forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-09, 20:08:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
661237 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ile jajek?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ile jajek?  (Przeczytany 26712 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #40 : 2010-11-07, 22:03:14 »

RTS dzieki Smile musze  zwazyc jajka? czy nie,w sumie to te jajka są średniej wielkosci
Jeśli chodzi o wyliczanki to praktycznie jest np. pamiętać że jedno średnie jajo to 7g białka, 5g tłuszczu (jeśli zjada się całe).

W średnim jajku żółtko waży 17 g, więc białka zawiera mniej niż 3 g, a tłuszczu ca 5,5 g.
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #41 : 2010-11-07, 22:04:30 »

nie rozumie zdziwienia,bo przeciez kazdy organizm jest' inny' tak?tak bynajmniej nie raz tutaj czytałam jesli sie myle to prosze mnie poprawic.

No właśnie dlatego jest to dziwne że pytasz się ile masz jeść jajek. To znaczy co chcesz się z kimś zamienić na organizm?
 
 jestem na ŻO od niedawna,wydaje mi sie ze lepiej jest zadac pytanie niz popełnic jakis błąd i tym sobie zaszkodzic,moje pytanie miało przyniesc mi odpowiedz czy dzienna ilosc jajek jakie przyjmuje a jest ich  'aż 6 ' jest odpowiednia i tylko tyle,nie spodziewalam sie nie których  odpowiedzi cóż Sad
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #42 : 2010-11-07, 22:06:36 »

No właśnie dlatego jest to dziwne że pytasz się ile masz jeść jajek. To znaczy co chcesz się z kimś zamienić na organizm?
 
 jestem na ŻO od niedawna,wydaje mi sie ze lepiej jest zadac pytanie niz popełnic jakis błąd i tym sobie zaszkodzic,moje pytanie miało przyniesc mi odpowiedz czy dzienna ilosc jajek jakie przyjmuje a jest ich  'aż 6 ' jest odpowiednia i tylko tyle,nie spodziewalam sie nie których  odpowiedzi cóż Sad


Jajka są jak najbardziej OK, to chyba jasne. Co zaś tyczy się ich ilości to sprawa indywidulana, zależna od wielu czynników - stan zdrowia, zapotrzebowanie wg. wagi należnej, zapotrzebowanie energetyczne.

Musisz zrozumieć że tu nie ma sztywnych zasad, nie można się przejadać i nie można nie dojadać.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70665


Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #43 : 2010-11-07, 22:07:54 »

nie rozumie zdziwienia,bo przeciez kazdy organizm jest' inny' tak?tak bynajmniej nie raz tutaj czytałam jesli sie myle to prosze mnie poprawic.

No właśnie dlatego jest to dziwne że pytasz się ile masz jeść jajek.   Laughing

Też uważam, że dobrze jest się pytać - w końcu po to jest to Forum.
 
Zapisane

RTS
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #44 : 2010-11-07, 22:08:29 »

W średnim jajku żółtko waży 17 g, więc białka zawiera mniej niż 3 g, a tłuszczu ca 5,5 g.
Owszem w samym żółtku bo nie rozumiem czy to miało być jakieś sprostowanie do tego co napisałem? Czy tylko rozwinięcie?  Cool
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #45 : 2010-11-07, 22:10:31 »

Ja jadam o 21-22 jedyny posilek i nie ma mowy o glodzie.
Ile tego posiłku zjadasz? I co konkretnie?
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #46 : 2010-11-07, 22:10:50 »


Jajka są jak najbardziej OK, to chyba jasne. Co zaś tyczy się ich ilości to sprawa indywidulana, zależna od wielu czynników - stan zdrowia, zapotrzebowanie wg. wagi należnej, zapotrzebowanie energetyczne.

