forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-06, 15:23:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660994 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 116 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie  (Przeczytany 958084 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25525

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1460 : 2015-07-26, 20:01:34 »

Troche za bardzo po lebkach, liczylem, ze bedzie wiecej szczegolowej biochemii z tymi ketonami i mechanizmami.
Ale np o fruktozie pisze, ze jest i tak przetwarzana na glukoze i zeby sie nie nabierac na te triki dla diabetykow.
Autor holduje wierzeniu, ze mozg potrzebuje 100-160g glukozy. Poza tym jest badanie z 2007 porownujace diety: Zone (Strefowa Barry'ego Searsa), diete Atkinsa, Diete Ornisha(guru wegusow) i diete LEARN (jakas prorzadowa, czyli jak nasze zalecenia IZIZ, malo tluszczu duzo owocow). Atkins pokonal wszystkich.
Trzeba jesc tluste mieso, tluste sery, smietane, jajka i tluszcze, unikac wielonienasyconych etc.
Duzo historii diet, widze wplyw ksiazki Taubesa, sa historie Stefanssona i jego zycia wsrod Innuitow, duzo historii diet przed Tallerem, popularna w latach 50 dieta wysokotluszczowa "DuPont", pare innych nazwisk, ktorych nie slyszalem, troche malo o Tallerze generalinie. Polskich akcentow brak Wink
Duzo o tarczycy i roli jodu, troche mnie to nudzi, ale czytam dziarsko caly dzien Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70606


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1461 : 2015-07-26, 23:09:13 »

Czytaj, czytaj, chcemy wiedzieć z czym ten chleb mamy jeść... Rolling Eyes Cool
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1462 : 2015-07-26, 23:26:06 »

trochę mnie to nudzi, ale czytam dziarsko cały dzień Very Happy
Jeśli masz coś do przeczytania, nie na papierze, to może pozwól sobie przeczytać. Paradoksalnie patrzenie na literki czasami bardziej rozprasza uwagę niż po prostu słuchanie głosu.

Głos TTS ma też tę zaletę, że jest neutralny i nie wyraża emocji co do treści czytanego tekstu, co czasami przeszkadza w audiobookach.

Da się zrzucić całą książkę do formatu mp3 i potem słuchać na mp3-ce z wygodnymi (nie dousznymi) słuchawkami.

Warto najpierw przekonwertować pierwszy rozdział i wysłuchać go notując wkurzające błędy, zwłaszcza może to dotyczyć nazwisk i symboli. Potem hurtowo pozamieniać edytorem tekstu te problematyczne znaki czy wyrazy w całym tekście i gotowe.


Przykładowe dwa zdania(mp3): http://picosong.com/mx8m

30dniowa wersja bez ograniczeń: http://harposoftware.com/pl/polski/11-maja.html
 Cool


Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25525

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1463 : 2015-07-27, 08:32:34 »

Nie lubie, usypia mnie ten monotonny ton.


W kazdym razie skonczylem i jestem raczej srednio ukontentowany. Malo biochemii, nawet w podstawach, bardzo amerykanska ksiazka, czyli dla takich typowych tucznikow, co to im trzeba powiedziec, co i jak maja robic bez zbytniego wnikania w szczegoly. Zero wytlumaczenia co to sa ketony, dlaczego sie "robia", skad, po co, czym sa, jakie sa warunki ich wystepowania etc. Nic o ketonurii, ketonemii, ketozie, tylko wspomina o "ketokwasicy cukrzycowej". Autor czpil sie magicznej granicy 30g weglowodanow i kaze liczyc ze skrupulatnoscia co do grama, nie bierze w ogole pod uwage kwestii zmiennosci osobnicznej, ze kazdy ma inne progi. Z ponad 400 stron o ketonach mniej niz polowa za to duzo gadania o tarczycy i ogolnie radach "zdrowotnych" typu "pij 8 szklanek wody dziennie a najlepiej litre na kazde 30 kg", bo inaczej bedziesz odwodniony. Czyli 95 kg osoba musi pic ponad 3 litry dziennie.

