forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-05-13, 23:24:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
661394 wiadomości w 4060 wątkach; wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Maciej PW
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Zielony omlet
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zielony omlet  (Przeczytany 5318 razy)
adampio
Gość


Email
Zielony omlet
« : 2010-01-23, 09:35:46 »

Slodko - ostry smak tego omleta robi go ciekawym. Osobiscie jjem go na sniadanie ale rownie dobrze mozna go zjesc na lunch czy tez na obadokolacje. Proporcje sa idealne: BTW  1:3,4:0,5 wiec jjesz tyle na ile masz ochote.

skladniki:

60 gr masla
30 gr zielonych oliwek marynowanych
3 male zielone papryczki ( ile uwazacie, tego nie wliczalem do BTW, nie ma znaczenia )
50 gr banana
jedno jajko
5 zoltek
20 gr maki z pestek dynii ( robilem sam: pestki "palimy" na sychej patelni i jak wystygna mielimy w mlynku np. do kawy albo w siekaczu do cebuli )


Oliwki kroimy w cieniutkie plasterki
Papryczki szatkujemy jak najdrobniej
banana kroimy na cieniutkie plasterki

Na patelni topimy maslo. Ja k maslo juz "wrze" dodajemy pokrojone oliwki i papryczki i krotko smazymy. Po kilku minutach rozkladamy, ladnie dookola patelni pokrojonego banana i smazymy na malym ogniu pare minut.
W miedzyczasie wybijamy zoltka i laczymy je z calym jajakiem, trzepiac na jednolita mase. W polowie trzepania dodajemy do jajek make z pestek dynii i trzepiemy dalej. Samo trzepanie nie powinno trwac wiecej jak 15 sekund aby olet nie byl zbyt scisly. Jezeli widzicie, ze jajka podczas trzepania sa sztywne mozecie dodac ociupine wody, dwie lyzki, albo smietanki.

Jak omlet odchodzi od dna patelni to jest gotowy.

Calej potrawy jest 310 gr
BTW. 1:3,4:0,5

Smacznego Very Happy



Zapisane
Teresa Stachurska
Gość


Email
Odp: Zielony omlet
« Odpowiedz #1 : 2010-01-23, 13:18:33 »

Dobrze się zapowiada Smile  Pewnie moĹźna rĂłwnieĹź dać kawałek kwaśnego jabłka (zamiast banana). Omlety to dopiero wynalazek! I jajecznica na bazie jednego jajka i żółtek.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Zielony omlet
« Odpowiedz #2 : 2010-01-23, 22:44:54 »

Pani Tereso,oczywiscie ze tak. Mozna zamiast banana do dac to co sie lubi ale tzreba sobie wyliczyc BTW, podalem z bananem bo mialem go pod reka.
Jutro robie to samo z kiwi, bo moja zona jest na dieci goralskiej.......i ma kiwi Laughing Podejrzewam, ze pojutrze beda tez jagody a po pojutrze beda maliny.... Laughing Laughing Laughing
Kazdy orze jak moze
Zapisane
Teresa Stachurska
Gość


Email
Odp: Zielony omlet
« Odpowiedz #3 : 2010-01-23, 23:06:43 »

 Laughing  Smacznego na jutro Ĺźyczę  Smile   
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Zielony omlet
« Odpowiedz #4 : 2010-01-23, 23:23:36 »

Jutro  to mam plywanie od 8-11-ej oczywiscie bez sniadania, takie sa moje poranki niedzielne. Dopiero okolo 12-ej, jak juz jestem glodny zjem mojego omleta. Na kolacje zaplanowalem kaczke z grilla. Bedzie super jedzonko. Tym bardziej, ze corka tez bedzie. Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Gość


Email
Odp: Zielony omlet
« Odpowiedz #5 : 2010-01-23, 23:37:31 »

Jutro  to mam plywanie od 8-11-ej oczywiscie bez sniadania, takie sa moje poranki niedzielne. Dopiero okolo 12-ej, jak juz jestem glodny zjem mojego omleta. Na kolacje zaplanowalem kaczke z grilla. Bedzie super jedzonko. Tym bardziej, ze corka tez bedzie. Very Happy


Czyli Święto.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Zielony omlet
« Odpowiedz #6 : 2010-01-24, 00:07:03 »

Tak, Pani Tereso, SWIETO!!!Jak corka w domu to jest zawsze dobrze.!!!! Very Happy
Goralsko krew.
Zapisane
Teresa Stachurska
Gość


Email
Odp: Zielony omlet
« Odpowiedz #7 : 2010-01-24, 00:23:33 »

To pozdrowienia CĂłrce  Smile 
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.