Inni wierzą ślepo w Boga, że ich uchroni od wszystkiego i też nie badają się. Później zdziwienie całej rodziny: "Taki pech, tylko 50 lat i tak nagle zmarła, a przecież wcale nie chorowała, skąd ten rak"...

Obecnie sytuacja jest taka, że większość kobiet w ogóle nie bada się, w rezultacie czego Polska jest w czołówce państw jeśli chodzi o śmiertelność kobiet na raka szyjki macicy i raka piersi. Bo po co się badać profilaktycznie, "skoro jest się zdrowym", nic nie boli i w ogóle jest wszystko cacy? A że tyle kobiet umiera w młodym wieku, cóż, widocznie Bozia tak to przewidziała - los, pech, cokolwiek. Cóż za wspaniała mentalność - zero szacunku dla siebie jako kobiety, swojego ciała, swojego życia...

M
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #18 : 2007-02-24, 13:26:16 »

 Zofia, uzasadniam.

  Niektóre badania są potrzebne, ponieważ żywienie optymalne czy dieta optymalna nie jest remedium absolutnym. Rezygnując z badań (tych faktycznie potrzebnych) określasz swój stosunek  do samej siebie. Stajesz po stronie wiary oraz hura-optymizmu. Optymizm jest konieczny, ale tylko tam, gdzie ma swój kontekst, w innym razie stanowi doskonałą kurtynę dla rozumu.
         
  Jakie masz dowody, że każdy przypadek nowotworu jest uleczalny żywieniem "opty" lub co stoi za twierdzeniem, że tłuste jedzenie zapobiega KAŻDEMU jednostkowemu przypadkowi zachorowania ?  Nie ma takich dowodów, dlatego czasem lepiej dać się zbadać. Czasem.
   Ze swej strony powiem Ci, że choćbym nie wiem, jak bardzo był przeświadczony o swym zdrowiu, to np. przed planowanym wyjazdem rowerowym na Nordkapp poddałbym się badaniu echa serca.


ps: Z lektury postów uważam (podkreślam, uważam), że spośród tu piszących, tylko kilka osób jest faktycznie dobrze zaznajomionych z ŻO i właściwie je stosujących. Choćby z tego banalnego powodu, badania wydają się być konieczne.   

Tomek
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nadżerka
« Odpowiedz #19 : 2007-02-24, 15:39:22 »

  Halina, to co piszesz w powyższym poście jasno daje mi do zrozumienia, że Twój stosunek wobec żywienia optymalnego jest analogiczny do relacji wyznawca - guru. Niektóre badania są konieczne,  właściwe żywienie również.

Tomek 
Jeszcze 2-3 lata temu miałam poglądy takie jak Ty. Dzisiaj już wiem, że dla nas jest alternatywa. Może mnie to nie sięgnie bo już jestem 'wiekowa' i zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie moje komórki są 'reformowalne', ale wierzę głęboko, że wiedza zaczęta przez JK przebije się w końcu.
I nikt nie będzie kobietom wmawiał, że chorują na raka szyjki macicy bo... nie badają się.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.