Pare ciekawych rzeczy jest, choc autor mowi zeby bialka jesc malo to jednoczesnie proponuje przelicznik 1,2g na kg masy, a za chwile mowi z sensem, ze nadmiar pojdzie na wungle ze sprawnoscia do 58% co mnie zaskoczylo, ze taki oczytany  Shocked Prezpisy tez jakies takie optymalne, duzo tluszczu, niewiele bialka a wegle glownie z warzyw, czasami proporcjum jest ostre do 80% energii z tluszczu, reszta bialko. Ogolnie to obadam teraz te druga pozycje, polska z targetem dzieci z padaczka, choc tylko 160 stron to moze bedzie bardziej szczegolowo i merytorycznie.
http://www.wydawnictwopzwl.pl/dziedziny-okolomedyczne/zywieniedietetyka/prd,dieta-ketogenna,rid,245625.html
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25525

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1464 : 2015-07-27, 11:11:40 »

Aha, i jako ciekawostke jeszcze dodam, ze jezeli ktos je wiecej niz 2-3 posilki dziennie na wysokotluszczowce to znaczy, ze za duzo bialka daje czy jakos tak.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1465 : 2015-07-27, 11:18:51 »

Aha, i jako ciekawostke jeszcze dodam, ze jezeli ktos je wiecej niz 2-3 posilki dziennie na wysokotluszczowce to znaczy, ze za duzo bialka daje czy jakos tak.
Najlepiej jeden, co trzeć dzień, a pomiędzy herbsta z kwaskiem i budyń z jąder. Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25525

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1466 : 2015-07-27, 11:37:44 »

No na temat zjadania duzej ilosci bialka w jednym posilku tez jest napisane i to bardzo negatywnie, ze wiekszosc to beda weglowodany, dokladnie 58g ze 100 naraz spozytych, wiec tak nie do konca najlepiej Very Happy

Aha, glukoza to powinna byc rano na czczo 70-90 a jak >125 to juz cukrzyca i lecyc sie trza Very Happy
Wiekszosc ksiazek amerykanskich z kregow alt-medu tak ma, z jednej strony oponuja i podwazaja teorie farm-medu a z drugiej strony staraja sie wpasowac w normy przez nich ustalone wlasnie po to zeby jeleni nalapac Very Happy Dziwna dychotomia, ale u nas to samo przeciez jest, DDP to samo sugeruje.
Zapisane

Work Buy Consume Die
vvv
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1467 : 2015-07-27, 11:53:32 »

Nie lubię, usypia mnie ten monotonny ton.

Pełna zgoda! A co powiesz na to?

time warp, simmilarity, speed1.4, window size 20ms, search range 5ms
i zaraz potem ponownie:
time warp, simmilarity, speed1.4, window size 20ms, search range 5ms

Czyli w sumie: 1,96 raza szybciej.
Tak, dla mnie jak chcę wyłapać wszystko, jak po łebkach to może być szybciej.

http://picosong.com/mtGN

 Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1468 : 2015-07-27, 12:02:22 »

co trzeć dzień, a pomiędzy herbsta z kwaskiem
Tobie to by taki czytacz się przydał, by Ci przeczytał, co żeś napisał zanim klikniesz wyślij.
 Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1469 : 2015-07-27, 12:12:02 »

co trzeć dzień, a pomiędzy herbsta z kwaskiem
Tobie to by taki czytacz się przydał, by Ci przeczytał, co żeś napisał zanim klikniesz wyślij.
 Wink
A Tobie, Maryniu taki tłumacz, co by przetłumaczył, bo żarciku żadnego samodzielnie nie kumiesz. Wink
Nie wiesz co to testy Herbsta?
I jak to się może mieć do picia kwasów?
Tak jak mówiłem, nie trybisz 90% tego, co się pisze, musi być jak krowie na miedzy. Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25525

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1470 : 2015-07-27, 12:14:18 »

Nie lubię, usypia mnie ten monotonny ton.