Musisz zrozumieć że tu nie ma sztywnych zasad, nie można się przejadać i nie można nie dojadać.
[/quo
i takiej odpowiedzi oczekiwalam,bo skąd mialam wiedziec czy nie zaszkodze sobie tymi 6 jajkami,dlatego tutaj skierowalam tekie pytanie
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70665


Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #47 : 2010-11-07, 22:12:37 »

A jakich dziennych proporcji się trzymasz ??

b-70   t-108   w-40 a jesli chodzi o posiłki za zjadam 2 to znaczy sniadanie i obiad

"juan" czy Ty nadal tracisz na wadze? Bo jeśli nie, to powinnaś zwiększyć ilość zjadanego tłuszczu. Jak długo jesteś na DO?
Sprawdzałaś ciała ketonowe w moczu?
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #48 : 2010-11-07, 22:14:47 »

Traci i jeszcze dlugo bedzie tracic, az do zwyciestwa Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70665


Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #49 : 2010-11-07, 22:16:59 »

A skąd Ty to wiesz.. Rolling Eyes Shocked Laughing
Zapisane

Iga
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #50 : 2010-11-07, 22:18:03 »

Zbyszku odpowiedz mi proszę na moje pytanko.Strasznie to jest intrygujące co napisałeś,że zjadasz jeden posiłek o 21,22.Chciałabym wiedzieć co zjadasz i ile.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #51 : 2010-11-07, 22:18:09 »

Oj, to takie pytania to powinnaś juan z kimś na PW raczej dyskutować. Bo tu wychodzi teraz o co chodzi, ty jesteś na etapie gubienia nadwagi. No i tak trzeba było na wstępie zaznaczyć.
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #52 : 2010-11-07, 22:18:36 »


"juan" czy Ty nadal tracisz na wadze? Bo jeśli nie, to powinnaś zwiększyć ilość zjadanego tłuszczu. Jak długo jesteś na DO?
Sprawdzałaś ciała ketonowe w moczu?
Cytuj

tak chudne nadal a na DO jestem od ok 1mca
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70665


Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #53 : 2010-11-07, 22:20:54 »

 "juan" 40 g węglowodanów to jest trochę za mało, Dr. Kwaśniewski pisze, że 50g W powinniśmy zjadać (z wyjątkiem osób z chorobami nowotworowymi) inaczej niepotrzebnie organizm traci energię na przetwarzanie białka na węglowodany.
Zapisane

Iga
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #54 : 2010-11-07, 22:22:13 »

tak chudne nadal a na DO jestem od ok 1mca
A napisz,czy przed DO też jadałaś tak jak teraz? Chodzi mi o tę obiadokolację o 14-stej.
I co teraz zjadasz na śniadanie i na tę obiadokolację.Żebyś Ty się przypadkiem nie głodziła,bo masz 172 cm wzrostu,do tego dochodzi jeszcze wykonywana praca.Jak Ty się głodzisz moja droga i z tej okazji chudniesz,to jak schudniesz ,to rzucisz się znowu na jedzenie i znów przytyjesz.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #55 : 2010-11-07, 22:24:43 »

Jak nie ma oznak niedoboru wegli to jet dobrze. Zreszta jak mowil dr. Kwasniewski 0,5 wegli na 1kg masy na odchudzaniu.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #56 : 2010-11-07, 22:26:06 »

No Zbyszek zlituj się nade mną i napisz cóż Ty jadasz o tej 22-stej drugiej jako jedyny posiłek.Sam tak napisałeś.To bardzo interesujące pewnie nie tylko dla mnie.
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #57 : 2010-11-07, 22:31:31 »

jesli chodzi o te węglowodany to te 40 mi naprawde starcza Very Happy na początku było trudno ale teraz jest ok

a jesli chodzi o moje zycie przed ŻO to jadłam cały dzien,ciągle cos i stąd mój problem z nadwagą,nie jadałam obiadokolacji,teraz tak jem ale to mi odpowiada bo jestem syta Laughing
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #58 : 2010-11-07, 22:31:56 »

Zbyszku odpowiedz mi proszę na moje pytanko.Strasznie to jest intrygujące co napisałeś,że zjadasz jeden posiłek o 21,22.Chciałabym wiedzieć co zjadasz i ile.
Dzisiaj np - karkowka mielona , smazona na smalcu z ziemniakami, grzybami i cebula, ogorek kiszony , kilka kostek czekolady.
B70, T160, W ok 60.
P.s oczywiscie do tego cola light Smile
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: ile jajek?
« Odpowiedz #59 : 2010-11-07, 22:33:39 »

Zapomnialem dodac , ze jeszcze 4 zoltka
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.