forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-06, 16:31:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660996 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kalorie jednak sie licza...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kalorie jednak sie licza...  (Przeczytany 36492 razy)
Szara
Go


Email
Kalorie jednak sie licza...
« : 2010-12-22, 14:09:29 »

Taka mnie naszla refleksja w  zwiazku z moim zbijaniem wagi,ze niestety,ale bedac na ZO, rotujac mleczne Smile nie da sie ominac zasady termodynamiki:)
Sam Dr K  jednemu pacjentowi odpisuje:
Organizm zawsze woli pobierać tłuszcz z przewodu pokarmowego, niż z zapasów znajdujących się w tkance tłuszczowej. Aby organizm zmusić do spalania własnego tłuszczu, trzeba dodatkowych sposobów. Przy Żywieniu Optymalnym człowiek głodu nie odczuwa. Trzeba jeść mniej w kaloriach.

A Wy jak myslicie?
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #1 : 2010-12-22, 14:18:20 »

Cześć Szara Very Happy

gdzieś czytałam Twój post , że na początku to człowiek hulaj dusza piekła nie ma i zaczyna wsuwać tłuszcz (w moim przypadku bez opamiętania)i miałaś rację
Potem przychodzi opamiętanie. . Jak zaczęłam ważyć i liczyć BTW to mi unaoczniło , żebym wszystkiego furt, za przeproszeniem nie żarła. Bo jak obliczyłam wsuwałam 3000, 3500 kcal dziennie. Ale wydaje mi się jak czytałam , że sama też wyciągnęłaś podobne wnioski.
Very Happy
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #2 : 2010-12-22, 14:20:56 »

Hej, dokladnie, fakt,ze zywiac sie niskoweglowodanowo insulina nie skacze i czlowiek nie umiera z glodu,ale jednak kalorie trzeba liczyc. sam Dr K zjada dziennie raptem niecale 1500 kcal.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #3 : 2010-12-22, 14:50:10 »

Właśnie nie mam skoków insuliny , nie męczę się z sennością w dzień , ale jak mi zaczęło walić serce to wiedziałam ,że przyładowałam tak tłuszczu ponad zdrowy rozsądek.
Napisał mi adampio , że faktycznie kalorie nie są ważne , ale jednocześnie on intensywnie pływając nie wsuwa 3500 kal.!!

Jak popatrzyłam wagowo na te swoje porcje to teraz nie wytrzymuję z głodu. Właśnie mój żołądek jest ciągle rozepchany , nie mam umiaru przy tym otyła nie jestem. No i uwielbiam śmietanę Laughing.
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #4 : 2010-12-22, 14:56:34 »

Ja też mam rozepchany żołądek.  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #5 : 2010-12-22, 15:05:29 »

Możliwe , ale Ty intensywnie ćwiczysz i masz 6 pak na brzuchu. Ja mam 2 pak Laughing Laughing Laughing. No i różnice wiekowe tez mają znaczenie. Chociaż ja czasem też skaczę jak ta kozica tyle że "podgórska" Laughing Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #6 : 2010-12-22, 15:09:58 »

Czesc dziewczyny,

3500 kcal to duzo, nawet duzo dla mnie. Zjadajac dwa do trzech razy dziennie zjadam okolo 2200 kcal gdzie proporcje moje BTW leza w okolicach 1:3:0,8
Nie moge sie nadziwic co i ile jjecie, ze macie tylo kcal.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #7 : 2010-12-22, 15:19:45 »

Cześć adampio.

Ja po Twoim poście zaczęłam myśleć Jak na śniadanie zasunęłam 4 żółtka , 1 jajko, 50 gr smalcu,+ 50 gr boczku. który wypiłam. Potem popiiłam 280 gr śmietany 36 % zmieszanej z mlekiem , a na drugie śniadanie , znowu 200 gr śmietany i herbatę z 20 gr masła to już wyczerpałam do godziny 11.00 dzienny limit jedzenia. I to praktycznie bez węglowodanów.Moja waga w tej chwili to 62 kg  przy wzroście 167 cm.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #8 : 2010-12-22, 15:25:33 »

Znaczy smalec wypiłam , boczek zjadłam . Potem ok.17.00 byłam głodna jak wilki.I znowu pojawiła się śmietana , masło do herbaty i pasztet ,no i jeszcze mielonka . Jak wrzuciłam do kalkulatora to wyszło , że pochłonęłam  ponad 1 kg jedzenia  Shocked
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #9 : 2010-12-22, 15:27:40 »

Duzo, bardzo duzo. Powiedz mi tylko, jesz bo jestes glodna czy tez jesz dla przyjemnosci?

