forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-12, 01:55:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
661351 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Książka kolekcjonerska.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książka kolekcjonerska.  (Przeczytany 5185 razy)
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24273


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #80 : 2024-05-10, 22:55:14 »

Laughing
Ja juz znalazłem goscia, ktory odpowiednio ksiazke oprawi... Laughing Jak bedzie gotowa, wydam na forum zdjecie... Laughing Wink

To jest ekskluzywne wydanie kolekcjonerskie - koszt wydania jest kilkukrotnie wyższy niż dobrze wydanej szytej książki.
Gwarantuję, że zaoszczędzisz na introligatorze! Wink
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24273


WWW
Odp: Re: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #81 : 2024-05-10, 22:59:38 »

A, czyli wysylka dopiero na koniec czerwca ale zamawiac juz mozna? Czy wrecz trzeba?  Cool

Teraz drukarnie są zajęte "eurowyborami" - czego nie przewidzieliśmy!  Confused
I stąd ten niezamierzony miesięczny poślizg, za co przepraszam, ale chyba się nikomu aż tak nie spieszy? Wink
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24273


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #82 : 2024-05-11, 00:35:26 »

W ramach promocji książki "Łatwe odpowiedzi na trudne pytania":
Tekst "surowy" (bez objaśnień i poprawności językowej), który choć przygotowany do książki - nie został przeze mnie zakwalifikowany do druku, ale jest ciekawy:

"Skład diety a aktywność wątroby.

Proporcje między spożytymi GSO (główne składniki odżywcze - czyli proporcja dobowa BTW) są jednym z głównych czynników wpływających na poziom enzymów wątrobowych związanych z metabolizmem aminokwasów, tłuszczu, węglowodanów i cholesterolu. I tak na diecie wysokobiałkowej wiodącymi enzymani wątrobowymi są enzymy cyklu mocznikowego - nazw nie wymieniam, bo są "skomplikowane", a nic nie wnoszą do tematu. Na diecie niskobiałkowej obserwuje się bardzo niski poziom enzymu arginazy spowalniający degradację aminokwasów do szkieletów węglowych pozbawionych grupy aminowej i kierowanie ich na "przepał".

Na diecie wysokowęglowodanowej obserwuje się w wątrobie poposiłkowo znaczący wzrost (około 100 krotny) aktywności karboksylazy acetylo-CoA - pierwszego enzymu wyzwalającego kaskadę syntezy kwasów tłuszczowych z cytrynianu o szkielecie węglowym pochodzenia węglowodanowego, szczególnie gdy w diecie ilość spożytych lipidów nie przekracza 20% składu dawki pokarmowej wyrażone w procencie energii.

Natomiast głodzenie lub podawanie lipidów w pożywieniu wynoszący około 35- 40% energii powoduje inhibicję karboksylazy acetylo-CoA - co w prostej drodze wiedzie ku cukrzycy typ II, jeśli w diecie jest dostateczna ilość wartościowego białka, a gdy ilość tłuszczu przekracza  70-80% i więcej - rozwija się syndrom metaboliczny ketozy.

Dieta bezcholesterolowa nisko-średniobiałkowa, wysokowęglowodanowa (w praktyce bez lub niskotłuszczowa) powoduje zniesienie inhibicji cholesterolu egzogennego na aktywność enzymu siateczki endoplazmatycznej - reduktazy HMG-CoA (wzrost aktywności rzędu 90-100-krotności), co w konsekwencji powoduje gwałtowny wzrost syntezy cholesterolu uwalnianego do krwi powodując hipercholesterolemię wtórną (na szczęście okres półtrwania tego enzymu wynosi 2h), co "naukowcy"- zamiast zalecić np.  żółtka - "leczą" podawaniem statyn, których skutki uboczne są daleko bardziej groźniejsze niż podwyższony poziom cholesterolu we krwi - ale to tylko biznes, bo najpierw "wynaleziono" fluwastatynę czy lowostatynę i wiele innych, a dopero później zaczęto zaniżać normy "na cholesterol" i to tak, aby prawie każdy się nadawał do leczenia statynami. Statynowe "obniżanie" cholesterolu oraz stosowanie kremów z filtrami do opalania są główną przyczyną niskiego poziomu wit.D w organizmie - dlatego słuchający "naukowców" muszą koniecznie łykać suplementy D3. U mężczyzn statyny są przyczyną impotencji, ale i na to wynaleziono "niebieską tabletkę"."
                     
                                                                                                   Tomasz Kwaśniewski


Ciekawostka: takich "surowizn" mam na kolejną książkę, ale nie wszystko na raz, mamy czas...  Cool
Zapisane

Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 650


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #83 : 2024-05-11, 07:21:26 »

 Zamówienie złożone
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #84 : 2024-05-11, 07:53:08 »

Bardzo dobry i ważny tekst jest w tej książce, ale bedę musiała go czytać fragmentami i niektóte urywki przynajmniej po dwa razy, aby czegoś opacznie nie zrozumieć... Cool Very Happy
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24273


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #85 : 2024-05-11, 08:28:31 »

Książka jest napisana tak, że dostarczy rozrywki umysłowej, gdyż gdyby czytelnika wciągnęła - zmusi do samokształcenia w problematyce "jak to działa"...  Cool
Większość problemów jest zasygnalizowana, ale na tyle wyraźnie, jak znaki drogowe typu E na autostradzie, więc zbłądzić trudno, a jeśli to mam nadzieję czytelnik dotrze do celu - czyli samodzielnego wnioskowania -  jeśli to mi się udało - jestem "spełniony" jako autor.
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24273


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #86 : 2024-05-11, 08:29:07 »

Zamówienie złożone

Dziękuję serdecznie!  Very Happy
Zapisane

Trzainacy
Jr. Member
**
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 991


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #87 : 2024-05-11, 08:39:23 »


                     
                                                                                                   Tomasz Kwaśniewski


Ciekawostka: takich "surowizn" mam na kolejną książkę, ale nie wszystko na raz, mamy czas...  Cool
Cytuj
Cool
Zapisane
Sandman
Newbie
*
wiadomoci: 184


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #88 : 2024-05-11, 08:50:25 »

Zamówione.  Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31334


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #89 : 2024-05-11, 09:07:46 »

Książka jest napisana tak, że dostarczy rozrywki umysłowej, gdyż gdyby czytelnika wciągnęła - zmusi do samokształcenia w problematyce "jak to działa"...  Cool
Większość problemów jest zasygnalizowana, ale na tyle wyraźnie, jak znaki drogowe typu E na autostradzie, więc zbłądzić trudno, a jeśli to mam nadzieję czytelnik dotrze do celu - czyli samodzielnego wnioskowania -  jeśli to mi się udało - jestem "spełniony" jako autor.
Laughing Cool

 
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #90 : 2024-05-11, 10:48:44 »

Dla Ciebie zabrakło... Sad Wink
Mam nadzieje, ze nie, jeszcze nie kliknalem nawet, bo czasu  brak a z telefonu to mordega Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #91 : 2024-05-11, 11:23:57 »

 Laughing Przypuszczam, że jeszcze są, ale nie ma co za bardzo odkładać zakupu...
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24273


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #92 : 2024-05-11, 13:24:10 »

Zamówione.  Very Happy


Dziękuję  Very Happy
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 [5] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 21 zapytaniami.