forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-05-12, 07:42:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
661351 wiadomości w 4060 wątkach; wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Maciej PW
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  kluski serowo ziemniaczane???
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: kluski serowo ziemniaczane???  (Przeczytany 5757 razy)
akazah
Gość


Email
kluski serowo ziemniaczane???
« : 2009-11-23, 21:46:04 »

witam
napiszcie mi proszę czy robiliście kiedyś kluski serowo-ziemniaczane na obiadek z przepisu dr Kwaśniewskiego. Ja ostatnio zaplanowane miałam na niedzielny obiad, ale niestety skończyło się znowu na ziemniaczkach Sad chyba żadna ze mnie kucharka... SadSad
powiedzcie mi czym można zastąpić np. kluski lub kopytka do mięska ze sosikiem.....

pozdrawiam

czekam na propozycje i przepisy Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Gość


Email
Odp: kluski serowo ziemniaczane???
« Odpowiedz #1 : 2009-11-23, 22:54:09 »

Np placki ziemniaczane? Lub zwyczajnie warzywa duszone, także kapusta zasmażana. Placki ziemniaczane zdarzało mi się kroić w paski i odsmażać na patelni. Mnie smakowały.
Zapisane
gosia567
Gość


Email
Odp: kluski serowo ziemniaczane???
« Odpowiedz #2 : 2009-11-24, 16:59:18 »

Witaj Magda! Znalazłam przepis na pierogi leniwe,do mięsa też pasują.
                      http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=84
                     Osobiście często robię placki ziemniaczane i podaję z mięsem i sosem,moĹźna polać teĹź dodatkowo śmietanką  Laughing

                             Pozdrawiam.           
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: kluski serowo ziemniaczane???
« Odpowiedz #3 : 2009-11-24, 22:44:36 »

witam
napiszcie mi proszę czy robiliście kiedyś kluski serowo-ziemniaczane na obiadek z przepisu dr Kwaśniewskiego. Ja ostatnio zaplanowane miałam na niedzielny obiad, ale niestety skończyło się znowu na ziemniaczkach Sad chyba żadna ze mnie kucharka... SadSad
powiedzcie mi czym można zastąpić np. kluski lub kopytka do mięska ze sosikiem.....

pozdrawiam

czekam na propozycje i przepisy Smile
A ten sposob znasz:
gotowane ziemniaki,na kazde po 1 jajku,sol,pieprz oraz galka muszkatalowa.Ziemniaki  po ugotowaniu dobrze ubic albo zetrzec na tarce.Sposob zalezy od rodzaju ziemniaka.Dodac surowe jajka i przyprawy,dokladnie wymieszac.Jezeli konsystencja zbyt rzadka dodaje troche maki ziemniaczanej.Z masy formuje male placuszki, lub wieksze i zmaze na smalcu na.Do placuszkow lubie sos grzybowy lub smietanowo-waniliowy lub cebulowy. Smile
Zapisane
akazah
Gość


Email
Odp: kluski serowo ziemniaczane???
« Odpowiedz #4 : 2009-11-25, 15:15:14 »

witam
napiszcie mi proszę czy robiliście kiedyś kluski serowo-ziemniaczane na obiadek z przepisu dr Kwaśniewskiego. Ja ostatnio zaplanowane miałam na niedzielny obiad, ale niestety skończyło się znowu na ziemniaczkach Sad chyba żadna ze mnie kucharka... SadSad
powiedzcie mi czym można zastąpić np. kluski lub kopytka do mięska ze sosikiem.....

pozdrawiam

czekam na propozycje i przepisy Smile
A ten sposob znasz:
gotowane ziemniaki,na kazde po 1 jajku,sol,pieprz oraz galka muszkatalowa.Ziemniaki  po ugotowaniu dobrze ubic albo zetrzec na tarce.Sposob zalezy od rodzaju ziemniaka.Dodac surowe jajka i przyprawy,dokladnie wymieszac.Jezeli konsystencja zbyt rzadka dodaje troche maki ziemniaczanej.Z masy formuje male placuszki, lub wieksze i zmaze na smalcu na.Do placuszkow lubie sos grzybowy lub smietanowo-waniliowy lub cebulowy. Smile

nie, nie znam tego sposobu i chetnie go wyprĂłbuje:)  z tymi jajkami to mam rozumieć ile ziemniakĂłw tyle jajek??tak?? całe jaja czy żółtka??
pozdrawiam
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: kluski serowo ziemniaczane???
« Odpowiedz #5 : 2009-11-25, 16:35:08 »

..... na kazdy ziemniak daje jedno jajko.Wtedy gdy jednorazowo robie wiecej plackow dodaje troche maki ziemniaczanej na tyle by ciasto nie splywalo z lyzki.Mozna rowniez dodac mniej jajek .Smazone na glebokim tluszczu smakuja  rownie dobrze bez sosu. Razz Z podobnego ciasta mozna rowniez upiec kulebiak.O ile pamietam,bo juz dawno nie robilam.Ciastem kartoflanym oklada sie szynke i piecze w piekarniku. Smile
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.