Pełna zgoda! A co powiesz na to?
Generalnie uwazam, ze to kolejny trend sluzacy zarabianiu kasy na cudzym lenistwie, ktorzy przybiera niepokojace rozmiary.
O ile od biedy nawet jestem w stanie zrozumiec osoby, ktore duzo podrozuja autem i uzywaja takich rzeczy (choc uwazam, ze sie rozpraszaja a i tak nie skupiaja w 100%), to poza tym uwazam to za strate czasu.
Moge zrozumiec, ze dla niewidomych to jest dobra sprawa. Ale juz zamiast czytac dzieciom teraz sie odpala audobooka i mozna sobie obejrzec film albo dzieci zamiast czytac lekture to sciagaja audiobooki.
Wole czytac osobiscie, niektore fragmenty celowo powtarzam, poza tym lubie istotne, ciekawe czy kontrowersyjne i tym podobne kwestie warte zapamietania zakreslac jak sam wiesz, poza tym czytanie to jednak trening dla oczu, na pewno mi pomoglo w tych kwestiach.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1471 : 2015-07-27, 12:18:39 »

Nadwzroczność starcza (jeszcze).* 

Gra słów nie do pojęcia dla pana od kieratu. Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1472 : 2015-07-27, 12:43:14 »

Nadwzroczność starcza (jeszcze).* 

Skoro pytasz, to zmierzyłem patrząc na mikrodruk i na horyzont.
Na luzach od 20cm do nieskończoności.

Pewnie po krótkim treningu byłoby więcej,
ale normalnie nie mam okazji patrzeć na coś z bliższa niż z 20cm.

http://www.biecek.pl/Eseje/grafika/percepcja/akomodacja.png


Czyli oczy mam młodsze od kalendarza.

* to chyba oczywiste, że 20cm to 5 dioptrii.
 Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1473 : 2015-07-27, 12:45:25 »

Pudło, ale wykresik dopracowaniutki, że hej! Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1474 : 2015-07-27, 13:02:49 »

Nie wiesz co to testy Herbsta?
Jako posiadacz aktualnie 32 zębów, nie, nie miałem okazji wcześniej zapoznać się z tym pojęciem.
Jeden ząb mi dentysta przewiercił w 1997, ale ząb i tak przetrwał, od tamtej pory zero dentystów bo niby po co.
 Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1475 : 2015-07-27, 13:31:53 »

Osobiste doświadczenia niespecjalnie mają związek z zasobem znanych pojęć. Very Happy
Cukrzycy, miażdżycy czy raka też pewnie nie miałeś, a pojęcia, nawet dosyć szczegółowe masz obcykane. Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1476 : 2015-08-22, 09:16:24 »

Zyonu , powoli kończę Wiedźmina, jestem w 1/4 Pani Jeziora. Podpasowało. Masz coś w podobnym stylu do zarekomendowania?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25525

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1477 : 2015-08-22, 10:53:20 »

Wiedzmina to jest sporo, wszystkie juz obcykalas? Podobny styl to chodzi ci o fantasy ogolnie, o heroic fantasy z jednym superhero czy moze tez o klimat polski sprzed wiekow?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Dasna
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1478 : 2015-08-23, 14:51:31 »

Wiedzmina to jest sporo, wszystkie juz obcykalas? Podobny styl to chodzi ci o fantasy ogolnie, o heroic fantasy z jednym superhero czy moze tez o klimat polski sprzed wiekow?
Kończę ostatnia część. Czy jest coś więcej o Wiedźminie?
Generalnie fantasy jest ok. Oglądam też Grę o Tron i to tez fantasy.
Masz coś do polecenia?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1479 : 2015-08-23, 15:06:39 »

A Tolkiena poczytać warto...  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 116 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.