Ja jak czasami wypije szklanke smietany 38 % o godz 12 ( lunch) to nastepny, bardzo maly obiad moge zjesc o 18,30!!!

Sniadanie to zawsze  4-5 zoltek i jedno cale jajko do tego pol bulki owsianej wlasnej roboty i 50 gr masla

lunch do pracy to jeden chlebek Waza z 40 gr masla i 30 gr sera albo jakiejs kielbasy

kolacja to najczesciej 150 gr miesa, jeden ziemniak z duza iloscia tluszczu. Jak nie jjem na sniadanie owsianki to na obiad zjadam 130 gr ugotowanej kaszy jaglanej z 50 gr masla albo sloniny. Tak aby miec dziennie okolo 70 gr weglowodanu ( to taka moja porcja)

I tak mi wychodz 1900 - 2200 ckal.

Teraz basen zamkniety wiec nie jjem tak duzo i tak wczoraj bylem zmuszony "przeskoczyc" obiad Laughing
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #10 : 2010-12-22, 15:28:10 »

To wszystko te mleczne-głównie śmietana dawala sporo kalorii.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #11 : 2010-12-22, 15:29:01 »

Znaczy smalec wypiłam , boczek zjadłam . Potem ok.17.00 byłam głodna jak wilki.I znowu pojawiła się śmietana , masło do herbaty i pasztet ,no i jeszcze mielonka . Jak wrzuciłam do kalkulatora to wyszło , że pochłonęłam  ponad 1 kg jedzenia  Shocked

Mnie sie wydaje, ze powinnas zjadac rowniez weglowodany do kazdego posilku
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #12 : 2010-12-22, 15:29:55 »

To wszystko te mleczne-głównie śmietana dawala sporo kalorii.

To zostaw te smietane.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #13 : 2010-12-22, 15:30:52 »

Znaczy smalec wypiłam , boczek zjadłam . Potem ok.17.00 byłam głodna jak wilki.I znowu pojawiła się śmietana , masło do herbaty i pasztet ,no i jeszcze mielonka . Jak wrzuciłam do kalkulatora to wyszło , że pochłonęłam  ponad 1 kg jedzenia  Shocked

Ja zjadlem wczoraj okolo 470 gr  :lol:No nie bylem glodny.
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #14 : 2010-12-22, 15:31:10 »

Ponadto miałam od dziecka rozepchany żołądek,więc trudno jest rozpoznać czy jest sie sytym nawet na ŻO.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #15 : 2010-12-22, 15:33:15 »

Rozepchany zoladek jest bardzo latwo wyeliminowac. Musisz byc tylko stanowcza i nie zjadac kg a 750 g jedzenia dziennie. Jeszcze z glodu nikt nie umarl (to oczywiscie klamstwo) Laughing
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #16 : 2010-12-22, 15:35:31 »

Wiem.  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #17 : 2010-12-22, 15:35:45 »

Ojej to faktycznie na chłopa to zjadasz no tak optymalnie.
Jak patrzę na Twój jadłospis to wszystko zbilansowane i owsianka w jadłospisie ?? Mnie to wydawało się zabronione.
Teraz dodajęe węglowodany , bo w głowie mi się kręciło. Wprowadziłam zupy i jest lepiej. Ale to co pisze Szara to mam i ja. Zanik umiaru , od dzieciństwa" pasienie " jedz , jedz. Szkoda na talerzu zostawić. Sad
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #18 : 2010-12-22, 15:36:12 »

Tak na przyklad, zamiast omleta z 4 zoltek i jednego jajka, boczek itd mozna sjesc 4-5 zoltek na miekko co objetosciowo jest duzo mniejsza porcja ale kalorycznie taka sama. Poczujesz oczywiscie malego gloda ale w takim wypadku nalezy sobie samemu uswiadomic, ze przeciez zjadlas dokladnie tyle ile zawsze ale w innej postaci.Wowczas musisz troche "poglodowac" ale to nie jest glod tylko zoladek domaga sie o zapelnienie pustego miejsca. I tak sie mniejsza.  Laughing
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Kalorie jednak sie licza...
« Odpowiedz #19 : 2010-12-22, 15:42:40 »

Bardzo dziękuje wprawionym opty jak adampio za rady. Ja mam wage ok i obiektywnie nie mam co zrzucać,ale wciaż sie za mną ciągną źłe nawyki z przeszłosci. A śmietane zastąpiłam mlekiem kokosowym.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 17 zapytaniami.