forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-11, 17:24:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
661343 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Ciastka Choux
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ciastka Choux  (Przeczytany 19805 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #20 : 2010-02-06, 13:28:18 »

Potem pokroisz w kwadraty i dasz nową nazwę. Jeśli po dodaniu bitej śmietany będą smaczne to mogą się nazywać "reniusie". Korzystając z tego wzoru jak się córci uda jakieś danie to jego nazwa może być "patusie".

Dobrze myślę?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #21 : 2010-02-06, 14:24:35 »


Bardzo dobrze.. Wink To moja córcia zrobiła dzisiaj dużego patusia (Kopiec Kreta), jej dzieło prezentuje się lepiej niż moje ptysie.. Rolling Eyes Mam takie płaskie kwadraty  Laughing ale liczy się efekt końcowy.. Wink Dzisiaj w naszej kuchni ruch jak w Paryżu, a na środku leży pies.. Cool
Już wiem jaki zrobiłam błąd z ptysiami - dodałam 5 dużych jajek i ciasto było za rzadkie. Na drugi raz dam 4 jaja, albo trochę mąki więcej dodam, żeby konsystencja nie była taka lejąca.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #22 : 2010-02-06, 15:43:06 »


Evil or Very Mad robię nowe ptysie  Cool muszą się udać. Już ciasto stygnie - dałam trochę mniej wody i zapowiada się dobrze.  Cool
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #23 : 2010-02-06, 16:10:36 »


 Evil or Very Mad robię nowe ptysie  Cool muszą się udać. Już ciasto stygnie - dałam trochę mniej wody i zapowiada się dobrze.  Cool

Nie wyszly ptysie?

Pamietaj aby dodawac jajka pojedynczo i po kazdym jajku musisz miec "rowne" ciasto. Nie dodawaj wiecej maki, musza byc optymalne. Mnie wychodza bez problemu, tylko trzeba mieszac, mieszac i mieszac. I bardzo wazne aby min 15 min nie otwierac pieca, albo jak to sie mowi, oooo piekarnika!!! Laughing Piekny jest ten nasz polski jezyk. Tylko jak w ciagu dnia operuje sie czterema to w naszym pieknym polskim jezyku mam dziury jak w serze szwajcarskim. Laughing Nadrabiam rozmawiajac z mama przez telefon. Rachunki chorendalne.....ale firma placi Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #24 : 2010-02-06, 18:12:24 »


Dałam trochę mniej wody, jajka 4 - bo jedno było podwójne, mąki i masła tyle ile trzeba. Wyszły super. Nastawiłam piekarnik na 250 i podgrzewanie od dołu, bo w pierwszych spody były jasne i mokre. Już jesteśmy po degustacji - nam i gościom (synowi z synową) - bardzo smakowały.  Very Happy
A co do mieszania - to mieszałam, ale mąż wziął mikser i mi pomógł. Obawiałam się, że mikserem niedobrze, ale wyszło OK. Very Happy
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #25 : 2010-02-06, 19:03:11 »

No widzisz, co Ty bys zrobila bez "chopa"? hahahhaaha Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #26 : 2010-02-06, 19:08:01 »


No już kiedyś pisałam.. Rolling Eyes
..bez chłopa to jeszcze pół biedy  Cool ale bez miksera.. Rolling Eyes to już sobie życia nie mogę wyobrazić.. Laughing  Mr. Green
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #27 : 2010-02-06, 21:22:53 »

Oh Ty....niedobra.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #28 : 2010-02-06, 22:50:38 »


Trochę zła  Rolling Eyes to już od razu niedobra.. Cool Wink
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #29 : 2010-03-13, 13:34:03 »

Swoją drogą ciekawe, czy w miejsce mąki do ptysiowych spodów nie można dać mielonych migdałów ? Albo mielonego maku? Orzechów?

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #30 : 2010-03-13, 13:56:34 »


Chyba by nie pasowało smakowo..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #31 : 2010-09-04, 14:46:54 »


Zrobiłam znowu ptysie według tego przepisu, który na początku wątku podał "adampio", tylko zamiast 5 jajek dałam 4. Teraz ciasto nie wyszło za rzadkie i ciastka się nie zlewały w piekarniku. Są super.
Może "adampio" dał małe jajka, że mu z 5-ciu dobre ptysie wychodziły..
Zapisane

sewero
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #32 : 2010-09-04, 18:27:47 »

az slinka leci. Chyba tez zrobie dzieciakom. Nie wiem tylko czy z maki bezglutenowej wyjda. Syn ma najprawdopodobniej nietolerancje maki .
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #33 : 2010-09-06, 12:15:25 »

az slinka leci. Chyba tez zrobie dzieciakom. Nie wiem tylko czy z maki bezglutenowej wyjda. Syn ma najprawdopodobniej nietolerancje maki .

Jolu,a bezy z mielonymi migdalami pieklas??Czy moge ci takie zaproponowac.?Bialka ubite na sztywno z brazowym cukrem-Rohrzucker(do smaku).Po ubiciu mieszam z mielonymi migdalami.Wykladam na blache duza lyzka i calosc pieke az beziki beda zlotawe.Smaczne,pachnace , bialkowe i szybkie Razz

Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #34 : 2010-09-06, 19:58:30 »

Ja z kolei jem codziennie ciasteczka orkiszowe Hildegardy i to już od kilku lat. Tak naprewdę to piecze je teściowa bo ja zbyt mocny w tym to nie jestm. Kodar - na dyskietce masz chyba przepis. Nie są zbyt smaczne ale da się wytrzymać.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #35 : 2010-09-06, 21:09:26 »

Ja z kolei jem codziennie ciasteczka orkiszowe Hildegardy i to już od kilku lat. Tak naprewdę to piecze je teściowa bo ja zbyt mocny w tym to nie jestm. Kodar - na dyskietce masz chyba przepis. Nie są zbyt smaczne ale da się wytrzymać.
O,fajnie,ze mozna ciebie zobaczyc. Razz
Dziekuje za przypomnienie,Hildegardy ciasteczka juz pieklam.Uwielbiam cynamon,galke muszkatalowa i gozdziki jako przyprawe.Migdaly,to moja ulubiona przegryska.Masz racje,ze do smaku ´ciasteczek trzeba sie przyzwyczaic. Razz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #36 : 2010-09-06, 21:42:01 »

Dla chetnych przepis na ciasteczka Hildegardy:

400 g maki orkiszowej
250 g masła
150 g cukru trzcinowego(ja dodaje 70g)
200 g słodkich mielonych migdałów
2 jaja
20 g cynamonu
2 g gałki muszkatołowej
10 g goździków
Mąkę posiekać z kawałkami masła. Dodać cukier, migdały, jajka i przyprawy, zagnieść ciasto i wstawić do lodówki na pół godziny.

Wyjąć, rozwałkować na 3 milimetry, wykroić ciasteczka. Wyłożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.

Piec w temperaturze 200 stopni Celsjusza, aż ciasteczka będą miały złoty kolor.

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #37 : 2010-09-06, 21:48:55 »

Kodar, BTW liczyłaś? No i czy orkisz jest glutenowy?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #38 : 2010-09-06, 21:59:19 »

W orkiszu  jest gluten.I nie z kazdego mlyna powstanie wartosciowa maka orkiszowa.Poprosze o policzenie. Razz
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ciastka Choux
« Odpowiedz #39 : 2010-09-06, 22:38:31 »

Kodar,

ten język to w jakim celu?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.