forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-14, 00:27:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
661396 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  optymalny w nieoptymalnym domu
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: optymalny w nieoptymalnym domu  (Przeczytany 19526 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70694


Odp: optymalny w nieoptymalnym domu
« Odpowiedz #40 : 2010-10-27, 22:24:44 »

'renia' mnie po smalcu mdli,wiem ze to jakies dziwactwo Sad smalec kupuje taki zwykly w kostkach,ale moze masz racje z jakością to nie wiem bo w markiecie kupuje Sad ale moze faktycznie  przetopie słonine i wtedy ocenie  Question

Moja siostra kupuje tylko smalec gęsi (jest w Kauflandzie) i na tym smaży. Mówi, że dużo lepszy. Ale ja tam nie jestem taka wybredna.. Wink
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: optymalny w nieoptymalnym domu
« Odpowiedz #41 : 2010-10-27, 22:34:33 »

Przepisy na drożdżowy chleb dobrze byłoby wkleić do Kulinariów w oddzielnym wątku pod właściwym tytułem, żeby wyszukiwarka reagowała na stosowne hasło Smile  Żeby zainteresowani mieli łatwo znaleźć. W 12, to nie 65 jak w tym ze sklepu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70694


Odp: optymalny w nieoptymalnym domu
« Odpowiedz #42 : 2010-10-27, 23:00:00 »

Masz rację - Twoja prośba jest dla mnie rozkazem.. Wink Laughing Już lecę do kuchni..
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: optymalny w nieoptymalnym domu
« Odpowiedz #43 : 2010-10-27, 23:57:57 »

 Smile  Złota jesteś.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70694


Odp: optymalny w nieoptymalnym domu
« Odpowiedz #44 : 2010-10-28, 09:18:04 »


Może tylko pozłacana a w środku nie wiadomo co siedzi.. Rolling Eyes Laughing
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: optymalny w nieoptymalnym domu
« Odpowiedz #45 : 2010-10-28, 16:18:07 »

'renia' mnie po smalcu mdli,wiem ze to jakies dziwactwo Sad smalec kupuje taki zwykly w kostkach,ale moze masz racje z jakością to nie wiem bo w markiecie kupuje Sad ale moze faktycznie  przetopie słonine i wtedy ocenie  Question
Kupisz slonine i zmielisz, a potem przetopisz na smalec. W ostatniej fazie mozna dodac cebule, ale ja tak nie robie, no chyba ze ktos chce do smarowania. Przetopiona slonina moze lezec dluuuugo w formie smalcu i sie nie zepsuje, a pozostale skwarki to fajne jedzenie. Na takim smalcu wszystko jest pyszne.
Sklepowy smalec jest wyciskany z tluszczu, a nie topiony jak slonina i dlatego taki wstretny.
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: optymalny w nieoptymalnym domu
« Odpowiedz #46 : 2010-10-28, 16:36:05 »

Sklepowy smalec jest wyciskany z tluszczu, a nie topiony jak slonina i dlatego taki wstretny.
Ciekaw jestem na ile się różni (poza smakiem) ten tłoczony od wytopionego bo wizualnie łatwo je odróżnić no i ten tłoczony jest chyba trochę twardszy.
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: optymalny w nieoptymalnym domu
« Odpowiedz #47 : 2010-10-28, 18:43:35 »

Dostałam przepis w arkadii na drożdżowy chleb, ale jeszcze go nie zrobiłam.. Cool

Składniki:
5 dużych jajek
70g mąki + 50g kokosu + 50g siemienia lnianego mielonego
4g drożdży instant
30g masła
szczypta soli, szczypta pieprzu
Sposób przyrządzenia:
Piekarnik włączyć na 180oC. Masło roztopić, odstawić. Wsypać mąkę, kokos i siemię do oddzielnego naczynia. Dodać drożdże i pieprz. Wszystko wymieszać i odstawić.
Oddzielić żółtka od białek. Żółtka wbijamy do oddzielnego kubeczka, białka do naczynia, w którym będą ubijane. Białka ubić na bardzo sztywno z solą. Nie wyłączając miksera wrzucać powoli żółtka. Zmniejszyć bieg na mniejszy i wlewać masło. Można go również połączyć ręcznie drewnianą łyżką. Wymieszane ciasto wylać do podłużnej foremki wysmarowanej masłem i wysypanej tartą bułką. Wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec ok 40 minut. Nie otwierać piekarnika. Pozostawić w nim do wystygnięcia.

Smacznego. Very Happy "juan" jeśli zrobisz ten chleb, bardzo bym prosiła, żebyś podzieliła się z nami wrażeniami..
renia chlebek upiekłam,robi sie go niezwykle łatwo i szybko z tych proporcji wychodzi  chlebek  rozmiarów 26cm.dł,12cm.szer. i 6cm.wys. co do smaku to jak dla mnie za bardzo przebija mdły smak wiórek kosowych i osobiscie dodałabym odrobine cukru,co do konsystencji to niczym nie odbiega od chleba "normalnego"pieczonego w domu.Jutro mam na sniadanie chleb z jajkiem ło matko Laughing dziekuje Ci reniu za przepis
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: optymalny w nieoptymalnym domu
« Odpowiedz #48 : 2010-10-28, 18:50:44 »

 smalcu,to kupi,łam słonine i przetopie na smaluszek by miec na sniadanie  Very Happy do jajek i chlebka oczywiscie.Dziekuje Wam za dobre rady Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70694


Odp: optymalny w nieoptymalnym domu
« Odpowiedz #49 : 2010-10-28, 19:17:36 »


renia chlebek upiekłam,robi sie go niezwykle łatwo i szybko z tych proporcji wychodzi  chlebek  rozmiarów 26cm.dł,12cm.szer. i 6cm.wys. co do smaku to jak dla mnie za bardzo przebija mdły smak wiórek kosowych i osobiscie dodałabym odrobine cukru,co do konsystencji to niczym nie odbiega od chleba "normalnego"pieczonego w domu.Jutro mam na sniadanie chleb z jajkiem ło matko Laughing dziekuje Ci reniu za przepis

Dzięki Ci, że wypróbowałaś ten przepis i podzieliłaś się z nami spostrzeżeniami. Very Happy Ja spróbuję zrobić ten drugi - z orzechami, tylko jeszcze nie wiem kiedy.. Cool
Zapisane

Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 21 zapytaniami.